Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1577 / 2499
(#) golem válasza reloop hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Köszönöm a tanácsod megnéztem és jó lett felcseréltem a poti lábait
(#) golem válasza eyess hozzászólására (») Aug 9, 2014 /
 
Mert nem mindig kel a keverő mert csak az udvara szoktam ki vinni a hangcuccot.
(#) akos153 hozzászólása Aug 10, 2014 /
 
Sziasztok!

Olyan erősítő kapcsolást, nyák tervet és alkatrész listát szeretnék kérni tőletek ami 8 Ohm-on legalább 500W teljesítményt le tud adni.
Teljesítményben ettől csak felfelé mennék. Lehet felőlem akár a 20 KW-os erősítő is csak a kapcsolás a nyákterv és az alkatrész lista meg legyen hozzá!

Előre köszönöm a segítségeteket tisztet kollégák!
(#) Longa György hozzászólása Aug 10, 2014 /
 
Csöves jószág.Dél elött raktam össze.nagyon szép tiszta csöves hangja van.
(#) Hx-2 válasza Longa György hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
A kimenodet nem zavarja igy a halotrafod?
(#) Longa György hozzászólása Aug 10, 2014 /
 
Nem zavar az semmit.Különben elfordítottam volna.
(#) csontom hozzászólása Aug 11, 2014 /
 
Sziasztok! Most szereztem egy régi JVC dx-mx77tn erősítőt. A deckei már nincsenek, meg de nem baj, PC-hez használom. Működik, de amikor bekapcsolom nem szól. Szó szerint szét kell verni a fejét, hogy szóljon. A leghatásosabb, ha a hűtőbordát ütögetem, és úgy elkezd szólni. Kontakthibára gyanakodok, szerintetek mit csináljak vele?

Csatolok egy képet a beléről
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2014
(#) Gabó válasza csontom hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Ha kontakt hiba, akkor szétszeded, nagyító, és minden gyanús forrasztást átforrasztasz. A szétverés meg nem megoldás...
(#) reloop válasza csontom hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Szia! Ha jól látom dugaszolós panelek is vannak. Azokat meg kell járatni, esetleg WD-40
(#) csontom válasza Gabó hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Oké, de akkor mi a magyarázat arra, hogyha egyszer beindul, utána már megy. (Igaz, néha leáll, de kis pöccintés után újra megy)
(#) csontom válasza reloop hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Az a baj, hogy már nincs WD-40-em Kifújtam mindet >.<! Esetleg valami olajos spray, vagy valami alkoholos akármi?
(#) Gabó válasza csontom hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Kontakthiba. Szét kell szedni, átnézni, és megpucolni az olyan érintkezőket. Most javítottam meg 2 házimozit, ami full kontakthibás volt. A fél panelt újra kellett forrasztani, most már rázhatod, el nem hallgat.
(#) csontom válasza Gabó hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Előbb darabokra szedtem, de nem nagyon láttam gyanús dolgot De lehet, nekiesek forrasztóval Aztán meglátjuk.
(#) reloop válasza csontom hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Párszor lehúzod a panelt, önmagát is meg tudja tisztítani. Majd látod milyen a csatlakozó felület állaga.
(#) Gabó válasza csontom hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Mint Reloop írja, nézd meg a csúszó érintkezőket, járasd meg, ha van finom polírpapírral meg is csiszolhatod.
(#) csontom válasza Gabó hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Rendben, köszönöm a segítségeteket.
(#) enree hozzászólása Aug 11, 2014 /
 
Sziasztok! A tanácsok és a példák figyelembevételével ezt sikerült kihozni ebből a mikrofonelőerősítős dologból. Kérlek nézzétek meg, nem csináltam e valami butaságot.
(#) csontom hozzászólása Aug 11, 2014 /
 
Sikerült! Az erősítőt bekapcsoló relé egyik lába volt rossz Köszönöm mindenkinek!
(#) sonny007 hozzászólása Aug 11, 2014 /
 
Sziasztok!
A napokban vásároltam egy TDA7498-as erősítő panelt.
Feszültsége: DC24-36V-ig van.

Olyan kérdéssel fordulnék, hozzátok, hogy
Egyenirányítás + puffer után +-: ~60V-ot mérek.
Egyenirányítás + puffer után +/test: ~34V-ot mérek.

Jelen esetben a tápellátása a panelnak egy 5.5/2.1-es csatlakozóval van ellátva amin +/- jelzéssel van ellátva. Ha viszont +/- al kötöm be nagy valószínűséggel annyi a panelnak hisz sok az a ~60V neki. Jelen esetben a mínuszt helyettesíthetem testtel is, hogy a megfelelő V-t jöjjön ki neki?

Névtelen.png
    
(#) enree válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Az a kérdésed, hogy egy szimmetrikus táp egyik oldaláról hajthatod e ezt az erősítőt?
(#) sonny007 válasza enree hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
hát adott a trafóm ami +/-/test szálai vannak.
Egyenirányítás + puffer után +-: +- szálon 60V-ot mérek.
Egyenirányítás + puffer után +-: +/test szálon 34V-ot mérek. és -/test szálon is 34V-ot mérek.

És az a kérdésem lenne igazából, hogy +/test szállal beköthetem-e? Mert úgy adódik ki a 34V ami elég a panelnak.

Tehát, hogy a mínusz szálat a test szállal helyettesíthetem-e?

De a kérdésedre a válaszom azt hiszem igen!
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2014
(#) elektros90 válasza reloop hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Szia! Az lehet, hogy akkor gerjedés lesz. Még nemláttam milyen az oszcilloszkópon...
Szimulációban is ugyanilyen, a keresztezés nélkül. Akkor mindegy, ha lejebb veszem az erősítést 10re és a tápfesz is mehet 12V ra. Jobban úgysem engedi kivezérelni.
(#) Longa György válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Ahogy a képet nézem nem szimmetrikus táprol megy az erősítő.Ha atestet teszed a minusz bemenetre a plusszot a plusszra úgy jó.Meg úgy is, hogy a testet a plusszra a minuszt a minuszra.
(#) sonny007 válasza Longa György hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Rendben köszönöm, csak ennyi kérdésem lett volna!
(#) sonny007 hozzászólása Aug 11, 2014 /
 
Sziasztok. Vásárolt panelból összeraktam egy erősítőt. Szól nincs gond vele viszont van benne brumm. Tápellátása egy szétszedett PC táp kábelei. Bemeneteknél RCA kábelt használok. Kimenetre is megfelel? Mert oda jelenleg szintén PC táp kábeleit használom. Vagy másféle szigetelt kábel is megfelel? (4-eres telefonkábelre gondolok ha jól tudom az van még itthon ami szigetelt.
Vagy ki mit ajánl?
Előre is köszönöm a válaszokat.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2014
(#) reloop válasza elektros90 hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
A 80mA nyugalmi áram elég a keresztezési torzítás elnyomására.
A tápfeszültséget nem lehet önkényesen csökkenteni, az R8 méretezve van.
Olvasgatom a cikket, a 9 ohm 25W szinuszos teljesítmény csúcstól-csúcsig 42V, nem látom be miként tudja ezt a kapcsolás biztosítani. Érdemes volna szimulátorban utána nézni.
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Szia! A tápfeszültséget mivel állítod elő? Az nem lehet a búgás forrása?
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Szia toroid trafóval. Régebbről nem emlékszek rá, hogy brummolt volna az erősítő.
(#) bozont1995 hozzászólása Aug 12, 2014 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne ,hogy egy sal boxxer 50w-os erősítőt egy telefontról hajtanám meg elég lenne a jelszint hozzá?
(#) elektros90 válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Természetesen az R8 változtatásával értettem. Multisimben összedobtam, mint már írtam. Nem tudott többet, mint a valóságban. Illetve a diófa dobott bele offszetet, de működött anélkül is, legalább is szimulációban. Kíváncsi lennék azok tapasztalataira akik megépítették, de én sem tudom, hogy tudna nagyobb feszt. biztosítani. Különben is az emitter(source) követő nemérősít feszültséget.
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2014
Következő: »»   1577 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem