Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1179 / 1679
(#) neocska válasza vicsys hozzászólására (») Máj 14, 2014 /
 
Szép lett következö az legyen körömvég nagyságú
(#) vicsys hozzászólása Máj 14, 2014 /
 
Az első életjel a lapos nixiemnél.

DSCN0003.JPG
    
(#) nagym6 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 14, 2014 /
 
Látom most éppen órán dolgozol. Bizony jóval szebbek a nixi számok a hétszegmensesnél.
(#) gtk hozzászólása Máj 14, 2014 / 2
 
Sziasztok ! Jo sok ideje nem irtam ide. Sok szep dolgot lehet itt a topikban latni, Gondoltam megosztom en is legutobbi alkotasom. Ez egy SSB/AM/CW radio szoftveres jelfeldolgozassal. A VCO DDS, az alapsavi kevero Tayloe, a proci az ARM Cortex M4 alapu, 24 bites SigmaDelta ADC, 16 biten hajtott DeltaSigma DAC. 48kHz a mintavetelezesi frekvencia, jelfeldolgozas 8 kHz-en zajlik. Savok: 14, 10, 7, 3.5, 1.8 MHz (vagyis 0..14 MHz-ig barmi)
<<Kepek>>>>Video-1<<>>Video-2<<
(#) pont hozzászólása Máj 14, 2014 /
 
Elkészült a 4 digites, multiplex 7 szegmens kijelzésvezérlőm.

multi.JPG
    
(#) szili83 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Ez az órád is nagyon szép!
Óra fanatikus.
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Tényleg, mekkora pazarlás! Elfért volna cca. egy 10x20 mm-es panelen is. Egyoldalasban. Kétoldalas használata esetén még kisebben. Őrület, ez az ablakon kilapátolt pénz!
(#) sargarigo válasza pont hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Javasolnám a vezetékek szigetelését, mert egy óvatlan mozdulattal rövidre zárod, és kijön belőle a működtető füst!
Az ic-ket pedig érdemes egy oldalól olvashatóan tervezni, mert ha cserélni kell a foglalatban valamiért, akkor könnyen fordítva kerülhet be.
Mondjuk itt csak a panel látszik, megmutatod majd az egészet?
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2014
(#) pont válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Köszönöm az észrevételeket! Az ic feliratokra nem is gondoltam, (elég gyengén látok, a kis bevágást szoktam figyelni, hogy a +V hez kerüljön ) tényleg célszerű úgy tervezni. Ez egy frekvenciamérő (Quartz & tiszta TTL) kijelző része, csak panelok vannak összedrótozva, a dobozolás még hátra van, (de azt még megelőzi a kisfiam gumimotoros repülő felhúzó számláló dobozolása) csak azért tettem fel, mert önállóan is bármilyen alkalmazásban alkalmas négy db számláló (pl.74192) A,B,C,D jeleit kezelni. Ha az egész elkészül lefotózom. Üdv.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2014
(#) zenetom válasza gtk hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Szia,
Ez nagyon brutál!
Minden elismerésem!

Szerk.: vicsys: persze ez nem is óra, csak bekötötted fixre a szegmenseket!
Egyébként szép, bár én maradok a LED-eknél.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2014
(#) Ricsi89 hozzászólása Máj 15, 2014 /
 
Pár napja volt téma a funkciógenerátor. Elkezdtem építgetni egy kis generátort AD9850-re épülő DDS panelra. Ez kb 1800Ft volt ebay-ről. A meghajtását egy Atmega8 végzi, egy 2X16 soros lcd a kijelző és a bevitelről egy 3X4-es billentyűzet gondoskodik charlieplexing-el. Írtam a kontrollerre egy kis programot, hogy először is tesztelni tudjam a DDS modult. A modul 40MHZ-et tud, amint a képekről kiderül tudja a valóságban is. A későbbiekben kap egy végfokozatot, négyszög és háromszög kimenetet, tervezem az AM és FM modulációt is. Az AM egyszerűen megoldható, mert kívülről lehet vezérelni az amplitúdót, de az FM-el lesznek nehézségek. Akkor jöjjenek a képek.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2014
(#) zenetom válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Gratula!
Ez akár egy NYÁK-ot is megérdemelne!
(#) Ricsi89 válasza zenetom hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Majd ha kicsit tovább jutok a teszteléssel, akkor kap nyákot is.
(#) kirally hozzászólása Máj 15, 2014 /
 
Sziasztok!
Elkészültem az UV LED-es levilágítóval.
Kapcsolóüzemű táp hajtja, 468db led van benne, 5m-es led tekercset vettem, 120led/m.
Egy régi szkenner dobozába került bele. Később lehet hogy rakok bele egy időzítőt, de jelenleg csak forrmaszk levilágításához kell.
Levilágítási idő (a kínai folyékony forrmaszknál) 5-6 perc.
(#) szili83 válasza kirally hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Hát szééép! Én 70-100db között szánok rá. Nekem is massza világításhoz kell....
Mennyi áramot vesz 12V-on?
(#) kirally válasza szili83 hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
2,75A körül mértem labortáppal.
2500Ft-ért kaptam meg ebayről a tekercset, másra nagyon nem akartam használni.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2014
(#) tomi52 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Én is épp egy ilyen deszkamodellben való összerakásába kezdtem. Csak kellene találni, vagy kitalálni valami jó kimeneti fokozatot, ami képes állandó kimenő szintet tartani, mert ahogy olvastam, az a freki növekedésével csökken. Én még nem tartok a próbánál, neked mi a tapasztalatod?
(#) lukacsp válasza gajdossmd hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Egy komplett effekt gyár veszett el benned kolléga.
Jól néz ki, biztosan jól is szól.
Jó zenélést!
(#) Ricsi89 válasza tomi52 hozzászólására (») Máj 15, 2014 /
 
Van egy IC-m, pontosan nem tudom a típusát, mert régóta polcon hever, de régebben pont funkciógenerátorhoz lett beszerezve. Ezt fogom előtúrni és megnézni mit tud. Sokat eddig nem teszteltem még, de így elsőre jónak tűnik a kis modul. Mint látható minden tartományban szép a jelalak, pontosan beállítható a frekvencia.
(#) kaqkk válasza kirally hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Király lett
(#) gajdossmd válasza lukacsp hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Köszönöm szépen!
(#) vicsys válasza zenetom hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Fúúú, tényleg! Honnan tudtad...?
(#) gtk válasza zenetom hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
THX
(#) kirally válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Köszi!
(#) granpa válasza gtk hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Ez mit jelent, olvastad a fejlécet?
(#) gtk válasza granpa hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Olvastam, mi bajod vele ?
(#) Moderátor hozzászólása gtk hozzászólására (») Máj 16, 2014
 
Az, hogy itt nem megengedett a szleng-használat.
(#) gtk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Jo, bocsanat
(#) gtk válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 16, 2014 /
 
Szia. Koszonom. PCM1804 az ADC, a DAC gyengebb tipus CS43L22. Jo sok munka volt vele. Lesz kovetkezo valtozat is amint idom lesz ra, es az mar adovevo lesz, remelem 50 MHz-ig.
(#) djhans hozzászólása Máj 16, 2014 / 3
 
Elkészült a sokadik Quad 405. 2x40W-os. Hangfal védelemmel, piros-zöld állapotjelző LED-del.
Következő: »»   1179 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem