Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Előerősítő
 
Témaindító: Bukall, idő: Feb 22, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   29 / 72
(#) boris92 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
14,7 V -ot lehet küldeni neki ? Vagy keressek kisebb trafót ?
(#) bencikusz hozzászólása Márc 8, 2014 /
 
Reloop!

Van egy ilyen rajzod amit a mellékletben csatoltam, nos ezt használhatnám arra , hogy szimmetrikus jelet állítsak elő azzal a céllal hogy nagyobb távolságokra vigyek el jelet?
Van egy keverőm aminek csak aszimmetrikus kimenete van, és ezt szeretném szimmetrikussá "alakítani".
Köszi.
B
(#) reloop válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
A rajzot Rod Elliott készítette Jó természetesen.
(#) bencikusz válasza reloop hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Igazad van, de te módosítottad a rajzot, ott van a sarokban a neved
Köszi szépen. Akkor ezt fogom használni.
(#) Davidd hozzászólása Márc 16, 2014 /
 
Sziasztok! Nem tudom hova tegyem, hova illik a kerdesem. Nem tudom miert van - tap a kimeneten. A masodik opamp(ami benne van) bemeneten meg + elojelu, ha kiveszem az ellenallast ami osszekoti a kettot, akkor a kimeneten is + tap van.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Szia! Ez a kapcsolás nem is működhet, hibás!
Kezdjük az alapoknál!
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2014
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Ettol feltem a legjobban. Lattam mas kapcsolas eseten a nem invertalo bemenetet hasznalja. Mit ajanlasz? Sajnos panel kesz szoval kapirgalom a panelt. Nem tudtam hogy mit jelent butterworth.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
A Butterworth-szel semmi baj. A rajzi hiba ami fájdalmas. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2014
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Meg sem fordult a fejemben hogy hibas lehet, a high pass resze mukodott szepen. Nem figyeltem hanem epitettem nem gondolkodtam. Mostmar latom. Szerintem most le fog kelleni uljek szamolni a csomo keplettel. 120hz nel akarom a vagast elkezdeni. Calculatorral szabad foglalkozni? Hogy egy 12 db/oktavos calculator es 2-szer egymasutan kotom. Most latom tettel egy linket. Ha 68nf helyett tennek 100at es 33 helyett 56-ot es 15k ellenallasokat, akkor mekkora lenne a vagasi frekvencia?
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2014
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Szia! Sikeresen átalakítottam a panelt. Megmértem a kimeneti dc-t(0V mértem). Adtam rá jelet és indult is. Ez a 24dB/oktáv tényleg nem semmi. Már semmi szöveg semmi más nem hallatszik, csak is aminek kell. Mutatok képet a panelről. Az aljáról nem csináltam képet, olyan ronda hogy csak na, de működik. Az ellenállások ertéke R=100k, C=10nf, 2C=20nf.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Márc 16, 2014 /
 
Ügyes vagy! Jó tanulság, hogy az alapok ismerete nélkül bizony be lehet dőlni a világhálón terjedő szedett-vedett rajzoknak.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Az a vicc, hogy tanultunk is rola stb. Nemtudom nem torodtem hogy mukodik-e vagy sem, csak epitettem. Maskor azert elosszor gondolkodom.
(#) seat hozzászólása Máj 8, 2014 /
 
Udv mindenkinek,
Meg szeretnem epiteni a mellekelt kapcsolast,egy aktiv subwoofer eloerositoje lesz(lenne).
Azt szeretnem kerdezni,hogy erdemes-e megepiteni,mukodik-e,vagy Ti tudtok-e jobb kapcsolast?
A segitseget es a velemenyeteket elore is koszonom!
(#) reloop válasza seat hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Szia! Nem tudom mekkora jelet kell rajta áthajtani, és milyen impedanciára fog dolgozni, de az ésszerűség műveleti erősítő mellett szól.
(#) seat válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Szia,koszonom a valaszt!
Akkor keresek egy muveleti erositovel epitett kapcsolasi rajzot,de ha te tudnal ajanlani egy jot akkor azt megkoszonnem.
A jel amit szeretnek erositeni az kb.500ma korul van,az h milyen impedancian kell dolgoznia azt nem tudom es ebben is szeretnem kerni a segitsegedet h hogyan tudnam megmerni(bocs ha hulyeseget irok) vagy kiszamolni a kapcsolasi rajzbol?
Mellekelem az erosito kapcsolasi rajzat talan akkor jobban tudol segiteni abban h milyen kapcsolas volna a leg elonyosebb hogy a maximalis hangerot tudjam kihozni az erositobol.
(#) reloop válasza seat hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
(#) seat válasza reloop hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Koszonom! Kiprobalom
(#) Alkotó hozzászólása Jún 4, 2014 /
 
Korábban olvastam Mayan egyik írását -idő közben ez eltűnt-, amiben egyetlen FEt-el felépített előfokozatról ír, ami feltűnően és jó irányba mozdítja el a hangképet (a jellemzést nem próbálnám felidézni, vagy megfogalmazni, de egyértelműen pozitív volt). A próbát Reloop is elvégezte, akinek szintén hasonló tapasztalatai voltak.
Mindezek fényében, furcsállom a cikk, és minden egyéb infó eltűnését a HE felületéről. Némi utánjárás után (köszönöm Reloop és Mayan közreműködését), hozzájutottam a rajzhoz (többféléhez is). Ezt is mellékeltem, és a hozzá ajánlott paneltervet is. A terv nem véletlenül ekkora (23x53,5 mm), mert így kényelmesen tud passzolni pl. egy 9V-os elemhez, ami értelmes tápforrásnak tűnik. A panelterv egy sztereó csatornát tartalmaz.
Fontos! Többféle FET is használható, de azok lábkiosztása eltérő. A terven lévő kiosztás pl. a BF245A vagy a BF256B típusokhoz jó (ezek nekem is vannak, ki fogom őket próbálni).
Egyenlőre még csak tervként és építési szándékként létezik nálam az áramkör, de már így is alkalmas a másoknak való megmutatásra, teret nyújtva a szélesebb körben való kipróbálásra is.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2014
(#) reloop válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Szia! Elegáns terv, kíváncsian várom a tapasztalataidat. Az érdeklődőknek jelzem: az áramkör erősítése 2-szeres.
(#) keszeg01 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Jó napot.
"Mayan" összes írása eltűnt sajnos. A fent említtet előerősítőt én is elkészítettem légszerelve a tapasztalatom vegyes szerintem műfajfüggő mint a csöves jelkondicionáló.
A Magyari Béla Rádiótechnikai zsebkönyvben is van egy nagyon hasonló majd felrakom.
(#) reloop válasza keszeg01 hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
Üdv! Az mindössze egy source-kondenzátorral bővül, nagyobb az erősítése.
(#) Allen Collins hozzászólása Jún 11, 2014 /
 
Sziasztok! Két amatőr kérdésem lenne:
J-72es mikrofon előerősítőhöz -DIY kitben kapható- keresek tápot. Én egy 24v DC kapcsolóüzeműre gondoltam. Az jó lenne hozzá?
Illetve a másik kérdésem az lenne, hogy a NYÁK-on In, GND,+; Out, (majd megint GND) a GND gondolom a földet jelöli, de a kérdésem az, hogy mit hova forrasszak? In-hez a mikrofon jackjének a hegye, outhoz a kimenő jack hegye, a többire mit forrasszak?
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) reloop válasza Allen Collins hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Szia! Akárhogy keresem semmi doksit nem találok róla. Tudnál valamit linkelni hozzá?
(#) kadarist válasza reloop hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
(#) reloop válasza kadarist hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Köszönöm, azt hittem valami egész elvont dologról van szó.
(#) kadarist válasza reloop hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Nincs mit! Egy egyszerű galvanikus csatolású kéttranzisztoros előerősítő.
(#) reloop válasza Allen Collins hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Az in és out GND-khez a jackdugók tövét kösd, az a test és az árnyékolás egyben mindkét irányban.
A táp bekötése remélem nem okoz gondot, a negatívját a C5 közelében forrasztanám a GND-re . Maga a táp lehet kapcsoló üzemű, de szóba jöhet két soros 9V-os elem is, ami sokáig bírja és mentes lesz a mikrofon előerősítőd a zajoktól.
(#) reloop válasza kadarist hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Ez a kimondhatalan "przedwzmacniacz mikrofonowy" keresőszó valahogy nem ugrott be
(#) Allen Collins válasza reloop hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Köszönöm a segítségeteket, Akkor, in+gnd= test, táp - C5 mellé GND-re,? + a táp pozitívja?, jack hegyét meg érintetlenül vezessem majd az egész output jackének hegyére?
- Bocsi a szerencsétlenkedésért, csak 10. gimiben ezt nem részletezik túl.
(#) reloop válasza Allen Collins hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Féltem, hogy lerajzoltatod velem.

Bekötés.png
    
Következő: »»   29 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem