Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   223 / 574
(#) pityke1968 hozzászólása Feb 9, 2014 /
 
Sziasztok!

valaki tudna segíteni

ocean eco 20 p kombi cirkom van, fütésnél és melgviz használatnál is lekapcsolja az örlángot,túlmelegedés miatt.amikor lekapcsol a fütés a kazántestbe maradt viz tovább melegszik erre gyanakszok, észrevételem nincs a szivattyúnak utókeringetése.
ez a panel található benne ,sajnos kézikönyvem nincs hogy lehet e állitani valahol rajta. elöre is köszönet:
(#) attila22 hozzászólása Feb 9, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
Sikerült megmérnem a képen látható fóliakondit ami 680nF helyett 540nF okozhatta e, ez a hibát a gyujtómodulban hogy nem adja szikrát amint felmelegszik ( Beretta Smart C.A.I ) ? Lehet e hellyettesiteni valami más ugyan ilyen értékü kondival ?
Elöre is köszönöm segitséget!
(#) Gombszem válasza attila22 hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Ezek a kondik általában 10%-os tűréssel készülnek. Vannak pontosabbak, de sokkal drágábbak. Azok az áramkörök, amik itt vannak, úgy vannak méretezve, hogy ezeket az eltéréseket elviselik. A Te mérésednél is lehet néhány % hiba.
Az is lehet, hogy feszültség alatt a kapacitás más értékű.

Mivel a kondi olcsó, nyugodtan kicserélheted egy hasonló újra. Ami nagyon fontos, hogy a ráírt feszültség nem lehet kisebb. Ha nagyobb az nem baj, csak azok általában nagyobbak.
Ilyenkor némi fusival Neked kell megoldani az elhelyezést. Arra ellenben nagyon figyelj (szigetelés, védőtávolság), hogy hálózati feszültség lehet a kondi csupasz oldalain. Vannak olyan típusok (azonos adatokkal) amik szigeteltek.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2014
(#) attila22 válasza Gombszem hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Szia !
Akkor nincs máshátra mint keresni 1 ugyan ilyen kondit és kicserélni. Kösz a segitséget!
(#) isthort válasza toro hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Helló!
Megcsiszoltam az elektródát. Sajnos két hét múlva újra leállt piros jelzéssel. Vagy is nem az volt a baj. Ha újra indítom, megy simán egy darabig. Mit gondolsz, mit nézzek még meg?
Köszi: István (Colibri KK-E 26,7 kW, kombi, melegvizet nem ezzel csinálunk)
(#) toro válasza isthort hozzászólására (») Feb 10, 2014 /
 
Akkor már nincs vissza más, mint a panel forrasztásokat ellenőrizni!
Valahol van egy "hideg" forrasztás.
De meg kellene mérni a minimális gáznyomást, lehet, hogy alacsony az induló gáz nyomása (2,2-2,5 mbar).
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2014
(#) j000e hozzászólása Feb 10, 2014 /
 
Sziasztok,

Az alany egy Westen Star 240i típusú kombicirkó. Eddig nem volt vele semmi gond, viszont most van hogy alig akar meleg vizet adni, majd jön egy kicsi, aztán megint kihűl. Van hogy percekig hideg víz folyik belőle koppig nyitott meleg csap esetében is. Aztán gondol egyet, és meleg, majd megint hideg... de mindig inkább a hideg víz fele tolódik el a történet. A fűtés részével minden okés. Van valakinek valami tippje?

Köszi előre is,
Joe
(#) toro válasza j000e hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
A HMV kör vízköves!
(#) VIM válasza j000e hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Szia! Ha minden más kifogástalanul működik a kazánon, akkor a HMV NTC-t kell megmérni. hogy megfelelő értékű-e (Így néz ki). Az értéke 20Cfokon 10kOhm és a meleg víz kimenetén kell keresned ezt az érzékelőt. A cseréjéhez sajnos le kell engedni a kazánból a vizet és majd a feltöltésnél pedig légteleníteni.
(#) VIM válasza VIM hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Idézet:
„A cseréjéhez sajnos le kell engedni”
-ezen részéből- ...... ez kimaradt a hsz.-ből, mert nem az egész készülékből kell elengedni a vizet csak a hideg víz bemenetet kell elzárni és valamelyik csap nyitásával nyomásmentesíteni ezt a szakaszt. A légtelenítést a nyomás alá helyezés után a nyitott kifolyás majd elvégzi.
(#) merciabc válasza pityke1968 hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Szia!
Ha arra gyanakszol, tekerd ki a kersziv. találhatócsavart, és nézd meg,forog-e? Ha igen, máshol kell keresni a hibát,de azt látni kellene.
Zoli
(#) merciabc válasza isthort hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Ha bemelegszik a panel, elválik a forrasztás valahol. Szöszmösz munka,de olcsóbb mint egy uj panel! Zoli
(#) pityke1968 válasza merciabc hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
szia ,a keringetö mükszik mivel van fütés és melegviz is, de a hiba szerintem nincs utókeringetés már ha létezik benne.
(#) Szendy hozzászólása Feb 12, 2014 /
 
Sziasztok!
ez volt az előzmény: http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1567763.html#1567763
(ugyanaz mint 7-el feljebb j000e-nek)
Vettem a lángőrnél 2800 HUF-ért egy zöld hőérzékelőt, kicseréltem de nem jó. Be se gyújt melegvízkészítéshez. Kivettem megmértem mind a kettőt. A régi szobahőmérsékleten 8 kOhm és melegedéskor csökken az ellenállása, az új szobahőmérsékleten 1060 Ohm és melegedésre nő az ellenállása. Az újon ez van írva: 18200499 ST09 FE 12-11 a régin nincs szöveg. Holnap felhívom a boltot ki tudják-e cserélni. Ha nem, akkor hol lehet még ilyen vacakot venni?
(#) merciabc válasza pityke1968 hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Gondoltam h nem az a baj! Az a szivattyú örökös mint a nyomorúság. Nagy dugulás lehet a höcserélődben, és nem tudja elvinni a melegített vizet,és kiold a hőmérséklet max. határolód!
(#) merciabc válasza Szendy hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Vedd le a csőröl az érzékelőt üzemi módban! Így átverve az érzékelőt, nyisd meg a melegvizet. Ha emeli a lángot,akkor valami más probléma van vele! Vagy... Akassz rá egy 6KOhm körüli ellenállást,elindítod,és meglátod mit művel.
(#) pityke1968 válasza merciabc hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
tegnap kitakaritottam mindent kazántestet höcserélöt most amikor kikapccsol fütés az adott hiba megszünt,DEutókeringetése nincs,vagy lehet nincs is benne nem tudom kideriteni hogy ujkorába volt e vagy müködött e.
(#) merciabc válasza pityke1968 hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Nagyon helyesen tetted! Ebben a típusban ha jól emlékszem, nincs utó-keringetés. Csinálj egy elektronikát hozzá!
(#) Szendy válasza merciabc hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
A csőről nem tudom levenni, mert bele van tekerve. Ha lehúzom róla a kábelt akkor padlógázon melegíti a vizet. A leszabályzáshoz kell a jel.
(#) merciabc válasza Szendy hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
No, ez az! Meg van a hiba! Milyen van benne?Küld egy képet!
(#) Szendy hozzászólása Feb 13, 2014 /
 
Ez van benne, most mérve 9,3 kOhm az ellenállása. A primer köri érzékelőé 9,9 kOhm.

DSC_0765.jpg
    
(#) Szendy hozzászólása Feb 13, 2014 /
 
És ezt vettem bele, ami nem jó. Pedig látszólag olyan, de ez ahogy a blokkon most látom PTC nem NTC.

DSC_0766.jpg
    
(#) Gombszem válasza Szendy hozzászólására (») Feb 13, 2014 /
 
Idézet:
„most látom PTC nem NTC.”

A tok ugyanaz. Ami bele van ragasztva, az egy gyufafej méretű alkatrész. Ennek az értéke, és a karakterisztikája lényegesen eltérő.
(#) merciabc hozzászólása Feb 13, 2014 /
 
Ez tényleg nem jó bele. Nem is tudnak adni olyat,mert nincs nekik. Nekem meg csak letört tüskéjü van. Kérdezd csak meg Toro-t? Vagy a Megatherm?
(#) pityke1968 válasza merciabc hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
köszi a választ ,ha idáig nem volt akkor lehet most se kell ,milyent kütyü kéne hozzá?
(#) merciabc válasza pityke1968 hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Gazdaságosabb az üzemeltetés! Nem hiába találták ki h lekeringeti a vizet. Itt a HE.-n van vhol ilyen kapcsolás, ami az üzem után még, beállított ideig feszültséget ad (220volt).
(#) Szendy hozzászólása Feb 14, 2014 /
 
Találtam egy szervizes oktató anyagot egy másik tip. Ariston kazánhoz amiben ez a táblázat van. Arra gondoltam a potyára megvett érzékelőből kifúrom a belét és veszek bele pl a conrad-bol vásárolt 10 Kohm-os NTC-t. Ha nem boldogulok a házzal akkor csak ráerősítem kábelkötegelővel valahova.
A baj az, hogy nincs fenn az egyes tipusok karakterisztikája. Nem tudja valaki hol találok valami katalógust amiben ez megtalálható?

NTC.jpg
    
(#) Gombszem válasza Szendy hozzászólására (») Feb 14, 2014 /
 
Idézet:
„... kifúrom a belét és veszek bele pl a conrad-bol vásárolt 10 Kohm-os NTC-t.”

Ha nem sajnálod, nyugodtan csináld. De bele kell ragasztani (Araldit, vagy valami hasonló). A másik megoldást már írták.
NTC nem csak a Conrad-nál van, hanem olcsóbban másutt is (Lomex, HQ, stb). Oda menj, ami közelebb van, mert az utazás többe kerül, mint a cucc.
A karakterisztikák nagyjából azonosak, nagy hibát nem vétsz.
(#) aszkaban hozzászólása Feb 16, 2014 /
 
Hello!!

Segítséget szeretnék kérni,egy stiebel eltron primus fali gázkazán a probléma kővetkezö a termosztát lekapcsolja a fűtést majd pár másodperc múlva visszakapcsol a fűtés !!! Mikrókapcsolót cseréltem rajta de a hiba nem szűnt meg , meleg víz elzárása után is ugyanez a jelenség !!

köszönettel
(#) toro válasza aszkaban hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
A HMV kapcsoló rövidzárban van.
Következő: »»   223 / 574
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem