Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   115 / 136
(#) kaqkk válasza kolbika hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Házilag szinte sehogy , csak megközelíteni tudod az optimális állapotot , ezért inkább a levilágítási idővel szoktunk variálni..
(#) kolbika hozzászólása Feb 20, 2014 /
 
Azt hogyan tudom kijátszani mi a jó?
(#) kaqkk válasza kolbika hozzászólására (») Feb 20, 2014 /
 
Olvass vissza már 2000 szer leírtuk ...
(#) kolbika hozzászólása Feb 20, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) Addye válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Igen, elvileg az, csak nem vagyok tisztában azzal, hogy mi is kellene még a működéséhez.
(#) kaqkk válasza Addye hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Egy egy fojtótekercs mert a gyújtó benne van
(#) Addye válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 21, 2014 /
 
Köszönöm a választ! Mekkora tápfeszültséggel kell egy ilyet üzemeltetni?
(#) kaqkk válasza Addye hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
230v...
(#) didyman válasza kolbika hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Ilyenből van hamis is. A tekerőgombok dísznek vannak rajta, semmit nem állítanak, és a 8 W-os csöveket párban 40 W-os fojtótekercsek hajtják meg, ezzel körülbelül duplán hajtva túl szerencsétlen csöveket. Ha mással nem is bukik le, akkor pár perc üzem után a megfoghatatlanul forró csövek biztos jelei a hamisnak.
(#) kolbika hozzászólása Feb 22, 2014 /
 
Ejj ha!Így igaz! A tekerők tuti díszek....Bár amikor bekapcsolom minden fefér világít .Elvileg uv...De ha nem működik lehet valami a csövekkel van.Mit javasolsz?Ill a hig lámpa nem jobb mint az uv nemek úgy tűnik.
(#) kaqkk válasza kolbika hozzászólására (») Feb 22, 2014 /
 
Idézet:
„A tekerők tuti díszek..”
Ez igaz de az miért baj ?? van rajta egy időzítő , vagy ha az sincs akkor használd stopperrel ... Tuti hogy uv nagyon sokan használjuk nyák levilágításra .Nézd !
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2014
(#) kolbika hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Végre kezd összeállni a képHány percig üzemelteted?6-7?
(#) kaqkk válasza kolbika hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Én DRY fóliát használok ennek elég 1 perc , de haználd légyszíves a válasz "gombot " mert nem tudni kitől kérdezel kinek válaszolsz...
(#) ic20 hozzászólása Feb 23, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni, hogy ez a fénycső jó lenne-e a levilágitóba Bővebben: Link

Válaszokat előre is köszönöm .
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2014
(#) kaqkk válasza ic20 hozzászólására (») Feb 23, 2014 / 1
 
Igen jó
(#) waterbear válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 23, 2014 / 1
 
Jó lesz az adatlapja szerint kb 340-400 nm között dolgozik a BL368-T5-ös cső.
Bővebben: Gyárdó data sheet
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2014
(#) ic20 válasza waterbear hozzászólására (») Feb 23, 2014 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget .
(#) kolbika válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Elolvatam a lapodat!ÉS nagyon sok új információt sikerült megtudnom.Én maradok a gyárilag elkészített panelnél, és megpróbálkozom a 6 percelMagas minőségben nyomtatok lézer nyomtatóba valo fóliára.És kiderül

Köszönöm a segítséget!
(#) kaqkk válasza kolbika hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Örülök hogy segíthettem, várjuk a képeket a gyönyörű új panelokról ..
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2014
(#) James Watt hozzászólása Feb 25, 2014 /
 
sziasztok!
Lenne 2 kérdésem.
Ez a fénycső jó lenne-e a levilágítóhoz?ha igen mennyi kell 1 oldalas nyákhoz?
bolthely.hu/tungsram/id/01197_Fenycso_T8_F18W_BL_368nm_UVA_Blacklight_26x590mm
Ha van még hozzáfűzni valótok az építéshez vagy bármi írjátok meg.
Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) kaqkk válasza James Watt hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
A Bl cső tökéletes a levilágításhoz de nincs szükséged (és nem is lesz!) 60 cm hosszú levilágítóra. Szélességében meg 4-6 db a mérettől függően (A/4= 20*30cm!)
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2014
(#) didyman válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Nem olvastad el a többit, amit írtam? Az a baj vele, hogy az amúgy sem olcsó UV csövek élettartamát tizedére csökkenti, és a normális előtéttel szerelt verzióhoz megállapított szükséges expozíciós idő hasznavehetetlen lesz, mivel a gyorsan öregedő csőben a fénypor is gyorsan öregszik, így változik az idő is. Néha tényleg úgy érzem, hogy hiába írom le a lényeget. Ki a fenét érdekelnek a gombok?
(#) kaqkk válasza didyman hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Nem értem miről beszélsz?? Én a gyári arcszoliról írtam hogy a tekerők dísznek vannak rajta , mi köze ennek a fényporhoz, meg az öregedéshez?? Egyébként a v... án 5000 ért komplett arcszolit kapsz (én is ott vettem kettőt ) és ha levilágítónak használod 10 évig nincs gond az "öregedéssel" heti 10perc...
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2014
(#) James Watt hozzászólása Feb 25, 2014 /
 
köszönöm válaszod kaqkk! Boccs hogy nem választottam ki hogy neked küldöm.mert nem tudom hogy kell.
(#) kaqkk válasza James Watt hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
A hozzászólás ablak fölött a zöld csík jobb oldalán van egy szócska (mi az?) na arra kell rámutatni a kurzorral és kattintani a baloldali egérgörgővel
(#) didyman válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Nem tudom, mit mondjak. Jóindulatúlag felhívtam a figyelmet arra, hogy létezik ezekből ócska is. Hogy neked nem fontos a csövek élettartama és a változó levilágítási idő, szívesen költesz rá tíz évente 5000-et, az rendben van, nekem az. Nem csak NYÁK-ot levilágítani jó az arcszolárium (lásd a nevét), ha meg a fénypor miatt eleve 1-2000 órás cső élettartama 1-200 óra, akkor az pazarlás, és műszakilag hanyag megvalósítás, amit minimális szakmai önérzetből sem nézek jó szemmel. Te meg leragadtál a tekerőgomboknál, aminek semmi jelentősége nincs, csak egy ismérv. Leírtam, amit akartam, meg te is, nem értünk egyet, lépjünk tovább.
(#) vastalp hozzászólása Feb 26, 2014 /
 
Sziasztok!

Nem tudom mennyire ér itt hirdetni, ***

* Itt a felületen nem nagyon, mert esetleg kitiltással jár! De van aprónk, ott megteheted ingyen.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2014
(#) kaqkk válasza didyman hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
A helyedben azért pontosabban megnéztem volna a fénycső adatait , arcszoliban (40cm körüli hosszban én még nem láttam 8W os csövet ) de lépjünk tovább nincs értelme ilyesmin "vitatkoznunk" Főleg hogy nekem megvan egy életre a levilágítóm (2db 6*25W os arcszoli , és még van talonban vagy 4db 40W os csövem a megfelelő folytókkal )
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2014
(#) kaqkk válasza didyman hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
(#) didyman válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Megnéztem. Ezek 29 centisek: Klatty
Van ennél nagyobb is, én asztali, "eléülős" verzióról beszéltem, azokban 6-8 W-os csövek vannak, meg lehet, hogy létezik egyéb, nem szabványos (a profi szoliscuccokban biztosan). Megnéztema berendezésed, nagyon profi . A porleválasztó különösen tetszik.
Következő: »»   115 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem