Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   131 / 221
(#) Orbán József válasza mokmen hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Szia!
Nekem a hálózati kapcsoló "pattanása" hallatszik bekapcsoláskor, de nem foglalkozom vele. Hangfalvédelemre a kondenzátoros kicsatolás miatt nincs szükség. Csak semmit a jelútba - relé, ilyesmi - nekem ez a meggyőződésem.
A leírtak alapján megleghetősen visszafelé mentél a minőségben. Hogy lehet TDA, D osztályúban Hi-Fi-t keresni? Azok nem arra készültek. Én még bízom abban a kollégában, aki azt mondta - megcsinálod jóra a csövesedet és a JLH-t felteszed a padlásra... De jelenleg nálam is a JLH (10W) a király.
(#) mokmen válasza keszeg01 hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Köszönöm a gyors választ.Én bekapcsoláskor nem hallok koppanást csak kikapcsoláskor "krepeg"ha nem tekerm le a hangeröt.Örülök hogy nem kell bonyolitani.
(#) keszeg01 válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Na meg Jimmy!
Bocs az off-ért.
(#) Orbán József válasza mokmen hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Először a műsorforrást kapcsold ki és nem "krepeg".
(#) mokmen válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Sikerült jó csövest készítenem egyszer behoztam a lakásba kiprobálni az egyiket azota kisem vittem olyan elégedett vagyok vele.A D-osztályu csalodás,arrol nem is beszélve mennyit nyüglödtem vele mire ráfogtam hogy jó ez.De ez a JHL ugy jó ahogy van!
(#) granpa válasza keszeg01 hozzászólására (») Feb 6, 2014 / 1
 
Természetesen HENDRIX!
(#) zoli7409 válasza reloop hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Szia
Azt szeretném megkérdezni hogy a fejhallgató erősítőnek aminek a rajzát közzé tetted milyen teljesítményű trafó szükséges?
(#) reloop válasza zoli7409 hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Szia! Jelenleg 12V 1A-es dugasztápról használom.
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Trafós? Vagy kapcsolóüzemű?
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Ez speciel trafós. A feszültségstabilizátor miatt nincs különösebb jelentősége, egy kallódó laptop táp épp úgy megfelel. Bővebben: Link
(#) klaczy hozzászólása Feb 7, 2014 /
 
Üdv Mindenkinek!

Szépen lassan haladok az építéssel, végre találtam 8mm vastag alu lemezt amiből a hűtést szeretném megoldani. Az kérdésem a következő a nyákon van 2 db TO3 tokozású tranzisztor ehhez szeretnék "L" profilt készíteni az említett alumínium anyagból. Szerintetek hogy lenne jobb a hatásfoka, elfűrészelem és összecsavarozom a két darabot L alakban, vagy megpróbálom elhajlítani 90 fokban? Egyáltalán az utóbbi kivitelezhető?
(#) Orbán József hozzászólása Feb 7, 2014 /
 
Szia!
Szerintem, ha van lehetőséged alu szegletet venni, az a legjobb. 500.-ba kb. belefér és az profi, 5 mm (4)vastag és szépen teszi a dolgát, viszi a hőt.
Úgy emlékszem 50x50-eset vettem és, ahol a tranyók vannak, ott lekeskenyítettem 40mm-re.
Ha hajlítasz vastag alut, könnyen berepedezik a nyúláskor
(#) klaczy válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 7, 2014 /
 
Köszönöm válaszod, merre felé sikerült beszerezned? Én is attól féltem, hogy bereped hajlításkor.
(#) Orbán József válasza klaczy hozzászólására (») Feb 7, 2014 / 1
 
Néhányszor 10 km-re lakom Bcsabától, ott a Ferroglóbusznál vannak alu anyagok, profilok és levágnak adott méretet.
(#) pjg válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 7, 2014 /
 
Egy hete voltam ott. Az összes szálanyaguk 50x50x2mm -es volt. Tud rendelni 50x50x5mm-est 6m-es szálban bő12 ezerért. Ha valaki venne, nekem kéne 1m.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2014
(#) Orbán József válasza pjg hozzászólására (») Feb 7, 2014 /
 
Szerintem meg lehetne csinálni 2 db-ból, még, ha 2 mm-es is.
Egymásra rakva, bezsírozva a 4mm már jó.
Az egyik oldalából úgyis le kell vágni hosszára 10-15mm-t pl. ha a "Fényharcos" panellel dolgozik az ember, illetve a szükségesnél nem érdemes többet hagyni, így rövidebb úton tud átáramlani a hő a bordára, amihez a szegletek csatlakoznak.
(#) zoli7409 válasza reloop hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Köszönöm a választ. Nekifogtam a füles erősítő megépítésének,még annyit szeretnék kérdezni hogy ahogy néztem ez egy JLH 69 kapcsolás csak kicsiben.A nagyot megépítettem,ott találtam egy táblázatot hogy milyen nyugalmi áramot és feszültséget kell beállítani.Nos ennél is feltúrtam a netet de nem találtam semmit.Egyáltalán van ilyen vagy csak "fülre " kell beállítani.
(#) reloop válasza zoli7409 hozzászólására (») Feb 11, 2014 /
 
Mivel tudtommal rajtam kívül más nem foglalkozik vele, az írásaim között keresgélj!
Itt hiába fülelsz, ennél a topológiánál a nyugalmi áram a kivezérelhetőséget határozza meg. Erre felállítottam egy közelítő képletet a tápfeszültség (Ut) és a hangszóróimpedancia (Zh) alapján: Iq=Ut/(2,8*Zh).
Példával szemléltetve 10V tápfeszültség és 32 ohm-os fejhallgató esetén 10V/(2,8*32 ohm )=111mA.
A képletben szereplő hanszóróimpedanciát nem célszerű alul-méretezni, mert csak felesleges fűtés származik belőle.
(#) csezo2 válasza csezo2 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Sziasztok !
Keszeg01-en kívül nem nagyon záporoztak az ötletek a kérdésemre,felteszem újra:
Ha a legtöbbet szeretném kihozni a kapcsolásból,akkor hol kellene tantallum ellenállásokat használni?
(#) granpa válasza csezo2 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Tantál kondenzátorokat tán. Ta ellenállásról most hallok először.
(#) pjg válasza csezo2 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
"$3.45 pcX USD Price"
Jó a fémréteg 1%-os 3,5Ft-ért.
(#) csezo2 válasza pjg hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Hát nem adják ingyen az biztos,de ez még a megfizethető luxus kategóriába tartozik.Szívesen használnék Nirvana kábelezést és Furutech csatlakozókat is,nameg Audio Note kondenzátorokat,feltéve ha rám szakadna az OTP.Én nem próbából építem ezt az erősítőt,hogy megtudjam ,milyen a hangja.Evvel tisztában vagyok ,jelenleg is JLH-t hallgatok ,mivel egy kedves kollégám kölcsönadta.Ez számomra AZ ERŐSÍTŐ.
(#) granpa válasza csezo2 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Van új a nap alatt. Nemcsak szépen szól, de proccos is!
(#) Orbán József válasza csezo2 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Annyira az, hogy most építem a másodpéldányt, kicsit válogatottabb alkatrészekből és a legendásan jól együttműködő BDY73-akkal.
Annyit dobok a dolgon, hogy duál monoblokk lesz és lesz előtte valami...
Csöves jelkondigionáló. Ezzel, úgy gondolom, ebből az erősítőből a minőségét tekintve kihozom a maximumot ...
(#) granpa válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
"Tantalum" ellenállások nélkül, csak bóvli kategória!
(#) pjg válasza csezo2 hozzászólására (») Feb 16, 2014 / 1
 
Azért ne feledkezz meg a villanyórához kihúzott 2x6-mm2-es, amorf rézvezetékről sem. Azt most nem tudom, hogy jobbra e, vagy ballra kell sodorni a két vezetőt. Szerintem amúgy jobb lenne párhuzamosan, mint a "tyúklétra". Bár annak meg a kapacitása...
(#) pjg válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 16, 2014 / 1
 
Azt vallom: egy készülék megépítése kihívás, hobbi, de nem cél. A készülék birtoklása sem cél. A készülék egy eszköz. Jelen esetben a zene, a hang meghallgatásához. Sajnos általános gyakorlatban ma már ritka az olyan "hangforrás", amit ne tudna korrektül visszaadni egy Quad szintű erősítő. A hangsugárzókról nem is beszélve. Ilyen SAL, meg MNC stb.-ről nem is beszélve. Jobbat meg horror áron lehet nagy nehezen beszerezni.
(#) csezo2 válasza pjg hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Ebbe a témába szerintem ne menjünk bele,ki-ki a meggyőződése szerint építkezzen.Tévedés ne essék,a nálam lévő JLH is a fiók mélyéről összesöpört filléres alkatrészekből készült,és gyönyörű a hangja.De szeretném az elérhető maximumot megközelíteni,ezért hajlandó vagyok egy "kicsivel" mélyebben a zsebembe nyúlni.Az amorf rézvezeték című gondolatotdhoz csak annyit fűznék,hogy nem a méregdrága hálózati kábelek volt a kérdés.
(#) keszeg01 válasza csezo2 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
KD az álltala tervezett erősítőkbe csak a jelútban lévő ellenállásokat javasolja cserélni a többi állítólag nem kritikus.
Válogass félvazetőt és szerez jó becsatoló kondit és kitudod hozzni a maximumot ebből a kapcsolásból esetleg jelkondicionálót is építhetsz hozzá én már maghallgattam aval is jó a változás de nem minden zenéhez kell szerintem.
Következő: »»   131 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem