Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1139 / 1679
(#) slogan válasza zapkorte hozzászólására (») Feb 2, 2014 / 1
 
Mi van ???
(#) vicsys válasza slogan hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Nicam sztereo panel, Grundig TV-be.
(#) slogan válasza vicsys hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
De mi van a bal ,meg jobb oldalival ?
(#) vicsys válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Laci mester! Nagyon szép lett! Ilyenkor mindig irigykedek, főleg a mechanika miatt...
(#) zapkorte válasza slogan hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
A modulon eredetileg két fő áramkör volt. Az egyik helyett csináltam sajátot az MSP3410-el, 4066-tal és 89C2051-el, a másik áramkör a TDA4292-vel meg az SN29910-el az eredeti változat szerinti. Szóval ez a panel csak félig az enyim, félig egy kb. 30 évvel ezelőtti Grundig terv.
(#) slogan válasza zapkorte hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Ohh ! értem ,köszi !
(#) lajos1969 hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
Ennyi időm volt ma!
Még a trafó kell belerakni a kijelzőknek, és kap egy ventilátort is és kész!
Egy kép a belsejéről.

SDC10649.JPG
    
(#) Istvanpisti válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Szia!
Mindig elalélok a szép dolgaidtól, nincs ez másként most sem, gratulálok! Nagyon jól mutatnak a belső kulcsnyílású csavarok a szálra csiszolt előlapon.
Meg lehet tudni miért kellet transzformátort cserélni?
(#) nagym6 válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Ventillátornak nem látok nyílásokat, ahol ki-be áramlik a levegő.
Egy példa, hogy nyáklemezből milyen jó és szép dobozt lehet csinálni.
Sokkal egyszerűbben, mint egyéb lakatosmunkákkal. Én is mindent nyákkal dobozolok.
(#) depi52 válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Szép munka tettszik az egyszerűsége, de a nyák elbírja a trafónak a súlyát na meg a forrasztások sem szakadnak fel,ha csak az oldalánál fogva emeled meg ha véletlen le esik a nyák minimum megreped...
Egyszerű nyákkal dolgozni de szerintem nem az a legmasszívabb anyag.
(#) pjg válasza depi52 hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
S nem is a legolcsóbb!
(#) Alkotó válasza pjg hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Bizony-bizony. Sokkal drágább a nyáklemez mint egy vaslemez, és gyengébb is attól (mondjuk egy 0,8mm vastagtól).
(#) CIROKL válasza Istvanpisti hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
A trafó cserét technikai okból cseréltem , az ismerős akinek ezt készitettem szeretné ezt a kis erősítőt hangszórókkal is használni , ezért döntöttem a vaskosabb trafó mellett .
Amit első körben akartam alkalmazni azt kicsinek véltem és a szekunderek is karcsuak voltak , fejhallgató meghajtására tökéleten elég volt de hangszórókkal tesztelve fulladt a táp !
(#) nagym6 válasza depi52 hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Igaz, nagyobb dobozméretnél nyeklős-nyaklós a nyákdoboz, én ennél kisebbeket gyártottam. Ha gyenge, merevítőket teszek be megfelelő helyekre. A forrasztásoknál sosem jön szét.
Állandó erős rázásnak kitett helyekre csinálom kb. 10x10x4cm méretekben, semmi gond, az elsők már 14 évesek. Nem merném kiváltani semmilyen mással, annyira bevált.
Fémlemezből megfelelő lakatos szerszámok nélkül csúnya lesz, legalábbis nekem.
(#) zapkorte hozzászólása Feb 3, 2014 / 2
 
Én váltig nem értem, minek kell a drága nyákból dobozt fabrikálni, mikor olyan gyönyörű, profi dobozok kaphatóak 1-2e Ft-okért, mint még soha! Aki meg sajnálja az ilyesmire a pénzt, az reciklálhat valami e-hulladékot. A régi hálózati eszközök pl. nagyon hálásak, íme, egy nyolcvanas évekből visszamaradt 8 portos ethernet hub, amit 500Ft-ért vettem az ócskapiacon, átképezve RGB illesztő erősítőnek és szinkron leválasztónak egy régi CRT projektor számára. És az ilyesminek megvan az a hallatlan előnye, hogy a tápegységgel sem kell bíbelődni. Ebben is benne volt minden: trafó, kapcsoló, csatlakozók, feszstabok...

SANY1613.JPG
    
(#) lobbooo hozzászólása Feb 3, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy kicsit átalakítottam a műterhelésem, szerezni tudtam egy igen masszív hűtőbordát, és felszereltem rá mind a 8db 50W-os ellenállásom. 2x200W 8ohm, 1x400W 4 vagy 16ohm. 2db 92mm-es venti hűtti a bordát, és finom 2.35kg lett. Az arcol-os 4db 8 ohm-on több mint tíz percig járattam 260W-ot...jól bírja a túlterhelést
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2014
(#) farkasgabor7403 hozzászólása Feb 3, 2014 /
 
Sziasztok most lettem kesz a vegleges VF2 erositomel es most vegre azt tudja amit akartam volt nemi agyalas a kivitelezesben.Sok osszeviszanak latszo vezetek van de nem az kicsi volt a hely es igy tudtam megcsinalni csak hogy zaj mentes legyen.Felsorolom akkor most mi van benne:hangfal vedelem fejhalgato erosito kulon kopanasgatloval hofuggo ventilator vezerles ahogy a fulest bedugom a hangfal elnemul es a bekapcsolast jelzo led atvalt pirosra ha nincs bedugva akkor sargan vilagit ha kijelzot lekapcsolom akkor zoldre valt a led ha hiba van akkor pirosan vilagit plusz belul van ket led ami azt jelzi ha hiba van akkor melyik oldalon.Varom a velemenyeket.Extras erositot akartam a magam szereny tudasaval kivitelezni enyire sikerult csak.
(#) reloop válasza farkasgabor7403 hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
"A zsenit onnan lehet felismerni, hogy átlátja a káoszt." - amúgy gratulálok, sokat dolgozhattál vele.
(#) Zoli_bácsi válasza zapkorte hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Ez egy nagyon korrekt eljárás, dobozolás. Itt a példa, hogy hogyan lehet felhasználni a kínálkozó lehetőséget, dobozolás terén. Nagyon szép, elismerésem! Konkrétan érdemes ócskapiacra járni, kimondottan dobozt nézni.
(#) lobbooo válasza farkasgabor7403 hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Ha zaj mentes lett az erősítő, akkor minden kábel a helyén van! Jó kis vég gratula!
(#) Zoli_bácsi válasza farkasgabor7403 hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Ismét egy alkotás. Fordíthatnál némi időt és energiát arra, hogy rendesen elkészítsd a projektet. Ez sajnos kívül belül (belül 2X) csúnya.
(#) lajos1969 válasza depi52 hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Általában egy helyen lesz nem igen fogom hurcolászni!
(#) depi52 válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Kis dobozméretnél megértem mert én is használtam már hátlapnak meg ha abból készítettem volna a dobozt akkor is jó lett volna, de ekkora méretre én nem szánnák ennyi nyákot az értéket miatt na meg a teher bírás miatt fizika sérüléssel szembeni ellenállás....mindegy én véleményem
Lajos1969 neked pedig, ha egy helyben lesz akkor tényleg megfelel neki, és még egyszer gratula nagyon szép lett.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2014
(#) Schnitt válasza farkasgabor7403 hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Elhiszem, hogy funkcionálisan OK, de sokat javíthatna az összképen, ha legalább a nyákok egymással párhuzamos/merőleges élekkel lennének beszerelve, a nyákon az alkatrészek párhuzamosak lennének, illetve a két kis nyákot a hátlapon nem az IC lábai tartanák.Szerintem attól nem lenne zajosabb.
A biztosítéknak meg a betáphoz lehető legközelebb a helye, a 230-as csatlakozó 5 centis környezetében.
A zöld/sárga szigszalag megtévesztő, mert ahogy látom, a védőföldhöz semmi köze.
Ha a két trafót egymás mellé tennéd, és egy lemezzel leválasztanád a doboz többi részétől, akkor szerintem átlátható kábelezéssel sem lenne zajos. Azon csodálkozom, hogy így nem brummog, hiszen a segédtáp trafó elektromágneses mezőjébe belelóg a bal oldali végfokpanel.

Szerintem ebből az alapból sokkal jobb végeredményt is ki lehetne hozni kis tervezéssel, és odafigyeléssel.
(#) lukacsp válasza farkasgabor7403 hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Szia!
A kék LED sorok kivezérlés jelzők?
Valóban kicsit összevissza belül, gondolom volt vele munka bőven, és biztosan jól szól. Jó zenehallgatást!
(#) Alkotó válasza lobbooo hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Irigy vagyok.
(#) (Felhasználó 46585) válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Akkor mit szólnál az enyémhez? 4 db 10 ohm, 100W-os ellenállás van párhuzamosan kötve és ebből van 12 db két alulemez között menetes orsókkal összeszerelve. Banánhüvely kivezetések, össze-vssza lehet kötözgetni. És van az egyik végében egy nagyobbacska ventillátor is.
(#) mrobi válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Kép esetleg van róla?
(#) (Felhasználó 46585) válasza mrobi hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Ma csinálok.
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Ez is nagyon jól hangzik.
Nekem csak 3db 24R/50W-os huzalellenállás van párhuzamosan kötve, és kivezetve a középállás is. Eddig elvoltam vele.
Következő: »»   1139 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem