Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2244 / 3963
(#) kérdező hozzászólása Feb 16, 2014 /
 
Sziasztok!
Ez a kapcsolás működőképes? A háromszorozóra gondolok.
(#) HiMen válasza proli007 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Az LTC1286 helyett van itthon LTMB 24 bites ADC-m. Az jó lenne hozzá? Bár azon sem látok AGND -t .
(#) abel25 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Köszi, így már értem
(#) gaspar_zsolt hozzászólása Feb 16, 2014 /
 
A relé lábaira hogyan kell diódát kapcsolni, illetve kell rá egyáltalán?
És ha igen, miért?
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2014
(#) Pali79 válasza gaspar_zsolt hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Érzékeny áramköröknél illik: Bővebben: Link
(#) tomi324 válasza kérdező hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Működnek, de túl nagy teljesítményt nem nagyon lehet átvinni ilyen egyszerű kis áramkörökkel..
(#) gaspar_zsolt válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Köszi Pali!
(#) kérdező válasza tomi324 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Max 100mA lenne. Összeraktam, de nem jó. A nyák jó, igaz, bontottak az alkatrészek, lehet, ott a gond.
(#) bbalazs_ válasza kérdező hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
kis terhelest tegyel ra, mondjuk 1MOhmot, ugy merd le. Ha akkor is rossz, akkor tenyleg nem jo, egyeb esetben csak egyszeruen tulterhelted.
(#) proli007 válasza HiMen hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Hello!
Az érzékelőd is egy olyan ellenálláshíd, mint a 9. ábrán van, csak éppen egy piezorezisztív. Vagy is az érzékelő kimenetét a erősítő +- bemenetéhez kell csatlakoztatni.

Innentől nem biztos, hogy tudok segíteni. De ezért javaslom, hogy a dolgokat cseppet át kellene gondolni/számolgatni. Mert 16..24 bit?
- A 16 bitnél, egy bit 0,015 ezrelék feszültséget jelent. Az érzékelőd linearitás hibája +-1%. Ahol az 1%, már itt is 655 bit-et jelent, a 16 bites feldolgozásnál. Akkor mit is mérünk, mivel? Mindenképpen célszerű az érzékelő adatlapját tanulmányozni.
- De a szenzor tápfeszültsége is gondot fog jelenteni. Mert a kiegyenlítetlen hídátló feszültsége arányos a tápfeszültséggel. Vagy úgy is fogalmazhatnánk, hogy a hídátló feszültsége egy fix nyomás alatt is százalékosan úgy változik, mit a híd tápfeszültsége. Avagy 16 bit esetén, ha egy bit hibával akarod tartani a feszültséget, akkor a tápfeszültség is maximum (feszültségváltozásra-hőre) 0,015 ezreléket változhat. Ez ugye 15ppm.. Tehát kompenzáció gyanánt az AD refrenciát is a hídtáp kell hogy adja.
- Nézd meg az LTC2400 adatlapjának 30. ábráját, hogyan oldják meg egy hídáramkör kimeneti feszültségének feldolgozását. Egy LTC1043 analóg kapcsolóval alakítják át a differenciális jelet aszimmetrikussá, majd ezt egy LTC 1050 Chopper stabilizált erősítővel erősítik, és egyben az LTC2400 GND-lábát használják vonatkoztatási pontként.
- Ha megnézed, már a 30. ábrán is jelölik a csillagpontos földelést. Nem véletlenül, mert a 24bit 16E6 nagyságot jelent, vagy is ha az áramkörnél valahol 100mA folyik, akkor abból csak 6nA folyhat hibaként arra, amerre az AD van. De 6nA akkor is képződik, ha a kezedet a panel felett legyezel egyet. Tehát az áramkör nyák tervét kialakítani sem móka kacagás.
üdv!
(#) kokesz185743 hozzászólása Feb 16, 2014 /
 
Sziasztok,
Ezen a linken néztem egy digitális órát:
http://www.bsselektronika.hu/index.php?w=aMHXW7IEIg

De viszont nem igazán értem, hogy pl. a másodperc 10-eseknél miért a 74LS92 IC szerepel a rajzon ugyanis a maximális számjegy 5-ös kéne hogy legyen, mivel 59 perc után lesz újra a perc értéke nulla. Az IC adatlapján meg azt lehet látni, hogy 11-ig számol el (H L H H).

Tudnátok ajánlani egy olyan számláló IC-t ami csak 0-5-ig számol?
(#) proli007 válasza kokesz185743 hozzászólására (») Feb 16, 2014 /
 
Hello! Cseppet tévedésben vagy. Mert az óra nem 59 perc után lesz nulla, hanem a 60. percnél. Az IC ugyan 11-ig számol, de nézd meg az igazság táblázatot. A 6-os számjegynél, a D kimenet H szintű lesz, ami az R1-R2 törlő bemenetre van vissza vezetve, vagy is ekkor 6-nál a számláló, újból nulla lesz. (De ezt már egyszer leírtam, valamelyik számlálós topikban. Nem lehet hogy pont neked?) üdv!
(#) merciabc hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
Sziasztok! Nem tudná vki megmondani,hogy ennek az NTC 50D-9 -nek 25 fokon mekkora ellenállása van? Próbáltam utánanézni, de kínaiul van.(nekem). Mivel helyettesíthetö?
(#) nedudgi válasza merciabc hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
50 ohm. Úgy látszik, protekciós vagyok a guglinál. Bővebben: Link Első találat második oldal utolsó sora.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) merciabc válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Köszönöm! Ez nagy segítség volt!
(#) kokesz185743 válasza proli007 hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Lehet, hogy így van, már jó pár hete annak, ha arra nem válaszoltam akkor bocs. Megnéztem az igazságtáblázatot, azt odáig értem, hogy a 6-ik lépésben lenullázódik az IC, de a 6-ik lépés után végig H szint van, ami azt jelentené, hogy az utána következő lépésekben is lenullázódik egészen a 11-ik lépésig?
(#) Dedave hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
Üdv! egy ilyenfűtőelem táplálása megoldható elemekről?
http://www.produktinfo.conrad.com/datenblaetter/525000-549999/53289...0W.pdf
(#) nedudgi válasza Dedave hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Gazdaságosan nem. Nyolc darab góliát elem jó esetben talán húsz percig bírja.
(#) Dedave hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
köszi
akkor 12 v dc adapter kellene elvileg ugye? abból van kisméretű ami elég ampert ad?
(#) Dedave hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
vaporizátort építenék
(#) Dedave hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
de talán kisebb fűtőelemmel vagy más megoldással kéne
(#) nedudgi válasza Dedave hozzászólására (») Feb 17, 2014 1 /
 
Javaslom, hogy a helyesírásodra jobban figyelj oda. Nagybetűk használata, írásjelek, meg ilyesmi.
(#) merciabc válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Van egy NTC-m ami 25fok-on 30ohm-rol indul. Ha azt sorosan kötöm egy 20ohm-ossal, az 50 ohm. Szeritetek ez így müködne az 50D-9 helyett?
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) uroff.koltoff hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
Sziasztok

haverom építget pár doglot szeretne majd többet is csinálni belőle az ismerőseinek .... és lehet hogy a telefon akkumulátort szeretné kiváltani benne ...

tudnátok ajánlani valamit?
így hirtelen ezeket találta .... http://www.argep.hu/trend/37VA/3-7v-akku.html

van ennél olcsóbb 3.7V-os akkumulátor is valahol?

Mod: A sok pötty helyett, a shift gomb is megtenné, a mondatok elején.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) nedudgi válasza uroff.koltoff hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Bővebben: Link
A feszültségen kívül kellene tudni a terhelőáramot, kapacitást, és nem utolsósorban a mennyiséget.. Ezek ismerete nélkül nem lehet jó választ adni a kérdésedre.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) Reedly hozzászólása Feb 17, 2014 /
 
Miért van az, hogy 220/22.2v 4A toroid trafón, 28 voltot mérek? 3 wattos izzóval is 28v. Két multiméterrel is mértem. Megvettem, de amihez kellene, az max 24 volt. Van ilyen?
(#) granpa válasza Reedly hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
A régi 220V helyett, már 230V a hálózat (lehet, hogy nálatok még több is). Ergo, nől a szekunder feszültség is. Egy 3W-os izzó, -nudli-, tegyél rá 50W-ot. Akkor már kiderül, mennyi az annyi.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2014
(#) nagym6 válasza Reedly hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Trafó kimenő feszültsége függ a terheléstől. Üresjáratban magasabb, mint a megadott érték. Trafó belső ellenállása és a terhelő ellenállás aránya adja ennek mértékét. Különböző mértékű terheléseknél azonos stabil feszültséget csak trafó utáni stabilizátorral lehet biztosítani.
(#) Reedly válasza granpa hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Erre 230v van írva, de tényleg 238 volt mérhető a hálózatban. Az a baj, hogy egy fejhallgató erősítővel használnám és terhelés szempontjából az is nudli.
Talán megpróbálkozok a szekunder tekercsből letekerni, mert azt olvastam, az segíthet.
(#) Reedly válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 17, 2014 /
 
Hát igen, de nekem 18-24 volt érték kellene, erre meg az van írva, hogy 230/22.2v. Azt gondoltam jó lesz.
Következő: »»   2244 / 3963
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem