Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális fényképezőgép - fotózás (villámok, zivatarok)
Lapozás: OK   19 / 22
(#) sastas01 válasza jdani hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Fogd meg az alkatérszedet, valami fehér háttér előtt fotózd le, nagyjából mint a képen. Aztán az árnyékok mentén vágd körbe, és a hátteret töltsd ki tiszta fehérrel. Az árnyékok szélénél ha túl kontrasztos mosd el megfelelő eszközzel 5-8 pixel szélesen.
Egyébként meglepően jó lett az is amit te feltettél. Ha ennél jobb kell akkor tényleg marad a képszerkesztés. Mondjuk én a Gimp-et használom mert az ingyenes.
(#) Gabó válasza jdani hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
99%ba photoshop áll a háttérbe! Alaktrészt kivágod, és beilleszted egy szűz teljesen fehér lapra.
(#) vicsys válasza jdani hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
(#) vicsys válasza Gabó hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
99%, hogy nem. Topi valahol le is írta, hogy nem kis munka így beállítani utómunka nélkül(!) a panelokat. Keress csak rá.
(#) Norberto válasza jdani hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Sok-sok fény szükséges hozzá, azaz megvilágítás. Ez az egyik alapfeltétel.

Aztán még megfelelő fehéregyensúly-beállítás.

Csak ezután kell/érdemes komolyabb beállításokhoz nyúlni...
(#) sastas01 válasza vicsys hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Én ehhez a cikkhez hozzátenném még a Gimp aktuális legfrissebb verzióját. Elég sokat tud, ráadásul ingyenes.
(#) jdani hozzászólása Jan 31, 2014 /
 
Akárhogy próbálkozom, eddig ez a legjobb fotó, már szerkesztéssel. Az a gond, hogy ha fehér hátteren van, akkor látni a kép sarkait, mert az nem fehér. Valami olyasmi kellene, ami a kép széleit kifehéríti.

IMG_0284.JPG
    
(#) nagym6 válasza jdani hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Szerkesztés azt jelenti, hogy fehér alapra beilleszteni az alkatrész képét? Mert akkor képszerkesztőben, akár csak az egyszerű Windows Paint -ben a "kitöltés szinnel". Ikonja: festékesdoboz kidől. Ezzel az egész fehér lap minden pontja abszolút fehér lesz. Ezután lehet beilleszteni a pld. tranyót.
(#) pjg válasza Gabó hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Nem kell utómunka.Régen rengeteget repróztam. ! Fotó nagyító álványára szereltem a gépet. A megvilágítás 4 oldalról azonos teljesítménnyel. Így nincs árnyék és az alap fehér papír hófehér. Persze a fehéregyensúlyt is be kell állítani.
(#) nedudgi válasza jdani hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Szerintem a megvilágítás elhelyezése a gond, vagy a jobb alsó sarokra is irányíts egy segédfényt, vagy a főfény középpontját vidd jobbra le(bár akkor az árnyék lesz rosszabb. Próbáld ki csak az üres háttérrel, meglátod, mire gondolok...
(#) jdani hozzászólása Jan 31, 2014 /
 
Nekem a háttét sosem hófehér. Vagy ha hófehér, akkor az alkatrés is nagyon világos.
(#) pjg válasza jdani hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Rossz a megvilágítás. A vakut tessék elfelejteni. Nem erre való.
(#) jdani válasza pjg hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Hát itt (utolsó kép) nem is volt vaku
Régen photoshopban volt valami olyasmi funkció, hogy kiválasztotta a képen a tárgyat, tehát a tárgy körvonalait. Ebbe a Gimp-be nincs olyan? Mondjuk kiválasztanám, és áttenném, egy fehér háttérre.
(#) jdani hozzászólása Jan 31, 2014 /
 
Na, ez már tetszik Bár kicsit fehéres-kopottas az alaktrész, de a háttér fehér.
(#) nagym6 válasza jdani hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Idézet:
„kiválasztotta a képen a tárgyat, tehát a tárgy körvonalait”

A baj ezzel kapcsolatban az, hogy az alkatrész valamennyi részének színe majdnem azonos a papír színével. Tehát az automatikus körülvágás kivenné ezeket a hasonló színeket az alkatrészből is. Erősen túlexponált az alkatrész képe.
(#) jdani hozzászólása Jan 31, 2014 /
 
Épp azért túlexponált, hogy a háttér közel legyen a fehérhez. Ha nem lenne ennyire túlexponálva, akkor a háttér sötétebb lenne, ami még taán nagyobb baj, mint az alaktrész túl világossága.
(#) pjg válasza jdani hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Igen! A tárgyfotózás is egy szakma.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2014

TO220.gif
    
(#) jdani válasza pjg hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Ennek se fehér a háttere. Igaz hogy a háttér egyszínű, de nem fehér. Képzeld el milyen hülyén mutatna egy fehér hátteren a Te képed. De amit én küdltem utoljára, azon a kép háttere fehér, így ha azt a képet egy fehér háttérre tesszük, csak a stabilizotor fog látszani
Lásd melléklet.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2014

hes.JPG
    
(#) nagym6 válasza jdani hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Én úgy csinálom az ilyet, hogy képszerkesztőben manuálisan körbevágom, azaz kivágom, és abszolút fehér alapra ráhelyezem. Elég pepecselős, ha nem sokat kell, akkor jó.
A kép pedig nem túlexponált, hanem részletgazdag.
(#) KTobi válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 31, 2014 /
 
Aminek a fényessége 97%feletti az kiégett.
Nem kérünk becsillanást a lábakra, hűtőzászlóra. Ez mitől van? A beépített vaku fénye. (a fény a vakuról a tárgyra vetül és onnan az objektív, szenzor) Beépített vakut kilőjük, gépre szerelt vaku nem jó, mert makróról beszélünk (ha ráteszed a külső vakut a gépre, árnyékot ad az objektív) A jelenség azonos a vörös szem effektussal.

Direkt fény kizárva. Indirekt megvilágítás kell. Magas az ISO, több fény kell. (kevesebb zaj legyen)

Tehát röviden, oldalról világítunk, a visszatükröződés ne essen az objektívre. Sok fény kell, lehet vaku is. Lány fény kell, fényformálók, derítőlapok, difuzorok. Ha más nincs világíts keresztül egy fehér lapon, de akkor rengeteg fény kell.

Megpróbálok lőni pár képet és megmutatom.
(#) KTobi válasza KTobi hozzászólására (») Jan 31, 2014 / 1
 
A "nyers" képek.

Vakuval balról-jobbról (hosszirány az alkatrésznek balról jobbra áll, utólag forgatva). Nagyjából azonos teljesítmény, egy-egy papíron keresztül (a leggyengébben is sok volt a fény, blendével is lehetett volna még csökkenteni). 50mmes objektív, 20mm közgyűrűvel. Az első két "lukas" alkatrész, felülről világítva egy harmadik vakuval, azonos teljesítmény, távolabbról, jobban rázummolva, softboxon keresztül.

A képek vágva, forgatva, kontraszt meghúzva, fehéregyensúly igazítva.
(#) KTobi válasza KTobi hozzászólására (») Jan 31, 2014 / 1
 
A "görbék" meghúzgálva, háttér világosítás és még kontrasztosabb felirat érdekében. Ez már szerkesztésnek számít az előző beállítható akár gépen belül is.

Ha ennél jobb kell, fehér (tej) karcmentes flexi, oldalsó megvilágítás, alulról meglőni, az alkatrész körvonalát, teljesen fehér hátteret lehet kapni. (Nem próbáltam, most nincs kéznél) A módosítások presetnek beállíthatók, egyben meglehet csinálni mindre, a kivágást meg muszáj egyesével. Állvány ajánlatos. (tárgysátor jó volna, de alkatrészfotózáshoz való tudtommal nem létezik)
(#) jdani hozzászólása Jan 31, 2014 / 1
 
Már rájöttem a technikájára
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2014
(#) válasza jdani hozzászólására (») Feb 1, 2014 / 1
 
És hogy oldottad meg végül?
(#) Pioneer hozzászólása Feb 2, 2014 / 1
 
Sziasztok!
Ezt a képet két vakuval csináltam. Egyik fent a gépen a másik oldalt, előtte egy fehér papír derítésnek.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2014

DSC_5550.JPG
    
(#) bandi1967 hozzászólása Márc 22, 2014 / 1
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek! Egy Canon 550-es géphez keresnék villám kioldót, mivel villámokat szeretnék fotózni. Legyetek Kedvesek segíteni, hogy milyet vegyek, illetve, hogy hol lehet kapni.

Előre is köszönöm!
(#) Kera_Will válasza bandi1967 hozzászólására (») Márc 23, 2014 / 1
 
Van itt a HE cikkek rovatában is ... avagy ebben a topicban is több leírás elvi rajz.
Nem sok anyag kell bele, párszáz forintból meg van.

Topi cikke első rész
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2014
(#) Kera_Will válasza bandi1967 hozzászólására (») Márc 23, 2014 / 1
 
Topi villámra fényképező gép kioldó vezénylő első rész


Topi cikke második rész ...

Lényeges momentum , hogy az adott típusú gép mire miként indítja be az exponáló gombot.
Rövid zár , alacsony, magas szintek ... jobb esetben elég rövid zárat adni talán.
No meg a fizikai csatlakozási mód, milyen dugó kell hozzá és az beszerezhető , kivan -e vezetve a gépből ?
(#) Bakman hozzászólása Máj 2, 2014 / 1
 
AM rádió hangja villámok között.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2014
(#) zozee0214 hozzászólása Aug 7, 2014 / 1
 
Sziasztok!

A korábbi hozzászólásokban belinkelt villám távkioldót szeretném én is megépíteni (az első részben taglalt egyszerűbb áramkört). Már meg is rendeltem az alkatrészeket, viszont szeretnék rajta egy kis változtatást elvégezni.
A témában fontos paraméter a fényképező shutter lag ideje. Én egy Nikon D5100 vázzal használnám, amelynél a shutter lag csak előfeszített állapotból exponálva elég rövid ahhoz, hogy a villámoknál használható legyen. Az említett kapcsolás elvileg nem kezeli az előfeszített állapotot, ha az exponálás és fénymérés zárókontaktot egy időben zárja az áramkör, akkor nem elég rövid az idő.
Hogyan lehetne úgy módosítani a kapcsolást, hogy a várakozási idő alatt, amíg az optikai érzékelőt még nem éri fény addig az előfeszítés (fénymérés) kontaktja már zárva legyen.
Persze lehet rosszul gondolom.
A segítséget köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2014
Következő: »»   19 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem