Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Mit jelent egy oszcilloszkópnál 8MHz sáv széllesség?
Válaszotokat köszönöm
Szia!
Azt jelenti, hogy nem jó semmire sem. Az a frekvenciatartomány, akit fel tud dolgozni és elviekben meg tud jeleníteni, tehát nullától 8 MHz-ig működik. A gyakorlatban ez viszont nagyon kicsi sávszélesség, mert például meredek felfutású négyszögjel jóval gyorsabb változású is lehet, mint egy 8 MHz-es szinuszos jel.
Segítségeteket kérném - főleg analóg technikában jártasoktól.
Szükségem lenne egy meglevő 0,5-20Hz-es szinuszjel 90 fokban eltolt változatára. Lehetőleg a teljes tartományra kiterjedően tartsa a 90 fokot +-10fokon belül. Szívesen fogadnék tippeket. Lehetőleg pic és DA-AD átalakító nélkül A fázistolós oszci és az integrátoros 60-120-180 fokos eltolás megoldásával tisztában vagyok nagyjából, de mi lenne amivel lehetne tartani a 90-et? Köszönöm előre is!
Azért teljesen ne vedd el a kedvét, egy audio tartományban működő holmit még elég jól meg lehet vele vizsgálni, még a 20KHz-es négyszögátvitel is jól tanulmányozható vele.
Köszönöm. hordozható grafikus multiméterből melyiket érdemes megvenni?
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a képen látható alkatrész bebizonyításához! Én nem sokat tudok leolvasni róla mindössze az van meg, hogy valamiféle capacitor és hogy a j az 5% tűrést jelenti (gondolom én ), de további értékekre nem jöttem rá. Ezt írja rajra: 0,47 J 63 A másikon meg: 0,1 J63
Oké. kössz ! Én még nem tudok tervezni ezért csak rajzokrol épitek.dolgokat....Meg akarok tanulni kapcsolási rajzot késziteni!
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2014
Választék alig van, mikre gondolsz? De aránytalanul drágák, annyi pénzért sokkal jobb külön multimétert és -használt- asztali oszcilloszkópot lehet venni. Csak akkor a szkóp nem lesz hordozható, ez fontos?
A grafikus multiméterekben lévő szkóp nagyon korlátolt valami. Amelyik jó, az pedig több százezerbe kerül. A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2014
http://www.meter.hu/adatlap/multimeter/pdf/os_81b.pdf
http://www.lapanthera.hu/item/1840/OWON_HDS1021M__20MHz_ Ezek közül melyik lehet jó?
Közelről egyiket sem ismerem, azaz nem dolgoztam velük. De az adatai alapján az Owon HDS1021 lényegesen jobb. De csak 1 csatornás, ez elég?
Ez még jobb, a másik kettőnél is. Most már kérdés, hogy mennyi pénzt szánsz rá, és mire kell, ilyen árkategóriában alaposan kell választani.
Bővebben: Link Ez viszont (Siglent SHS806) az előbbi háromnál lényegesen jobb. De egyikkel sem találkoztam, csak adatokból mondom véleményem. Ne kapkodd el, hátha itt valakinek van valamelyik, és hozzászól. Át kellene menni az"Oszcilloszkóo vétel, mit gondoltok?" topicba. A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2014
Sziasztok!
Lenne egy aktív erősítőm meghajtva pc tápról. A problémám az lenen, hogy a táp ventillátorát lehet hallani a hangfalon. Hogyan lehetne ezt kiküszöbölni? A ventilátorral egy párhuzamos kerámia kondi? Vagy a pozitív negatív közé rakjak be egy nagyobb szűrőkondenzátort?
Szia! 10-100µF körüli elektrolit kondenzátor szokott nálam beválni, lényeges, hogy a ventilátor motorjához minél közelebb kösd rá a vezetékre. A köztes szakasz továbbra is zajforrás, ezért legyen minél rövidebb.
Jól van ráforrasztom amilyen közel csak tudom!
Köszönöm szépen!
Látom nem jó helyre tettem fel a kérdésemet
Esetleg valakinek ötlete?
Sziasztok!
Megépítettem egy HeKIT-191-es TEA2025 IC-re épülő erősítőt. Szól, van hangerő, de nagyon nagy az alapzaja, sistereg nem kicsit, illetve néha elkezd dadogni. A dadogás gondolom én abból következik, hogy nem bírja el a táp. Egy kibelezett dvd lejátszó tápját használom most, hirtelen ez volt kéznél A magas alapzaj mitől lehet? Gondolatom szerint ezt is okozhatja a táp illetve a nem megfelelő árnyékolás? Jól gondolkodom? Köszönöm a segítségeteket. NagyZ (Elnézést, ha inkább az erősítős topicban kellett volna kérdeznem, de kezdő vagyok, illetve ez a két kérdést is elég kezdőnek érzem)
főleg Alaplapok, tv-k javításához szeretnék műszert.
Milyen max. frekvenciájú jelet kell alaplapokon mérni? Alaplapokban nem vagyok jártas.
Az általad kinézett 3 szkóp közül a "DSO 1060" kétcsatornásra voksolnék, elég sokszor kell két csatorna. Valamint a 60Mhz sávszélesség is jelentős előny. Azért is, mert a sávszélességet -3dBpontra adják meg. Tehát 60Mhz jelet 3dB-el kisebb szinten jeleníti meg, mint az a valóságban van. Egyszeres lefutású, vagy nem szabályos periodikus jeleknél vedd figyelembe a -nem valami sok- max. 150Ms/s mintavételi sebességet a DSO 1060 -nál. A másik kettő még lassabb.
A profik egy kéziműszerrel a legtöbb ilyen hibát megjavítják. Pc alaplapon ritkán tudsz mérni 800 MHz fsb órajelek mellett szkóppal, de ha mérnél is... Tv javításhoz is elsősorban elég egy jobbfajta multiméter.
Ha szkópra vágysz, szerintem elsőre felesleges ekkora összegeket kiadni. A vaterán 50-ért találsz nem egy 60 megás kétsugaras márkás szkópot. Igaz helyhez kötött, de manapság már nem jellemző a "szerelőbácsi helyben megcsinálta" minden esetben.
Igen, de az egész cucc kizárólag analóg technikára alapul, és nincs benne hely digitális zajongóknak még véletlenül sem. Egy retro mechanikus holmi elektronizálása a cél. Úgy hívják hogy Leslie.
Ezzel keresek (90 deg low frequency phase shifter), nem igazán kapcsolás szintű megoldásokat találtam eddig.
Igen, a gugli nekem is jóbarátom, és hasonló kifejezésekkel turkáltam, de konkrétum nem sok.
Most azon agyalok, hogy egy komparátorral figyelem a szinusz tetejét-alját, és egy 555-el triggerelt módban gerjesztek fűrészjelet vagy rampot, azt meg szinuszosítom. Vagy végső soron a fűrész is megteszi szinusz helyett kicsit lekerekítve.
Tudom mire gondolsz, de az is a 60-120-180 fok elven működik
Sziasztok.
Ha szeretnék egy akkumulátort használni telefontöltéshez mit ajánlotok. A 6 vagy a 12 voltosat? Melyikből lehet több energiát kiszedni a töltéshez? Azonos Ah szám mellett. Előre is köszönöm a segítségetek.
Az én álláspontom szerint majdnem mindegy, mert hiába használnál 12V-os akkut, azt sem merítheted le sokkal nagyobb százalékban a névleges fesz alá, mint egy 6V-osat. A töltendő fesz meg gondolom 3,7 körüli, akkor praktikusabb egy 6V-ost használni a kisebb veszteségek miatt. Hacsak nem step-down konvertert használsz, akkor lehet hogy a 12-es jobban kihasználható egy picit.
Köszönöm a választ. Akkor maradok a 12v rendszernél és a step-down konverternél. Azt könnyebben tudom is tölteni.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |