Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   333 / 489
(#) Mircsof válasza zsolt58 hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Szia lassan nekem is ez lesz a sorsom (ha kész a ház felújítás és a költözés). Mivel kell egy másik propeller Clock, mert az előzőt (ami elég fapados volt) elajándékoztam.
(#) zsolt58 válasza Mircsof hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Es te mar csinaltal egyet?
Akkor neked konyebb mind nekem!
(#) Mircsof válasza zsolt58 hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Hát én is csináltam.... De nem mondanám ilyennek tényleg fapados volt, csak óra semmi más!
Egyébként én akkor a 0 rol kezdtem egyszerűen megtetszett a forgó óra öklete és "challenge accepted" már jött is az öklet, hogy meg kell építeni...
Bővebben: Link A honlap alján megtalálható az általam épített is. Bár azóta már máskébb nézett ki kapott videofejmotort, rendes fordulatszám szabályzót és egy Pc táp dobozt az elektronikának. Tanulásra nekem tökéletes volt.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2014
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Ott is ugyan az a verzió (ugyan azokkal a hibákkal) van, mint itt a cikkben. Amikor megírtam Nekik, hogy kijavítottam, kiegészítettem, csak annyit írtak vissza, hogy az már egy másik project. Pedig csak a programokat kellene kicserélni...
Még egyszer megkéredzem:
Miért akartok egy kb 10 éves kapcsolást, programot felhasználni? Már többször leírtam, hogy semilyen tesztelési lehetőség nincs bennük. Ha nem működik, nem lesz eszköz, hogy eldöntsétek, miért nem működik. Sokszor jött már elő itt a topikban az utóbbi 6 évben is.
Feltöltöttem PC -s kapcsolattal bíró bázist (2 tranzisztoros illesztés a PC COM portjára, de megy USB - uart átalakítóval is). Pl a távirányító működőképessége, üzelete, címe, parancskódjai kiírathatók vele. A bázis állapota kijelezhető, vezérelhető. stb.
Az elvített 6 év alatt elkészült:
kb. 30 féle bázis (az egyszerű analógtól az USB -s ig)
kb. 20-30 féle rotor (a 14 lábú 16F1825 -től a 28 lábú 18F2620 ig)
kb. 10 féle távirányító (a 3 gombos 10F220 -tól a 24 gombos 16F1823 -ig)...

Csak olvasgatni kell a fórumot.
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
ha rám hallgatna nem is ezt a verziót javasolnám megépítésre Nem tudom miből gondolják, hogy könnyebb megépíteni vicsys óráját mint a tovább fejlesztett változatokat.
Miért ragaszodnak ehhez a verzióhoz? Rejtély!!
(#) KKobra válasza zsolt58 hozzászólására (») Szept 25, 2014 /
 
Nekem jelenleg 3 darab óra van készen és a negyedik is készül és nem mondhatom hogy egyik vagy a másikat volt nehezebb megépíteni.
Mondjuk nem kly 67 ledes óráját javasolnám első nekifutásnak
De mondjuk patexati nyákjára a 20 ledes hibrid indulásnak 16F886-tal
(#) patexati hozzászólása Szept 25, 2014 /
 
A cikkben lévő működik,lehet bele tenni újabb programot is ez aki egy egyszerűt akar annak megfelel. Aki nem lusta és többre vágyik elolvassa a topicot.[/off]Télen valamibe belevágok én is végre ,de most a műhelyemet szó szerint szétvertem (valolat,mennyezet,stb teljesen leszedve) és megosztva lesz egy kis lakatoló műhely és a másik fele sok földi jóval felszerelt elektronikai labor (ez már tényleg laborra fog hasonlítani inkább ezért is válaszom ketté a por miatt). Mindezt azért készítem,hogy ismét tudjak itt és más projectekben újakat tesztelni kifejleszteni.. Ez kb december .)[off]
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2014
(#) zsolt58 válasza KKobra hozzászólására (») Szept 26, 2014 /
 
de patexati nyakjat nem talalom!
(#) KKobra válasza zsolt58 hozzászólására (») Szept 26, 2014 /
 
Pedig fenn van itt a fórumon én végig olvastam a fórumot az első laptól az utolsóig sok fontos és jó dolgot tud meg az ember
Szóval itt egy csomag neked
(#) KKobra hozzászólása Szept 26, 2014 /
 
patexati és Hp41C nagyon sok jó dolgot tett itt közzé! Köszönet érte!! Persze sokan mások is.
Jó ide jönni
(#) zsolt58 hozzászólása Okt 4, 2014 /
 
Hello
Talaltam ezt a Cikket !
És az lenne a kérdésem, hogy nem lehetne megoldani IR ledel_
üdv
(#) patexati válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
Ez a kijelző egy adott fordulatszámon üzemel nem számolja a megtett fordulatokat (nincs offset) a motor fordulatát kell úgy beállítani,hogy a kijelzés stabil legyen. Át kéne írni a forrást,hogy legyen bent offset is. Én inkább hall szenzort javasolnék az stabilabb mint az infra led és tranzisztor kombináció.
(#) zsolt58 válasza patexati hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
köszönöm szépen!
És Blue emlit a cikkében egy bluetoothos változatot is az erdekelne!
Ja és az orát birja mutatni ez a kijelzö?
udv
(#) zsolt58 válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
Már nem birtam modositani!
És mi az a hall szenzor?
udv
(#) patexati válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
Hall=Bővebben: Link,de a szerzővel kéne felvenned a kapcsolatot mi itt nem ezt a verziót építettük..
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2014
(#) zsolt58 válasza patexati hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
De a szerzö avagy Blue 43 honapja jart utoljara a HE-n!
Akkor???
udv
(#) vicsys válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
Mi van akkor? Nézd meg az adatlapját és van rajta e-mail cím. Ha nem válaszol, így jártál...
(#) zsolt58 válasza vicsys hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
vicces!
De akkor a meretet megtudjatok mondani mert nem irja!
udv
(#) vicsys válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
Jajj Te! Nyomtasd ki a PDF-et és próbáld meg vonalzóval lemérni.
(#) KKobra válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
Miért válasszák az emberek a nehezebb utat
Segíts magadon ha nem ezen a fórumon publikált óra szimpatikus neked
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2014
(#) zsolt58 válasza KKobra hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
Rosz a nyomtatom es szombat este hova menyek?
udv
(#) KKobra válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
aludni
(#) zsolt58 válasza KKobra hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
vicces
(#) KKobra válasza zsolt58 hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
Mi itt ha nem tűnt még fel mindenki PIC-es órát építettünk. Minden hozzászólás, kapcsolás, leírás ehhez tartozik ha te nem PIC-el akarsz órát építeni akkor miért itt kérdezősködsz?
Aki publikálta a kapcsolást ami neked szimpatikus ő tud neked segíteni
Ezen a fórumon publikált kapcsolások szerzői itt vannak segítenek ha az ő kapcsolásukat választod
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2014
(#) Mircsof hozzászólása Okt 4, 2014 /
 
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, előzőleg valaki nem írta esetleg valahol össze, melyik óra melyik program mit tud? Szeretnék építeni a későbbiekben egy olyan órát, ami tud ébresztést, távirányító van hozzá, esetleg fényerő szabályozás. Kerestem, de nem találtam rá ezekre az információkra.
(#) KKobra válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
Itt van minden ami szem szájnak ingere
Nálam mükszik egy 18f2550 -es usb-s bázis (mindent tud) ezzel a bázissal vezérlem a 16F886 smd rotort
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2014
(#) Mircsof válasza KKobra hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
Köszönöm, de engem ez a nyák lenyelne keresztbe, és végül kiköpne!
Régebbi "egyszerűbb" verziót kerestem, de olvasom egyik oldalt a másik után, úgy egyre távolabbra kerül a megépítés gondolata.
Találtam egy régebbi tervet, amit azt hiszem meg is tudnák építeni, csak nem tudom mit tud :S
Pont te ajánlottad Bővebben: Link
Abban a csomagban lévő távirányító tetszett meg.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2014
(#) KKobra válasza Mircsof hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
A távirányító minden itt publikált órához jó Az ébresztést a bázis feladata a rotor csak kijelzi az időt dátumot stb
Miért félsz a nyáktol? Nem harap!!
Vasalásos módszerrel minden nagyobb előkészület nélkül is meg lehet csinálni ha sikerül szépen átvasalni akkor máris lehet maratni ha nem sikerül a vasalás akkor letörlöd és vasalod ismét addig még nem lesz jó
Nem félni csinálni kell és jó lesz az hidd el.
(#) zsolt58 hozzászólása Okt 4, 2014 /
 
Nem tudom elinditano a programot!
Kerem segitsetek!
udv
Következő: »»   333 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem