Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1146 / 1679
(#) Istvanpisti válasza quint hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Köszönöm!
Most már bevallhatom, hogy Winnetou legidőseb unoka nagykabátja vagyok, barátaim Sólyomszemnek is szoktak nevezni...
Próbálom összeszedni magam az akku kisütő cikk ügyben
(#) Istvanpisti hozzászólása Feb 24, 2014 / 2
 
Sziasztok!
Lassan eljön - számomra legalábbis - másik hobbim űzésének folytatása, mivel az időjárás melegszik, így a kerékpározás szenvedélyének is hódolhatok. Azért, hogy a délutáni szürkületben, esti sötétben ne csak látszódjak a közlekedés többi résztvevője számára, de lehetőleg én is lássak, elkészítettem egy első lámpát.
Hozzávalók : 2 db 14500 Li akku (AA méret-800mAh kapacitás), PT4115 (step-down) LED meghajtó, CREE XML-T6 LED, és egy 182 Ft-os LED opika, valamint az elmaradhatatlan uC, jelen esetben ATtiny45. Az akkukat leárazva vettem kb. 400Ft/db áron.
A LED árama 25 lépésben szabályozható 0-1.200mA tartományban. Valójában már 1/4 fényerőnél is jó látást biztosít, ekkor kb. 300mA az áramfelvétel, de erdőben, ott ahol nem zavar szembejövőt, a teljes fényerő szinte nappali világosságot biztosít. Ha az akkumulátor feszültség 7V alá csökken, akkor csak csökkentett fényerővel használható, ilyenkor még sok idő van hátra a kimerülésig. Ha a feszültség 6V-ig esik, akkor kikapcsol, óvandó az akkukat.
Maximális fényerőn, egy órát működik, 1/4 fényerőm pedig kb. 5 órát. Kimerülés esetén sincs baj, hiszen 8db akkumulátorom van.
A lámpa alapja, előző életében egy videó kártya hűtőbordájának részét képezte, a doboz 6 mm-es rétegelt lemez, matt feketére fújva.
(#) pjg válasza Istvanpisti hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Ez szépen virít. A szemből jövőket vallatni lehet vele. Ha rendőrrel találkozol, biztosan kilő a sorból.
(#) Istvanpisti válasza pjg hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Szia!
Városban nem nagyon használom ott van közvilágítás, oda elég egy láthatósági világítás, inkább terepen jön jól, ott meg nem zavar másokat.
Ha valakit érdekel még valami részlet, akkor tegye fel kérdését a Biciklilámpa témában, szívesen válaszolok, ha tudok.
(#) kissattila88 hozzászólása Feb 25, 2014 /
 
Szerintetek ez A kapcsolás tud működtetni 30 db led-et?


Alkatrész
R1; R4= 10K ohm ellenállás
R2; r3 =150 ohm ellenállás
D1; d2= LED
C1; c2= 100µF Elektrolit kondenzátor
T1; t2 =BC182 tranzisztor

multi.JPG
    
(#) vicsys válasza kissattila88 hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Igen, ha 15 példányban megépíted...
Olvastad a topic címét?
(#) kissattila88 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Olvastam! a nyák lap készítés topikba kellet volna írnom. Bocs
(#) mrobi válasza kissattila88 hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Nem talált!
(#) Izeg. válasza Istvanpisti hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Az biztos, hogy erős, de arra is gondolni kell, hogy a szembe jövő biciklis, meg leesik a nyeregből, mert szinte fáj. Én is biciklizem, nekem is van lámpám, de ha ilyen jön velem szemben, akinek erős, és nem az aszfaltra maga elé irányítja,.....azt legszívesebben reflektorral villognám szembe(hogy agresszívat ne írjak) Nagyon bántó, de ha annyit tesz az ember, hogy lefordítja, akkor már jobb. Ajánlom neked is, nehogy így vakítóan jöjj velem szembe
(#) kadargeri hozzászólása Feb 25, 2014 /
 
Hello mindenki. A napokba lettem kész, egy számomra nagyon hasznos kis masinával. Most megpróbáltam kicsit esztétikusabban és biztonságosabban elkészíteni. Méréseim szerint összesen ≈30 V, és ≈ 7A, áramot tud leadni, külön ventilátor modullal van ellátva és szép nagy hűtő és hő-leadó felületekkel. Egy kapcsoló tápegység és egy trafó van benne, persze szűrővel is el van látva, még nem teljesen kész, ha lesz időm és kedvem, most kb.95% de a többi csak formaság. Lehet kritikázni, ha valakinek van valami észrevétele nyugodtan írjon


Képek lejjebb:
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2014
(#) mikrokapcsolo válasza kadargeri hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Jó lett! A vezetékek egy picit kuszák, de ez dobozon belül elmegy. Viszont, azokat a kondikat nem értana levenni a hűtőlapról, mert feltételezem meleg, ami pedig a kondi kiszáradásához vezet.
(#) kadargeri válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
A kondikat leszedem köszönöm az észrevételt, a hűtőbordán van a diódahíd ami erős terhelés mellett szépen melegszik. Ha van még észrevétel nyugodtan írjatok
(#) mikrokapcsolo válasza kadargeri hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Igen, ez így picit gyilkosság a kondiknak.Most látom, azok a kondik direkt vannak sorba kötve? Így nem nő a kapacitásuk, csak ha párhuzamosan kötöd. Nem látom milyen szerepet tölt be, de ha puffer, akkor ph-san kellene.
(#) kadargeri válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
A kondik szűrőnek vannak ott. De holnap leszedem . Még észrevétel.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2014
(#) mikrokapcsolo válasza kadargeri hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Ne szedd le teljesen, kell a szűrés, csak a bordáról vedd le, és kösd őket össze hogy az (+)-okat és a (-)-okat kötöd egy egy pontba, és ezt utána a kimenetedre. Arra viszont nagyon figyelj, hogy ezek 16V-os kondik, tehát ha a kimeneted 30V, akkor pukk lesz belőle, és oda a puffer. Keress inkább 50V-osokat. Nagyobb terhelésnél viszont ez így azért nem jó, mert a kondik így nagyon kis kapacitást képviselnek. Ha párhuzamosan kötöd őket, akkor máris 6600 µF puffered van, ami már jó 6-7A-re. A másik, hogy ekkora kondikhoz illik kisütő ellenállást tenni, ez egy 1M Ohm-os pár wattos ellenállás a kondikkal párhuzamosan, hogy kikapcsolás után nehogy feltöltve maradjon.
(#) granpa válasza kadargeri hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Gondolom a kondik soros kötése a feszültségtűrés miatt van. Ahogy a kolléga írta: így csökken az összkapacitás.
(#) kadargeri válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Köszönöm az észrevételt. Nem akartam kiszedni csak leszedni. A 30 voltot összesen ad le, ugyanis 2 táp modul van benne és összekötve add le annyit, magába csak 16 volt körül a kondik miatt, amúgy csak 12v os a transzformátora. De nekem megfelel ellenállások és párhuzamos kötés nélkül is.
(#) eyess válasza kadargeri hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
És persze máskor legalább egyforma feszültségű kondenzátorokkal próbálkozz , mert előbb utóbb durranás lesz a vége.
(#) kadargeri válasza eyess hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Köszönöm az észrevételt. Én csináltam de nem vettem észre hogy különbözik a feszültségük. De holnap átalakítom. Még észrevesztek valamit amit elhibázhattam
(#) Lázár Péter válasza kadargeri hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Csak egy tipp. Lehet, hogy csak ragacs az ott a lábának tövénél, de én inkább azt a fekete kondit lecserélném egy jobbra, mintha kifolyt volna, nem látni rendesen a képen.
(#) kadargeri válasza Lázár Péter hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Holnap feltétlen kicserélem. De nincs kifolyva
(#) Istvanpisti válasza Izeg. hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Szia!
Néhány hozzászólással korábban írtam, hogy városban nem használom, általában tiszteletben tartom mások normális élethez való jogát. Állítható a fényerő, ami a képen van az a maximális
(#) kadargeri válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Ha párhuzamosan kötöm össze a kondikat, több áramot vagy nagyobb érősegűt fog leadni???
(#) Melphi válasza kadargeri hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Mivel eloszlik az áram ezért több áramot fog bírni a feszültség állandó, és a kapacitás összeadódik pl: 5db 1000µF 10V sorba kötve = 5000uF10V lesz.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2014
(#) kadargeri válasza Melphi hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Értem. Köszönöm
(#) mikrokapcsolo válasza kadargeri hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Ez nem befolyásolja. Amit gondolom tudsz, hogy egyenirányítás után a szinuszjel egy pulzáló jellé alakul, amit a pufferkondi hivatott egyenesre vasalni. Minél nagyobb ez a kondi, annál jobban tudja tartani terhelésnél az egyenest.
(#) kadargeri válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
köszönöm a válaszokat
(#) granpa válasza Melphi hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Ezt vegyük át mégegyszer! 5x1000µF 10V-os, sorba kötve, az 200µF 50V-ra! Úgy-e?!
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2014
(#) TAKLACO válasza Melphi hozzászólására (») Feb 25, 2014 / 1
 
Igy helyes:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2014
(#) kadargeri válasza TAKLACO hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
De már értem. Köszönöm a segítséget
Következő: »»   1146 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem