Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ST151 végerősítő
 
Témaindító: Dzsoni, idő: Szept 5, 2007
Lapozás: OK   46 / 93
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Ha jó, akkor ne piszkáljuk!
(#) Davidd hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
Sziasztok! A kézzel rajzolt panelem működik már ahogy. (diódaláncos) Ha a primerben bennhagyom az izzót és van rajta terhelés begerjed és amig nem inditom el újra terhelés nélkül addig úgymarad. Ez még nem is nagy baj, gondolom a tápesés miatt van ez a gerjedés. Kivettem a primerből az izzót, igaz csak 1 pár tranyot hagytam benn.(2sc5200+2sa1943) Egy darabig szépen működik, egyszer csak elkezd világítani 2 ellenállás. Pontosabban az egyik 100 ohmos(amelyik a 2sc5200 felől van) másik oldalt pedig egy 220 ohmos. Megfutottak volna a tranyok? +-68V a táp és csak 8 ohmos terhelés, nem volt kikínozva sem. Érdemes ezzel a panellel foglalkozzak?
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Szia! A 100 ohm akkor forrósodik, ha nem érintkezik a 2SC5200-esed. Ott kénytelen folyni a kimenő áram. A 220 ohm-hoz már NYÁK zárlat kell.
A problémád teljesen áramkörtípus független.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
De kell hogy érintkezzen, másképp nem működne az erősítő ha jol gondolom. A világitást a tranyok zárlatbamenete követte, vagy lehet fordítva volt. Zárlat ha lenne akkor normál hangerőn működne a panel?
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Mint írtam, ha érintkezne a 2SC5200 nem melegedhetne a 100 ohm. Szól az úgy is.
A hangszóróval most mekkora ellenállás van sorba kötve?
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Az erősítő már szépen be volt állítva. Beállítottam az 50mV ot a 10 ohmos ellenálláson, és már semmilyen más ellenállással nem volt sorbakötve. Szerintem azért égett ki, mert a tranyo átment vezetőbe de annyira hogy mintha egy szál kábel lenne a 3 lába. Annyira melegedett, hogy elkezdett világítani. Szerdán hazamegyek kicserélem az ellenállást meg a tranyokat és meglátom mi lesz.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2014
(#) zenebolond hozzászólása Márc 5, 2014 /
 
Sziasztok!

Egyre jobban alakul a dolog. Sikerült 4db egyforma hűtőbordát szereznem ez MJE340-350 -s tranyókhoz. Számítógép tápegységből kioperált cuccos. A lágy-indító korrektül működik. a "kopigátlót" még nem volt időm kipróbálni (munka mellett nehéz), de a hétvégére tervezem a próbát.

Kép0754.jpg
    
(#) Koncsar válasza zenebolond hozzászólására (») Márc 5, 2014 / 1
 
Szia! Na jól behűtötted. De legalább szép.
(#) norbi97 hozzászólása Márc 5, 2014 /
 
Sziasztok!
Most kezdtem el egy st151-es panel beültetését tudnátok adni pár tanácsot mire kel oda figyelni ?Majd később az élesztéséről is kérnék pár tanácsot ?
(#) Koncsar válasza norbi97 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Hát?! Élesztésnél: Nyugalmi poti minimum felé, biztosítékok helyén 10 ohm 2W ellenállás. Meg esetleg a trafó primer ágba sorba kötni egy 230V 40-60W os izzót. Beültetésnél is mindenre oda kell figyelni. Üdv.
(#) reloop válasza norbi97 hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Szia! Kicsit olvasgasd a témát, sok hasznos tudnivaló gyűlt már itt össze, ki tudja épp melyikre lesz szükséged. Itt van például pár hozzászólással előtted ez a bejegyzés.
(#) norbi97 válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2014
(#) reloop válasza zenebolond hozzászólására (») Márc 5, 2014 / 1
 
Szia! Ez már a ló túlsó oldala Megfázni szerencsére nem tud, de oda kell figyelni. Az érintett tranzisztorok kollektorfeszültsége együtt változik a kimenettel. Ajánlott a tranzisztor szigetelt felszerelése, mert ilyen méretnél jelentős lehet a kapacitív kapcsolat a bemenettel, ami pozitív visszacsatolást eredményez. Simán gerjedhet a kapcsolás! Tökéletes megoldást az jelent, ha a teljesítményföldet rávezeted ezekre a bordákra.
(#) norbi97 válasza reloop hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) zenebolond válasza reloop hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Ez a hűtőborda egy 4x7cm-es darab 2x.
(#) Koncsar válasza zenebolond hozzászólására (») Márc 5, 2014 / 1
 
Hatalmas. Fele elég lenne.

IMAG0697.jpg
    
(#) Koncsar válasza zenebolond hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Ezt a jó profilt, bordát tessék másra felhasználni, mert a negyede is sok. Reloop Pisti le is írta, a túlzásbaesés hátrányait. A teljesítményföldet csak akkor viheted rá a bordára ha a tranyót elszigeteled tőle. Sárgával bejelöltem, teljesen hibátlan ez a méret. Nincs szükség nagyobbra.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
(#) Koncsar válasza reloop hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Szép estét Pisti. Hú ez már lassan reggel. Na de mindegy.
Majd szükségem lesz a tudásodra, segítségedre.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
(#) zenebolond válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Szia!

Mennyi feszt adsz az erőlködődnek?
(#) Koncsar válasza zenebolond hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
+-82V.
(#) zenebolond válasza Koncsar hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Szia!
Az már szép.
(#) norbi97 hozzászólása Márc 6, 2014 /
 
Sziasztok!
Ma én is elkezdtem egy st151-es panel összeszerelését, idáig jutottam.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014

P1070237.JPG
    
(#) norbi97 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) djface hozzászólása Márc 16, 2014 /
 
Üdv!
kis problémém lenne melyben segítséget kérnék
élesztettem a paneleket ahogy azt kell de ahogy rámérek a kimenetre 120mV-van pedig az izzó kialszik T4,7,11 van csak benn meg persze az előttük lévő tranzisztorok mind jól van kötve és a többi passzív alkatrész is jó nem tudm mi a probléma valakinek valami ötlet?
(#) reloop válasza djface hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
A T4 kollektor-emitter feszültségét mekkorára állítottad? Ha benne lesz az első pár végtranzisztor, még alakulni fogy egy kicsit, így sem vészes azért.
(#) reloop válasza djface hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Idézet:
„T4 fesz.-e igy végtranyók nélkül ha a potit teljesen eltekerem akkor is csak 1mV körüli”

Úgy nézem meg van a hiba, innen kezd el olvasni.
(#) djface hozzászólása Márc 17, 2014 /
 
ezek a trafók még bent sem voltak akkor ez lehet a baj
(#) reloop válasza djface hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Fotózd le hol tartasz most! Az a biztos.
(#) djface hozzászólása Márc 17, 2014 /
 
Igy áll

DSC_0648.jpg
    
(#) reloop válasza djface hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Minden világos. A T3 és a T6 nem maradhat el, ültesd be őket!
Szerk.: A T4-et is mérd majd!
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2014
Következő: »»   46 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem