Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMD forrasztás profin
Lapozás: OK   65 / 105
(#) gondi22 hozzászólása Máj 20, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
Ababn szeretném a segítségeteket kérni, hogy egy nyáklapról lejött/leszakadt mikrokapcsolót hol tudnék visszaforrasztatni?a távirányítós autókulcsban van mindez, és az egyik lábán ott maradt az áramkör egy darabja.meg lehet javítani?és hol?nem találok sehol olyan elektroműszerészt vagy céget.

Köszi szépen! András
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2014
(#) papus51 válasza gondi22 hozzászólására (») Máj 20, 2014 /
 
Esetleg nem Renault-hoz való a kulcs?
(#) Csongi_ hozzászólása Máj 31, 2014 /
 
Udv!
Elerkezett az ido, amikor en is elkezdek SMD alkatreszeket forrasztgatni. A nehezseget 5050-es RGB LED-ek okozzak. Kicsi rezteruletre kellene kelforrasszam oket, ha a LED-et a helyere illesztem nem is latszik mar a felulet. Egy 50W-os pakam van, aminek a hegye 1.3-1.5 mm atmeroju.
Hogyan forrasszam a LED-eket a helyere?

Koszonom elore is!
(#) pjg válasza Csongi_ hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Forrasztó pasztával, meleg levegővel.
(#) Csongi_ válasza pjg hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
A neleg levego nem olvasztja meg a LED-et? Meg ha a paszta elfolyik zarlator okoz, nem?
(#) vzoole válasza Csongi_ hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Nem olvasztja meg, csak megfelelő hőfokkal kell melegíteni, és előfűtés sem ártana.
A paszta pedig nem szokott elfolyni... ellenkezőleg, ha összevissza kened fel, akkor is szépen befolyik a helyére.

De egy kép a panelról és a LED-ről sokat segítene.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2014
(#) Csongi_ válasza vzoole hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
A panelon a pirossan bekarikazott helyekre kellene forrasztani a LED-eket.
(#) vzoole válasza Csongi_ hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Ez azért pákával is felmegy.
Most már késő, de legközelebb érdemes odafigyelni erre tervezésnél, hogy hosszabb lábakat hagyj neki.
(#) Csongi_ válasza vzoole hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Ez gombipeti binaris oraja, o tervezte a panelt.
(#) Viktoria211 válasza Csongi_ hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Ehhez nem ajánlanám a meleg levegőt. Tényleg hamar olvad. Én pákával forrasztom az ilyet.
(#) Viktoria211 válasza Csongi_ hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Pákával egyszerűbb, De gyakorlat kérdése. Fel lehet tenni meleg levegővel is. Aláfűtéssel, ólmos ónnal. Vigyázni kell, hogy ne a ledre irányítsd a meleg levegőt hanem a panelt melegítsd körbe körülötte. Az ólmost ónt azért ajánlottam, mert alacsonyabb az olvadási pontja mint az ólommentesé.
(#) Csongi_ válasza Viktoria211 hozzászólására (») Máj 31, 2014 /
 
Es ha 0.3-0.5-os onnal probalkoznak? Felmelegitenem pakaval a LED-et is es a panelt is, es raknek koze ont.
(#) Zsolt50 válasza ladislave hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Katasztrofális.
(#) Zsolt50 válasza Csongi_ hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Ez csipeszpákával talán járható út lenne, de valószínűbb, hogy túl sok ón jutna oda.

Alapvetően kellene vagy egy oxidmentes előónozott felület vagy egy oxidmentes rézfelület.
Mivel az utóbbit már elég nehéz lenne kivitelezni ezért
1. előónoznám a pad-eket.
2. Minden pad-ről valamint a LED alatti vezetősávról gondosan eltávolítani a legtöbb ónt (pl. rézharisnya) és megtakarítanám a felületet.
3. Egy pad-et befuttatnék ónnal . (ezt a lépést össze lehet vonni az előzővel)
4. LED pozícionálás majd beforrasztás szükség szerint fluxozás.
5. Pozíció helyességének ellenőrzése, korrigálása
6. A maradék 5 kivezetés beforrasztása akár egyenként akár az előző oldalon Viktoria211 által is ajánlott módszerrel. Ejjez kell nmi gyakorlat néha szerencse is, nagy hőelvonású panelnél előfűtés, de az eredmény "gyári" kinézetű forrasztás.
7. Tisztítás
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2014
(#) Saggitarius válasza Csongi_ hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
En szemely szerint eloszor is megtisztitanam solder wick-el a kerdeses teruleteket, majd flux gel, es ha a tuloldal nincs beultetve, akkor egy kb 100-120 fokra melegitett hotplate-re raknam, a ledeket pedig EZZEL a tipusu fejjel es alacsony olvadaspontu, vekony onnal forrasztanam be ( peldaul EZZEL )

De lehet hot-air station-nal is, aranylag kis fejjel es solder paste.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2014
(#) Saggitarius válasza Zsolt50 hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Egy kicsivel megeloztel
(#) Zsolt50 válasza Saggitarius hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 

Kihagytam a "rezsót", de pótoltam.
Valamint: Bővebben: Link
(#) Saggitarius válasza Zsolt50 hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
En nap mint nap forrasztok ki-be SMD ledeket, kulonfele tokozasut, a munkam resze, viszont 5050-es tokot csak egyszer kellett piszkalnom egy spec prototipusban.
Mondjuk MCPCB-n konyebb, mert vezeti a hot, csak idot kell hagyni a "rezso"-nak.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2014
(#) Zsolt50 válasza Saggitarius hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
5050 az egy nagy batár. Itt 2012, 1608 és 1005-ös LED-ek is sűrűn vannak.
De jönnek a 0603 alkatrészek amiket "érdekes" lesz kézzel javítani. (nem inch-ben hanem mm-ben )
(#) Chipmunk1960 válasza Viktoria211 hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
A többi rossz tulajdonsága mellett. De majd pár év mulva arról is megállípítják az okosok, hogy is káros és az ónt is kivonják, veltalálva cin-t. Lesz majd cin-cin.
(#) patexati válasza Zsolt50 hozzászólására (») Jún 1, 2014 /
 
Én egy vasalót javasolnék rezsó helyett mert az szabályozható valamilyen mértékben. Én pasztával simán felraknám egy satuba befogott vasalóval melegítve alul a nyákot melyen csak a ledek vannak pasztával alákenve. De ha nagyon egyenletesen le tudja valaki ónozni akkor paszta nélkül is megy de flux az kell és megfelelő pad legyen a nyákon a led számára úgy magától megy a helyére.
LED pasztával felrakva.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2014
(#) Viktoria211 válasza Csongi_ hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Én nem próbálnám meg a ledet pákával melegíteni . Nagyon nem szereti a meleget és gyorsan olvad. A panelt érdemes előmelegíteni. A vasalóst megoldást speciel most olvastam, hallottam először, de tényleg nem tartom rossz ötletnek. Persze nem közvetlenül tenném a vasalóra a panelt hanem mondjuk 4- 5 centivel fölé egy keretre. És tényleg szabályozható a hőfoka. Úgy a 140- 160˘°C-ot ajánlanám.
(#) Csongi_ válasza Viktoria211 hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Koszonom, bar nem hiszem, hogy jo otlet, mert mar a masik oldalom vannak alkatreszek beforrasztva. Talan felkeresem azt a ceget, ahol nyari gyakorlaton voltam, ok biztos tudnak segiteni.
(#) Viktoria211 válasza Csongi_ hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Azért írtam a 140- 160 °C-ot. És azt,hogy keretre pár centivel a fűtés fölé kell tenni a panelt. Akkor a műanyag tokozású alkatrészek sem sérülnek és ezen a hőfokon nem kell attól félni, hogy lepotyognak az alkatrészek a panel alsó oldaláról. Még egy megoldás. Azokat műanyag tokozású alkatrészeket amik a panel alsó oldalán vannak és az alsó fűtés fölé kerülnek le szoktam ragasztani 4- 5 réteg kepton szalaggal. De csak abban az esetben ha sokáig melegítem. Akkor nem olvad meg.
(#) Viktoria211 válasza Csongi_ hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Ha ennyire nem megy a forrasztás akkor tényleg érdemesebb a cégnél próbálkozni. Pár perc alatt megoldják. De nézd meg a ledek polaritását. Nem minden lednek van polaritás, de azt hiszem ennek pont van.
(#) Zsolt50 válasza patexati hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Idézet:
„Kihagytam a "rezsót",”

Az idézőjel nem volt véletlen. Ilyen alapon a hot plate és a preheater is megtévesztő lehet.
(nem kötözködés csak egy vélemény)
Nem (sima) rezsót használok, de nekem szimpatikusabb lenne a rezsó a vasalónál. Van hőfokszabályzós kivitelben is ami van annyira pontos mint a vasaló.

A linkelt munkád nagyon szép, gondolom pasztával készítetted. A 0603 LED nálad inchben van megadva ami 1608 mm-ben?
(#) Zsolt50 válasza Viktoria211 hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
BGA cserénél mennyire és mivel takarítjátok le a panelt a cégnél?
(#) patexati válasza Zsolt50 hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Szia! Bocsánat el lett írva mert a ledek melyek a linken vannak azok 0402 méretűek csak a nyák úgy lett tervezve,hogy a 0603 méretű is feltehető legyen. Amúgy pasztával készült és sablonnal nem volt nehéz feltenni csak alá kellett fűteni és kis hőléggel ment a helyére mint az álom Jó volt nézni. 4db készült egymás után mindegyik tökéletes nem kellett ledet csrélni nem volt hősokk.
(#) Csongi_ hozzászólása Jún 2, 2014 /
 
Koszonom mindenki jotanacsat!
Ma delutan felforrasztottam a LED-eket. Bekentem onnal a ledek labat, es a panelt is, majd miutan helyere illesztettem a LED-et, egyenkent felhevitettem a labait.

DSC_0140.JPG
    
(#) Zsora válasza Csongi_ hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Khm!... A téma címe: "SMD forrasztás profin".
Nos... Ez nem az.
Következő: »»   65 / 105
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem