Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   227 / 574
(#) DoDo69 válasza JGabor hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Szia!
A lég ellátási hiba : turbó lapátok koszosak ,(határon van a nyomás) pitot cső koszos a turbóban ,( két év alatt nem hiszem ,de megkellene nézni) levegő presszosztát ( gumi csövek kötik össze a turbóval), panel hiba. Javítani, mérni nyomás mérő készülék nélkül nehéz , és csak találgatás. Javaslom egy szakember bevonását. Privátban is írtam!
(#) toro válasza JGabor hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Bocs, ha laikus vagy miért akarsz mindjárt szétszerelni valamit, aminek nem ismered az összeszerelési, üzemelési, biztonsági funkcióit?!
Ha két éves a készüléked, akkor most jött el az ideje a Pitot cső tisztításának, mivel az átömlő lyuk leszűkült. Ott találod a két silicon cső ventillátor felöli oldalán. Ki kell szerelned vagy egy szívócsővel erőteljesen fújj bele.
(#) toro válasza DoDo69 hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Hirtelen sokat írtál éhgyomorra!
A hőcserélő tisztítás kimaradt.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2014
(#) JGabor válasza DoDo69 hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget!
Ehhez valóban kevés vagyok!
Privát üzeneted még nem jött át...
(#) JGabor válasza toro hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Köszönöm az infót! Ezt tényleg nem fogom magam megoldani.
Laikusnak laikus vagyok... de azért ha olyan lett volna a feladat, lehet bevállalom, de ennyire nem merek belenyúlni. Lehet, hogy egyszerű a dolog, de jobb ezt szakemberre bíznom!
(#) DoDo69 válasza toro hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Ja ! Az ki , de a szivattyú csere is .
(#) bazsito hozzászólása Márc 1, 2014 /
 
Sziasztok.
A segítségeteket szeretném kérni.Egy Ferroli n.e.100 kombi fali gazkazánom van.Nyilt égésterű átfolyó rendszerű.A hiba:meleg viz szolgáltatás vacakol.Csap csak melegre állítva megindul a kb 55 fokos viz majd rá 1 percre visszaesik a hőfok 36 fokra.Ma volt kint a szerelő és mértük a hőfokot.3-4perc mulva beállt a viz 39.5 fokra és nem ment feljebb...A kazán égőjének erejét nézte végig 24.8 volt.Nem volt ugrálás.Nem Ptc mondta.A bejövő hideg viz 12 fok volt.Delta t 25, 16liter/perc.Ennyit tud a kazán ami szerinte jól müködik.A hőcserélőn lévő vizkövesedés nem oldaná meg a problémát azt mondta.40 ezer lenne a vizkovezes.Lassabban kell a vizet engedni a csapon akkor melegebb lesz.Ennyit mondott.A kihül a furdőviz a kad felenel ha annyira visszaveszem a vizatfolyast...
Kersm aki tud vmiben segiteni az szóljon hozzá.Előre is köszönöm...
(#) merciabc válasza bazsito hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Csak megnézném azt a (PTC)-t. CSak ugy próbaképp egy másikat bele.
40e. szerintem kicsit sok a tisztításért. A fele még hagyján, itt nagy Bp.-en is...
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2014
(#) Gombszem válasza toro hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Idézet:
„Te is csak azért vetted észre, mert volt nálad szemüveg!”

Érdekes, nekem akkor nem kell a szemüveg, ha közelre nézek.
(#) merciabc válasza Gombszem hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
KInek a pap-kinek a papné.
(#) toro válasza bazsito hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Idézet:
„A kazán égőjének erejét nézte végig 24.8 volt.”
Ha megírnád ez mit takar!
Azért a 40eFt-os savazást megkérdezhetnéd mit takar!
Szerintem a 16 l/perc egy kicsit túlzás. Ha szűkíted a keresztmetszetet, melegebb vizet kapst.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2014
(#) toro válasza Gombszem hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Nekem közelre 1.5, távolra 3.5!
Ja-ja az öregkor.
(#) toro válasza Gombszem hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
...miért, neked nem kell?
(#) merciabc válasza toro hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Multkor találkoztam szintén egy Ferrolival, ahol a szaki a gázszelepet tekergette el,de ugy hogy letördelte a max. határoló müag.-ot is. Ja, márkaszervízes volt, és már le is selejtezte a készüléket azzal a mozdulattal. Be is kínálta az uj készüléket izibe. Na,akkor rágott be a tulaj.
(#) toro válasza merciabc hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Pedig bazi egyszerű a dolog: a gépkönyv írja a min és a max nyomás értékeit.
Műszert rá és könnyedén be lehet állítani, de szemre....(+- 3 mbar).
De ha gyári szervízes, akkor nagy az arc s műszerre nem telik.
(#) merciabc válasza toro hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Én vittem elöször oda mérömüszert. A tulaj meg is kérdezte hogy ez mi?
(#) toro válasza merciabc hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Hát igen, ezt mondom!
Most várom, hogy "bazsito" mikor jelez vissza, hogy mi a 24.8!
(#) bazsito hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
Hello.Koszi a gyors reagalast.15 a munkadij 5 a kiszallas meg a jobbik sav ami nem 7 hanem 14 ezerbe kerul.Igy jon ki a majd 40.A 24.8-as értéket a kazán égőfején mérte műszerrel.Van egy csonk ami egy csavarral elvan zarva.Na arra rakott egy csövet végén meg a digi müszer.Amikor ment a kazan ezt az erteket mutatta.Ezzel az égőfejet figyelte azt mondta.
Ma viszont uj dologra lettem figyelmes.A konyhaba MEGMARAD a melegviz!!Teszt:1.5 literes uveget 16.17 mp alatt tolti meg meleg vizzel.Ugyan ez a fürdöben 7.6mp tök meleg allasban...Vmi átfolyási időhöz is köze lehet.A delta t 25 meg a 16liter/perces értéket Ő mondta.
(#) toro válasza bazsito hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
1. Kérdezd meg, mi a jobbik sav 14eFt-ért.
2.
Idézet:
„A 24.8-as értéket a kazán égőfején mérte műszerrel.Van egy csonk ami egy csavarral elvan zarva.Na arra rakott egy csövet végén meg a digi müszer.”

Már nem oké a dolog! A 24.8 mbar, a gáz hálózati nyomása! Az égőnyomás (kazánonként változó) 10-13 mbarnál nem lehet több!
(#) bazsito hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
Itt mérte a 24.8-at...Akkor nem tudom.
(#) bazsito hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
Egyebkent apósom ismerőse es volt mar nalunk szerelni.Rendes ember jo szakembernek tűnt...
(#) bazsito hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
Gáz nyomása lehet a gázszelep elött a 24.8?!
(#) toro válasza bazsito hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Ha ott annyit mért az sok!
Egyébként elnézve a fehér port az egyéb alkatrészeken, itt az ideje a hőcserélő tisztításának.
Mivel kéményes a kazánod, évente egyszer mindenképpen.
(#) toro válasza bazsito hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
A hálózati gáznyomás Mo.-on 25 mbar.
(#) bazsito hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
Kedves Toro.Az elozmenyekben leirt Tesztemrol mi a velemenye?!
(#) merciabc válasza bazsito hozzászólására (») Márc 3, 2014 1 /
 
Szia! Ezt a képet elnézve, nincsenek vmik megolvadva? Nézd át a kábeleket.
Ha kiveszed a perlatort a fürdöszobában lévö csapból, van melegvized? A zuhanyrózsát tekerd le, és a csövön keresztül is nézd meg! Van hogy a levízkövesedett zuhanyrózsa szívat meg! Nem tudja elindítani a cirkót!
(#) bazsito hozzászólása Márc 3, 2014 /
 
Hello.Kiprobaltam amit irtal.Csak zuhanycso fej nelkul ill perlator ki es proba.A helyzet nem valtozik a viz lehul ugyanugy sajna...A kazanbol kilepo melegvizet lehetne meg megneznem a flexibilis csonel....Olvadast nem latok...Az a baj hogy semmilyen leirasom nincs a kazanrol.Igy vettuk az elozo tulajtol...
(#) bazsito hozzászólása Márc 3, 2014 /
 
Ez a kazanbol kilepo melegviz flexibilis csove.Ezen is erezni hogy eloszor meleg aztan langyos lesz.Ezt azert csinaltam mert nyaron csorepedes volt a falban pont a meleg vizé a csaptelep csatlakozasnal.Akkor nem ott van a gond...
(#) Szasza9668 hozzászólása Márc 4, 2014 /
 
Sziasztok!

Van nekem odahaza egy ocean 20 tip. kombikazánom és a napokban megadta magát.
' hetet kellett várni mert a szerelő azt mondta a ventillátor a hibás. 1 hét után végre megjött a venti 1 másik szerelővel csere és láss csodát nem indult el.
Mint kiderült vezérlő panel hiba, ntc is el van oxidálódva. Sajnos csak a párom volt otthon és az a gyanúm megvezette a szerelő. 67e+áfa a vezérlőpanel csere, 5e+áfa az ntc. Állítólag el van oxidálódva az ntc ami réz tokozásban van. A panelon meg egy relé van kiégve amit ki tudok cserélni, az ntc viszont problémás mert nem találok interneten sehol sem ilyet. Van valami ötletetek hol lehetne megnézni? A másik gond ,hogy a melegvíz hőmérséklete ingadozik zuhanyzás közben. Ez mitől lehet? Nem megfelelő esetleg az érzékelő amit belerakott a szaki?
Üdv!
(#) merciabc válasza Szasza9668 hozzászólására (») Márc 4, 2014 /
 
Milyen is az az (NTC)? Csinálj róla egy képet.
Következő: »»   227 / 574
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem