Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangváltók (készítése)
 
Témaindító: crom3x, idő: Okt 30, 2005
A mértékegységeket a mérőszámtól szóköz választja el. A személynevekből képzett mértékegységek (Volt, Ohm, Amper, stb.) nagybetűvel írandók!
Lapozás: OK   6 / 132
(#) tomeee hozzászólása Jan 8, 2008 /
 
hali!nem tud valaki nekem sub hangváltóról valami okossat mondani?kapcsolási rajz!vagy hogy mekkora meg mijen tekercs kéne?előre is köcce
(#) cimopata válasza tomeee hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Üdv! ennek a mély részét használd fel.

Úgy 120-200Hz re méretezd!

hv2ut_2.gif
    
(#) tomeee válasza cimopata hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
köcce szépen :smile:
(#) tomeee hozzászólása Jan 10, 2008 /
 
ide most nekem mijen tekercs kell?meg mekkora kondi?me én azt nemvágom mi az a ft!köcce előre is hali!
(#) cimopata válasza tomeee hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
ft: baráti körben "f.sz tudja"
De itt most az a frekvencia ahol majd kezd vágni a szűrő.
A te esetedben 150Hz. Legalábbis én annyira méretezném.
(#) tomeee válasza cimopata hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
na ugyebár az L=6!és a C=0.0053333!ezekkel most mit csináljak?mekkroa lesz it a kondi?és mekkora lesz a tekercs mármint hány menet?és mijen vastag vezetékkel?bocs ha hülyeségeket kérdezekelőre is kössz a válaszokat
(#) tomeee válasza tomeee hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
naa valakinek 5lete?
(#) szabi83 válasza tomeee hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
Matematika óráról hiányoztál?
4 Ohm, 150Hz 12dB/oct:
L = 6mH
C = 187,5uF

8 Ohm, 150Hz 12dB/oct:
L = 12mH
C = 93,75uF
(#) tomeee válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
jah elég sokatsegg hülye vok matekbolde ha te nem hiányoztál akkor segithetnélköcce előre is
(#) tomeee válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
naaza mH az mi?amugy naon köcce
(#) szabi83 válasza tomeee hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
Az induktivitás mértékegysége, jelen esetben:

millihenry = mH
(#) tomeee válasza tomeee hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
nameg mijen vastag vezetékkel kell csinálni?meg mijen vasmagra tekerjem?vagy az tökmind1?kösz a türelmetmeg a válaszokat
(#) tomeee válasza tomeee hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
na valami okos válasz?vagy inkább vegyek készen?mennyi pénz körül van?
(#) Pafi válasza tomeee hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
(#) Moderátor hozzászólása tomeee hozzászólására (») Jan 10, 2008
 
Idézet:
„segg hülye”

Idézet:
„vok”

Idézet:
„köcce”

Idézet:
„mijen”


Ezeket a szlengeket nem lehetne hanyagolni? Sokak szemét szúrja ugyanis. Ez jelen esetben nem MSN, se nem csetszoba...

Ja, és sürgetni sem kell a népet!

na valami okos válasz? < 7 percre az előző hozzászólásod után

Idézet:
„naa valakinek 5lete”


Ja, és még egy dolog: a szmájli-dömpinget sem szeretjük; fentebb írtam, ez nem MSN.

Kösz!
(#) cimopata válasza tomeee hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
Amúgy szerintem ha ennyire nemvágod a dolgokat akkor jobban jársz ha bemész a boltba és vesze előregyártott induktivításokat.
Árulnak direkt hangváltóhoz.
Nomegasztán kondit is.
És akkor csak annyi lesz a dolgod hogy összehegeszted őket a rajz szerint.

(#) tomeee válasza (») Jan 11, 2008 /
 
ok norberto!csak nem tudtam mi a téma!még uj vagyok !azért köszi hogy szóltál!!cimopatának meg annyit hogy legalább megvan bennem az érdeklődés hogy én szeretném elkésziteni nem pedig ujjan megveszem!!!nem érthet mindenki ugy a dologhoz mind egyesek!és most ezt nem sértésböl mondom!de szerintem legalább jó hogy van egyfajta következő generáció,akik lelkesek és érdekli őket ez a téma!
(#) Z_zoli válasza bbatka hozzászólására (») Márc 16, 2008 /
 
Hello és annál a WinISD proginál a drivers pl:. Bass Z az mi?
Kösz!

Z_zoli
(#) Mzolee hozzászólása Ápr 7, 2008 /
 
üDv!
Egy nagyon kicsit lehet hogy off, de:
Kaptam egy DC3010-es videoton ládát (100W - 30cm mély, 3 utas) és erről szeretnék több adatot megtudni?!
(váltó, magas és középhangszóró) << ugyanis ezeket kioperálták belőle [gondolom valami vandálok]
Előre is köszi!>>
(#) kocsis666 hozzászólása Ápr 8, 2008 /
 
Helló! Ha valakinek van egy SAL HV 208-as hangváltója az legyenszives küldjön már róla kapcsolási rajzot, mert a neten nem találtam.

Előre is köszönöm.
(#) tomika80 hozzászólása Ápr 24, 2008 /
 
valaki lekoppintotta már a sal hv 328-as hagváltót ?
(#) shalafi66 válasza tomika80 hozzászólására (») Ápr 24, 2008 /
 
Miért vetemedett volna bárki is erre? Vagyis mi oka lett volna rá?
(#) goldscorpio07 hozzászólása Ápr 24, 2008 /
 
Vmikor én is mindenáron meg akartam venni a hv 328-as váltót...De az itt leírtak alapján,meg amilyen véleménnyel voltak róla,lemondtam erről...Inkább elkezdtem kutakodni Visaton vagy más nevesebb cuccok után.... Nem mintha bajom lenne a sal-os termékekkel,az sbx-es hangszóróit kifejezetten csípem,de kinek a pap,kinek a papné...
(#) shalafi66 válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Addig jó, míg nem tudod az igazat a hangszóróikról. Meg a váltóikról. Sajnos a visaton sem sokkal különb, lefeljebb ők kevesebbet csalnak. Váltót viszont egy módon lehet jót, ha te magad építed. Inkább ebben az irányban kutakodj sztem.
(#) goldscorpio07 hozzászólása Ápr 25, 2008 /
 
Abban az irányban kutakodok én csak időm és türelmem sincs tervezgetni...na meg a minőséget meg kell fizetni ha normális cuccot akarsz... Jelenleg sal hangszórókat használok,a magas és a közép nekem a jó öreg orion HS282-ből való de vmi nagyon jól szól...Jól eltaláltam a dobozt
(#) shalafi66 válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Hogy minden esetben a minőségért fizetsz, az egyáltalán nem biztos. Könnyen lehet, hogy a drágább rosszabb. Erre jó sok példa van ma hangszórók közt.
(#) tomika80 válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Ápr 25, 2008 /
 
Nekem is sbx 3040-böl,sbx1320-bol,dtf12-böl lesznek a hangfalak amit stk4044 fog meghajtani.Én is sok sal-os hangszórót kipróbáltam de 1 se szól olyan szépen mint az sbx sorozat a mély is 21 Hz-töl megy.A hangváltó meg mégis csak gyári azért érdeklődtem.A számitások meg vannak csak menetszámmal volt probléma de töltöttem le erröl az oldalról 2 programot csak az az érdekes,hogy ugyanazon méretek alapján teljesen más értéket ad meg
(#) shalafi66 válasza tomika80 hozzászólására (») Ápr 26, 2008 /
 
Hát az SBX mindent csinál csak szépen nem szól. A 21Hz sehogy sem jön össze, kb. 40Hz-től indul az átvitele zárt dobozban, mert b-reflexhez alkalmatlan a túl gyenge mágnes miatt, és sokkal érzéketlenebb is mindkét sbx mint amit a forgalmazó megad az adatlapon. A gyári univerzális váltók ha elfogadható eredményt vársz használhatatlanok, egyrészt az alkatrészek minősége problémás, másrészt az is, hogy ami állítólag mindenhez jó, az gyakrolatilag semmihez sem jó igazán. Hangváltót programokkal számoltatni szerintem nem lehet, ahhoz mindenképp mérni kell.
(#) goldscorpio07 hozzászólása Ápr 27, 2008 /
 
Hm... érdekes...pedig jó lenne azt a váltót megcsinálni(HV328)
A keresztezési frekit kéne belőni a hangszórókhoz...
(#) goldscorpio07 hozzászólása Ápr 27, 2008 /
 
Ha már itt tartunk...ki milyen mélysugárzókat tart használhatónak,megfizethető áron?Sokan írják hogy a sal és mnc hagszórók úgynevezett "kommersz" hangszórók...
Következő: »»   6 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem