Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1527 / 2514
(#) ladislave válasza kriszti1998sub hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Szia!
tip142-147
(#) blasz válasza lukacsp hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Szia jól emlékszek azóta kukába került örökre.
(#) kriszti1998sub hozzászólása Márc 31, 2014 /
 
És akkor tudnátok ajánlani valami jó kapcsolást?
(#) reloop válasza kriszti1998sub hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Szia! Valamilyen célt fogalmazz meg azért! A tápfeszültség és a terhelőimpedancia ( ohm ) ki ne maradjon!
(#) kriszti1998sub válasza reloop hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Ami fontos lenne az az hogy 4Ohm-on adjon le legalább 200W-ot kb.És lehessen rátenni a 2Ohm-ot is.
És bocsi ladislave de nem vettem észre az erősitőt5 ameiket elküldted és azért írtam megint hogy nem tudtok valamilyen jó erősitőt ameiket belinkelted az jó lenne ha erősebb lenne.

Ezekből a bugyuta csetszlenges rövidítésekből itt nem kérünk! Mod.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2014
(#) reloop válasza kriszti1998sub hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
A 2 ohm terhelhetőséget erősen fontold meg, mert így a 200W közel kétszeresére kell az erősítőt méretezni. Esetleg úgy gondolod, hogy 2 ohm-on az áramkorlátozó még biztosítson egy elfogadható működést, lemondva a kivezérelhetőség egy részéről?
Nézz be az ST151 témába! 3 pár végtranzisztorral ±50V tápfeszültségről teljesül az elvárásod.
(#) kriszti1998sub válasza reloop hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Akkor inkább a 2Ohm-ot akkor felejtsük ell akkor 4ohm-on legalább 200W és jelenleg 2-2pár van itthon TIP142-7-ből.
(#) reloop válasza kriszti1998sub hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
A darlington tranzisztor bár nem alkalmatlan, de nem is igazán szerencsés ebben a teljesítménytartományban.
Továbbra is az ST151-et ajánlom, az ott felhalmozott építési tapasztalat garantálja az eredményes megépítést.
(#) adamka199 hozzászólása Ápr 1, 2014 /
 
Sziasztok! Ismerős idős bácsitól kaptam egy quad 405- panelt tranzisztorok nelkul. Be lehet ma hozza szerezni nem hamisított tranzisztorokat? Ha igen hol érdemes? Köszönöm!
(#) reloop válasza adamka199 hozzászólására (») Ápr 1, 2014 / 1
 
Szia! Például itt. ajánlanám a végére a 2SC5200-at.
(#) adamka199 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) q765 hozzászólása Ápr 2, 2014 /
 
Sziasztok!

Azzal a problémával fordulnék hozzátok, hogy sikerült szereznem egy régi 4ohm-os philips HIFi hangdobozt. Az erősítőm viszont 8 ohmos. Lehet volt már itt ez a téma megbeszélve, de jobbnak gondoltam újra megkérdezni.

Az erősítő típusa: Fisher RS-1035L
A hangdobozok típusa: Philips 22rh 426

Szóval a kérdés, áttudnám-e úgy kötni az erősítőt, hogy kisebb ellenállású hangdobozzal is működjön.?. , vagy csak amatőrként kössek sorba egy ellenállást vele?

Bocsánat, ha buta a kérdés.
(#) reloop válasza q765 hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Szia! Az STK082 könnyen zokon veszi ha 4 ohm-mal terheled. Bontottam már szét hasonlót, láthatóan nagyon a határon van méretezve. A végfok tápfeszültségét kéne csökkenteni a biztonságos működtetéshez. Nem egy könnyen járható út.
A hangszóróval soros ellenállás papíron elmegy, de esztelenség a hasznos teljesítménnyel megegyező wattot elfűteni.
Azt a dobozt járasd alacsony teljesítményen, vagy próbáld meg elcserélni.
(#) pjg válasza q765 hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Nem kell mást csinálnod, csak ésszel tekerni a hangerőszabályzót.
(#) q765 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Nemrég elszállt a fisher egyik oldala. Szerinted létezik az stk082 helyett olyan végfok ebbe az erősítőbe, amelyik 4 ohmos? Úgyis cserélnem kellene. Múlthéten vettem a hangdobozokat, és ezzel szeretném járatni.

Ahogy nézem a datasheet-et mindegyik STK hibrid IC 8ohmos.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2014
(#) pjg válasza q765 hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Egy német fórumból:

Idézet:
„4 ohm:
A közép-és alacsony teljesítmény nem probléma. A nagy teljesítmény, a jó hűtés (STK ház temp <= 50 fok), nincs probléma. A magas hőmérséklet, mint 80 Celsius fok: a belátható jövőben teljes kör a hibrid.

2 Ohm: Teljes hibrid áramkör az első 5 perc alatt teljes terhelés mellett.”
(#) reloop válasza q765 hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Eredeti, vagy azzal egyenértékű STK beszerzése lassan a lehetetlen határát súrolja.
Kieszeltem erre egy megoldást: Bővebben: Link
Erre már 4 ohm-ot is köthetsz
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Igen. Ugyanabból a fórumból idézve:

Idézet:
„-> Drága, mint a alkatrész
-> Érzékeny: megtöri nézni!
-> Hang nyomorult: pontatlan Bass
-> Korlátozott stabilitás 4 ohm
-> Hard vásárolni
-> Nincs lehetőség a bővítés / módosítás

Miért van a dolog?

A TDA7293 azért van, mert összehasonlíthatatlanul jobb! És olcsóbb!”
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
A TDA-k ugyan nem az audio IC-k csúcsai, nem is akarnám piedesztára emelni, de a rájuk szórt átkok bizony sokszor az igénytelen megépítésre vezethetők vissza. Most épp TDA2030-asakkal babrálok, úgy nézem egy-két diszkrét alkatrészes panelem megy bontásra
(#) q765 hozzászólása Ápr 2, 2014 /
 
Akkor ha jól értelmezem egy nagyobb bordával, esetleg aktiv hűtéssel elballagna?
Bekötöttem. Negyed hangerőig nem tudom feltekerni ugy szól
Szép lesz ez.
Még mindig a lemezjátszóval küzdök hová rakjam el. Hangfalnak szereztem falikonzolt, de csak egyet.

Földre leraktam, így nem gerjed. STk épphogy meleg. 10 perce megy.
(#) pjg válasza q765 hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Lényeg, hogy ne folyjon nagyobb áram a 4 Ohmos hangszórón, mint, ha 8 Ohmos lenne. Nyilván ezt 4 ohmon kicsit kisebb hangerőn eléri, mint 8 Ohm-on. Tehát óvatosan a hangerő szabályzóval.
(#) q765 válasza pjg hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Akkor dobjak be egy TDA 7293 a helyére? hehe

Ui. Utánanéztem. CSak az a bajom, hogy ez az STk 2 csatornás.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2014
(#) pjg válasza q765 hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Reloop leírta! Nem figyelsz? itt Ebből 4 db kiváltja a két STK-t. Ha csak nem hídba van kötve az STK-n belüli két vég. Mert akkor elég 2 TDA-s modul.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2014
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Egyszerű egycsatornás.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2014
(#) pjg válasza pjg hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Rosszul tudod! Engem is bevittél a dzsungelbe. Egy STK082 tokban csak 1 csatorna van! Ezért 2 db Reloop féle modul elegendő neked.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2014
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Igen! Utána néztem.
(#) Tiggey válasza pjg hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Én újdonságot már nem tudok hozzátenni, csak annyit, hogy már számos STK-t kiváltottam TDA ic-vel. nem egy csúcsminőség, de kicsi, könnyen beszerezhető, sokkal jobban tűri a meleget, volt rá példa, hogy mindenféle hűtés "tuningolás" nélkül beépítettem, csak szobai használatra. A gazdának csak sikerült egy házibuliba besegíteni vele, le is égett. A táptrafó!!!
(#) Szabi1 hozzászólása Ápr 3, 2014 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy van egy 2x tda 7294 hidas erősítőm, szeretnék csinálni neki egy EMI filtert, a toroidok teljesítménye 600VA, használhatóm azt a zavarszűrő transzformátort amit egy régi AT tápból bontottam?
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 3, 2014 /
 
Szia! Toroidhoz nem szükséges. Tedd el kapcsoló üzemű táphoz!
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 3, 2014 /
 
Lágyindítót érdemes rakni? 5A es bizti elég?
Következő: »»   1527 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem