Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Mondjuk IC foglalatot hogyan forrasztasz két oldalról? Vagy pl. IC alatti viát?
Ha minden lábat át kell forrasztani az szívás, de én mellette csinálnék egy lyuksort és átforrasztanám akkor ott. Egy-kettőnél meg nem érdekes.
Az IC alatt csak forrasztási sorrend, tehát azt először!
Tervezésnél gondolni kell rá hogy hol legyen az átkötés...Én még soha nem forrasztatottam IC foglalatot két oldalról.
Szia !
Attól még meglehet forrasztani gond nélkül. Csőszegecs a 60-as évek nagy találmánya volt a papír alapú hordozók korában.
Szia! Használj precíziós foglalatot. Ennek az alaktrészoldal felőli részén is van egy 1,5mm-es fém lábrésze, amit előónozás után könnyen be tudsz forrasztani mindkét oldalról.
Lehet hogy meg lehet forrasztani , de minek ? Egy javítás vagy hibakeresés is sokkal egyszerűbb ha nem az alkatrészlábak képezik az átkötést, és ez tényleg csak tervezés kérdése.
Ez "csőszeges via" eléggé fából vaskarika megoldás. A CONRAD-nál lehet kapni hozzá (egy vagyonért) szerszámot is, de az is beteg ügy. Több megoldás is létezik a kiváltására:
- a legkézenfekvőbb, hogy azoknál az alkatrészeknél, ahol hozzáférhető a kivezetés mindkét oldalon, ott mindkét oldalon forrasztod. - ahol nem hozzáférhet (pl. függőlegesen álló elko-nál) ott az átkötést az alkatrész mellé teszed, vagy legalábbis nem az alkatrész lábát használod átkötésnek. Az alkatrész (pl. IC) alatt is lehet egy vezetékkel átkötést csinálni, csak utána le kell reszelni, köszörülni a forrasztást, majdnem síkba. - ha csak ritkán, és kevés áramkört készítesz (és nem a NYÁK gyártás a cél), akkor legegyszerűbb legyártatni. Jobban jössz ki, mintha 10-20 ezerért csőszegecset veszel. - ha a furatgalvanizált NYÁK saját kezű legyártása a cél, akkor pedig nemrégiben született itt egy remek cikk, hogyan lehet házilag megoldani?
Szevasztok!
Vasalásos módszerrel (laminálóval) készítettem a képeken látható nyákot. Jól sikerült, de a festéket nitrohigítóval töröltem le és rákenődött a lemart részre. Mivel lehetne letisztítani? Ti mivel, hogyan törlitek le a festéket? Kinek milyen módszere van erre?
Acetonnal is pont így jártam. Nem is tudtam mit csinálni vele. Azóta csak Lakkbenzin-hígítóval mosom le.
Én H-400 észter hígítót használok, 2-3 húzás a lányok sminktisztító pamacsával .
Nekem szépen leviszi, nem kell sikálnom se.
Nem is széria gyártásra vettem, 1000db meg kicsit már sok.
2 oldalról is jó megoldás, de ha nem kell csak 1 oldalas panel akkor meg tudod vele erősíteni. Pl: TV sorvég tranyónál sokat használták, sőt ritkán még a trafó 1-es lábainál is, jó dolog ez 1 oldalasra. Én pl.: Végfoktranyók C-E lábához használnám, esetleg teljesítmény ellenállásoknál, így sokáig kitart nekem.
Aminek egyik összetevője szintén néhány 10e Ft. Bocsi, 22000,-
A hozzászólás módosítva: Júl 20, 2014
Rég nem lakom már Debrecenben, de én mindig a Bem tér-Ajtó utca sarkon lévő Sharp fénymásolós üzletbe mentem.
Vagy a Hatházi úton a Nyíl utca felől volt egy papír-írószeres talán Zöld ház volt a neve ha nem tévedek. Vékony fényes műnyomót vegyél, nekem csak az vált be, a vastagabb karton-szerű nem lesz jó. Sok sikert
Most érkezett meg a neten megrendelt Heat Toner Transfer Thermal Paper
Kis egyengetés után kipróbálom. Kíváncsi vagyok az eredményre. Gyakorlatilag a műnyomónál is olcsóbb. A hajdanán itthon is kapható Press-n-peel fóliáról nem is beszélve.
Szia! Bármelyik kisebb nyomdába, ha bemész és kérsz néhány A/4-es ívet, biztosan adnak. 115 vagy 125gr-os fényes műnyomót kérj. Mondd meg, hogy mihez kell és azt, hogy kis tételben nem tudsz venni.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2014
Másik lehetőség toner transfer papir Ebay-ről pár dollárért, olyan, mint a matricapapír zsíros fele. Nekem bejött nagyon, igaz csak úgy, hogy először sima papírra kinyomtatom a nyákot, erre ráragasztok egy megfelelő méretű toner transfer papírt celluxszal, és úgy küldöm át még egyszer a nyomtatón. Ami még érdekesség, hogy nem várom meg, míg lehűl a nyák, hanem azonnal hideg vizet folyatok rá, ettől kicsit összehúzódik a papír (kb. 0.2-0.5mm-m 15cm-en), így könnyen le lehet húzni a rézről.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2014
Idézet: „Gyakorlatilag a műnyomónál is olcsóbb.” Azért ez helye válogatja, nekem 5Ft-ra jön ki egy A4-es 120gr -os műnyomó.
Köszi, adtak ma nekem vagy 50 db-ot ingyen
Múltkor már láttam a neten vezető festéket tartalmazó tollat, de inkább ne tudd meg milyen áron!
Sziasztok!
A dry fóliának melyik védőfóliáját kell leszedni lamináláskor? És megtennétek, hogy írtok nekem egy leírást a lötstop fóliához is? Köszönöm A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2014
Fényes vagy matt? Mert régebben merült itt fel, kb 2013 elején de nem találom, hogy nem mindegy melyik oldal.
Köszönöm szépen még egyszer, ez volt a kulcsszó: a belső oldal, csak nem emlékeztem
még egy gyors kérdést engedj meg: a lötstop fóliánál a furatokat szükséges lefedni., ugye?
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2014
Igen.Aztán előhívás után 20 perc beégetés a 150 fokos sütőben, vagy egy óra az uv alatt
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2014
Most olvastam épp Bari írását a PH-n. Akkor mindegy hogy egy óra UV alatt vagy 20perc a sütőben, mindkettő ugyanolyan hatásos?
Nem hiszem, hogy mindegy lenne, inkább ha sütő nincs jó az uv is megoldás ez. A nyákgyárakban besütik.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |