Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Minden, ami modell
 
Témaindító: H.Viktor, idő: Nov 28, 2007
Lapozás: OK   8 / 90
(#) pittyu hozzászólása Jan 7, 2008 /
 
Ma megint haladtam egy kicsit a trénerrel. Készre üvegeztem a szárnyat,megcsináltam a motorburkolatok sablonját Csináltam is gyorsan egyet, de elég s..r lett.Ugylátszik negativ forma kellessz.Megrendeltem a motorokat és a szabikat(milyen jól jön egy kis vadpénz)
(#) pittyu válasza gringos hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Gringos!
Te haladtál valamire? Bár nincs verseny, de azért kiváncsi vagyok rá hogyállsz.Tegyél fel képeket--tudod hogy kell??
Mivel ez egy elektronikai topik ,szeretném megkérdezni,hogy kell két brashless motort összekötni.Volt javaslat arra, hogy kössem párhuzamosan,(nem tartom jó ötletnek)Szerintem két szabi, "Y" kábellel bekötve.Hogy lehetne szinkronizálni őket?????Ha nem lessz a fordulatuk egyforma ,forgó nyomatékot kelt.Ráadásul ha mondjuk kis fordulaton "X" motor jobb,nagy fordulaton "Y" jobb trimmelni sem tudom!
Segisen valaki.
(#) djtometkow válasza pittyu hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
hy az eredeti rollertöltő fogja tölteni ami kb:4 óra alatt fullra tölti
és igen ha lenne pénzem napelem is lenne rajta
csakhát elég szűkös a keretem
30000ft om van az egészre (egyenlőre)
bár az e roller és a fűnyíró meg rengeteg alkatrész adott mivel én mindent elrakok
(#) djtometkow válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
dc moci fogja hajtani
(#) djtometkow hozzászólása Jan 8, 2008 /
 
lenne még egy kérdésem

a roller szabályzója 30A és az akku 12A
ha beleraknék egy pl 25A es akkut nem sütné meg a szab.-ot?vagy ha az akku és a szabályzó közé tennék egy áramkorlátozó valamit ami csak 12A-t enged át
az úgy jó lenne?

csak mert a 12A nem bírná elég ideig
(#) szabi83 válasza djtometkow hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Idézet:
„25A es akkut nem sütné meg a szab.-ota”

nem, nem süti ki, mert az akkumulátor csak energiát szolgál.
(#) Pafi válasza djtometkow hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Az asi kapacitása nem A (Amper), hanem Ah (Amperóra)! Nem az áram erőssége 12 A, hanem az akkumulátor kapacitása 12 Ah, ami kb. azt jelenti, hogy 1 A-es terhelést 12 órán keresztül tud táplálni. 2 A-est meg majdnem 6 órán keresztül. De hogy konkrétan mennyi az áram erőssége, az a szabályzótól és a motortól függ (meg az áttételtől, stb...)! A szabályzót viszont az áramerősséggel specifikálják (tehát maximum 30 Amperes áramot képes a motorra adni).
(#) gringos válasza Pafi hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Asszem vagyunk itt páran akiknek elkel az elektronikai segítség!!!!Én is csak most kezdem ismerkedni a dolgokkal!!!
pittyu:Hát még nem nagyon jutottam tovább,mert sajna melóznom is keell,meg itt a család!!! :smoke:
Amúgy most hirtelen nem tudok mit mondani erre,de van egy ismerősöm,aki 30 éve modellezik,és hát nem utolsó sorba cikkeket is ír az RC Games magazinba.Na ő tud mindent.Ha gondolod szivesen megkérdem tőle hogy mit lehet ilyenkor csinálni!Sőt asszem neki is van kétmocis repülője!!!!!
VAMOS GRINGOS
(#) pittyu válasza gringos hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Nagyon megköszönném ha tudna valami infót adni.Tervrajz sem ártana egyméteres fesztávu kb.
A motani hasraütve készül.De ne e-mailbe mert nekem az nem megy.
Nekem mostanság van időm épitgetni, ugyanis hütőgépszerelő vagyok. Nyáron kicsit nagyobb a hajtás.
(#) gringos válasza pittyu hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
ok.Akkor még ma küldök neki e-mailt.
(#) djtometkow válasza Pafi hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
köszi a segítséget
sokat segítettél
(#) djtometkow válasza djtometkow hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
amúgy lehetséges a full elektromos rc fűnyírórc fünyi

picit számolgattam a súlyal
hát nem lesz könnyű

bár van még itt egy mentőöv:
mi lenne ha megcsinálnám ezt a fünyirót egy sima járgánynak és van mégegy fünyiróm a padláson
amit átalakítanék hogy az első tudja vontatni

na milyen?
(#) pittyu válasza gringos hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Ma sikerült kiveséznem a kétmotorosok elektromos vezérlését.Az elkövethető hibákat sikerült is kiküszöbölni.Jó sok ferritgyürüt kellessz alkalmazni a párhuzamos kábelek miatt,de más gond nem lessz. inkább valami konkrét rajz kellene egy megépitett bevált konstrukcióról.Sok forrást végignéztem ,de igazábol nem tiszta még a sulypont,a motorok elhejezése a szárny hurvonalához képest,szét,ill. összetartás, lehuzatás.Csak egyirányba forgó légcsavart kaptam, tehát lessz precesszio.Nem egyszerü a modellezők élete....sóhaj...
(#) pittyu válasza djtometkow hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Remek ,csak nem tudnál kis eldugott részekre bemenni, utána külön másik géppel ugyis utána kéne vágni ,ha kéttengejes a futó nehéz tolatni. Anyerges vontatás jobb.
Visszagondolva vagy negyven évet volt egy olyan játékautóm, ami ha akadályba ütközött elkezdettösszevissza táncolni,és elindult a szabad irányba.Ez jó ötlet: bekapcsolnád és az estimese végére lenyirná a füvet.Érzékelőt lehetne rá tenni ,hogy ne törje össze a virágokat.
(#) pittyu válasza djtometkow hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Szia .
Van a repüléshez motor ami:Max 1900 W, Max áramfelvétele 60A .--19000 Ft
Hozzá 100 A szabi :9700 Ft RC PANDA.hu
Ez csak jópofi volt ,ne vedd figyelembe.
(#) djtometkow válasza pittyu hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
ember biztos ezt használnám ha miliomos lennék

de sajna nem vok az
nemtom montam e má de 30000ft-om van egyenlőre erre a projektre

és nem robot lesz jhanem rc
úgy tervezem teszek rá egy vezeték nélküli minikamerát és a tv elöl fogok füvetnyírni cocakólát szürcsölgetve és osztottképernyőn nézve a discovery channalen a roboticát

u.i. és még kihagytam a jó puha tévénézős fotelemet
(#) pittyu hozzászólása Jan 8, 2008 /
 
Ma megkaptam a két motort, a kétszabit és a légcsavarokat. Lassan kialakul a végleges forma.
(#) djtometkow hozzászólása Jan 9, 2008 /
 
nem tom megcsinálni az rc E-fűnyírót

vagyis hát megtudom de olyan súlyos lenne hogy nem l
biztos hogy elbírná a műanyag váz
apám meg nem enged benzinest venni

úgy számoltam hogy a súly kb. 28-34kg között lenne
ami nem könnyű ezért lehet ho nem jönne össze és én nem akarok 30 rugót kidobni az ablakon

hátez van
majd máskor
(#) pittyu válasza djtometkow hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Nehogy azt mond ,hogy elment a kedved a fünyirótol!
A youtuben rengeteg müködő példány van,lehet lopni az ötleteket.Igaz némelyiken csucstecnologia is látható
Messze van még a tavasz ,lehet még egy kis lecsot is gyülyteni.Ne add fel. csinálj egy fémvázat zártszelvényből arra tervezd meg az összetevőket.
(#) djtometkow válasza pittyu hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
nem az a baj
hanem faterom
olyan vaskalapos mint a fene
nem enged benzines fűnyírót venni(pdig azzal sima ügy lenne) nem enged alapanyagot venni a fém vázhoz
egyszerűen semmit
ettől mindig felforr az agyvizem

pedig jó lenne
(#) pittyu válasza djtometkow hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Hello.
Ha apád nem szeret bütykölni az gáz.Álltalában az a szülő nem érti mit akar, és mi a jó van abban ha a gyerek ijesmivel tölti az időt.Nálam más volt a szitu.Összehoztam egy kis mühelyt és szabad időmben volt mindig valami tennivalo. Főleg a kissebbik fiam lebzselt mindig ott.(egyszer egy munkatársamnak kölcsönadtam a hegesztő trafot és a fiu képesvolt elmenni érte és a bringa csomagtartón hazatolni vagy 5 kilométerről mert hegeszteni akart).Mindig korencsált egy kis lecsot, ha tudtam adtam ,mert tudtam hogy nem italra,szipora költi.
Részvétem
(#) pittyu hozzászólása Jan 9, 2008 /
 
Ma nem sokat haladt a tréner. Megcsináltam az elektromos összekötést a szárnyban,kivágtam a csüröket beragasztom a zsanérokatVolt egy probainditás ,motor forgásirányok beállitva.
Elég csunya és nehéz a szárny(520 gr)de első példánynak megteszi. Holnap pestre megyek dolgozni meglessz a három cell Li--Fe.
Szonbaton probarepülés,ha az idő engedi.
(#) Donc-y hozzászólása Jan 10, 2008 /
 
sziasztok. volna egy hatalmas keresem. van egy speci taviranyitos model autom, csak az a baj hogy infraval megy en nagyon kicsi a hatastavolsaga, es at szeretnem epiteni hogy radio hullamokal mennyen. valaki nem tudna segiteni? pliz?????????????
(#) gringos válasza Donc-y hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
Szia!
Tulajdonképen megoldható a dolog,de azt kéne tudni hogy milyen,mekkora motor van benne,stb...
Mondjuk egy pár képet tehetnél fel róla.Egy szabájzót,egy vevőt és egy akkut kell beszerezned hozzá.Ezt bele,és már mehet is a macskakergetés.Pár száz méterről.
Ja meg persze egy távirányító!!!
És nem kell hozzá egetrengetően nagy összeg.
(#) gringos válasza pittyu hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
Szia
Vevőböl Y-kábel ki,végére egy-egy szabi,utánna a motorok aztán ennyi.És persze kétszer akkora teljesítményű akksi,mint egy mocihoz.
Ennyi.
És szerintem jól fog kinézni a repülőd!!Készíthetnél videót az első repülésről.Megoldható???
(#) gringos válasza pittyu hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
JA!!!!!!A mocikkal ugyanúgy kell eljárni mintha egy lenne belőle,gondolok itt a sújpontra,lehuzatásra, oldalra huzatásra a forgató nyomaték miatt.Bár most végig gondolva nem lehet hogy a két motor forgatónyomatéka kioltja egymást?Nem!!Szerintem nem lehet!!!Max akkor ha ellentétes irányba forogna a két légcsavar.Oldalra is el kell huzatni!Sújpont KB.szárnyközépre!Vagy picit előbre,aztán majd trimm a magassági kormányon!!!!
(#) Novak válasza gringos hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
"és nem kell hozzá egetrengetően nagy összeg"... Á végülis nem vészes, egy pá amperes szabályzó 2500-3000 Ft, vevő legalább 3000 (ha szerencséd van), távirányítót pedig nem kapsz 14-15 alatt Tehát végülis ha olyan 20ezerből megúszná szegény, akkor még szerencsésnek mondhatná magát... szerintem ez egy kicsit nagy összeg a projekthez képest :S /márpedig a "pár száz méterről" kategória az itt kezdődik!!!
Gringos nem tudom eldönteni, hogy nálad ez a 20-25ezer Ft egy kisautó távirányítására tényleg nem nagy összeg, vagy pedig csak soha nem vettél még modellboltban dolgokat
Amúgy másik megoldás, hogy veszel tescoban 2000 Ft-ért komplett távirányítós autót, csak abból meg kár kiszerelni mikor ott van készen az autó
(#) gringos válasza Novak hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
Szia!!!!
Hát most akkor már azt kell eldönteni hogy modellezünk vagy csak játszunk.Mert bizony a modellezés költséges dolog,bár szerintem attól függ mihez képest,mert igazag van,így is meg lehet oldani,de én a legnagyobb jóindulattal sem nevezném a T***Os izét modellnek.Karácsonyra vettem a fiamnak 15.000-ért egy nagy död távirányítós rossebet,akkumlátorosat meg minden villogó bizgenytyűvel,és egy tetves kavicson képes megakadni.15.000Ft.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Viszont nem túl rég kipróbáltam haverom TT-01-es 17(!!!)-körös mocival szerelt masináját,na hát az durva hogy mit művelt abba a 10-15percben.Nekem az a modellezés,meg amit a pittyu csinál(repülő)!
A fent írtak az egyéni véleményem!
(#) gringos válasza pittyu hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
Helló!
Csak azt szeretném kérdezni,hogy az ott a háttérben micsoda?Olyan műrepülős jellege volna.Tévedek?
(#) Donc-y hozzászólása Jan 10, 2008 /
 
valaki nem tudja hogy hogy kell egy radios vevot kesziteni? a taviranyitos automba szseretnem beszerelni
Következő: »»   8 / 90
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem