Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Modulrendszerű, grafikus PIC programozás
Lapozás: OK   144 / 177
(#) mezga válasza HA5AWS hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Sziasztok!

Hiába kerestem a Parsic help-et a neten , nem találtam.
Megvan valakinek ? Szívesen venném ha elküldené , vagy egy linket.
Elkezdtem a topikot előlről olvasni , sok hasznos infót találtam .

Mezga
(#) HA5AWS válasza mezga hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Szia!
A programban benne van a help. Akár a szokott helyen, akár az objektumra jobb klikk és help. Jól használható.
Üdv: Gábor
(#) dcsabi válasza mezga hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Ha komoly a feladat, miért nem használsz helyette PIC-es áramkört. egy 876-tal minden megcsinálható a jelzett kis PLC-hez hasonlítva. Kis PLC-nél egyedül a 4-20mA bemenettel tudom elképzelni hiteles hőmérséklet távadást és fogadást az adaton kivül. Egyébként az 1W is elvihető 15-20m-re, az I2C 1-2mre talán(?) Kérdés továbbá, milyen távolság a hőmérési pont és a "kis plc" között?
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2014
(#) mezga válasza dcsabi hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Ha PIC el építenék PLC-t azt komolyan be kellene tokozni , tesztelni , engedélyeztetni , szavatosságot vállalni. Nem beszélve a sorozatgyártásról stb.
A hőmérséklet mérésre eddig B osztájú PT 100 érzékelőt használtam , de az -50 -+200 'C tartományra volt tervezve, A PLC 0-10 V bemenete 0-512 ill. 0-1024 részre osztják ezt a tartományt. Ennélfogva 0,3-0,5 'C nál pontosabb mérést nem lehetett elérni.
Ez az átfogás teljesen felesleges az alkalmazásaimnál.
Mostanában NTC- t használok , ezzel 0,1'C pontosságot tudok elérni , és sokkal olcsóbb.
Van hogy néhány érzékelő többe került mint maga a vezérlő.
(#) mezga válasza HA5AWS hozzászólására (») Ápr 4, 2014 /
 
Szia !

Sajnos nem megy a help sem itt sem ott. Emlékeim szerint valami fájl-t kell letölteni a futtatáshoz , mert a DIR ben tényleg ott van .
Egyébként olasz manual-t találtam.
(#) HA5AWS válasza mezga hozzászólására (») Ápr 4, 2014 /
 
Szia!
A Microsoft web-helyén van megoldás, én is onnan töltöttem le. Sajnos azt nem tudom mi volt a file neve, remélem van itt valaki aki emlékszik.
Üdv: Gábor
(#) gyök2 hozzászólása Ápr 4, 2014 /
 
Sziasztok!

Nekem egy különleges Parsicos a problémám van. Most a napokban szerettem volna használni a Parsicot, de valami miatt nem indul el a program. Nem tudom mi történhetett a rendszeremmel ami Vista 32 bit. Letöröltem, majd újra telepítettem a Parsicot de csak nem akar elindulni. Valaki meg tudná mondani hogy milyen rendszer összetevő hiányzik vagy netán hibás? Vagy esetleg melyik folyamat nem fut amire szüksége van a programnak? Nem igazán szeretném emiatt újra rakni a gépet. Rendszer visszaállítással is próbálkoztam de az sem hozott eredményt.
(#) DUGO hozzászólása Ápr 5, 2014 /
 
Sziasztok!

Egyik reggebbi MPLAB_5 ben elkezdett aramköröm alakigatom. Kozben megismerkedtem a PARSIC 3.xx verzioival. Ezzeket most Parsic4 verzioval szeretnem tovabb alakitgatni.

Ezt az aramkör forras file elso oldalat felteszem, eggyik szempont ha tudok segitek a tolem kezdobbeknek, masik a 3-mas verzioban szerkeztett dolgokat 4-verzion en nemtudom a kepernyon
teljes feluleten kezelni. ha tudtok segitsetek.

Elfoglaltsagom miatt ritkan ra nezzek a topikra, teljes elismeresem a topik mozgato, es aktiv reszvevoinek. Ez egy jo forum
Üdv:Viktor

Fordpl6.PIC
    
(#) dcsabi válasza DUGO hozzászólására (») Ápr 5, 2014 /
 
A P4-ben nagyobb méretűek a modulok, gondolom többnyire ezért foglal nagyobb helyet. Nagyobb monitor biztosan segítene, de ez nem mindig oldható meg. Már régóta úgy oldom meg a terjedelmes projektek esetén, hogy ki és bemeneteket egy oldalra teszem. Zászlókkal átviszem a tetszőleges oldalra a kötéseket. Így valójában egy oldalról tudok tesztelni, a kijelző az mindig jön, újabban a P4 esetén egy kijelölt analóg bemenet is...Nem tudom hányan vették meg a P4-et(?), de ez már profi feladatokra is alkalmas, adott esetben 128kB(!) Jó dolog az egyéni karakter kezelés is, 115200-as Uart...stb
(#) DUGO hozzászólása Ápr 6, 2014 /
 
Köszönöm a választ. Igen az lesz a megoldás hogy, kűlön lapra teszem zászlókkal amit látni akarok
teszteléskor. Igen a nagy képernyö mobil munkánál nem megoldott. Nekem nem sok nagy projektem van. következő munkáimat más szisztémával készitem. A p4 ben az uj modulok (kommunikációk) még nem tiszták nem müködnek nekem, de most nincs rá szükségem.
Üdv: Viktor
(#) Szammer válasza DUGO hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Szia!
Csak érdeklődés:
Akkor te is megvetted a P4-et?
Mert a demó, csak rajzolgatni jó.
Üdv:
Zsolt
(#) DUGO hozzászólása Ápr 7, 2014 /
 
Szia Zsolt! Igen megvásároltam. A dolgozós laptopam C51 ezzen a p3 munkáim nem kezelhetők át kell alakitani mivel a képernyő régimódi, de asztali gépemen tudom használni. Szükségem van ritkán a nagyobb ,gyorsabb vezérlőkre. Nem vagyok nagy rutinos felhasználó, de ha szükség van rá használnom kell. Én felhasználásom: fordulatszám mérés, hidraulika szivattyuk PWM vezérlése,
gépek folyamat irányitása, ellenőrzése, szenzorok jelleinek kezzelése,stb.

Üdv: Viktor
(#) dcsabi válasza DUGO hozzászólására (») Ápr 7, 2014 /
 
Szerintem jól döntöttél. Hamarosan update lesz. (én kezdeményeztem) és a 18F8722 (23) kezelni fog két fugetlen soros kommunikációt. Ezzel egy jó kis "házi" PLC leszülhet már. A 128kB az sem semmi...
(#) Szammer válasza DUGO hozzászólására (») Ápr 7, 2014 /
 
Szia Viktor!
Azt hiszem, nekem is meg kell vennem, kinőttem a régit.
Üdv:
Zsolt
(#) DUGO hozzászólása Ápr 7, 2014 /
 
Sziasztok!

Igen nem midegy 40 vagy 80 pin, gyorsaság, komonikációk. Volt 10ével ezelőt egy megrendelésem 8db pic logikázott benne (automata gyártó gép), jó lett volna egy p3.xx verzió is, forás file sok A4 lapot töltött meg, nem beszélve hány sor, HÁNY NAP. A mai korra az jelemző, hogy minden gyártó versenyez az általa gyártott termékben minél nagyobb műszaki tartalom legyen. Ez által ugy érzem nekünk akki gyártó és a felhasználó közt van, lépést kel tartani. Nekünk is jut valami, vagy egy plusz opció, illesztés, vagy valami.
Üdv: Viktor
(#) dcsabi hozzászólása Ápr 7, 2014 /
 
Nemrégiben időhiány miatt félre kellett tennem a "80 pin" PLC tervezésemet. Addigra talán be tudom szerezni a kimenetként szánt SSR-r VN330sp-t. Egy kicsit drágább mint a 8ft-os smd tranzisztor, de az egyéb szolgáltatásai miatt szerintem megéri az árát. (1,8$) körül van. Modbus(rs485) szolgák fogadására is alkalmassá fogom tanni. A sok pin és még egy két dolog szárnyakat ad...
(#) DUGO hozzászólása Ápr 8, 2014 /
 
Gyári áramkörökben VNxxx ,vagy BTSxxx inteligens tejesitmény kimenetek jelemzők az én területemen. Ezzek meghibásodása nagyon ritka mivel Önvédelemre felkészitve. Analog kimenet
(majdnem teljes értékü) is megvalósitható vele. Veszteségi hö is elenyésző több nyire elegendő, maga a nyák. Anyagi oldalról jó rele sem olcsó, és csak nem minden oldható meg vele, sőt mehanika.
Beszerzés ma már nem gond pl:TMe,RS, stb.
(#) Peticilin hozzászólása Ápr 10, 2014 /
 
Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni az alábbi művemről. A videón szereplő távirányítóval szeretnék irányítani majd egy házi készítésű kis darut. 4 mozgásról van szó ( fel-le ; előre-hátra ). A mikrokontrollerrel szeretném detektálni a jelet,mint a kijelzőn is látható. A végleges kapcsolásban a kijelző rész már nem fog szerepelni. A véleményetek szerint,amit összeállítottam programot elég jó,illetve biztonságos a feladathoz,vagy tudtok javasolni jobb megoldást.
A gondolatmenetem: PI1;PI2 fogadja a jeleket és LM1-LM4 lehet beállítani a megfelelő helyen lévő szint kapcsolást. RS1;RS2 a kimenet pergésmentesítését szolgálja,MF2;MF3 késleltetések a biztonságosabb reset érvényesítésért vannak. MF1 a bekapcsoláskori késleltetés,míg a távirányító vevője fel nem áll. RA2 bemenetre egy fototranzisztor megy majd,ami a vevő statusz ledjét figyeli majd,azért,ha jelvesztés van,akkor blokkolja a kimeneteket.

Véleményeteket,segítségeteket előre is köszönöm.

U.i.: Bocsánat a sok nagyméretű vidért,de kissebbre már nem akartam csinálni.
(#) dcsabi válasza Peticilin hozzászólására (») Ápr 15, 2014 /
 
Az elv jó, egy nem bonyolult annyira, hogy ne lehessen egy próba áramkörön megpróbálni.
Mivel kölönböző tartományok vannak, ezeknek a gyakorlatban keresd meg a szélső értékeit, ahol már nem működik. Ezek alapján keresd meg a legjobb munkpontot. Az időalap Qurtz legyen. A kimeneteket optoval válaszd le, és galvanikusan külőn tápról járasd az beavatkozó elemeket. (Éppen mostanában futottam bele egy ilyen zavarforrásba)
Véleményem szerint, ha nincs jel, akkor is behúzott két kimenet, és ezt törlöd esetlegesen egy fototranzisztorral, ez így életveszélyes...
Van a gyári példák között is szervos példa, most nem tudom előkeríteni, mert másik "gépen" vagyok...
(#) Peticilin válasza dcsabi hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Szia!
A PIC MOC3041-et fog vezérelni,az pedig triakot fog hajtani. Egyéb leválasztás nem kell,nem?

"Véleményem szerint, ha nincs jel, akkor is behúzott két kimenet, és ezt törlöd esetlegesen egy fototranzisztorral, ez így életveszélyes..."

Ezt hogy értetted pontosan,mert ha kaput teszek pl. LM1 és MF3 közé,úgy hogy az eredeti védelmet is benne hagyom,akkor nem akar működni,mert egymás ellen dolgoznak a kapuk.

Illetve megköszönném ( ha megfelelő gép mellett vagy ),hogy küldenél nekem példát a szervóra?
Előre is köszönöm.
(#) Peti.Janka válasza Peticilin hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Szia Peticilin!

Ez a kis daru valami otthoni célra van vagy esetleg egy műhely ahová mások is bemennek? Ha műhely vagy ilyesmi akkor nem ajánlom az elkészítését, mert milliós büntik vannak az ilyenért.
Pár tízezer forintért már vannak használható darura engedélyezett távirányítók. Ha mégis megépíted 1-2 apróság amit a gyáriak általában tudnak: oda vissza kommunikál így leellenőrzi valóban az ő távirányítója küldte e a jelet. G-szenzor ha megbotlanál leállítja a mozgást. Pár perc tétlenség után kikapcsol, és csak valamilyen egyszerű trükkel lehet bekapcsolni, hogy csak az bírja ezt elvégezni aki ért is hozzá.
Ami még ajánlott, hogy tegyél egy fő mágneskapcsolót a be tápra, ha meghibásodik a PIC, Triac, stb. akkor is meg bírd állítani a mozgást. Ez oldható legyen egy gombnyomásra a távirányítón.

Bocs hogy ilyeneket írok, csak Daru szerelő vagyok és van némi rálátásom ezekre, és láttam már beégett mágneskapcsoló miatt szétszakadt darut.
(#) Peticilin válasza Peti.Janka hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Szia!

Ez a daru otthoni célra lesz,a padlásra felhúzni a cuccokat. Csak én használnám. Azért gondoltam a rádiós vezérlése,hogy ne kelljen a padlásról mindig az irányítót dobálni (kb. 5m ).
Ha tényleg van 10-20 ezerért gyári legalább két csatornás távirányító,kérlek adj linket és már megyek is megvenni,mert tudtommal a gyáriak nagyon drágák.
A modellrepülők 2.4GHZ-s adóvevőjét használnám. Szerintem az elég biztonságos,mert ha esetenként akár a több százezer forintos repülőt elirányítja,akkor ezzel is megbirkózik majd.

Köszönöm tanácsaid,igyekszek minél több védelmet beletenni majd.

Amúgy én is képbe vagyok nagyjából a darukkal,persze csak használói szinten,mert energetikai iparban dolgozom.
(#) Peti.Janka válasza Peticilin hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Bővebben: Link

21000 Ft gyári

Link javítva.
Használd a link gombot!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2014
(#) Peticilin válasza Peti.Janka hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Köszönöm a linket.
(#) sprofan hozzászólása Jún 5, 2014 /
 
Sziasztok!
Valaki meg tudja nekem mondani hogy ebben hol a hiba? ("A" fájl)
Beletéve pic-be szép az órajel, léptet is de soha nem indul el visszafelé a kimenet ahogyan kellene 59 után. Összeraktam még egyszer kb majdnem ugyan úgy fejből hátha elrontottam valamit először amit nem vettem észre ez a "B" fájl, ez tökéletesen teszi a dolgát, de akkor mi a gond az "A"-val? Tudom, több timert nem tanácsos használni de itt az időzítés pontossága lényegtelen, ez csak egy teszt modell. Esetleg a ZR1 reset megoldása okozná a galibát? Nem tudom, lehet átsiklok folyton valami egyszerű ok fölött. Illetve még egy kérdés, ha a kimenetre csak simán egy tranyót teszek (BC547) akkor a léptető motor nem csinál semmit csak sípol, pedig rámérve a pic kimenetén ott az 5V és a tranyó is kapcsolja a 12V-ot a motorra. Dralington kötésben tökéletes. Oké jöhetne a válasz hogy akkor használjam az utóbbi módon, na de másoknak megy egy darab sima tranyóval is, nekem miért nem?
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2014

A.PIC

B.PIC
   
(#) kaqkk válasza sprofan hozzászólására (») Jún 5, 2014 /
 
A baj az hogy az if1 komparátor a zf1 számlálót figyeli nem, a zv1 et.... A motorra meg inkább használj uln2003at az 500mA-t is tud kapcsolni (de arra figyelj hogy gnd-t kapcsol tehát a stepper középkivezetéseit + ra kell kötni )
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2014
(#) sprofan válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 8, 2014 /
 
De miért nem működik az önmagát X szám után resetelő számláló? (ZR1, IF1) Mert itt megoldható hogy átírom ZV1 -re, de ha máshol hasonló megoldásra lenne szükségem akkor hogyan tudom ezt működőképessé kovácsolni?
(#) kaqkk válasza sprofan hozzászólására (») Jún 8, 2014 /
 
Így......

A.PIC
    
(#) sprofan válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 8, 2014 /
 
Én értettem hogy mire gondoltál, viszont én legutóbb nem ezt kérdeztem.
Köszi!
(#) kaqkk válasza sprofan hozzászólására (») Jún 8, 2014 /
 
Akkor mi volt a kérdés??? 12.56 kor ?
Következő: »»   144 / 177
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem