Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   71 / 144
(#) reloop válasza daneg86 hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Szia! Mekkora pentóda anódárammal kalkuláltál? Ránézésre 25mA-re saccolom, hát az nem fogja beszakítani a dobhártyádat
(#) daneg86 válasza reloop hozzászólására (») Aug 10, 2014 /
 
Én nem kalkuláltam semennyivel Vaterán futottam bele ebbe a kapcsolásba és érdekelt, hogy mit gondolhattok róla, működőképes e, és esetleg érdemes e kipróbálni vagy faragni rajta kicsit és kipróbálni
(#) nzozz hozzászólása Aug 11, 2014 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a reloop-féle JLH fejhallgató erősítőt, de kipróbálva csak éppen felismerhetően és halkan recseg a zene. Mi lehet a hiba?
Illetve a 2 trimmert hogy kell beállítani?

Köszönöm
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Szia! A biztonság kedvéért rákérdezek, tettél a kimenetre csatoló kondenzátort?
Hivatkozás. A P1-el állítsd T4 kollektor-feszültségét a tápfeszültség felére.
A P2-vel állíts be kb. 100mA áramfelvételt. Hány ohm-os fejhallgatód van? Számolok majd pontos értéket.
(#) nzozz válasza reloop hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Ja mert hogy Te nem a nyákra raktad a kimeneti csatoló kondenzátort hanem külön, már emlékszem. Viszont én a Te NYÁK -odat készítettem el. Csak ennyi lenne hiba? PC tápról amúgy használható a a szerkezet?
A teszthez nem tudom mekkora fejhallgatót használtam, de ha működik majd 32 Ohmos fejhallgatóval lesz használva.
A hozzászólás módosítva: Aug 11, 2014
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
A 100mA pont jó lesz. A csatolót a rajz mutatja, igyekszem minél távolabb vinni a hűtőbordától, a meleg nem barátja.
(#) nzozz válasza reloop hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Köszönöm szépen! Hamarosan kipróbálom.
A kicsatoló az 2200µF elkó? A 32 Ohm -os R7 ellenállás a fejhallgatót jelöli?

Köszönöm
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
A kicsatoló nem kőbevésett érték, ilyet használok, de lehet kisebb kapacitású is.
Az R7 valóban a fejhallgató, lehet a helyén egy 1-10k körüli ellenállás ami a kicsatolót feltölt mikor nincs a füles rádugva, így nem fog koppanni.
(#) xzsolt1 hozzászólása Aug 11, 2014 /
 
Sziasztok.
Találtam egy kapcsolást ami szerintem ígéretes 600 ohm-ra.
Szeretném a véleményeteket kérni róla.
Köszönöm.
(#) Bassmester válasza xzsolt1 hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Ez majdnem ugyan az mint EZ
(#) nzozz válasza reloop hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Nincs nekem szerencsém ezzel az erősítővel. Kapott egy 1000µF 25V -os kicsatoló elkót, 47pF kondenzátort a a BC301 -hez, de ugyanúgy halkan recseg. A trimmereket bárhogy állítom, a kollektor fesz nem akar 2V fölé menni.
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Valamit helytelenül csináltál, fotózd le!
(#) nzozz válasza reloop hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Valamit biztos, de már nagyon frusztrál. Átnézem mégegyszer az egészet. BC303 a BC212 helyett illetve 2N3019 a BC301 helyett megfelelő?
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Igen, működni-e kéne velük.
(#) scooby_ hozzászólása Aug 22, 2014 /
 
Többen kérték privátban a kis hibrid fejhallgató erősítőm terveit. Közzéteszem itt.
A tápot nem raktam össze azóta sem, így arról nem tudom, hogy működik-e.
Aki akarja, az előerősítőt megépítheti az eredeti tervek alapján, ahol is a cső fűtőköre a munkaellenálás, vagy pedig a 240Ohm-51Ohm párhuzamos ellenállás párost 1db 20-22Ohmos 5-10W-os ellenállással kell helyettesíteni. Ez utóbbival szebben szól, és más csövek is alkalmazhatóak hozzá.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2014
(#) scooby_ válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 22, 2014 /
 
Még egy módosított terv, itt már a munkaellenállás is a panelon van. Én 2db 47Ohm 6W-os ellenállást kötöttem be, így langyos. A paneltől viszont el kell emelni!
(#) V1rusH válasza scooby_ hozzászólására (») Aug 22, 2014 /
 
Köszönet mindazok nevében, kik aktív érdeklődői e készüléknek, nagyon szép munka!
Jómagam is nekifutottam e készülék több variációs megtervezésének, de jelenleg még nem készült el egy sem...

Én meg töltök fel PDF-et, azok számára akiknek nincs Sprint Layout tervezőjük.
Az egyik változatban nyák beültetés egymás mellé szétforgatva, vasaláshoz tükrözve mindkét felület. (Vagy is csak a beültetés, mert az vasaláskor kap helyes pozíciót, a nyák meg akkor invertálódik a jó irányhoz.)
A második verziónál egyben van a nyák és a beültetés, a rajznak oldalhelyesen.
(#) scooby_ válasza V1rusH hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Köszönjük szépen!
Nekem elkészült, tökéletesen működik. Sajnos nem volt még időm vele tovább foglalkozni (doboz,táp), de ha egyszer nagyon unatkozni fogok, akkor mindenképpen csinálni fogom tovább. Sok áramkört csak a próba miatt rakom össze. Remélem ezzel nem így lesz.
(#) szebee válasza scooby_ hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Köszönöm a rajzot!
Összeraktam, szól de nagyon nagy a zúgás, búgás nem tudom hogy nevezzem, és nagyon melegszik. Pár perc után nem tudom megfogni a hűtő felületet és elkezdi rángatni a tápot is. Valami ötlet?
(#) keszeg01 válasza szebee hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Jó napot.
Érzékeny a tápra, jól meg kell szűrni.
Mekkora a hűtés mert anélkül nem szabad használni ?
(#) CIROKL válasza keszeg01 hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Nem is érzékeny a tápra , ott inkább a munkapont nem jól van beállítva !
(#) CHZ válasza szebee hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Milyen trafóról használod, mekkora?
(#) steelbird válasza nzozz hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Hali!
Nem lehet, hogy a kicsatoló kondi nélküli beüzemelés miatt elszállt valamelyik tranzisztor?
Ez olyan egyszerű kapcsolás, hogy elsőre mennie kell(ene) neki..
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2014
(#) scooby_ válasza keszeg01 hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Szia!
A tápot stabilizálni is kell! Ha ECC82-t használsz, akkor a cső 9-es lábát nem szabad bekötni.
(#) nzozz válasza steelbird hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Helló!
Lehet az is, de elkövettem egy olyan hibát, hogy aztán később azt hittem falnak megyek... szigetelés nélkül rajtam a hűtőbordára a szerkezetet. Már csak ki kell mérni, hogy mit tettem tönkre és csere után jó lesz szerintem.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2014
(#) CIROKL válasza scooby_ hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Semmi komoly 7812 /24/ és kész is...
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2014
(#) szebee hozzászólása Szept 12, 2014 /
 
Bocsánat hogy nem válaszolok mindenkinek külön.
A táp stabil, a hűtés egy alumínium lap a panel alatt és ECC85 van benne.
(#) keszeg01 válasza szebee hozzászólására (») Szept 12, 2014 /
 
A féltáp beáll ?
Egy kép sokat segít állta lába.
(#) Epf válasza szebee hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
ECC85 rádiófrekvenciás cső.
Lehet hogy gerjed.
(#) szebee válasza keszeg01 hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Bocsánat de a csöves témával most ismerkedem, kérhetném valami szájbarágósabban?
Ez azt jelenti hogy a kimeneten 12V-ot kellene mérnem? Bocs ha hülye vagyok de valahol el kell kezdeni....
Következő: »»   71 / 144
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem