Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC táp átalakítás
 
Témaindító: kand, idő: Nov 13, 2005
Lapozás: OK   150 / 200
(#) szucsip válasza kaszas19 hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Hát nem hiszem, hogy az optocsatolóhoz csak ennyi cucc kapcsolódik. Nézd meg a nyákodat, és kövesd végig az egész hálózatot, mert én ettől jóval bonyolultabbnak láttam!
(#) kaszas19 válasza szucsip hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Szia.
Nem foglalkozom vele tovább mert nem sok értelme lenne átalakítani mivel eléggé korlátozott.
Inkább a trafót veszem kézbe és ahhoz építek egy labortápegységet amivel 1-3A-ert is kivehetek.
A Trafó egy Aiwa RX-S2-es erősítőből származik aminek 20W+20W teljesítménye volt a trafó 2x25V~-os a teljesítménye pontosan nem tudom hogy mekkora többlet van benne mint 40W.
(#) kaszas19 válasza szucsip hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Vissza térve még ehhez a táphoz mint írtam,
Idézet:
„12v-os ágon is kicsi mA-per folyik mivel egy 0,21a-os ventilátort nem képes megforgatni bár ez nem kéne hogy akadály legyen szerintem.”
a 3.3v-ágat figyeli mert a egy ledet rádugva azonnal 18v ra nő a 12v-os rész gondolom azért ennyi mert nincs rendesen leterhelve a 3.3v rész ezért eléggé megugrik a 12v os részen a feszültség.
akár több ventit is elbírna csak egy 06,4ohm-os ellenállás nem képes ezt kordában tartani és eléggé melegszik olyan 10-11V folyik rajta át.
(#) szucsip válasza kaszas19 hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
A terhelő ellenállásos megoldásról sajnos le kell mondanod. Túl nagy teljesítmény disszipálódna rajta, és a már amúgy is kis teljesítményű vez. IC hamar letérdelne.

Esetleg meg lehetne próbálni egy emitterkövető kapcsolást (PNP tranzisztorból!) a trafó primere és az IC közé tenni, de az már túlmutat az egyszerű átalakításon. Vagy tisztességesen kinyomozod a szabályzás mikéntjét, vagy bele se fogj a mókolásba.
(#) kaszas19 válasza szucsip hozzászólására (») Szept 19, 2014 /
 
Egy segédtáp lesz belőle amiről egy 8cm-es ventilátort hajt meg jelenleg de később se kívánom nagyon megterhelni.
Már meg is van a labortápnak való egy DC-DC konverter lesz átalakítva potméteresre és rá lesz kötve egy Amper mérő és egy voltmérő.
A trafó az amit írtam is elméletben kivehető belőle 2A-per is de lehet több.
Mind ez benne lesz egy PC táp dobozában.
(#) kaszas19 hozzászólása Szept 22, 2014 /
 
Sziasztok.
Kezem közé került egy Sony lejátszó tápegysége.
Ez egy kicsit komolyabb mint a másik volt.
A kérdésem hogy ezzel érdemes lenne foglalkozni???
Labortápnak jó lenne vagy ez is karcsú???
Csatolom a képet,kapcsolási rajzot,és a beültetési rajzot róla.
A segítségeteket előre is köszönöm.
(#) szucsip válasza kaszas19 hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Hát, ez sem sokkal komolyabb. A képek nagyon kicsik nálam. Másnál is?
(#) kaszas19 válasza szucsip hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Teszek fel képeket nagyobba.
(#) kaszas19 válasza szucsip hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Az ígért képek.
1
2
3
(#) szucsip válasza kaszas19 hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Ha van fotószerkesztő programod (például Gimp), akkor meg tudod nyitni a PDF-nek egy adott oldalát ahol a kapcsirajz van (legalább 600dpi felbontással érdemes), majd ki tudod exportálni tetszőleges formátumra. Úgy már kényelmesen olvasható lesz.

Amennyit most látok: Tényleg komolyabb táp. A szekunder oldali alkatrészek 60%-a kivehető. Ami viszont zavarba ejt: a transzformátor kivezetéseinek száma valahogyan nem stimmel. Nézzétek csak meg a primer oldalt. A beültetési rajzon 3 kivezetés van, a kapcsolási rajzon pedig 4 kivezetés van a primer oldalon.
(#) kaszas19 válasza szucsip hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Köszönöm ki szedem nagyobb felbontásban akkor.
A trafó előtt egy K2700-as Tranyó csücsül.
(#) szucsip válasza kaszas19 hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Az rendben van, hogy ott van a 2SK2700 (a kapcsolási rajz szerint is), de még ezzel nem oldottad fel a paradoxont
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2014
(#) kaszas19 válasza szucsip hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Csinálom a nagyobb képeket.
Csak jelenleg mobil nettel kínlódom.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2014
(#) szucsip válasza kaszas19 hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Meg számold meg légyszives a transzformtor kivezetéseit oldalanként. Egy jó fényképpel is beérem.
(#) kaszas19 válasza szucsip hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Lefényképeztem.

DSC_0099.jpg
    
(#) szucsip válasza kaszas19 hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Majd a kapcsolási rajzból is produkálhatnál egy hasonlóan jó minőséget. Ami viszont biztosnak látszik: Ki kéne venni a trafót, és multiméterrel kicsipogtatni a szekunder lábakat, hogy melyik melyikkel van összeköttetésben. Erra azért van szükség, mert te 15V-ot szeretnél. Ekkora kimeneti feszültséghez már két szekunder tekercset sorba kell kapcsolni. Csak így még nem tudjuk, hogy melyik kettőt.

A vasmagra vigyázz, ne feszegesd, ne essen le véletlenül, mert azonnal széttörik.
(#) kaszas19 válasza szucsip hozzászólására (») Szept 24, 2014 / 1
 
kép1
kép2
Remélem jó lesznek a képek.
(#) kaszas19 válasza szucsip hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Elsőnek is arra lennék kíváncsi hogy mekkora fesz vehető ki belőle max??
(#) Inhouse válasza kaszas19 hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
25kV-ot! Csak nagyon kicsi árammal, nagyon rövid időre...
Mit akarsz róla hajtani? Mekkora áram kell? Mégis mekkora feszültségre gondoltál?
Idézet:
„Power consumption
13 W (S336/S345/S360)
14 W (S365)
16 W (S560D/S570D/S745D)”

Ezekből következik, hogy maga a cucc (primer oldal, trafó vasmag) ennyit tud. Tehát, ha pl. áttekered a trafót egy szekunderesre, akkor pl. 13V-on 1A-t tudhat (vagy 14, esetleg 15 típustól függően). Ennek itt több szekunder tekercse van, így azok között oszlik meg a max kivehető teljesítmény. Szerintem ez sem lesz nyerő.
(#) szucsip válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Szerintem nem érdemes mereven a donor teljesítményfelvételére hagyatkozni. Ha jól sejtem, akkor kaszas19 15V -ot szeretne, és 1A -t. Mindkét vágya teljesülhet, akár még egyszerre is. Áttekerésnek pedig nem szeretünk nekiállni, márcsak érintésvédelmi szempontok miatt sem.
(#) kaszas19 válasza szucsip hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Elegendő lenne nekem a 15v 1 Amper is.
Egyszerű labortápot szeretnék belőle kihozni.
Alkatrészek teszteléséhez használnám.
A feltételem annyi lenne hogy 0(vagy 1)V-15V-ig tudjam szabályozni a kimenetét.
Ebben kérnék egy kis segítséget hogy esetleg a K2700-as tranyó szabályzásával tehetem ezt meg??
(#) Inhouse válasza kaszas19 hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Ahol a meghajtásban csak pár tranzisztor van, az önrezgős, ezt én nem bántanám.
PC táp kell neked TL494-el, vagy KA7500-al, lehetőleg egy AT-s. Annak a +12V-os kimenetét fel tudod tornázni 15V-ra ami tud 1A-t. Van is itt ebben a topicban hozzá rajz.
(#) kaszas19 válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Igen ezzel tisztában vagyok csak ez van kéznél és ezt tudnám jelenleg alkalmazni.
Inkább veszek egy dc dc konvertert ha ez sem fog jónak bizonyúlni.
(#) szucsip válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Az ATX sokkal célszerűbb 0-15V tartományra. Ám a primer oldalt nem akarjuk mi bántani.
(#) kaszas19 válasza szucsip hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Sziasztok.
Akkor van értelme vele foglalkozni vagy nem sok értelme lenne???
(#) szucsip válasza kaszas19 hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Ezt első sorban neked kell eldöntened. Csak te tudhatod, hogy mennyi időt és energiát szeretnél belefektetni, illetve hogy jelenleg mennyi a szakmai hozzáértésed.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2014
(#) Beles hozzászólása Szept 25, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy merkury PC tápegységem, amit szeretnék átalakítani, ± 24V-ot kapjak kb 2A terhelhetőséggel. A tápba bele néztem, és egy 2003-as feliratú IC van. Ez egyenértékű a TL494-es IC-vel? Én úgy olvastam valahol, hogy igen.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2014
(#) kaszas19 válasza szucsip hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Ha túlnagy múnka lenne akkor nem éri meg mert 1000ft alatt is kapni konvertert amihez veszek egy 10kohm-os potit a heli poti helyére és akár 3-4 aperig terhelhető persze a trafótól is függ nagyban. Ha kisebb variállással megoldható akkor bele fogok.
(#) Inhouse válasza Beles hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
A 2003 nem egyenlő a TL494-el, az a KA7500. Keress rá a neten!
(#) Fricu hozzászólása Szept 25, 2014 /
 
Üdv kollégák
beleolvastam a topikba jó néhány lapot itt is - ott is.
Sok infót összeszedtem az átalakításokkal kapcsolatban, ez hasznos volt.
Viszont azt szűrtem le, hogy kapcs rajz nélkül elég macera nekiállni az átalakításnak.
Ehhez kérek segítséget:
egy hibás FSP Zen lenne az alany, javítás után ezt használnám egy TDK 2020-assal épített erősítő meghajtására. +-20V-ra lesz szükségem, és mindezt hangtalan kivitelben szeretném- ezért a passzív pc táp.
Ha valaki tud segíteni ötlettel-rajzzal azt köszönném.
Következő: »»   150 / 200
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem