Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   329 / 489
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Szia!
Átcseréltem a kvarcot 7.3728 MHz-re,és a problémák nem oldodtak meg.Ez így túl szép és egyszerű lett volna.Továbbra is gyanús a programozó.

DSC01438.JPG
    
(#) kly válasza tibapu hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
A programozód szerintem jó. Azért nem tudod kiolvasni a tartalmat írás után mert olvasás védett. Íráskor (után) ő visszaolvassa és ha jó minden , csak akkor állítja be az olvasásvédelmet. És mivel nem tudod kiolvasni ebből az jön le ,hogy írni tudta a PIC-et mert beállítódott az olvasásvédelem. Tehát minden jó volt programozáskor és ben van a program.

A PIC-ed 20MIP-es sajnos, ez lehet probléma ,de szerintem ettől még el kéne indulnia 30MIP-en is.Tartós üzemnél nem tudom mit okoz......

Ugye betöltés előtt nem írogattad át az üdvözlő szövegeket a PK-progiban?
Nem szabad semmit változtatni!!! HEX import és write!
A szövegeket később távirányítóról lehet módosítani.

Ha 5 voltot adsz rá és nem forgatod a rotort akkor a ledeknek villogni kell! Azt töltsd be amit linkeltem pár hsz-el ezelőtt. Ne zavarjon hogy reklamál a PK-progi nem számít.
Amit HP41c feltöltött elvileg az is jó de én nem próbáltam.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2014
(#) tibapu válasza kly hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Szia!
Köszi a megnyugtató választ a programozót illetően.A programot nempiszkáltam,úgy ahogy volt uj mappába elmentettem.Onnan HEX import és write.5 Voltot rákapcsoltam és villognak a ledek.Ha megpörgetem akkor is csak ennyit csinál.Inditáshoz kell a távirányító?
(#) kly válasza tibapu hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Nem kell távirányító. INfra led vevőnél nézz körül ill. az infra adó led világít?
Hülyeség de egy vonalban vannak?
(#) kly válasza tibapu hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Idézet:
„A programot nempiszkáltam,úgy ahogy volt uj mappába elmentettem.Onnan HEX import és write.5 Voltot rákapcsoltam és villognak a ledek”


Akkorviszont nem értem eddig miért nem ment?Másképp csináltad eddig?
(#) kly válasza tibapu hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Igazából nem értem miért nem megy kijelzés mivel ez már egyszer ment neked a fordított HEX el.(igaz rosszul de ment).Namost ha akkor működött az index led érzékelés akkor mi történt azóta amitől elromlott? A két HEX ugyanazon a lábon érzékel! Szóval annak mennie kell.......hajrá
(#) Hp41C válasza kly hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Csak az FICD -t tettem hozzá a V10 -hez. Odaírtam, hogyan készítettem...
(#) kly válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Tudom ezért írtam hogy az is jó lehet csak nincs tesztelve. Én már jártam úgy "belepiszkáltam" valamibe és aztán már nem volt jó. Már nem emlékszem de mintha lenne benne cheksum ellenőrzés bedrótozva. A forrásmeg már azt se tudomholvan
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2014
(#) tibapu válasza kly hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Szia!
Mikor elküldted a Hex-et akkor még a 20 MHz-es kvarc volt benne,és a lefordított avval ment (igaz rosszul).Most a 7.3728 MHz-es kvarc-al is elindul a lefordított,de az első szöveg betűi hiányosak és lassabban halad a második szövegrész is lassabb de olvasható.Vagy csak egyszerűen kevés neki a táp?Szerinted van aki feltudná programozni?
(#) kly válasza tibapu hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Most már végképp nem értelek.Minek akarod megint programozni? Tegnap azt írtad beletöltötted a HEX-te ami linkeltem és villog a led a végén tehát a program benne van!
A programozód jó hiszen a fordított HEX et is bele tudta rakni. Ne a programozódban keress hibát. De ezt már kitárgyaltuk.
Írd már le légyszi hogy mit csinálsz és melyik HEX el? És mi az eredmény?
Kicsit kezdem elveszíteni a fonalat
Olyan nem lehet hogy a fordított HEX-el van kijelzés az enyémmel meg nincs.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2014
(#) kly válasza tibapu hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Annyit még megtehetsz hogy a ledvezérlők 23. lábán lévő 1K-at 10K-ra cseréled próbából. Ebből kiderülhet ha táp baj van.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2014
(#) kly válasza tibapu hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Még az jutott eszembe hogy a PIC ed miatt nem megy, A 30MPIS miatt.
Esetleg próbáld meg visszarakni a 20Mhz kvarcot és rakd bele a V8 verziót.

HEX V8 De ez a verzió csak 20Mhz kvarccal megy !

Ha a V10 akarod használni ki kell cserélni a kvarcot 7.372MHZ re.

HEX V 10
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2014
(#) Pali79 hozzászólása Máj 13, 2014 /
 
Ma voltam a lomexnél beszerezni a maradékot. Azt mondta az eladó, hogy kvarcból csak egész értékű lesz ezután és trimmer kondi sincs már és nem is lesz. Azt a fajta óra kvarcot ami a V6 propelleren van nem is láttam máshol. Tud valaki egy jó beszerzési forrást ezekre?
(#) KKobra válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
ezt keresed 32,768 ?
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
7.3728 MHz és 32.768kHz
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2014
(#) Pali79 válasza KKobra hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Nem! Ilyenem van, de ez nagy, a propelleren kisebb fajta van.
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
A 7.3728MHz hova való? A lay terven 20 MHz van a pic-hez.
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Idézet:
„Azt mondta az eladó, hogy kvarcból csak egész értékű lesz ezután...”
Lehet, hogy más forrást kell majd igénybevenni....
A ChipCad -nál nem csak 32.768kHz és 7.3728MHz -es van, hanem 18.432MHz -es, 3.6864MHz -es, 7.500MHz -es, 433.92MHz -es, 868.3MHz -es is.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2014
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Igen, de trimmer kondi náluk sincs. Elég bosszantó, hogy 3 helyen kell megvenni a cuccokat egy órához. Nem igazán értem a Lomex hozzáállását.
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2014
(#) KKobra válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Nem tudom mit keresel A 20MHz a rotor kozepén van és az van a PIC-hez szinte teljesen egyforma az SMD és a sima mérete be lehet tenni az snd helyére aminek lába van azt is.
a 32,768 óra kvarc a rotor végén van és szerintem nem értette az eladó mit keresel
De vedd ki egy régi női kvarc órábol ha más nincs (nekem van a fiókba még olyan óra )
azt is beforraszthatod Az SMD trimmert pedig ott vettem a Lomexnál én is. De nézd meg a HQ-nál
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2014
(#) Pali79 válasza KKobra hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Biztos jól értette, mert cikkszám alapján kerestem. Mondtam az eladónak, hogy a neten fenn van, erre azt mondta, hogy az nem jelent semmit.
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 14, 2014 /
 
... A Lomex -nél dsPIC sincs... Bosszantó, bosszantó, de meg kell szokni...
Egyébként 3 .. 10 pF trimmer kondenzátor is jó, csak megeshet, hogy kell vele párhuzamosan kötni fix értékű (10 .. 20 pF) kondenzátort is.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2014
(#) Pali79 hozzászólása Máj 16, 2014 /
 
A 88-as pc venti bázishoz és a 886-os smd propellerhez melyik program való? Próbáltam keresni, de annyi féle verzió van fenn.
(#) tibapu hozzászólása Máj 22, 2014 /
 
Tisztelt fórumozók!
A 67-LED-es óra elindult,igaz még deszkán de működik.Köszönöm mindenkinek a segítséget és hasznos tanácsot.Külön köszönöm Hp41C,kly,patexati,janocsi,KKobra fórumtársaknak sok segitséget.

DSC01453.JPG
    
(#) kly válasza tibapu hozzászólására (») Máj 22, 2014 /
 
Azért áruld el mi volt.
Gratula
(#) patexati válasza tibapu hozzászólására (») Máj 22, 2014 /
 
Gratulálok! Végre megy a tied is!
(#) tibapu válasza kly hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
Szia!
Ha feltételezem,hogy a táp megfelelő volt.Mert az (MCUhobby.cz) csúszógyürűvel oldotta meg az áram átvitelt,patexati légmagos tekerccsel,kly mester wireless powerrel,én pedig a fazékmagos átvitellel.Akkor patexati tanácsa vált be,igaz én 68µF/6.3V-os tantált tudtam beszerezni,beépíteni a 47µF-os helyett de működik.
(#) KKobra válasza tibapu hozzászólására (») Máj 23, 2014 /
 
Gratulálok!! Örülök hogy sikerült hardver és szoftver szinten beüzemelni!
Én még csak most rakom össze a wireles pówert és a HDD motor vezérlést .
A rotor építése még a korlátozott anyagi lehetőségeim miatt szünetel, de legalább az energia átvitel addigra a lehető leg jobb lesz. Remélem!
(#) Beles hozzászólása Máj 24, 2014 /
 
Sziasztok!
Tervezek építeni egy propeller clockot, azonban kicsit "durvább" kivitelben
Bővebben: Link
Bicikli kerékre szerelt kijelzőt. Ha másokat is érdekelne a kivitelezés, beszállhatna a projektbe, mert többen többre vinnénk szerintem A hardware már a fejemben nagyjából összeállt. Egy vezetéken kommunikáló RGB ledeket alkalmaznék WS2812B. Az animációkat bluetooth-on tölteném fel. Az animációkat GIF-be készíteném el, és azt lehetne rátölteni bluetooth-on keresztül. Androidos telefonnal szintén bluetoothon lehetne irányítani. Ami viszont még fejtörést okoz, hogy hogyan kellene a képet megjeleníteni egyenesen. Itt arra gondolok, hogy a legtöbb propeller clock amit láttam, az kör alakban írja ki a szöveget és a kör közepe felé haladva a betű szélessége is csökken. Valaki csinált már normális kijelzést vele? A kör közepe felé haladva nemtudom hogyan kellene a pixeleket kirajzolni.
(#) m_ix hozzászólása Máj 24, 2014 /
 
Только с какой скоростью нужно ехать, чтобы увидеть это?

Hogy mennyire gyorsan kell menni, hogy látod ezt?

Just how fast you need to go to see this?
Következő: »»   329 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem