Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 133
(#) Somap79 hozzászólása Szept 20, 2014 /
 
Hali.
Egy kis segítségre lenne szükségem, van egy proteco q60s tolókapu vezérlésem tc hibaüzeneted ír ki, ami foto hiba ha áthidalom mintha foto nélkül kötném be akkor is ezt írja ki? Egyszer csinált már ilyet akkor kiszedtem letakarítottam féktisztítóval, wd-40 -el utána működött.
(#) uniman válasza Somap79 hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Hello.
A "tc" az nem az...a "tC" az igen! Na de WD40-et használni...brrr.
(#) zsoltee0001 válasza péter71 hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Ha másik tipus eepromját rakod bele, biztos, hogy nem lesz jó. Vegyél egy újat boltba, ha nincs íród (100ft) beteszed, a vezérlés meg ráteszi az alapbeállításokat az első bekapcsoláskor (tapasztalat).
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza Somap79 hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
tc:
"A zárási fotocella hibajelet ad, vagy nincs rendesen bekötve. A rendszer
nem indul el a zárási parancsra."

Ha áthidaltad és így se jó akkor valami gáz van a panelon, keress beázás miatti esetleges fólia szakadást, ill nézd meg ennek a bemenetnek az ellenállásait.
(ha jól emlékszem nincs túlzásba víve a leválasztás, jobbaknál optocsatolást tesznek be a perifériák leválasztására, lehet nem ok nélkül)
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Illusztrállom:
(#) Somap79 válasza uniman hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Nagy C, azt megtaláltam, hogy azt megtaláltam a leírásába, hogy mit jelent, csak arra nem jöttem rá mi okozza a hibát.
(#) Somap79 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 20, 2014 /
 
Megmértem, és a panel egyik oldaláról a másikra ahol át van vezetve a 3 -mas láb az ellenálláshoz ott nem jött át. Áthidaltam és már jó is
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2014
(#) péter71 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Hello.Megnézték az epromot és hibátlan. Le töröltek róla mindent,de így nem működött,nem tett rá semmit a vezérlés. Visszarakattam amit lementettek,így megy de a hiba megmaradt.Áramszünet után újra kell programozni.Üdv Péter
(#) mraulajos hozzászólása Szept 23, 2014 /
 
Hali!
Sikerült életre keltenem egy ilyen vezérlést, de egy dolgot nem úgy csinál (szerintem) mint ahogy kellene.
Start parancs, első szárny nyit, két mp., másik szárny nyit.
Ez oké, a beállított munkaidő szerint.
Becsukás start, kettes szárny el indul, becsuk, és csak ez után indul el az egyes szárny, és ez is becsuk.
Miért nem indul az egyes szárny a kettes után két mp. múlva becsukásnál?
(#) kameleon2 válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Véletlenül nincs kiskapu funkció programozva?
(#) mraulajos válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
De igen.
(#) kameleon2 válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Akkor meg is van a kérdésedre a válasz. Az egyik szárny a kiskapu.
(#) mraulajos válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Mert ha a kiskapu funkciót kiiktatom, akkor a kétszárnyas nyitásnál/zárásnál záródni fog az egyes szárny két mp. múlva?
Ezt ki próbálom.
(#) kameleon2 válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Ezt javasoltam volna elsőként. Nekem saját programozású és építésű a kapu, így ezt eleve kihagytam. Az eredmény: 8,3mp zárási idő (két szárny)
(#) mraulajos válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 23, 2014 /
 
Köszi, ki próbálom, egyébként így sem gond, csak ha az említett módon indulna a másik szárny is, hamarabb be csukódna.
(#) mraulajos válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 24, 2014 /
 
Ezen a vezérlésen nem találok olyan funkciót, hogy a kis kaput ki lehessen iktatni, tehát nem jutottam előrébb.
(#) mraulajos hozzászólása Szept 25, 2014 /
 
Hali!
Kérnék még véleményeket ehhez a hozzászólásomhoz.
Köszönöm!
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 26, 2014 /
 
Hello.
Talán elkerülte a figyelmedet a 3. oldalon a Pd ("gyalogos") funkció.
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Szept 26, 2014 /
 
Ez a Pd funkció nem csak arra szolgál, hogy a távirányítót beállítom a gyalogos használatra?
Addig még a távirányítók nem voltak rá tanítva, az 1, - és a 8 - as pontokkal műkögtettem a nytást/zárást, akkor is ezt csinálta.
Légysz, röviden írd le a menetet, mit csináljak?
Nem akarunk kiskapu funkciót, azt szeretnénk, ha a két száry úgy működe ahogy kell.
Köszönöm!
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 26, 2014 /
 
Hello.
A kiskapu funkció az fix érték (7 mp működési idővel) és nem lehet kikapcsolni. De ha a gyalogos gombot (7-8.számú sorkapocs,vagy távirányító felprogramozott gombja) nem nyomod meg...akkor nem szabadna aktiválódnia.

Gyári alapértékre kellene állítani a vezérlőt és újra programozni az egészet az elejétől...
A tS időnek keveslem a 2 mp-t, legalább 5 mp kellene (szerintem).
Amit itt leírsz, úgy nem működhetne a Q36A vezérlő. Csak az újabb változatában lehet külön programozni a nyitás és a zárás motorok indítása közötti késleltetési időket.
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Szept 26, 2014 /
 
Köszönöm, próba.
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Szept 26, 2014 /
 
Még annyi, - lehet vak vagyok, de nem találok olyan funkciót, hogy gyári beállítások vissza állítása.
(#) uniman válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 26, 2014 /
 
Hello.
Amit az újabb változatáról linkeltem leírást, ott le van írva az utolsó (18.) oldalon. Azt próbáld meg végigcsinálni...nálam úgy működik! A relé kattogása jelzi majd a sikert.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2014
(#) mraulajos válasza uniman hozzászólására (») Szept 26, 2014 /
 
Oké, megpróbálom.
(#) péter71 válasza uniman hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Hali. Kicsréltem az elektronikát,egy came-ra. Tökéletesen működik. De a q36-ot szeretném megjavítani. Ha sikerül. Üdv Péter
(#) adam21. hozzászólása Okt 13, 2014 /
 
Sziasztok!

Adott egy Nice RO1000 típusú tolókapu motorja amihez szeretnék egy TO GO típusú 4 csatornás (TOGO) távirányítót társítani. Kérdésem az lenne, hogy megoldható lenne-e technikailag? Aki esetleg ismeri ezt a fajta kapunyitó motort, hálás lennék ha elmondaná a megoldását. Köszi.
(#) feco76 hozzászólása Okt 18, 2014 /
 
Sziasztok!

Kétmotoros kapunyitó, külső villogóba épített antennával.
Esős nagyon párás időben egyszerűen a távirányítók csak kb 1 méterről hajlandóak nyitni.
Jó időben 8-10 méterről simán.
Vacsi új elemekkel, kimért jó elemekkel ugyanez.

Esetleg vkinek van ötlete mi lehet a gond?
Nem normális, pont a szakadó esőben kell kiszállnom a kocsiból, mert nem nyitja ki a világért sem.

Köszönöm!
Feco
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2014
(#) mraulajos válasza feco76 hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Hali!
Több ilyen antennás lámpát felszereltem már, semmi gond velük, 30-50m-ről is veszik a jelet.
Vagy tényleg kifogtad, hogy a lámpában van a probléma, vagy a vevő egység viccelődik.
Egy távirányítóval próbáltad csak?
Várj meg további hozzászólót is.
(#) zsoltee0001 válasza feco76 hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
Szia
Mi a tipusa?
Az a 8-10 méter is elég gáz. Próbáld ki, hogy lekötöd az antennát és egy 20 cm hosszú drótot teszel a helyére és nézd meg, hogy van-e javulás.
Üdv
(#) feco76 válasza mraulajos hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
3 távirányító van hozzá.
Mindegyikkel ugyanezt csinálja
Teljesen új korában sem volt jobb 8-10 méternél.
Ami meg közben eszembe jutott:
50 ohmos koaxxal kötöttem össze a vevo es a lampa között.
Be van kötve az arnyekolas is mindket oldalon!
kb 3 méter koaxkábel.
Viszont az egesz kerítés fém. Igaz a lámpa talpa műanyag, elvileg nem lehet gond.
Lehet ez rontja el a vételt?
Köszi!
Következő: »»   9 / 133
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem