Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2245 / 3963
(#) Csupasz válasza Reedly hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Jó lesz, de úgyis egyenirányítani, szűrni kell a feszültséget, tegyél be egy stabkockát!
(#) clyde hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
üdv! Lehet hogy banális kérdés,de én nem tudom ha ezt bedugom egy jack dugóba, akkor ez a kütyü az abból érkező jeleket ráidóhullámá alakítja, amit a beállított frekvencián egy vevővel vissza tudok alakítani hanggá?
(#) Csupasz válasza clyde hozzászólására (») Feb 17, 2014 / 1
 
Ha egy jackdugóba akkor nem, de ha egy MP3/4 lejátszóba, vagy egy telóba, akkor igen.De azért hangminőséget ne várj.....
(#) clyde válasza Csupasz hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Ok köszönöm, csak arra lettem volna kíváncsi, hogy az érkező jelet alakítja-e át és sugározza a választott frekvencián egy vevő felé. A hangminőség nem számít, csak, hogy ne késsen! Köszönöm a választ!
(#) Reedly válasza Reedly hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Az egyenirányítást, szűrést már tartalmazza az áramkör, de sikerült megoldani a dolgot. Tekertem le a szekunder menetből és 20 volt lett belőle. Boldogság van.
(#) the_amator hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
Sziasztok!

Nem tanultam a villanykaron, és sosem csináltam NYÁK-ot, de most szükségem lenne egy 3.3V-os logikai áramkörre, aminek több bitjét nyomógombok állapota határozná meg (1, ha nyomva van). Kérdésem: miből és hogyan kell kiszámolni, meghatározni a felhúzó ellenállás ( amin keresztül ugye a 0V-hoz kell kötni a bemeneti pontot? ) értékét?

Köszönöm a segítséget!
L.
(#) maria hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
Mire hasznalhato a trafo???
(#) gkari válasza maria hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
(#) richt3r hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy digit multiméterrel hogy tudok frekvenciát mérni?
Tönkre megy-e a műszer, ha a hálózati csatlakozóba dugom, hogy mérjem az 50 Hz-et?
(#) granpa válasza richt3r hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Alkalmas a műszered frekimérésre, van rajt ilyen opció? Kezelési utasításban(műszer-könyv) szerepel?
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) richt3r válasza granpa hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Igen, ez egy Holdpeak 760G készülék:

Frekvencia mérési tartomány/kijelzési felbontás/pontosság:
- 4kHz / 1Hz / +/-0.5%.
- 40kHz / 10Hz / +/-0.5%.
- 400kHz / 100Hz / +/-0.5%.
- 4MHz / 1kHz / +/-0.5%.
- 10MHz / 10kHz / +/-0.5%.
(#) erdgab válasza richt3r hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Akkor azt is kell,hogy írják,mekkora lehet a maximális bemenő feszültség frekvencia mérésnél.
(#) granpa válasza richt3r hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Komoly gép; van gépkönyve? Abban leírták, hogyan kell használni.Nem ismerem ezt a műszert.
(#) richt3r válasza erdgab hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
"- Váltófeszültség frekvenciatartománya: 40Hz-400Hz, 400V és 750V tartományban: 40Hz-100Hz."

Tehát minden további nélkül bemérhetek a konnektorba?
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) granpa válasza richt3r hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Eszerint, igen.Bár én először egy 2MOhmos előtéttel kísérleteznék.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) richt3r válasza granpa hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Köszönöm, ki mertem próbálni, valóban méri az 50Hz-et!
(#) richt3r hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
Azt meg tudjátok mondani, hogy IC-vel teleszórt panel forrasztásánál miért fontos az, hogy 230V AC-os helyett 24V AC-os legyen a páka? (Weller, az utóbbi jóval drágább is)
(#) proli007 válasza kokesz185743 hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Hello! Azt írod.. "odáig értem, hogy a 6-ik lépésben lenullázódik az IC". Akkor hogy lenne a következő lépéseknél ott H? Hiszen újra nullától kezdődik a számlálás.. üdv!
(#) merciabc válasza richt3r hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Egyszerüen: mert le kell testelni, és nehogy feszültséget kapjon a pákáról a panelen valamelyik alkatrész. A Weller dolgozik a legkissebb impedenciával,és bztonságosan dolgozhatsz a panelen.
(#) richt3r válasza merciabc hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Bocs, buta vagyok ehhez!
-A 230V AC-t miért nehezebb földeni mint a 24V AC-t?
-Miért fontos itt az impedancia?
(#) granpa válasza richt3r hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Nem szeretik az érzékeny, kisfeszültségű eszközök (bontáskor sem), még ESD védelem mellett sem a 'nagyfeszültséget'. 24V-osból nem kell feltétlen méregdrága (pl. Weller). Sokan fél életükön át sem használtak(nak) Wellert, és mégis remek dolgokat alkotnak(tak 'pisztoly'-pákával). Én is csak a kényesebb dolgokhoz használom(akkor sem mindig).
(#) merciabc válasza merciabc hozzászólására (») Feb 17, 2014 1 / 1
 
Megválaszolom magam, hogy mások is tanuljanak. Nem jó sorba kötni, mert eleve mínusz 20ohm-rol indul az 50 ohm helyett. Azaz 30 ohm-tol indul lefelé az NTC eresztése.
Ha 2db. 25ohm-ost sorba kötsz, és midkettöt aktív hütésre kötöd, akkor müködik!
(#) richt3r válasza merciabc hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Sajnos ez nekem kínai,de próbálkozom megérteni! Az NTC ellenállása annál nagyobb, minél jobban hűl a páka igaz?
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) bebeboy hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
Sziasztok

Segítséget kérnék . 14.8 V ból(max16.8V lipo akku) szeretnék max 12V ot 150mA kapni.
Mekkora ellenállást ,vagy mit tegyek közé?
Köszönöm
(#) proli007 válasza the_amator hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Hello!
Elvileg mindegy, de az alkalmazástól és a nyomógombtól is függhet.
- Mert a logikai bemenet, várhatóan egy CMOS bement, aminek nagy bementi ellenállása van.
- De ha a nyomógomb olyan típusú, hogy átmeneti ellenállása van,akkor azt is figyelembe kell venni, hogy a létrejött feszültségosztás mellett meg legyen logikai szint.
- Nem mindegy milyen messze van a nyomógomb az bemenettől és hogyan van odahuzalozva, milyen a villamos környezet. Mert kisebb ellenállásra ugyan akkora zavaró környezetből, kisebb kapacitív zaj kerülhet a bemenetre. De ezen egy párhuzamos kondival is lehet segíteni. Már amennyiben ez tényleg nyomógomb és nem akarod "végtelen gyorsan nyomogatni". Mert ugye a jel sebességét is lassítja a kondi.
- Egy kontaktusnak elvileg szüksége lenne egy megfelelő feszültségre és egy öntisztuló áramra. Persze egy készülékben elhelyezett "pattiknánál" ez nem szempont. De ha egy kontakt üzembiztonságát nézzük, akkor szempont.
- De hogy a kérdésedre is válaszoljak, a gyakorlatban 1..10kohm meg szokott felelni, CMOS bement esetén. És nem baj, ha a bemenet ST jellegű.
üdv!
(#) granpa válasza bebeboy hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Tégy egy 12V-os stabkockát (lehet, LDO kell, mert nem mindegyiknek elég a ~2-2.5V diff.).
(#) the_amator válasza proli007 hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Köszönöm, proli007!
L.
(#) kendre256 válasza merciabc hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Azért azt a mínusz 20 Ohm-ot megnézném....
Egy 20 és egy 30 Ohm-os ellenállást sorba kötve 50 Ohm-ot kapsz (szobahőmérséleten). Teljesen mindegy, hogy az NTC, PTC, vagy normál ellenállás. Ha a hőmérséklet eltér a szobahőmérséklettől, akkor már különböző értékek, karakterisztikák alakulhatnak ki, de soha nem lesz az eredő ellenállás negatív!
(Hogy mások is tanuljanak...)
(#) richt3r válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Akkor hozzád szól a kérdésem:

-A 230V AC-t miért nehezebb földeni mint a 24V AC-t?
-Miért fontos itt az impedancia?
(#) kokesz185743 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
ja értem, az tévesztett meg, hogy az igazságtáblázatban 11-ig van számozva, most már világos, kösz a választ
Következő: »»   2245 / 3963
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem