Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   141 / 293
(#) mlaci01 válasza laccika77 hozzászólására (») Aug 21, 2014 /
 
Ezek szerint amiket leírtam, teljesen normálisnak számítanak működés szempontjából ?
(#) bszijjarto hozzászólása Aug 22, 2014 /
 
Sziasztok,

Nekem az lenne a kérdésem, hogy egy egykompresszoros kombinált hűtőnek milyen hőfok ingadozása lehett.
Nekem van egy elektrolu-om amiben kompresszort cseréltek.
Azóta a hűtő részben a hőingadozás (kompresszor leáll, újra elindul) 1, 6 fok,
A mélyhűtőben -19, -12 fok.

Ez normális?
Mert említettem a szerelőnek egyből termosztátot akart cserélni.
De azt olvastam, hogy túl sok/kevés gáz is okozhat ilyet.
A gáz feltöltésnél nem igazán használt mérleget, csk úgy nemtom mire töltötte fel.
Köszi:
Béci
(#) laccika77 válasza bszijjarto hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Az még elfogadható, de nem a levegőt kell mérni. Mindkét térben legyen árú és annak hőfokát kell figyelni.
(#) bszijjarto válasza laccika77 hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Köszönöm,
De az árú hőmérsékletét hogy a fenében mérjem?
(#) tibibalogh520 válasza bszijjarto hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Például beteszel egy műanyag edényben vizet, és az arra megfelelő hőmérő érzékelőjét abba lógatod.
(#) Bencsikne hozzászólása Aug 23, 2014 /
 
Hello!
Szeretnék segítséget kérni. Vettünk egy INDESIT BAAN 13 x hűtőszekrényt. Tegnap délután beüzemeltük,közepes kapcsolóálláson 9-10fok van benne. Az jó? Hány foknak kellene benne lenni alacsony-közepes-magas kapcsolóállásknál? Semmit sem ír erről a használati útmutató.
Köszönöm
(#) Teca50 hozzászólása Aug 23, 2014 /
 
Üdvözletem!Van egy olyan gondom,hogy a Zanussi hűtőnkben + 13 fok van.Mi lehet a gond és meglehet-e csináltatni?Köszönöm.
(#) laccika77 válasza bszijjarto hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Mindkét térben legyen árú legalább félig . Ha nincs annyi rakjál be innivalót (vizet), A fagyasztóba is lehet tenni néhány pet palack csapvizet csak ne tölts tele, legyen benne 24 órát aztán kiveszel egy joghurtot vagy egy tejfölt és maghőmérővel megnézed hány fokos.! Nem a hütött tér levegőjének szélsőségei a mérvadóak, hanem az átlaghőmérséklet.
(#) laccika77 válasza Teca50 hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Bármi baja lehet, javítani majdnem mindent lehet. Új hűtőt is lehet venni....
(#) laccika77 válasza Bencsikne hozzászólására (») Aug 24, 2014 /
 
Próbáld úgy ahogy leírtam bszijjartonak is
(#) dobko hozzászólása Aug 24, 2014 /
 
Üdv

Samsung side by side hűtőhöz keresek cool select zone fióknak a kezelőjét ,mert jól becsaptak vele és hiányzik.Enélkül nem indul el,azt mondja a szerelő ,hogy a komputer nem engedi ,mert hibát ír.Szervízüzemben működik csak.
Ha esetleg valaki ért hozzá az is megfelelne ,ha ki tudná iktatni ezt az agyából,hogy menjen rendesen a hűtő.
rs21 klal a tipusa.
Köszi előre is.
A felesleges okoskodás,mint pl.: ne vegyél használt hűtőt stb. ,nem igazán érdekel.
thx:
Magdi
(#) Koncsar hozzászólása Aug 27, 2014 /
 
Sziasztok! Hűtőgép kompresszor cseréjénél illetve alu és rézcső forrasztásnál lehet használni karamellizáló pisztolyt? Persze a hűtőközeg eltávolítása utánra gondoltam. Azt meg külön megköszönném, ha tudnátok mondani egy jó tipust a pisztolyra és esetleg forrasz anyagra. Köszi.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2014
(#) Koncsar hozzászólása Aug 28, 2014 /
 
Ezt a titokzatos szakmát meg kell tanulnom a leggyorsabban, úgy látom.
Szerintem menni fog. Csak egy kis kitartás és kisérletezgetés kell hozzá. A hűtőgép javítók nehogy megsértődjenek, nem azért írtam. Nagyon érdekel a hűtőgép javítás is. Szép szakma ez is. Meg nem is olyan egyszerű!
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2014
(#) kaqkk válasza Koncsar hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Hajrá ! Én szorítok neked ! A karamellizáló pisztolyt felejtsd el (az arra jó csak amire kitalálták) A hűtőknél az alu réz kötéseket ragasztással oldják meg (jb veld a ragasztó neve ha jól emlékszem)
A vas réz kötéseknél (kondenzátor-szűrő kompresszor-kondenzátor ) bevonatos ezüst pálcát , réz réz forrasztásnál szilfox pálcát használunk ..
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2014
(#) Koncsar válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Köszönöm Kedves Bélám! Majd még úgy is szeretnék kérdezni, de lehet, hogy be kéne iratkoznom egy hűtős iskolába. Ott az alapoktól legalább megtanulnám a dolgokat.
(#) yulo5310 válasza Koncsar hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Hali! Háát,úgy alapból ez az a szakma amibe amatőr szinten nem érdemes befektetni"nagyon drága és egyedi szerszámozottságot igényel + a folyamatosan változó eu szabvány,anyag beszerzés" inkább repülőt építek a sufniban!
(#) kaqkk válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Idézet:
„inkább repülőt építek a sufniban!”
Gyurinál ez már megvolt.... Nézz fel az oldalára.....
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2014
(#) Koncsar válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Nem kell, hogy felnézzen. Maradjunk a hűtőgépeknél. Ez érdekes téma.
(#) yulo5310 válasza Koncsar hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Oké,de azért megnézem az oldalt!
(#) Koncsar válasza yulo5310 hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Szia! Felesleges.
(#) yulo5310 válasza Koncsar hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Szia! Semmi sem felesleges,ha újat tanul az ember! (Idézet tőlem!)
(#) pjg hozzászólása Aug 28, 2014 /
 
Kaqkk mester. Szeretnék kérdezni. Ma kaptam egy Gorenje hütőszekrény kompresszort. Van rajta 3 csonk. Szívó, nyomó, töltő. Vákumszivattyúnak szeretném használni. A szívócsonkra egy 5 literes puffer tartályt gondoltam tenni.
1. A szivattyú és a tartály közé kell e visszacsapó szelep.
2. A nyomó csonkon jön e ki olaj? Azt vissza kell e vezessem valahogyan? Hogyan?
Köszi.
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
A tartály és komp közé csak akkor kell visszacsapó ha szakaszos üzemben használod (van vákuum kapcsoló is ami a beállított vákuum értéknél leállítja a kompresszort ) de iklyen esetben kell még egy bypass (tehermentesítő) mágnesszelep is mert a kompresszor nem tud úgy elindulni ha rögtön vákuum van a szívó oldalon . Az olajvisszavezetéssel nem kell foglalkozni ha hobbicélra használod legfeljebb évente teszel bele egy pici olajat. Ja és a mester megszólítás nyugodtan elhagyható .
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2014
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Köszi szépen. Folyamatos üzem lesz. Szippantó páka.
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
A nyomó oldalra akkor érdemes egy olajleválasztót tenni , mert teleszórja olajjal a dobozt ...A leválasztó elkészítését priviben mert itt már offf
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2014
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Edényke vattával?
(#) Koncsar válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Semmi titkolozás Kaqkk-PJG.
(#) Pityke71 hozzászólása Szept 2, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy Daewoo FRS-2031IAL hűtőszekrényem, a vezérlése megbolondult, a hűtő részén magától állítja a hőfokot, és sokszor semmilyen gombra nem reagál.

Valakinek lenne-e ötlete? 2 db. panel található benn, még nem néztem, csak az interneten.

Nagyon köszönöm mindenkinek aki időt szakított rám.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2014
(#) Kolix hozzászólása Szept 3, 2014 /
 
Üdvözletem!

Az alábbi probléma áll fent a tegnap megvásárolt Electrolux ZLKI 261 típusú kombi hűtőnkkel.
A hűtő az első beindítása óta (este 9-kor), most délután 2-kor kapcsolt ki először magától.
A beindítás után hamar le is hűtötte a fagyasztót (-17-18°C) és a normálhűtőt is (4-5°C-ra) kb. 3-as fokozaton, a hőcserélő működés közben forró, viszont a hűtő nem akart magától kikapcsolni, reggel a szabályzót kikapcsoltam, akkor leállt, majd visszaállítva pár perc múlva visszakapcsolt.
A szabályzó mellett lévő egy szem darab zöld visszajelző fény nem vílágít, este sötétben halvány fénye látszik csak. Most délután 2 körül kikapcsolt, és kb másfél óra múlva kapcsolt vissza. Lehetséges, hogy éjjel valamikor kikapcsolt egyszer mikor aludtunk, bár éjfélig fent voltam akkor még ment, és fél6-kor is ment mikor felkeltem. Ennyi ideig tartana amíg helyre áll? Nem tudom mennyi ideig nem ment előtte, elvileg nyaralóban volt. Majd figyelem, hogy hányszor kapcsol még ki /be a nap folyamán.
(#) kaqkk válasza Pityke71 hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Ez sajnos elektronika csere.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2014
Következő: »»   141 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem