Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   116 / 1385
(#) idavid hozzászólása Jan 18, 2008 /
 
Sziasztok

a Frankye-féle telefonos reléhez terveztem egy NYÁKot. kezdő vagyok, ezért örülnék, ha nálam hozzáértőbbek is átnéznék, és az esetleges hibákra felhívnák a figyelmem. a vezetősávokat természetesen meg fogom vastagítani, ha jó a NYÁKterv.

mellékelem a kapcsolási rajzot is. (a stabkocka feletti sorkapocs a tápfeszültség, míg a stabkocka alatti a fotoellenállás csatlakozói.)
(#) titi válasza idavid hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
Hali!
Elméletileg jó...
...de a felső (potinál) kondenzátornál a poti felé menő szál elég közel van...
...és a relé érintkezőiről se feledkezz meg!
Szerintem egy kicsit még szépítsd!
Mellesleg mindenki volt kezdő, bele fogsz jönni!
Sok sikert!
(#) Norberto válasza idavid hozzászólására (») Jan 18, 2008 /
 
Picit átrajzolgattam pirossal, hol kéne módosítani a vonalak helyzetén...
(#) idavid hozzászólása Jan 18, 2008 /
 
köszi szépen, kijavítom majd őket. de ezek szerint nagyjából jó.

a relé érintkezői majd ki lesznek vezetve sorkapcsokba, nem feledkeztem meg róluk.
(#) idavid válasza Norberto hozzászólására (») Jan 19, 2008 /
 
na kijavítottam, nagyjából úgy, ahogy lerajzoltad.

igyekeztem párhuzamossá tenni, illetve megvastagítottam őket. a két sorkapocs (fotoellenállás, táp) beljebb került, feleslegesen voltak annyira kint. illetve a relé érintkezőit kivezettem sorkapcsokra. remélem most már jó a NYÁK, mert akkor reggel legyártom, ha a nyomtatóm is úgy akarja.
(#) Frankye válasza idavid hozzászólására (») Jan 19, 2008 /
 
Igen, mostmár jónak tűnik!
Sok sikert hozzá!
(#) mrex hozzászólása Jan 19, 2008 /
 
Hát emberek a golyós fúróbefogóm elvérzett a gyakorlat mezején. RIP. élt 1 hetet. A gond a golyókat valamivel 120 fokban kellett volna tartani s ettől már nagyon bonyolult lett már. A továbbiakat rajzolgattam rotringgal amikor rájöttem a megoldásra és meg is csináltam. Kagkk mivel itthon esztergáltam nem kis nehézséggel de sikerült 3-as furatot készíteni pontosat ha irsz egy címet priv ben akkor elküldöm. A prototípusban egy 0,5-os rotringceruza aminek fém patronja van volt az alap. Ez 1-es fúrót átereszt gyanítom jobb lett volna 0,75-ös vagy1 .es ha kapható lenne az a réhi koh-i-noor töltőceruza amiből az iskolában fuvócsövet szoktunk csinálni annó Beh rég volt. asszem az volna a legjobb. S mivel az alap patron 0,5 ös hegyhez való emiatt sokat kell terpesztenie a patronnak s 15 mm hosszon kb 0,05mm-üt de fúrtam vele s pontozott nyáknál nem volt probléma.Nem volt itthom kisebb hatszögem emiatt kicsit bumfordi lett. Szóvalé ezt már csak finomítani kell és használható.
Mrex
(#) mrex válasza mrex hozzászólására (») Jan 19, 2008 /
 
lemaradt 2 kép
(#) szabi83 hozzászólása Jan 19, 2008 /
 
ludvig kérdezte..

Idézet:
„Nem tudod hogy ha fóliára nyomtat valaki, akkor hogyan lehet beállítani a fekete szín felhasználását? Valahogy be lehet az biztos... :o)”



másra, nem tudok gondolni.. :nezze:

hp1018.jpg
    
(#) feki00 hozzászólása Jan 19, 2008 /
 
Hi

Valaki tud tippet adni hogyha lemaratok egy nyákot és sokáig nem használom fel hogy előzhetem meg hogy hmm.. "berozsdásodjon" a nyák? Régebbről előkerült pár ilyen, rémálom volt forrasztani, 20forintos szagú volt minden

Felpakoltaam a képet hogy kb hogy néz ki ez a "rozsda", valószínü hogy a maratásnál alámart vagy kutyafüle. Nem is tudtam eddig egy nyákot se úgy maratni hogy ne fordult volna ez elő. És nem nem a nyák görbe csak a térgörbület elég nagy a szobámba

S4033053.JPG
    
(#) Frankye válasza feki00 hozzászólására (») Jan 19, 2008 /
 
Fújd be akril lakkal! Akkor nem tud oxidálódni (Ez a "rozsdásodás"), és utána is könnyen forrasztható marad. (Csak alapos vegyszermentesítés után, különben nem marad fenn a lakk!) Jól szárítsd meg lemosás után.
(#) (Felhasználó 14300) válasza feki00 hozzászólására (») Jan 19, 2008 /
 
Helló

Menj ki az erdőbe, vagy fatelepre, szerezz fenyőgyantát. jó kemny tömör anyag, biztos találsz, vagy adnak ha van nekik! Ezt a gyantát old fe l alkoholban. Egy jó nagy maréknyi gyantát körülbelül 7 dl-ben. Tegyél a tüzhelyre egy fazekat, abba tegyél vizet, mikor elég meleg, rakd bele egy befőttesüvegben az alkoholt, és a gyantát. szépen lassan feloldótik, közben néha vedd ki, és lötyköld meg egy kicsit az oldatot!!! Ha elkészítettél egy panelt, a maratás után nagyon finom csiszolópapírral csiszold meg, és kend be finoman ezzel a gyantás elixírrel... :o)
Nemcsak hogy tökéletesen elzárja a rézfelületeket a levegő elől (Nem engedi oxidálni), de forrsztásnál is kiváló folyatószerként viselkedik!
(#) feki00 válasza Frankye hozzászólására (») Jan 19, 2008 /
 
Köszi a választ, nem gondoltam hogy lehet forrasztani az akrilt, illetve azon keresztül. Van itthon valami bevonó spray (nem torta), megpróbálom 1 tesztdarabon hogy jólesz-e. Működnie kellene mert olyannak írják amilyet mondtál.

Ui: azért rozsdát írtam mert nem tudtam hogy alá mart-e a marató, összetapicskoltam-e vagy oxidálódott-e.


Köszönöm a segítséget
(#) feki00 válasza (Felhasználó 14300) hozzászólására (») Jan 19, 2008 /
 
lol Most pont rossz idő van a favágáshoz majd legközelebb. De amugy ezt az elixírt terveztem hogy megcsinálom mert állítólag folyasztószernek is tökéletes.

Frankye! Nagyonszépen köszi a segítséget, működik, nem is sejtettem hogy ilyen szuperül lehet forrasztani ezen a bevonaton keresztül. Még "elégett" maradékot se képez, nem is büdös! Nagyonjó köszönöm
(#) kaqkk válasza feki00 hozzászólására (») Jan 19, 2008 /
 
Ha fotózod a nyákot ne takaritsd le a lakkot csak a forrasztás előtt !
(#) feki00 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 19, 2008 /
 
Lézerrel csinálom ugyhogy marad ez a módszer.

(kép) Az első lelakkozott nyák és a lakója, hogy honnan került elő?...

S4033055.JPG
    
(#) Norberto válasza feki00 hozzászólására (») Jan 19, 2008 /
 
Szipus szúnyog
(#) szabi83 válasza feki00 hozzászólására (») Jan 19, 2008 /
 
Idézet:
„Lézerrel csinálom”


mármint vasalod?
(#) feki00 válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 19, 2008 /
 
Igen igen vasalom, így utólag olvasva tényleeg olyan mintha lézerrel pörkölném XD Bocs a fogalmazás miatt

Erős a cucc, én is szédelgek :wow3:
(#) WaRL0 hozzászólása Jan 20, 2008 /
 
valaki magyarazza mar el nekem h hogyan kell UV fennyel nyakot keszitteni....kosz
(#) Norberto válasza WaRL0 hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Elmagyarázni senki nem fogja 5 milliárdadszor!

Itt a topikban felül jobb oldalt nyomd meg a bekeretezett K betűt, aztán az előjövő ablakban írd be a Keresendő kifejezés mezőbe a következőt: levilágítás topic:178

Ezután nincs más dolgod, mint olvasni, olvasni és olvasni ezerrel! (Célszerű a legutolsó oldalról kezdeni az olvasást, "visszafelé", azaz időrendi sorrendben)... hihetetlen, hogy mennyiszer lett kitárgyalva ez a kérdés is.
(#) WaRL0 hozzászólása Jan 20, 2008 /
 
bocs neharagudjatok mar megtalaltam elolvastam okosodtma.
(#) Frankye válasza feki00 hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Nagyon szívesen! Örülök, hogy tudtam segíteni.
(#) Frankye válasza WaRL0 hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Helyes. Csak így tovább!
(#) zoly15 válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
szia!
ma nekem is sikerült a mejdne tökéletes nyák készítése eggyetlen pici helyen jött le a feték
az volt nálam a hiba (szerintem) hogy nem vártam meg míg a műnyomó papír úgy átázik hogy láthatók legyenek a vezetősávok
(#) idavid hozzászólása Jan 20, 2008 /
 
én tegnap este csináltam 100%os nyákot, legalábbis minden festék lejött a lapról. technika hasonló, mint amit szabi83 leírt az előző oldalon.

-VIMmel súrolóm a nyákot, amíg nem csillog villog (és amíg a víz nem marad rajta mindenhol)
-műnyomóra kinyomtatom a huzalozást
- amíg a vasaló melegíti magát (olyan fél álláson volt tegnap), addig kicsit ráteszem a nyákra, hogy a rajtamaradt vizet felszárítsa, illetve előmelegítse
-műnyomó egyik sarka rárak - mivel a nyák forró, ezért kicsit rajtaragad, és szépen ki elhet egyenesíteni a többi oldalt
- vasal kb 1 percig
-rajtahagy egy 7-10 percig (nemtom pontosan, közben zenét hallgattam, és elbambultam)
- jó alaposan átvasal 1 percig, majd én egy ilyen gyerekeknek készült mini sodrófával áthengereztem párszor
- vasaló levesz, nyák megvár, míg kihűl
-beáztat, otthagy 1 percig
- rétegenként lehuzogat, ami nem jön le, azt még áztatja, illetve folyóvízben óvatosan leügyeskedi

nekem a nyák körvonalai itt-ott lejöttek, de ez azért van, mert a szélét nem tudom annyira jól levasalni a lemeznek. ezt árajzoltam maratásálló fillcel (Edding 140S? nekem ez vált be). holnap kimaratom, majd etszek fel képet.
(#) szabi83 válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
üdv

Grat

meg kell várni, míg átázik.. :yes:
(#) szabi83 válasza idavid hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
hali

Öblítés után én, asztal élre teszek újságot, majd rányomva-húzva, lehúzom a panelről a "vizet" így nem lesz foltos, nem kell szárítani és gyors

A vasalót bekapcsolás után ráteszem arra a bútorlapra, ahol szoktam vasalni a nyákot, így a frankón meleg lesz.

Idézet:
„körvonalai itt-ott lejöttek”

- 180fok kell "pamut" állás!
- vagy nem hűlt ki teljesen és minimálisan ázott fel a papír, szánj rá pár percet, még felázik

Üdv
(#) neomur hozzászólása Jan 20, 2008 /
 
hi
van nekem itthon egy régi kvarclámpám. azzal szerintem tuti hogy lehet levilágítani, de az a kérdésem hogy csinált e már valaki ilyennel nyákot, és hogy akkor menniyre közelről kell levilágítani, mert marhanagy a fényereje + eléggé melegít is. meg hány percig?
(#) kaqkk válasza neomur hozzászólására (») Jan 21, 2008 /
 
Én próbáltam nekem nem sikerült +20 lakkal,de ennek 15éve !
Következő: »»   116 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem