Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1546 / 2501
(#) kadarist válasza otthonpc20 hozzászólására (») Máj 17, 2014 / 1
 
(#) Tiggey válasza Davidd hozzászólására (») Máj 17, 2014 /
 
Örülök a sikerednek! "Meghálálják" ezek a készülékek ha hozzáértően nyúlunk hozzájuk, és természetesen nem azzal a hozzáállással hogy minél olcsóbb legyen. Nagyon megéri azt az 1-2 ezret pluszba beledobni. Nem kell azon idegeskedni, mi lesz vele élesben. Lehet tolni nyugodtan, mert így megbízhatóbb, mint gyárilag. Élesztésnél bele lehet esni az izzós problémába, hogy túl nagy fesz esik az izzón, és nem tud behúzni a lágyindító, mert nem tudnak a pufferek feltöltődni normálisan. Én 500W-os vonalizzót szoktam ezekel sorbakötni. Vagy egy 200W-os leválasztótrafót. Ebben az esetben a trafó belső ellenállása szolgál védelemként. Ja, és egy lágyvasas hálózati ampermérővel figyelem az áramfelvételt.
(#) matenagy hozzászólása Máj 17, 2014 /
 
Hello mindenki! Lenne itt egy kapcsolási rajz és kíváncsi vagyok, hogy mit szóltok hozzá. érdemes-e belefogni vagy nem ??
A hozzászólás módosítva: Máj 18, 2014
(#) daneg86 válasza matenagy hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Szia. Ha szükséged van ekkora teljesítményre, és van tapasztalatod, akkor nyugodtan. Amennyiben kevesebb tapasztalattal rendelkezel, akkor inkább próbálkozz egy lme49811 -el. Egyszerű, és elég nagy teljesítményeket ki lehet belőle húzni.
(#) otthonpc20 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) (Felhasználó 46585) válasza matenagy hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Ekkora teljesítményre inkább D osztályú erősítőt építs. Ott van a cikkek között Ge Lee erősítője, sokkal olcsóbban kijössz.
(#) Davidd válasza Tiggey hozzászólására (») Máj 18, 2014 /
 
Én is gondoltam, hogy teszek kicsit nagyobb teljesítményü égőt sorosan, de nem volt most kéznél. Sajnos a másik oldal javitása most elfog húzódni. (hétvégén osztálykirándulás, és én csak hétvégente járok haza) Legalább megjönnek a tranzisztorok hozzá, meg a relé is, mert azt máshonnan veszem. Másik dolog, mondtad hogy keressek hajszálrepedés stb. A panelnek vannak műanyag távtartói, és az egyiket elhagyta az a valaki aki olyan jól megcsinálta az erősítőt. Betett helyette egy műanyag alátétet, ami persze csak vékonyabb jóval és úgy volt rászorítva a panel a bordára, megvolt hajolva. Lehet az nem tetszett neki, szemmel pedig nem talaláltam semmi szakadást.
(#) moltam91 hozzászólása Máj 20, 2014 /
 
Sziasztok!

Építettem egy aktív hangszórót, mely bluetooth-on keresztül képes zenét lejátszani.
Az erősítő és a bluetooth modul is 5v feszültséget igényel, az áramellátást egy 7,2-v os Li-ion akkuról oldottam meg egy 5v-ra stabilizáló (gyárilag elkészített) áramkör segítségével. Tökéletesen működik, viszont nagy az alapzaja. Valószínűleg a közös áramforrás miatt van, ha az erősítőnek megszüntetem a negatívját, még mindig szól, a Bluetooth modul hangkimenetén keresztül is kap valamennyi feszültséget. Az alkatrészek erről az akkuról külön tökéletesen működnek alapzaj nélkül.

Van valami egyszerű módja hogy megszüntessem a zajt? Külön akkut és töltőelektronikát nem szeretnék használni.
(#) daneg86 válasza moltam91 hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Szia!
Kábelezésről tudnál valami rajzot felrakni ?
(#) moltam91 válasza daneg86 hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Mellékeltem, sajnos csak ilyen rajz sikeredett.

bt.jpg
    
(#) Primary válasza moltam91 hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Milyen BT audio modult használsz?
(#) moltam91 válasza Primary hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Kínait Ebayről Tökéletesen működik.
(#) kissto hozzászólása Máj 20, 2014 /
 
Sziasztok! Hozzájutottam egy házilag barkácsolt hangfalpárhoz amihez szeretnék egy erősítőt. a hangfalban egy 300mm-es 150w-os 8ohmos SAL hangszóró van, és két két csipogó, kondival vágva(hangafalanként). Milyen végfokot ajánlotok ezekhez? Szabadtéren szeretnénk vele zenélgetni a nyár folyamán. Előre is köszi!

Nem fal!
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2014
(#) reloop válasza kissto hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Szia! Keress rá az ST151 témára! Az egy stabil, jól nyúzható erősítő, rengeteg építési tapasztalattal a háttérben.
(#) kissto válasza reloop hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Köszi szépen! utánaolvasok
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Szia
Ma megérkezett az erősítő IC, STK402-090-est vettem eggyel nagyobb mint ami benne volt az 071-es de a 120-ast nem akartam mert már túl nagy lenne a teljesítménye a készülékhez adott hangfal már nem lenne jó mert így az erősítőnek 80W lenne a teljesítmény és az ereeti hangfal is csak 60W-os így nem teljesülne az hogy a hangfalnak kb. 25%-kal nagyobbnak kellene lennie mint az erősítő. na de jó lesz a 090-es is. Még veszek hozzá kis hővezető pasztát és szerintem hétvégén nekiállok összerakom.
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
A kimenő teljesítmény a tápfeszültségen és a hangsugárzó impedancián múlik. Az IC-re írt watt csak arról tájékoztat, hogy elviseli-e a majdani terhelést. Már nem is tudom hanyadszor írom ezt le.
Mi a helyzet a rossz STK eltávolítása után? Jelez még a protect?
(#) druxter hozzászólása Máj 20, 2014 /
 
Üdv!

Egy elég ritka erősítő került hozzám, nevezetesen egy Marantz PM710 erősítő.
Nagyobb terhelésnél ki be kapcsol, és hallani lehet a relé kattogását is.
Mi lehet ilyenkor az általános probléma forrása? A tápkondikat már kicseréltem.
(#) reloop válasza druxter hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Szia! A kimeneten a védelem DC érzékelő kondija kiszáradt. Ha van benne terhelésérzékelő (rajzát még nem néztem) annak az ellenállása esetleg megnyúlt.
(#) reloop válasza druxter hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Elég gyengus rajzot találtam az Eserviceinfon, a kondit azért bekarikáztam.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2014

Kondi.png
    
(#) lukacsp válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Azon kívül, hogy az adott táppal nem tud úgysem többet, mint az eredeti, olvasásra: erősítők teljesítményéről.
(#) reloop válasza druxter hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Ha nem bírod kihámozni, cseréld mindhárom kondenzátort!

Kondi_2.gif
    
(#) Tiggey válasza moltam91 hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Próbáld meg az audió modult külön tápról járatni. Szerintem földhurok van a jelkábel-tápkábel.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2014
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
A rossz STk-t holnap szedem majd ki.

A teljes Music Center-en az van írva a hangkimenetnél hogy Front min 6 Ohm, Center min 6 Ohm, Sourround min 12Ohm.

A front Hangfalra 6 Ohm, Rated Power 60W, Maximum Power Handling Capacity 120W.
A Centernek egy 4 Ohm-os nem tudom hány W-os ovális hangszórót használtam eddig.
Sourround-nak régi Stereo Music Center két hangfalát használtam eddig ami 4 Ohm-os és kb:5-10W-os mindegyik hangfalban csak 1 hangszóró van.

Ezekkel nekem szépen szólt még régen nem maximumon olyan negyed fél közötti hangerőn ( nem szeretem ha valami agyon bömböl ). Sajnos a teljes erősítőnek csak a két frontja eredeti a többit nem kaptam hozzá.

Ne falazz! Mod.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2014
(#) druxter válasza reloop hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Előre is hálás köszönet a gyors segítségért.
Mára letettem a pákát. Holnap az lesz az első dolgom, hogy kicserélem mind a 3 kondit ahol bejelölted.
Nem tudom honnan sikerült hozzá rajzot illetve beültetésit találni, csodállak.
Nekem nem sikerült.
Megírom, hogy az általad említett kondik cseréje megoldja e a problémát.
Az ellenállás amit említettél azt hol keressem esetleg van valami pozíció szám is a panelon, és milyen értékűnek kell lenni?
(#) reloop válasza druxter hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
A doksi nem nagy varázslat, csak a kereső számára kiegészítem a készülék nevét a service manual szavakkal Ezt a többieknek is tudom ajánlani.
A felhasznált találat Eserviceinfo, és ott egy kétfájlos rar. A minősége sajnos csak ilyen, nézelődj a találatok között, hátha van jobb is.
Nézzük meg először a kondicsere eredményét!
(#) druxter válasza reloop hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Én is így keresek, de az angol tudás nem sok, ha ez első két oldal számomra nem hasznos ráhagyom, nincs több idő rá sajnos.
Cserélek, és jelzek.
Köszi!!!
(#) reloop válasza druxter hozzászólására (») Máj 20, 2014 / 1
 
Első találat: Bővebben: Link
Először Multipart 0, majd Multipart 1 és megnyitás.
(#) druxter válasza reloop hozzászólására (») Máj 21, 2014 /
 
Ok! Igazad van, nem ismertem az oldalt, ahonnan jött a rajz.
Ismeretlen oldalakkal nem vagyok túl bizalmi állapotban

Kicseréltem a 3 kondit (1db 47 mikró, és 2 db 22 mikrós volt ott), semmi változástovábbra is felső tartományban letilt. Ha lehet hinni a fluoreszcens kijelzőnek, és az elé nyomtatott wattszámnak, akkor a 8 ohmos hangfallal kb 70 wattnál már tilt.
(#) reloop válasza druxter hozzászólására (») Máj 21, 2014 / 1
 
A kimenő áramot a pozitív tápoldali végtranzisztorok emitter-ellenállásain figyeli. Látható valamelyiken melegedés okozta elszíneződés ami az ellenállás értékének megváltozására utal?
Sikerült letölteni a rajzot? Azon lekövethető mely IC lábra fut be a tiltás, DC méréssel láthatóvá válik.
Következő: »»   1546 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem