Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   72 / 144
(#) pucuka válasza szebee hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Nem szorosan a csöves témához tartozik, minden erősítőre igaz, hogy akkor tudja a legkisebb torzítással a legnagyobb kimenő jelet szolgáltatni, ha a kimenete a tápfeszültség felén van egyenáramúlag.
Akkor van helyes munkapontban az erősítőd. Persze ez még nem elégséges, de szükséges feltétel.
(#) keszeg01 válasza szebee hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Jó napot.
Nem a kimeneten hanem a kondi élőt a fet és a stab ic közös pontján a kondi leválasztja a egyenfeszültséget a kimenetről.

SMHHA(1).png
    
(#) scooby_ válasza keszeg01 hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Azaz a FET Source lábán a földhöz képest. Szerintem ezt már jobban nem lehet csűrni-csavarni.
(#) szebee válasza scooby_ hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Ez így van, ennél jobban nem lehet elmagyarázni, és meg is van az eredménye! Köszönöm!!!
Szóval a féltáp az hibátlan, a zúgás viszont még mindig van. Viszont semmit nem csináltam vele csak újra bekötöttem mindent (tápra gondolok meg bemenetre és kimenetre) és most már nem szaggatja a tápot, de még nagyon-nagyon meleg minden. Még a katód ellenállást fogom kivezetni egy potira és belőni, de szerintem az nem felelős a zúgásért.
Viszont hiányolom a basszust.
(#) scooby_ válasza szebee hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Milyen feteket használtál? IRF610? A meghajtó tranyók az előírtak szerint BC557? Minden alkatrész be van ültetve, minden led, és egyebek? Semelyik alkatrész nem hiányozhat... Emlékeim szerint nekem szólt ECC85-tel, ECC88-cal, ECC82-vel. Még talán 6N6P-vel is megszólalt...
(#) mark.budai válasza scooby_ hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Pedig ekkora feszültségre ECC82-t (12AU7) kéne használni. Azzal jó hangja van, nekem a hasonló felépítésű fejhallgató erősítőmben sem 6N1P-vel, sem 6N2P-vel, sem ECC85-tel nem szólt valami szépen.
(#) daneg86 hozzászólása Szept 14, 2014 / 1
 
Tudom annyira nem csöves téma. Pár napon belül deszkamodell szinten össze akarom dobni a tervezett csöves fejhallgató erősítőm ( 6n13sz ), és valahonnan szükségem volt 150 voltra. Albérletben minimalista műhelykörülmények között egy autós végfok tápját alakítottam át kicsit ( csúnyaságát könyveljétek el annak, hogy a panelos dobozom aljáról szedtem elő.. és már kitermelődött belőle pár dolog.. ) . Szerintetek ez 300mA terhelés mellett 1000µF-el szűrve mekkora zajt fog produkálni ? Kapcsolási frekvencia 30kHz körül van. Van egy 5H-s fojtóm még, érdemes CLC szűrőt csinálnom ?
(#) GPeti1977 válasza daneg86 hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
30kHz re nem ekkora induktivitás kell(het), elég sárga fojtóra tekert pc-ből bontott tekercs de a nagyobb feszültség miatt sok menetszám.
(#) pucuka válasza daneg86 hozzászólására (») Szept 16, 2014 / 1
 
Sőt, lehet, hogy az 5 H induktivitás semmit sem fog szűrni, mert az önkapacitása lehet akkora, hogy átengedi a 30 kHz -et. Az LC szűrőtagokat általában méretezni szokás, hogy a 30 kHz -et, és annak harmonikusait csillapítsa. Az induktivitás méretezésénél figyelembe kell venni a rajta átfolyó áramot is. Az általad CLC szűrőnek nevezett komplexumból az első C az az egyenirányító része, azt is méretezni kell a terhelő áram, és a megengedett hullámosság mértékének megfelelően. Erre találhatsz számoló programot a fórum Segédprogramok fejlécére kattintva. Ebből is láthatod, hogy nincs CLC szűrő, más szempontok szerint kell méretezni az első C -t (pufferkondi), és az LC szűrőt, ami egy frekvencia függő feszültség osztó. Az LC szűrőnél figyelembe kell venni a rezonancia frekvenciát is, mert rezonancia frekvencián megeshet, hogy nem szűr semmit.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2014
(#) szebee válasza scooby_ hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
IRF630 és BC557 van benne.
(#) scooby_ válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Ezeket csak mint alternatíva hozom fel. Ha netán van valakinek, és megépíteni, azzal is szól. Hogy hogyan, az már részletkérdés. Nekem is ECC82 van benne.
(#) scooby_ válasza szebee hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Az IRF630-nak szerintem nagyon pici az RD-S értéke, beterheli a csövet. IRF610,510 amivel szól.
(#) steelbird válasza scooby_ hozzászólására (») Szept 16, 2014 / 1
 
Hello!
Idézet:
„Az IRF630-nak szerintem nagyon pici az RD-S értéke, beterheli a csövet...”

A RDS értéke hogy terheli be a csövet? A cső a G-S -kör kapacitását, meg a soros 220 Ohm-ot "látja", nem a D-S kört.
A bemeneti kapacitása viszont nagyobb a 630 -nak, kb. 4 -szer nagyobb a 610 -étől.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2014
(#) szebee válasza steelbird hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
Szia!
Vettem 610-et, még nem próbáltam. ECC83? + van még egy hülye kérdésem. Ha a Canamp klónnak 2x15V-ot adok 2x9V helyett az baj?
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2014

Graphic1.jpg
    
(#) scooby_ válasza szebee hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
A bejelölt furat leginkább a műszerdoboz földelésének lett kialakítva. Tehát bármihez is csavarozod hozzá, ha az a párhuzamos R-C tag be van építve, akkor lényegében az a fém felület amihez hozzá csavarozod, az a TEST potenciálon lesz, árnyékol. A CanAmp nem tudom mennyire szereti a 15V váltót? 9V-ból lesz közel 12V egyenirányítva, 15-ből pedig közel 20V.Ha stabilizátort is kötsz a kettő közé (7812-7912) akkor rendben lesz.
Szerk.: Nem tudom mennyire tiszta Neked, vagy mennyire figyelted a rajzot, viszont van két átkötés a NYÁK fólia oldalán sima szigetelt vezetékkel. Azok megvannak? A képen légkötéssel jelöltem őket. Az ECC82-t pedig 12V-ról fütsd! Ha be van kötve a cső 9-es lába, akkor azt valahogyan kösd ki. Az ECC82 eredetileg 2x6,3V-ról fűtene 4-9 illetve 5-9-es láb között. 6,3V-os fűtést alkalmazva ezt úgy oldják meg, hogy a 4 és 5-ös lábat összekötik, és az összekötött 4-5 és 9-es lábak közé kötik be a 6,3V-ot.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2014
(#) szebee válasza scooby_ hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
Igen be van építve az R-C tag, és a két szigetelt vezeték is. Szól is, nem azzal van problémám, hanem hogy van benne egy "búgás" és hiányolom a mélyet. Most ECC85 van benne és ECC83-mal akarom meg próbálni. Azt olvastam hogy a 9-es láb egyfajta elszigetelés "árnyékolás" a két cső fél közt és földre szokták kötni.
(#) scooby_ válasza szebee hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
ECC85 és ECC88 esetében meg még jó pár cső esetében ez így igaz. ECC83 esetében ez nem így van.
(#) szebee válasza scooby_ hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
Mármint a 9-es láb földre kötése?
(#) scooby_ válasza szebee hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
Igen.
(#) szebee válasza scooby_ hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
Köszönöm! Most állok neki. Majd írok hogy mire jutottam. Akkor most ha ECC82-őt, ECC85-öt használok akkor a 9-es lábat ne kössem be, de ha ECC83-at használok akkor legyen bekötve?
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2014
(#) scooby_ válasza szebee hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
EC82 és 83-nál NE legyen bekötve. ECC85-nél bekötheted. ECC83-mmal nem hiszem, hogy működik, de próba szerencse.
(#) szebee válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Kicseréltem a 630-at 610-re, egy kicsit szebb a mély is több egy kicsit, de a "búgás" megmaradt, ahogy adom a hangerőt úgy nő a búgás is. Kikötöttem a 9-es lábat is. Ötlet? Most a katód ellenállást akarom kivenni és berakni egy potit. Ja és 83-mal nem megy.
(#) scooby_ válasza szebee hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
A búgást vagy a táp okozza, vagy földhurok...
(#) CIROKL válasza scooby_ hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Igen a táp tud meglepetést okozni , pont most harcoltam én is a napokban ezzel a zúgás történettel de megoldottam ...
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2014
(#) szebee válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Mi volt a hiba? Segíts légyszíves. A hűtőborda is melegszik elég rendesen.
Egy másik kérdés, a Canamp-ra köthetek 2x15V-ot a 2x9V helyett?
(#) CIROKL válasza szebee hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Az enyém hibáját körülményes leírni .
Írod melegszik a hűtőborda , mérni kellene mekkora az áramfelvétel , mekkora a tápfeszültség , milyen a tápegység ?
A canampnak lehet 2X15 Volt -ot adni kicsi módosításal , a munka ellenállást nagyobbra kell méretezni .
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Folytatás...
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2014
(#) scooby_ válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Szép munka!
Látom, az unatkozás fogalmát Te se nagyon ismered a szabadidődben.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2014
(#) scooby_ válasza szebee hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Most olvasom:
Idézet:
„...ahogy adom a hangerőt úgy nő a búgás is.”
A hangerőt mivel adod? Van a bemeneten potméter? Miről kapja a bemenetet? RCA aljzat? Árnyékolt kábelen keresztül? Hogyan kötötted be a bemenetre az RCA és a hangerőpotit (ha van)?
-Az RCA aljzatok TEST kivezetését közösíteni kell, ezt egy vezetékdarabbal megteheted. A potméter TEST kivezetéseit szintén közösíteni kell egymással. Majd a bemeneten lévő TEST-re is szintén közösíteni kell a két oldal TEST-jét. Lényegében 3 csillagpontot hozol létre a jelvezetéken. Persze, amennyiben kéteres árnyékolt vezetékről beszélünk. Cirokl tett fel képeket a készülő erősítőjéről. Ott nagyon jól látszik, hogy nála miként van a két RCA aljzat bekötve. Te is úgy csináld. Szerk.: Most nézem a képet tüzetesebben. A munkaellenállás(ok) hol kódorognak, s mekkora (mekkorák)?
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2014
(#) Alkotó válasza szebee hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Bemenet rövidrezárása mellett is van búgás?
Következő: »»   72 / 144
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem