Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fordulatszámmérő
 
Témaindító: source2, idő: Júl 7, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   32 / 39
(#) pilotitalia hozzászólása Szept 21, 2014 /
 
Sziasztok!
Igazàn nem tudtam hova ìrjam a kérdésemet(ha rossz helyre írtam akkor elnézést kérek),az a kérdésem lényege,hogy van egy Ilyen esztergám! és ennek a gépezetnek szeretném mérni a fordulatszámát!
Ehhez keresek egy kapcsolást ami alkalmas lehet a feladat elvégzésére,tudtok ilyen kapcsolást ajánlani?
Előre is köszönöm a segitséget!
(#) pjg válasza pilotitalia hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Digitális, vagy analóg? Milyen pontos legyen?
(#) pilotitalia válasza pjg hozzászólására (») Szept 21, 2014 /
 
Digitális ha megoldható!
A pontosságára nem tudom milyen számot vagy mértéket adjak meg de szerintem kis eltérés lehet pl 1%vagy alatta nem tudom mennyire helyes eme igényem ill kijelentésem,de ha nem 100% pontos az nem nagy gond!
Mondjuk ha a gépnek pl:1000rpm-a fordulatszáma és az áramkör 990 mér az nem probléma!
(#) proli007 válasza pilotitalia hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Hello! Mivel egy gép fordulatszámnál, a percenkénti fordulat van megadva, célszerű egy 60 réses optikai jeladót használni. Ebben az esetben csak egy másodpercig kell mérni.
Vagy is bármelyik frekvenciamérő kapcsolás megfelelő hozzá. Kijelzése +-1fordulat lesz, pontossága pedig +-1 digit.
(#) pilotitalia válasza proli007 hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Szia!
Köszönöm a tanácsodat illetve az ötletet!
A 60 réses optikai jeladót szerelném a gépre és csatlakoztatnám a frekvencia mérőhöz ha jól értelmezem a leírtakat!
A kérdés màr csak azon van,hogy a 60 réses optikai jeladót honnan lehet beszerezni?
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2014
(#) pjg válasza pilotitalia hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
inkább az a kérdés hova szerelnéd fel. A főorsó vége hozzáférhető? A tokmánnyal ellentétes oldalon.
(#) proli007 válasza pilotitalia hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Mivel van esztergád, gondolom a mechanika nem áll távol tőled. Egy ilyen TCST2103 rés-optót használhatsz és készítesz hozzá, egy fogazott tárcsát. Az adatlap 1. ábráján látható, hogy csak két ellenállás kell hozzá.
Természetesen vannak gyári inkrementális enkóderek is, de általában borsos áruk van, egy egyszerű méréshez..
(#) pilotitalia válasza pjg hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Igen a főorsó vége hozzáférhető hiszen azon az oldalon lehet gyárilag az éjszíjat áthelyezni más tárcsára!
De akár a főorsó tengelyéhez is hozzáférek a hajtásház részében!
(#) pjg válasza pilotitalia hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Akkor oda felhelyezhető ez a 60 réses tárcsa. Ami kb. így néz ki. Csak 60 rés van rajta. Akár 1mm vastag vas, vagy alu lemezből elkészítheted.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2014
(#) pilotitalia válasza proli007 hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Igen ez így már tiszta sor igazán a 60 réses tárcsát kellene precízen kialakítani valahogy,mert akkor tudnám telepiteni az álltalad is javasolt opto kapuhoz !
(#) pilotitalia válasza pjg hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Nem münködik nálam a linked!
(#) pjg válasza pilotitalia hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Ez az. Ha tudnám mekkora átmérőjű fér el ott neked megrajzolnám.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2014

réses.gif
    
(#) pilotitalia válasza pjg hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Igen ez szuper lenne!
Pontosan nem tudom mekkora átmérőjű tárcsa fér el,mert ehez tudnom kell,hogy pontosan hova is rögzitem!
Mert ha pl:kiállna a főorsó hajtás felöli oldalon lévő tengelyvégéből (vagy benne) egy M8-as M10 csavar akkor szinte bármekkora lehet normális keretek között,de holnapra lemérhetem ill fényképet is csinálhatok róla ha odaférek majd rendese az oldalához a kerekesszékemmel de holnap meglátjuk!
Ráadásul a réseket pontosan ki is kell vágjam mert különben az optokapu nem érzékel gondolom!
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2014
(#) pjg válasza pilotitalia hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Ez lenne. 100mm átmérőjű 10mm furattal.

tárcsa.pdf
    
(#) pilotitalia válasza pjg hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Szuper le is töltöttem holnap kinyomtatom és kivagdosom szépen lassan!
Természetesen közben keritek egy frekvenciamérőt innen az oldalról,de ha jól emlékszem akkor cikk is van róla!
(#) pjg válasza pilotitalia hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Szerintem elegendő Egy osztókörön 2,5-ös fúróval kifurkálni. Az infra már átmegy rajta illetve megszakad.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2014
(#) pilotitalia válasza pjg hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Látod ezen a kora reggeli órán legalább te gondolkodsz is
Valóban rajzolok rá egy osztókőrt és szépen lassan kifurkálom!
(#) pjg válasza pilotitalia hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Ha más méret kell írj privát üzenetet átrajzolom.
(#) pjg válasza pilotitalia hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Jaj! Mindjárt menni kell melózni. Szia!
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2014
(#) pilotitalia válasza pjg hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Rendben van akkor majd privátban jelzem!
Akkor további jó pihit!
Szia!
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2014
(#) pjg válasza pilotitalia hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Ez a tárcsa 60-80mm-ig van beosztva 5mm-enként. Tedd rá a nyákra celluxal rögzítsd. A furatok közepét pontozd át majd fúrd ki. Nem kell maratni. A közepénél tengelyre fogva befoghatod a padba és kerekre szabályzod.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2014
(#) pilotitalia válasza pjg hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Szia!
Köszönöm a munkádat,jelzem amint elkészültem!
Éppen proli007 által javasolt frekvenciamérő kiválasztásán vagyok és mehet a dolog
(#) pjg válasza pilotitalia hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Mennyi a legkisebb és a legnagyobb fordulatszám? LCD-s vagy LED-es kijelzést szeretnél? Ha LED, mekkora méretűt?
(#) pilotitalia válasza pjg hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Szerintem a legkisebb olyan 30rpm a legnagyobb 1500 és 2000rpm közötti lenne!
Azt,hogy LCD vagy LED igazán a láthatóság határozná meg de szerintem a Led-kijelzős jobban látszik napfény esetén(mármint a napközbeni világosságra gondolok)!
(#) pjg válasza pilotitalia hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Hirtelen ezt találtam legértelmesebbnek. Azt hiszem saját programot kell kreálni hozzá. Van hozzá HEX, de ez inkább egyhengeres kétütemű motorhoz való. Illetve egy impulzus fordulatonként.
(#) vilmosd válasza pjg hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Szerintem meg ezt a kapcsolast felejtsd el. Alapveto hogy egy (4) LED kijelzo meghajtasaba teszunk soros ellenallasokat es a Common elektrodokat valami tranyoval hajtjuk meg. A PIC max 25 mA-t kepes leadni egy kimeneten, es ezt hogy osztja el a kijelzo? Ez ilyen kisiskolas protoboardos projekt, amiket illik szeles ivben kikerulni.
(#) pilotitalia válasza pjg hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Most találtam Ezt a kapcsolást! igaz LCD kijelzője van maximum úgy szerelem be,hogy teszek oda egy kis árnyékoló lemezt ha szükséges!
De Ez a kapcsolás! is jó lehet,ráadásul ez LED kijelzős!
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2014
(#) vilmosd válasza vilmosd hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Nem engedte mar modositani.
Van itt egy tacho projekt 16F685-690 procira, ASM listaval. Ertelmesebbnek tunik. Esetleg a FET-ek helyere BC547 + 1k bazisellenallas.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2014
(#) pjg válasza pilotitalia hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Igen. Ez Vicsys -é. Ha nem túl kicsi az LCD kijelző akkor jó. Nekem már szemüveg kell hozzá.
Bár mint látom mobilról netezel. Akkor jó a szemed.
(#) pilotitalia válasza vilmosd hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Nem rossz de AVR-el nem dolgoztam még,így a PIC marad!
Következő: »»   32 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem