Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kompakt fénycső bekötése
 
Témaindító: balazsbotond, idő: Márc 14, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 10
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza Haszuboy hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Köszi majd elöbb beszerzem , itt nálunk csak krumpli van , mindenkinek köszönöm Feri
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2012
(#) mindenes válasza Haszuboy hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Bocs hogy beleszólok, kondenzátor ügyileg, de a hitano és az utóbbi két márka között azért jelentős különbség van minőségileg az utóbbi kettő javára. A hitánót jobb elkerülni .Bocs.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2012
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza Haszuboy hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Csak még annyit, azt irod hogy 10 mikrós legyen legalább. az eredeti 22 mikrós ( de lehet hogy rossz) gondolom a 47 mikrós megteszi Feri
(#) mindenes válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Szia. Mehet bele a 47 mikrós ha az van kéznél.
(#) Haszuboy válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Minél nagyobb, annál jobb. Természetesen minimum akkora, amekkora volt benne.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 24, 2012 /
 
Jól gondóltátok, vettem ma 47µF 400V elkót , lecseréltem a gyári 22uF, és mindjárt eltünt a vibrálás. Köszi mindenkinek a segitséget. FERI
(#) kissgj hozzászólása Okt 25, 2012 /
 
Sziasztok!

Új vagyok a topicban, rögtön egy problémával kezdenék:
az előzőekben már többször látott 2G11-es foglalatú L 36W teljesítményű csövet szeretném beüzemelni elektronikus előtétjével. A probléma az, hogy az előtét nem fér el a lámpatestben. legközelebb kb 60 cm-re tudom helyezni.
Kérdéseim:
- Milyen és max mekkora hosszúságú kábelt használhatok pl.: 1m 5x1 MTK ónozott végekkel vagy érvéghüvellyel megfelelő-e (+1 ér a védőföld) vagy oldalanként 1-1 3x0,75 MTK szerencsésebb? (a kábel szabadon érinthető helyen fog futni )
- A lámpatest környékén 17-19 C a hőmérséklet, előtét nélkül fel tudja-e fűteni magának az alu lámpatestet a cső (üzemi környezeti fűmérséklet ~35C kellene)

Köszi előre is: Gábor
(#) Haszuboy válasza kissgj hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Tudni kellene az előtét típusát. Némelyik fajta előtéteken előírja a gyártó, hogy a cső egyik elektródájához menő 2 vezetéket tartsuk a lehető legrövidebben, ha emlékezetem nem csal, akkor ~50cm-t szoktak írni adatlapon. Fotó jó lenne az előtétről.
(#) kissgj válasza Haszuboy hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Köszönöm a gyors választ. Egyenlőre nem rendeltem meg a cuccot, a lámpatestben jelenleg 15W T8 cső megy egy lehetetlen külalakú induktív előtéttel. Ezt szeretném kiváltani - jókora teljesítmény növeléssel egyben az fenti Osram Dulux L 36W csővel. sajnos ennyire zömök elektronikus előtéteket még sehol sem láttam, így jutottam arra, hogy a bútorba rakom ezért lett kb 60 cm a távolság.

A webshopban ezt a párosítást ajánlják:
"Helvar elektronikus T5 fenycsoelotet 1x39W L 1x36W" (5.200Ft) de a típus nem derül ki csak szállítás után...
magam ezt találtam: Osram QTP-M1X26-42 (4.052Ft-ért)

Örömmel várom a tapasztaltabbak ötleteit is.
(#) Haszuboy válasza kissgj hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
A cső már megvan, és előtétet keresel hozzá? Ha igen, itt Bővebben: Link a Lamp-ECG combinations menüpontban megnézheted, milyen saját előtéteket ajánl az Osram. Természetesen más márkájú előtét is jó lehet hozzá. A "lehetetlen külalakú induktív előtét" alatt mit értesz? Csak mert az általad említett csövet induktív előtéttel is lehet működtetni, és az nem ennyibe kerül, sőt, ha kell, adok ingyen egyet (egész jó a külalakjuk )
(#) kissgj válasza Haszuboy hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
A cső megvan. Ha jól láttam a katalógus alapján meghajtható 39W T8 előtéttel is.
Linket olvasom köszi .
Az induktív előtétet bezsúfolta a kínai gyártó az egyik oldalába a lámpatestnek, (70x35x40mm ami felfelé szűkűl.)
Ráadásul munka közben épp a szemem sarkából látom, zavaróan villog is napi 8-9 órában.
(#) Haszuboy válasza kissgj hozzászólására (») Okt 26, 2012 / 1
 
Én nem látok ott 39W-os T8-as előtétet, meg tudomásom szerint T8-as 39W-os fénycső nincs is. De lehet tudok neked Osram QTP8-as 1x36W-os előtétet (131621) 3000Ftért, ha érdekel.
(#) kissgj válasza Haszuboy hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Szia!

Bocs az eltűnésért, el voltam havazva... Megoldódott a problémám vettem egy 1x 36w használt elektronikus előtétet, kioperáltam az izzószálak közötti kondit (4,7nF 1,6KV), és bekötöttem a foglalatba közvetlenül, így két szállal tudom táplálni a fénycsövet (gondolom ezzel is nyertem a hosszon, 1m-es, 0,75-ös MT kábellel símán megy most. Remélem az indítás később sem fogja átütni (Papiron 500V-os a vezeték, 2kV-vel tesztelik a kábelt). Most egy PTC-t vadászok, mivel azt a kínai egy rézszál segítségével helyettesítette. Véleményed szerint mennyire veszélyes PTC nélkül üzemeltetni (ha jól értem (más előtét rajzok alapján), eredetileg a gyújtási idő korlátozása lenne a célja.)
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2012
(#) Haszuboy válasza kissgj hozzászólására (») Nov 5, 2012 / 1
 
Nem veszélyes PTC nélkül üzemeltetni, a PTC-t a gyújtás előtt az elektródák előfűtésére használják. Egy összehangolt rezgőkör része, normálisabb előtétekben precízen méretezve van hozzá minden alkatrész, a kínai megoldja egy 3,3nF-os 630V-os kondival Szóval nem látok rá sok esélyt, hogy egyáltalán kapsz, és hogy olyan értékűt, ami meg kellene, arra még kevesebb esélyt látok. Ha nem kapcsolgatod gyakran, csak mondjuk napi egyszer, akkor is bírhatja sokáig.
(#) kiss92 hozzászólása Szept 24, 2013 /
 
Sziasztok!
Fény cső bekötésével érdeklődnék.
A cső egy 11W-os philips. Jelenleg fojtó tekercsről működik. Érdemes-e / átlehet-e cserélni erre az előtétre? Ha igen hogyan? Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza kiss92 hozzászólására (») Szept 24, 2013 /
 
Szia!
Mivel az új előtét 40W-os, ezért nem lehet átkötni.
(#) Tomi111 válasza kiss92 hozzászólására (») Szept 24, 2013 /
 
Üdv!

És egyébként is ez a cső beépített gyújtós, úgyhogy a szétszedése nélkül csak hagyományos fojtóhoz alkalmas.
(#) kiss92 hozzászólása Okt 12, 2013 /
 
Értem. Köszönöm!
(#) Multis hozzászólása Dec 15, 2013 /
 
Üdv
Adott a következő elektronikus előtét:
Philips HF-P 3/4x18
Philips HF-P 3/4x18

Kérdésem az lenne hogy ez az előtét jó-e 3 illetve 4 db 18W T8 csőhöz?Bekötni betudom az előtéten található ábra alapján azzal nincs gond.Ha bekötök 3 vagy 4 csövet és egy is kiég akkor a többi menni fog vagy nem?

A következő csövet szeretném hozzá használni:
http://www.celon.hu/t8-26mm-egyenes-fenycsovek-1980/philips-master-...536442
Philips MASTER TL-D Super 80 18W/865 T8 [26mm] hidegfehér nappali fényű fénycső, T8[/url]

Ezzel használható?
(#) Tomi111 válasza Multis hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
Üdv!
Az előtéthez jó a fénycső, amit linkeltél. Ilyenhez való! A rajz alapján beköthető 3 és 4 csővel is. Az, hogy ha egyik kiég, a többi is kialszik-e, azt nem tudom. Ilyen előtétem nem volt. Gyanús, hogy nem ég a többi sem a csövek részben soros kötéséből adódóan, de nem biztos.
(Pl.: van itthon 2x58W-os Osram előtétem, két fajta. Az egyik működik egy csővel is, a másik csak kettővel.)
(#) Multis válasza Tomi111 hozzászólására (») Dec 15, 2013 /
 
És mit jelölt a "TL-D"?Mert van sok jelölés...TL-D,SL,X-LR stb...Erről esetleg nincs valami táblázat hogy mi mit jelöl?
(#) peet78 hozzászólása Feb 4, 2014 /
 
s*ziasztok!

r*égebben a segítségetekkel összehoztam egy jól működő akváriumvilágítást, 2x36 W kompakt fénycsővel, előtétgyu*jtóval. s*zerelés alatt lett számomra világos, hogy csak akkor működik, ha mind a két fénycső benne van.
Bővebben: Link


m*ost szeretnék egy hasonló teljesítményűt összehozni, de érdekelne, hogy lehetséges egy olyan előtét gyu*jtót használni ami akár külön is működteti? ha igen kérném a ti*pusát...
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2014
(#) Tomi111 válasza peet78 hozzászólására (») Feb 4, 2014 / 1
 
Üdv!
A linked nem jó, ill nem tudom mire mutat.
Az elektronikus fojtók bekötéséből általában látszik, de nem biztos, hogy mind ilyen.
Ez a fajta :OSRAM olcsó általában nem megy egy csővel. Ha egyik kiég, kialszik a másik is. ( részben soros kötés )
A jobb fajta ez:OSRAM PROF.. Ezek általában egy csővel is üzemelnek, csak a hibás alszik ki. Sőt ezek előfűtéssel indítják a csövet( warmstart), jelentősen meghosszabbítva annak élettartamát!! (ezt úgy látod, hogy bekapcsoláskor nem világít azonnal a cső, hanem előbb picit felizzik a két vége) Igaz ez az izzók helyére becsavarható kompakt fénycsövekre is.
Viszont ha teljesen külön kapcsolható két csövet akarsz, azt csak két külön előtét használatával tudod megoldani.
Üdv! Tomi
(#) peet78 válasza Tomi111 hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
köszönöm szépen a gyors és mindnre kiterjedő válaszodat. azt eddig is tudtam, hogy ez egy gyilkos előtétgyujtó, de ezt sajnos csak a beszerzés után tudtam meg.
szóval amit te ajánlasz, az sokkal barátibb megoldás. Én ezt választom!
mégegyszer köszi!

üdv: Peet
(#) Multis hozzászólása Ápr 19, 2014 /
 
Üdv
T8 bekötés ment gond nélkül.Kérdésem az lenne, hogy ugyanezen elektronikus előtétet használhatom-e T5 csövekhez vagy nem?Mert ha igen akkor lehet, hogy kicserélem T5 csövekre a T8-at a jobb fényerő miatt...

Philips HF-P 3/4x18
(#) _Gergő_ hozzászólása Aug 28, 2014 /
 
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni egy bekötési rajzzal?

Névtelen.jpg
    
(#) kadarist válasza _Gergő_ hozzászólására (») Aug 28, 2014 / 1
 
Szia!
A bekötési rajzot mellékelted. Gyújtópatronokra és fázisjavító kondenzátorra nincs szükség.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2014
(#) _Gergő_ válasza kadarist hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Szia
Akkor azért nem működött ahhh thx
Köszönöm Kadarist
(#) granpa válasza _Gergő_ hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
"működött". (pont) a többi nem idevaló!
(#) _Gergő_ hozzászólása Aug 28, 2014 /
 
Még annyit, hogy tudom a gyors csatlakozóból a merev kábelt kihúzni?
Következő: »»   5 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem