Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Órakészítés PIC-kel
Lapozás: OK   9 / 12
(#) hzs3921 válasza sooty hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Igen pont ilyen kijelzőm van, ami az első képen látszik. Volt belőle vagy 3 db most csak egyet találtam meg. Sokáig frekvenciamérőnek tartogattam. A kivezetések nem is forrasztva hanem bondolva (hegesztve) vannak, mint a chipek tokozásánál, csak ugye ott védi a kiöntött epoxi. Esetleg vékony tű hegyéről lehetne epoxit, gumi pasztát juttatni a területre és utána levágni. Mivel az én kijelzőmnél semmilyen védelem nincs szabadon állnak.
(#) hzs3921 válasza Istvanpisti hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Nézegettem a képeket, esetleg még a vastagságon úgy lehetne "faragni" ha az elem helye mindkét panelon be van süllyesztve, tehát ki van vágva kör alakban és a 2 érintkező a levegőben "áll" ahogy a gyári órák esetében. De ez már így is nagyon kicsi, félre ne érts óriási teljesítmény, csak az ember maximalista ugye ha miniatűrizálásról van szó..
Nekem egy (vagyis több) pic-es panel voltmérő van tervbe véve, ahol majd kiélhetem a miniatűrizálás iránti vágyamat. Ennél kisebb kijelző meg nincs, mint a zsebszámológépes, vagyis itthoni boltokban nem láttam. Tehát létkérdés lesz a feldarabolása.
Örülök, hogy rajtam kívül is vannak ilyen elvetemült emberek (jó értelemben) akik szeretik a kihívásokat! Én anno 14 évesen egy tv focit pakoltam bele AY3-8500 ic-vel ugye akkor még csak normál alkatrészek voltak, egy kb 8*12 centis és 2,5 cm vastag csavarhúzókészlet műanyag dobozába. Külső 9 V táppal és a játékos potik külső "joystickként" csatlakoztak.
(#) sooty válasza hzs3921 hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Tényleg hegesztve van, én írtam rosszul. A bekötésekhez jobb nem nyúlni (tapasztalat). Talán egy ilyen tk1024 kijelzőjét egyszerűbb elvágni. A hátoldalon ott vannak a közös katódok, de hogy a szegmens vezetékre hogy tudsz ráforrasztani azt nem tudom, mert utána a plexit is vissza kell tenni. Én maradok az orosz kijelzőnél az sík, vékony (2,5 mm) lencse nélkül is elég nagy, strapabíró.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2014
(#) hzs3921 válasza sooty hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Ilyen orosz csodát honnét lehetne szerezni? Nekem a pic panelmérőhöz lehet jobb lenne.
(#) Istvanpisti válasza sooty hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Szia !
Csináltam néhány képet az én kijelzőmről, illetve a vágókorongról, amivel daraboltam.
Ha megnézed, akkor láthatod, hogy itt semmi gond nincs a szegmens kivezetések elérhetőségével, ez teljesen más kijelző, mint a tiéd.
(#) Istvanpisti válasza hzs3921 hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Szia !
Én is sokat törtem a fejemet, a kicsinyítésen, de két dolog korlátozott, az egyik a kijelző magassága, ami 4,5 mm, a másik az elemé, az 3,2 mm+ide kell még egy elektróda, ami a pnelra viszi az elem negatív pólusát. Emiatt került ez a két dolog egy oldalra, így nem adódott össze a magasságuk. A mellékelt képen, az a panel amin az elem van, az tulajdonképpen az előlap, míg amin a kijelző, az a négy sarkon lévő csatlakozóval kapcsolódik hozzá. A kijelző panel hátoldalán a uC van.
(#) vicsys hozzászólása Feb 26, 2014 / 1
 
Én is arra jutottam, hogy a jó láthatóság rovására nem mehet a méret... Épül a karórám:

DSCN0002.JPG
    
(#) GPeti1977 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Sokat fogyaszt, tégy magadra még egy 4,5V-os lapos elemet.
(#) vicsys válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Transzformátorral lesz a tápegység. Úgy gondolom egy 24V 300VA-es éppen elég is lesz.
(#) sooty válasza Istvanpisti hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Igen ennél valóban semmi probléma.. még padok is vannak Csak a kivezetésekre kell vigyázni a vágásnál.
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
De nem ám, az enyém már ketyeg is...
(#) sooty válasza hzs3921 hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
(#) vicsys válasza sooty hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Jó kicsi lett! Látod azt rendesen...?
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Én már ezeket a keletnémet kijelzőket se tartottam elég kicsinek, de lehet hogy meggondolom...
(#) GPeti1977 válasza vicsys hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Régi 80'-as évekbeli számológépekben voltak kicsi LED kijelzők, viszont ma már vannak kis áramú led kijelzők amik 1mA-nél is már elég erős fényt adnak.
(#) sooty válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Mutass egyet, ami legalább úgy néz ki mint egy til308, sajnos hiába vannak fejlett ledek, ocsmány a kijelzési képük. Sokkal egyszerűbb egy ledet beönteni egy diffúz tokba mint egy ilyen szép víztiszta kijelzőt készíteni, nem is csinálják...

til308lit.jpg
    
(#) sooty hozzászólása Feb 26, 2014 /
 
Az "orosz csodák" szépen működnek. A fényerejük a hasonló korú kijelzőkkel egyforma.
(#) hzs3921 válasza sooty hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Köszi, látom szépen üzemelnek! Ennél kisebbet max diszkrét smd ledekből lehetne kirakni. Már megfordult a fejemben! A kivitelezést valahogy úgy képzelem, hogy a fedőlap egy vékony matt műanyag lenne, ilyet régi telók kijelzője alól lehet kitermelni. Jó fényvezető. És a szegmenseket pedig ragasztással vagy festékkel lehetne kialakítani.
(#) hzs3921 válasza sooty hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Amúgy nem lenne hülyeség egy ilyen nagy órát megcsinálni, mert hatalmas poén.
(#) hzs3921 válasza Istvanpisti hozzászólására (») Feb 27, 2014 /
 
Igazad van, max egy nyák vastagságát tudtad volna megspórolni, azért meg nem érdemes!
(#) rockersrac válasza sooty hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Szia! Ilyen 1digites ledet hol meg mennyiért lehet kapni?
(#) Csupasz válasza rockersrac hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Szia! Az ebay-n.
(#) rockersrac hozzászólása Ápr 10, 2014 /
 
Tudna valaki olyan rtc ic-t mutatni, ami rendelkezik saját beépített elemmel/akkuval? Kerékpárra szeretnék egy órát csinálni egy 1x16lcd+pic+rtc trióval, de a szerkezet csak menet közben kapna tápot, agydinamóról, és az lenne a fontos, hogy a rtc ,,önellátó" legyen energia terén, hogy a pic mikor feszültséget kap, akkor ki tudja olvasni, és meg tudja jeleníteni az időt.
(#) nedudgi válasza rockersrac hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Létezik, de szerintem felesleges. Mivel ritka madár, drágább, mint egy sima RTC+elemtartó+CR2032.
(#) rockersrac válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Én értem, csak itt fontos, hogy minél könnyebben időjárás állóvá tehető legyen a szerkezet...
(#) nedudgi válasza rockersrac hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Nem vitatkozni akarok, de azok az RTC-k majd' 10mm magasak, DIP24 tokban vannak. M41T00CAP.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2014
(#) rockersrac válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Akkor másképp fogalmazok:egyik fő cél az, hogy minél kevesebb olyan alkatrészt tartalmazzon a szerkezet, ami el tud a helyéről mozdulni, és minél könnyebben időjárás állóvá tehető legyen... Nem a méretekkel van a gondom. Remélem így már értesz...
(#) nedudgi válasza rockersrac hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
OK, értem. Régóta létezik ilyen, már a '386-os időkben is láttam ilyeneket. Mivel a biciklizés alól felmentésem van, azóta nem foglalkoztam ilyesmivel. Talán ez a link segít.
Kapható LIR32 akkumulátor forrfüllel is, megfelelhet az is. A legolcsóbb a napelemes kulcstartóban - de nem akarok plusz munkát adni...
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2014
(#) ktamas66 válasza rockersrac hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Esetleg elem helyett használj kondit. Pár napot azok is kibírnak.
(#) rockersrac válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Időközben találtam texasnál egy 8lábú smd dögöt, szóval így megoldódott a kérdés, mivel az rendelkezik backup lábbal, így végül marad az, meg valami elem. Az elemen gondolkozom még hogy lehetne megoldani, hogy cserélhető maradjon, de mégis fix legyen... De ez már legyen az én gondom.
Következő: »»   9 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem