Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   130 / 221
(#) david9999999 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Mikor először élesztettem megvolt, de már nem emlékszem hogy hogy viselkedett úgyhogy megismétlem.
(#) david9999999 válasza david9999999 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Szóval, a rövidre zárt bemenetnél minimális brummogás hallható maximális hangerőn
(#) Orbán József hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Bemeneti, kimeneti csatlakozók ki vannak szigetelve a sasszitól?
(#) david9999999 válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Nincs még dobozolva egyáltalán még csak lógnak a vezetékek, de minden el van szigetelve mindentől.
(#) Orbán József hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Tegyél fel képeket, hátha okosabbak leszünk...
(#) david9999999 válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Parancsolj. Mint említettem az "hiba" mono üzemben is fellép, a nyákra anno bólintottatok, a szükséges változtatásokat megtettem ennek ellenére lehet azzal van a hiba.
(#) david9999999 válasza david9999999 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Ha a fölülnézetet veszem alapul akkor alul a piros fekete kábelpár a betáp a sárga fekete szorosabban mellette a bemenet a másik piros fekete aminek a vége feljebb lóg ki a képből az a kimenet.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2014
(#) Orbán József hozzászólása Feb 5, 2014 / 1
 
Nekem nagyon összeszedetlennek tűnik a sok dróttal és szerteágazó alkatrészekkel.
Én ezzel a nyákkal csináltam meg és pik-pakk jó lett. Innét a fórumról szedtem le.
Azon a szarvas hibámon kívül, hogy a tesztelésnél nem tekertam fel a potit teljesen és irreális nagy bemenő feszültség kellett a végfok kihajtásához... De szégyelltem, Istenem.
Ha CHZ kolléga látná ezt a megoldást, tudna mesélni a helyes földelés, táp vezetékezésről.
Azt írja az Írás: Az egyenirányító egyből menjen a pufferelkóra és onnét megy tovább a feszültség és az ottani negatív (pufferé) az erősítő leghidegebb pontja, oda kell hidegíteni mindent.
Nálad meg kimegy a dróton a pufferre a fesz és vissza is jön tulajdonképpen például.
A tranyókra a hosszú drótok szintén nem jót tesznek. Alapvetően nem tartom jónak az egészet.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2014

P1150786.JPG
    
(#) david9999999 válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Hát sajnos a tranyók vezetékezésénél nem igazán tudtam jobban kitalálni a bordák a tokozáshoz vannak kitalálva kár lett volna nem arra tenni. Közben kaptam tanácsot a földeléssel kapcsolatban is az egy kicsit át lesz babrálva hátha az megoldja a problémát A pufferelkóig stimmelek a leírással, ha jól gondolom a kimenet és bement földjét is közvetlenül oda kéne kötnöm és nem a nyákba kábelezni?
(#) Orbán József hozzászólása Feb 5, 2014 / 1
 
Igen, először a kondira és onnét a panelra.
Én így raktam össze és bele egy japi erősítő dobozába és ott lett beállítva végleg.
A kivezérlés jelzők és a poti egy NAD magnóból lettek donorrá ütve.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2014
(#) david9999999 válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Aha értem a betápnál közvetlen a puffer két lábát vezetem a panelba és onnan csillagpontosan megy szét a többi föld úgyhogy az előző hozzászólásoddal kicsit összekavartál. Ezt a földelés dolgot poncolgathatnánk kicsit, persze csak ha nem kergetlek az őrületbe
(#) Orbán József válasza david9999999 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Ok, itt van Sipos Gyula úr bibliájából egy séma - Hi-Fi erősítők építése c. irodalomból.

P1150787.JPG
    
(#) david9999999 válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Nos az elmúlt néhány órát az áramkör javításának és élesztésének szenteltem minden átalakítás nélkül. Nem várt eredményt kaptam. Az egyik oldal gyakorlatilag 0 nem kívánt hangot termel, az említett 5 cm-ról halható hát hangnak nem igazán nevezhető valamit produkálja a másik viszont az első pillanattól begerjed. Ötletem sincs mitől a két oldal testvére a másiknak, ugyanazok az alkatrészek ugyanaz a nyák még a kábelek is ugyanazok. Egy alkatrész különbözik a kicsatoló kondival párhuzamosan lévő MKT/MKP kondi, de ezen kívül semmi más. Bárkinek van bármi ötelet hogy mi okozhatja csak az egyik oldal gerjedését?
(#) keszeg01 válasza david9999999 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
A tápot leírnád milyen?
(#) david9999999 válasza keszeg01 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Közben megoldódott az egyik tranyót cseréltem meg megigazítottam egy két forrasztást és eltűnt minden .
De ettől függetlenül ha érdekel: 300VA toroid 2*28VAC és 1*9VAC az aktív hűtésnek
20000µF puffer+egyenirányító/oldal, az aktív hűtés külön egyenirányítva és szűrve. A toroidon független tekercsek vannak.
(#) keszeg01 válasza david9999999 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Ennek örülök.
Közben megtalálta "reloop" forúmtárs hozzászólását ebben írja a gerjedésgátló kondit.
Bővebben: Link
A tápba azért tehetnél biporális kondit a nyagyfrekik miat.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2014
(#) david9999999 válasza keszeg01 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
1uf-os kondik elegek lesznek a táphoz?
(#) keszeg01 válasza david9999999 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Igen de ha van kisebb azt is tegyél be szerintem, nekem bevált.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2014
(#) david9999999 válasza keszeg01 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
100n-ot beraktam a táphoz illetve 50p-ot a tranyóhoz és néma! Persze csak akkor ha én akarom
(#) keszeg01 válasza david9999999 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Az jó!
És a hangja megfelelő-e neked ill a véleményed ?
(#) david9999999 válasza keszeg01 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Előrebocsájtom hogy nem vagyok valami éles fülű, de ez egy egészen más szint! Több éve hallgatott számokban veszek észre olyan hangokat amik eddig nem voltak ott. Első hallásra azt hittem zajos az erősítő majd visszatekertem néhányszor és rájöttem hogy jé az nem zaj hanem a cintányér hangja. Az esetek 99%-ban komoly zenét vagy klasszikus rockot hallgatom amire egyszerűen tökéletes, de az az 1% amikor mégis valami dübörgőt hallgatnék nem hagy nyugodni! Ilyen használatra egyszerűen nekem kevés benne a mély, aztán az is lehet ez az erősítő nem passzol a hangládáimhoz, de belerakni bármit is hogy több legyen a mély sajnálnék mert csak rontana a hangján.
(#) keszeg01 válasza david9999999 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Arra az 1% -ra meg majd készítesz valami "döngetőt " már csak a kihívás kedvéért.
Én is így vagyok vele mondjuk nálam 5-10% ban kellene erőteljesebb mély ezért most hibriddel próbálkozom.
(#) david9999999 válasza keszeg01 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Arra kiváló lesz az itthon lévő orion erősítő De persze nincs kizárve egy őj erősítő építése sem. Na de amikor erre ráteszek egy jó kis AC-DC számot... Végigfut a hideg a hátamon! És mégcsak nem is tudom meghajtani valami etalon forrással. A következő projekt egy jó forrás beszerzése/építése. Kacsingatok a bakelitek felé is.
(#) keszeg01 válasza david9999999 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Hát igen egy jó forás !
(#) david9999999 válasza keszeg01 hozzászólására (») Feb 5, 2014 /
 
Na igen, még csak súrolom ezt a témát, de ha már van egy ilyen erősítőm illene valami hozzá valóval meghajtani. Mindenesetre az mp3-nak leáldozott nálam a mai nappal.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2014
(#) djkoko válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Igen, egy itt közzétett vezérlést építettem a meghajtáshoz, ami tökéletes.
(#) Alkotó válasza djkoko hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Remek választás. Proli munkája telitalálat a témában.
(#) csezo2 válasza david9999999 hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Csak biztatni tudlak a "bakelit"hallgatásra.(Azért idézőjeles,mert valójában vinyl.)Én jópár évvel ezelőtt,mikor meghallottam egy gyönyörűen elkészített JLH hangját,akkor azt mondtam,hogy ez kell a lemezjátszómhoz.Egy alaposan lecsupaszított Tesla-m van Ortofon hangszedővel.Ha elkészül az erősítőm,szerintem imádni fogják egymást.
Lemezeket tudsz vadászni ócskás piacokon,bolhapiacokon,akár pár száz forintért.
Bocsánat a moderátoroktól a kis kitérőért,de ez az erősítő szinte sóvárog egy analóg lemezjátszó után.
(#) mokmen hozzászólása Feb 6, 2014 /
 
Sziasztok!Készül a JHL 20w-os verzioja!Jó pár erősitő építésen tulvagyok ,de valami hiány érzetem mindig maradt a hallgatásuk után.Ezért mindig újabb és újabb változatok épültek(csövesek,D-Osztályu,TDA-s..stb)A JHL a leg gyorsabban elkészült és gyakorlatilag probléma mentes példány.Hangjával ugy meglepet,hogy alig hiszek a fülemnek.Lehet ez az utolsó erősítőm?Csatolok néhány képet a szinte csak festés elött állo erő gépemről és lenne egy Kérdésem.Jávasoltok e valami hangfalvédelmet vagy koppanásgátlot ?
(#) keszeg01 válasza mokmen hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Védelem a kimenőkondi miat nem kell.
Az enyém nagyon picit koppan ezért én nem rakok bele , viszont a sok pufferkondi miat lágyindítót készítek hozzá.
Következő: »»   130 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem