Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Modulrendszerű, grafikus PIC programozás
Lapozás: OK   143 / 177
(#) nyemi válasza dolf hozzászólására (») Feb 25, 2014 /
 
Bocs de én kíváncsi lennék egy kapcsolásra, legalább (a "Több" közül ).
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2014
(#) dolf hozzászólása Feb 26, 2014 /
 
Tesék!
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2014

kapcsrajz.jpg
    
(#) nyemi válasza dolf hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Igen látom már, hardver részére voltam igazán kíváncsi.
Ez egy 7 szegmenses kijelzőnél és jelen alkalmazásba egy óránál ez még járható út. De már egy komolyabb projektnél, ahol megszakításba kezelem le a bemenetet és például 16x2 LCD használok, bajosan alkalmazható.
De azért köszönöm.
(#) Szammer válasza nyemi hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Szia!
Szerintem tévedsz. A PARSIC sokkal jobban kezeli a LCD-t, mit a fentebb említett példában szereplő multiplex megoldásokat (legalábbis nálam ez jött le).
Persze túl nagy sebességet ne várj a progitól.
Mondjuk fordulatszámmérőt nem csinálnék benne.
Üdv:
Zsolt
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2014
(#) kaqkk válasza Szammer hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Kis agyalással a multiplex dolgokkal sincs baj...
(#) Szammer válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Szia!
Ha emlékszel, erről már korábban értekeztünk és az összes verziót kipróbáltam, amit javasoltál, mégsem lett tökéletes (persze működtek).
6 digitnél nekem már reménytelen volt.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2014
(#) nyemi válasza Szammer hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
Miben is tévedek?
Mert szerintem nem erről volt szó.
Olvasni kéne előbb, nem írni. Köszönöm.
(#) dcsabi válasza dolf hozzászólására (») Feb 26, 2014 /
 
A Progi hamarosan publikus lesz PARSIC-ra is. Majd felteszem ide is, egy kicsit átfésülöm, majd ha időm engedi. Jelenleg 4550-el használom, de visszafordítom Pl: 16F877A-ra kipróbálom és felteszem. Ez a 18B20 szenzor olvasása. Van egy INC file amit be kell illeszteni a PARSIC modulok közé, az abban használt változókat DAT modullal definiálni kell...Hamarosan...(LCD-s lesz)...
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2014
(#) pok31 hozzászólása Márc 3, 2014 /
 
Sziasztok.
A következő dologban kérném a segítségetek. Egy kedves kollégátok írt nekem egy programot (led világítás vezérlés napfelkelte-napnyugta szimulátorral), de megépítés után kiderült nem úgy működik ahogy kellene. Sajnos nem sikerült neki megtalálni a hiba okát, ezért javasolta forduljak hozzátok. Van kapcsolási rajz (hardware már megépítve), hex fájl és gondolom a Parsic programhoz való PIC kiterjesztésű fájl. Ha valaki tudna nekem segíteni akkor tovább terhelném a részletekkel.
köszi
pok31
(#) dcsabi válasza pok31 hozzászólására (») Márc 3, 2014 /
 
Tadd fel a kpcsolást és írd le mi a pontos feladat. Már fúrja az oldalunkat többünknek...
(#) pok31 válasza dcsabi hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Közben nekifutottunk még egyszer a hibakeresésnek, remélem sikerül. Ha feladtuk jelentkezem nálatok.
Köszi
(#) Szammer válasza pok31 hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Hát ha ennyire titkos, miért kész tanácsot?
Vagy ha ló nincs a szamár is jó?
(#) kaqkk válasza Szammer hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Apuuu nekem kell egy póni az emlékkönyvbe !! Kislányom a póni nem fér bele az emlékkönyvbe ! Akkor róka ..(.L'art pour l'art )
(#) kissi válasza Szammer hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Szerintem nem titkos, csak szeretnék átérezni az alkotás örömét és büszkeségét, gondolom jelentkezett nála "még egy körre" a kolléga .
(#) 6031575 hozzászólása Márc 6, 2014 /
 
Hola sr. he venido leyendo todo el foro sobre parsic, y veo que han hecho cosas muy interesantes, por casualidad ya tienen la version 3.6, trabajo con la 4.3
(#) Szammer válasza kissi hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Hát ki tudja. Én eddig minden "okosságot" megosztottam (ami tőlem tellett), meg még sokan mások is, de jelen kérdésfelvetéssel kapcsolatban nekem ez egy kicsit "savanyú".
Persze ha a "kolléga" a dolgot pénzért csinálta és nem volt jó, más a helyzet.
Ez esetben bocsi.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
(#) mezga válasza HA5AWS hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Szia !

Megpróbáltam de nem sikerült .
A fordításnál már elvérzik . Az előtte és mögötte lévő PIC ek INC fájljait megtalálja , de az 508A -t nem . Pedig ott van ahol a többi , belenézve is jónak tűnik ( nem üres ) .
Van sima és A- s verzió is , mit finnyázik ??

Nekem is néha jó lenne egy 8 lábú tok ....
Mit nem csinálok jól?

Köszi
(#) HA5AWS válasza mezga hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Szia!
többek közt egy egyszerű futófényt raktam össze. A PARSIC-ban a 12C508A van kiválasztva. Szimulációban is működik le is fordul gond nélkül. A .hex állományt Pickit2-vel égetem 12F508-at választva. Lehet, hogy nekem egy nagyon egyszerű állomány kerül a pic-be de gyanítom, hogy nem ez lehet a gond. Egy példa progit teszek fel hátha segít.
Üdv: Gábor

dokk.PIC
    
(#) Szammer válasza mezga hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Szia!
Biztos, hogy a ki/bemeneti lábak elnevezése jó GP.X?
A nyolclábúaknál GP.x a láb hozzárendelés.
Üdv:
Zsolt
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2014
(#) mezga válasza Szammer hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Sziasztok !

A lábak megnevezése jó . Picprog 2009 et használok , Welleman égetővel .627 728 , 876, 873 , procikkal próbáltam és LCD vel is mennek.
Olyan lábakat választottam , amiken nincs programozás . Csak 1 ledet akartam villogtatni a próbapanelen.
Beállítottam belső oszcillátorral .GP2 és GP4 re állítottam be a kimeneteket.

Gábor
(#) mezga válasza HA5AWS hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Köszi !

Megnéztem a progit , a működését értem , de azt nem , hogy a számláló kimenete zv4 , a komparátorok bemenete pedig zv1 .
Így nem megy , a szimulátor is hibát jelez.

Gábor
(#) Ferkógyerek válasza mezga hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Szia!
Én 12F509-el jártam hasonlóan. 12C509-hez megírtam a progit PARSICban, lefordítottam, az ASM-ben átírtam az .inc fájlokat "F"-re, majd a módosított ASM-et ismét fordítottam volna MPLABbal de csak hibaüzenetet kaptam.
A megoldás: az MPLAB nem akarta hozzárendelni a 12F509-hez a belső oszcillátort.
Átírtam az ASM-et külső oszcillátorra, így már hajlandó volt lefordítani. Az égető programban a fuse biteknél visszaállítottam a belső oszcillátort, a program pedig vígan futott a 12F509-ben.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2014
(#) mezga válasza mezga hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Tulajdonképpen azért lenne jó ezt a kis tokot működtetni , mert szeretnék egy távhőmérőt készíteni.
Vagy NTC vel vagy I2C vel mérném a hőmérsékletet , és 2 szál vezetéken továbbítani egy PLC be .
A hőmérséklet impulzus sorozatként kellene 5-10 percenként elküldeni.
Az ic tápellátása is a két szál vezetéken történne adásszünetben töltene egy kondit vagy szupercap-ot .A jelsor 20-24 V és 0 volt közötti lefutó pulzusok.
Egy FET vagy tranyó , vagy egy optó szaggatná az áramot . Ez zavarmentes átvitel lenne.
Szerintem jó ötlet lassan változó hőmérsékletek mérésére .
Régi termosztátok kiváltására gondoltam.
No most elárultam a tutit .......
Jó lenne az új Parsic , abban már van I2C is ...
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2014
(#) mezga válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Köszi !
Szóval írjam meg Xtal ra , és az égetés előtt állítsam át internal io osc ra ?
(#) Ferkógyerek válasza mezga hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Igen, nekem csak így sikerült.
(#) HA5AWS válasza mezga hozzászólására (») Márc 31, 2014 /
 
Szia!
Nem tudom te melyik programot nézted de szerintem minden helyen ZV1 van.
Üdv: Gábor
(#) mezga válasza HA5AWS hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
A zv 4 QS kimenetén szerintem zv4 van !
A 4 es parsic demoval néztem meg . lehet hogy hibázik ?
(#) HA5AWS válasza mezga hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
Szia!
Megnéztem, de miután csak 1 ZV modul van nem tudom honnan a 4-es. Én a régi 3.56 verzióval és a 3.60-al néztem ezek jól nyitják meg.
Üdv: Gábor
(#) dcsabi válasza mezga hozzászólására (») Ápr 1, 2014 /
 
Az új Parsicban szinte betűről betüre az a rutin van, mint a topic elején feltett PC8583-as példa...A hőérzékelő alkalmazáshoz igértem a "múltkor" egy 1Wire INC filet. Hamarosan szalonképessé teszem és felteszem ide. Esetleg azzal is tudsz majd hőmérsékletet "távadni"plusz Uart (?)
(#) mezga válasza dcsabi hozzászólására (») Ápr 2, 2014 /
 
Szia !
Éppen az lett volna a lényeg , hogy nem "soros " vonalon lenne az adatküldés.
Nem mindenhol lehet vezetéket behúzni utólag .
És a kis " kompakt PLC " - ben nincs használható soros port.
És nincs benne uart sem. Arra gondoltam , hogy egy kis dobozban elférne egy smd 8 lábú , egy hőmérő táp ic , kondi stb.
Következő: »»   143 / 177
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem