Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   135 / 221
(#) frrrrr válasza djkoko hozzászólására (») Márc 11, 2014 /
 
"Azóta szigeteltem azt is."
Bocsánat, de nem értem. Mit szigeteltél el és mitől?
(#) scooby_ hozzászólása Márc 13, 2014 /
 
Sziasztok!
Régebben is össze akartam ezt az erősítőt rakni, viszont valami oknál fogva sose épült meg... Most berendeltem külföldről mert olcsó volt a "mini" 3W-os változatát, amit fel is húztam 2 ellenállás cseréjével az eredeti állapotába. Kipróbálni még nem volt időm sajnos..... Végtranzisztoroknak TIP41-et akartak belerakatni, a jelenleg benne lévő végtranzisztorok a Quad405 építéséből megmaradt darabok.
(#) djkoko hozzászólása Márc 23, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy rövid történettel kezdeném. Korábban megépítettem magamnak ezt az erősítőt, elsőre indult nem volt vele semmi gond, azóta is tökéletesen működik. Kölcsön adtam kollégámnak aki azonnal "rendelt" egyet. Szinte a tükörképe az enyémnek annyi különbséggel, hogy combosabb trafóról megy. 29 volt egyen dual monó. Gondom a következő: 11,5voltnál a féltápfeszt nagyobbra nem tudom állítani, a nyugalmit pedig 2,2A alá vinni.
BD249 végek, Q1 bc556, és Q2bd139
Köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2014
(#) keszeg01 válasza djkoko hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Jó estét.
A bd139-et jól forrasztodtad be ?
A forrasztási oldalon rosszúl van megjelőlve de a képről nem látom jól .
(#) keszeg01 válasza djkoko hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
A bc tranyót is ellenőrizd mert vannak gyártmányok különböző bekötéssel is .
(#) djkoko válasza keszeg01 hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
A tranyók rendben. A bc556 helyett BC212, a BD139 helyett 2n2219-et tettem akkor is ez a gond. Nem lehet valamelyik trimmer?
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Zavaros nekem ez a panel. A P1-gyel párhuzamos ellenállást ültettél be? A rajz ilyet nem mutat. A C1 hogyan is csatol? Egyik vége mintha a semmibe veszne.
Szerk.: Látom már.
A P1-gyel párhuzamosa ellenállást vedd ki próbából, lehet-e így emelni a kimeneti feszültséget?
Növeld R7-et!
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2014
(#) djkoko válasza reloop hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
C1 megy az 1k-ra a másik vége a bemenet
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Közben módosítottam a hozzászólást, nézd meg!
A biztosítéknak milyen szerepet szántál? Ez így nem valami jó.
(#) djkoko válasza reloop hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
A 150k-st kivettem, megoldódott a féltápfesz gond, már csak a nyugalmira kell orvosság. Köszönöm!
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Az R7 lehetne mondjuk 1k.
(#) djhans válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Készen van az erősítő ide tettem fel képeket. Sikerült beállítani a munkapontokat is. nagyon szép hangja van.
(#) Orbán József válasza djhans hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Gratulálok és sok örömöt hozzá!
Amit most építek, azokban oldalanként névleges 9000µF lesz "csak", direkt nem rakok többet, viszont nagyon jó minőségből. Természetesen mellette még lesz 1-2 kisebb nem elkó szűrőkondi is. Még a tápfesszel van bajom, mert 4-6 Ohmosak a dobozaim, amiket felváltva használok és mindössze 20V egyenem lenne, ha a jelenlegi trafókban gondolkodom. De még ez változhat, a monoblokk építéshez viszont kötöm magam.
Valamint az elejére egy csöves jelkondicionáló...
(#) vipera1997 hozzászólása Márc 26, 2014 /
 
Hello!Szeretnék építeni egy ilyen A-osztályú véget is!Beszereztem egy 300VA-es trafót ami 13VAC-t ad le.Azt kérdezném elősször is hogy ez a trafó jó lesz-e hozzá, illetve hogy a kimenetre ha jól tudom kell egy kondenzátor is melynek az értékét nem tudom. Ha valaki ebbe nekem tudna segíteni megköszönném!
(#) CIROKL válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 26, 2014 / 1
 
Szereztem egy malomkövet már csak malom kell !

Ez nem igy megy !
(#) Orbán József válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Ha ehhez a trafóhoz ragaszkodsz, egy jól méretezett feszültség kétszerező egyenirányítás kell belőle, mert amúgy sajna elég kevés a 13V~
(#) vipera1997 válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Olyat láttam hogy 16VDC-ről elmegy, de azért is kérdeztem meg.Van még 1 trafón de az meg 42VDC-t ad le az meg már sok szerintem.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2014
(#) Orbán József válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Elmenni igen, de sokkal kevesebb lesz a kimenő teljesítmény. Így ráadásul az a 300VA is hiába.
Nem tudsz rátekerni? 6-7V~ már jó lenne pluszban.
(#) vipera1997 válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Ki van öntve, de majd valahogy megpróbálok!A panelt össze akarom rakni, mivel van egy 1*30V-os labortápom és addig legalább üzemelne, viszont a kimenet kérdése még mindig kérdéses.
(#) Orbán József válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Van itt fenn sokadszorra linkelt kapcsolás, a kimenő kondi értéke a tápfesz és a hangszóró ellenállás viszonyában meg van adva. 2200-4700uF.
(#) reloop válasza vipera1997 hozzászólására (») Márc 26, 2014 /
 
Szia! A történet eleje, itt pedig a vége.
Kérdezd a kollégát hogy vált be!
(#) djkoko válasza reloop hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Sziasztok!
A Q2 (BD139-et) cseréltem MJE340-re és javult a hangja. A BD249-nek melyik lenne a MJL megfelelője, MJL21194?
Köszönöm!
(#) CIROKL válasza djkoko hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Ha ugy itéled meg hogy javult a hang akkor már nyertél , !
a BD249 és az MJL21194 csak annyiban hasonlit hogy mind kettő N csatornás , itt is megér egy meghallgatásos próbát a történet !
(#) (Felhasználó 46585) válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
NPN...
(#) keszeg01 válasza djkoko hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Jó napot.
Nekem BC301 és BDY73 van és megvagyok vele elégedve, viszont a becsatoló kondin talán több múlik. Ha jól látom Gyulai vagy Én meg Békési ha több időm lesz esetleg meghallgathatjuk mindketőt.
Ezeket a véleményeket találtam :
Ja és mi volt a hibája az erősítőnek ?
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2014
(#) djkoko válasza keszeg01 hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Nem volt vele semmi gond. Építettem egy másikat, abba 2n2219 került, ez tűnt jobbnak a bd139-nál, de ilyet már nem kaptam, helyette jött az mje340, gyorsabb részletesebb mint a bd. Ezért lett kérdés, hogy érdemes e cserélni a végeket, mivel az ár 2,5*-ös.
A tokozás sem mindegy.
Békéscsaba
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2014
(#) keszeg01 válasza djkoko hozzászólására (») Márc 29, 2014 /
 
Az még közelebb is van !
(#) djkoko válasza keszeg01 hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Megépíteném a 75 wattos változatot is, de egyenlőre nem találtam rajzot, nyáktervet.
(#) reloop válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Itt a rajz. Azért így 2014-ben már nem kvázi-komplementerre építeném a végét.
(#) Northman hozzászólása Ápr 6, 2014 /
 
Üdv,

Megépítettem mindkét változatot 69 és a javított 2000-es változatot, jól szól de nem az igazi 8 ohm-on pedig arra lett optimalizálva az lenne a kérdésem: hogy igaz nem 2N3055-ot hajtok vele hanem egy számítógéptápból kiszuperált 2sc2655-öket azért esett erre a választásom ha esetleg elbénázom akkor ezek menjenek tönkre hamár ingyen voltak...na szóval a beállítottam a potival a nyugalmi áramot 1,2 A de meglepő mert csak 72 ohm értéket olvastam le...minden rajzon láttam még előtét ellenállást a potinál...de ha így építem meg akkor a nyugalmi áram max 300 mA...Létezik hogy ilyen eltérés legyen a két tranzisztor típus közt?
2N3055 -el is kipróbálom, de még a fémunka várat magára...
Következő: »»   135 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem