Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1674 / 2208
(#) saraha hozzászólása Okt 23, 2014
Hali mesterek.Van pár EM 84 csövem.Meg lehet valami egyszerű módszerrel mérni,hogy jók-e?
(#) bakos13gab válasza Doncso hozzászólására (») Okt 23, 2014
Ezt nem tudom, de biztos nem kevesebb, mint az EZ80-on alapból.
(#) bakos13gab válasza Gránátalma hozzászólására (») Okt 23, 2014
Valószínűleg jobb lesz a szűrés. Egyenáram szempontjából nemtudom, de szinte biztos, hogy a 10H-is fojtón nagyobb feszültségeséssel kell számolni a több huzal miatt.
(#) varttina válasza saraha hozzászólására (») Okt 23, 2014
Szia!
A fűtés kivezetéseire ellenállásmérővel rámérhetsz, de azzal csak a fűtőszál épségét tudod ellenőrizni. Egyetlen biztos módszer, ha megépíted köré az alapkapcsolást, és megnézed, hogy működik-e.
(#) saraha válasza varttina hozzászólására (») Okt 23, 2014
Na,ja,hát pont a forrasztgatást akartam elkerülni..azért kérdeztem,mindegy csinálok egy légszerelős kapcsit akkor.
Amúgy,ha kell valakinek olcsón akkor az írjon mert van belőle 46db..,a márkáját nem tudom a logója két karika egymásban meg van rajtuk egy nagy egyes,holnap akkor szanálom őket...
(#) bta válasza saraha hozzászólására (») Okt 23, 2014
Ide jön a link felirata, címe
Gyorsteszthez elég, ha 0V és -22V (-24V) rácsfeszültséget kapcsolgatsz.

Ugye nem komplikált?
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2014
(#) bta válasza Gránátalma hozzászólására (») Okt 23, 2014
Idézet:
„Mennyire nagy a végeredményben az eltérés, ha 5H-s fojtó helyett 10H-t teszek a tápszűrésnek?”

Ha végeredményen a hangzást érted, nem ajánlom!
(#) saraha válasza bta hozzászólására (») Okt 23, 2014
Ok,jogos,köszi ezt találtam én is meg,a csövek el is keltek....jó volt mind egyébként.
(#) Gránátalma válasza bta hozzászólására (») Okt 24, 2014
Konkrétan igen, a hangra gyakorolt változások (is) érdekeltek volna.
Kifejtenéd mi lesz az eltérés vele? Esetleg mit módosít még?
(#) szebee válasza mofesa hozzászólására (») Okt 27, 2014
Köszönöm! Nem haladok nagy tempóban mert ugye ez csak hobbi és nincs mindig időm rá. Miután feltettem a kérdést utána utána néztem és teljesen hülyeség volt a két csövet egy kalap alá venni. Szóval az ECC82-ő helyére gondoltam, az EF86 helyére nem is lenne jó.
(#) mofesa válasza szebee hozzászólására (») Okt 27, 2014
Az ECC82 helyére a legalkalmasabb az ECC82, de mi is ez az áramkör pontosan?
(#) szebee válasza mofesa hozzászólására (») Okt 27, 2014
A kis hibrid csöves fejhallgató erősítő.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2014
(#) mofesa válasza szebee hozzászólására (») Okt 27, 2014
Ki lehet próbálni mondjuk a 6N8SZ -t. Az olyan ECC82 féleség. Nem ugyan az, de hasonló.
(#) szebee válasza mofesa hozzászólására (») Okt 27, 2014
Olyanom van, csak a panel már kész a foglalattal úgyhogy az nem fog menni. Köszönöm a segítséget. PCC84-ből van zsír új azért gondoltam de majd jó lesz másra.
(#) szebee válasza mofesa hozzászólására (») Okt 27, 2014
Talán segíthetnél még másban is. Találtam a fiókban pár csövet. A VR100-ból lehetne valamit összehozni? A 3. cső meg nem tudom milyen, valamilyen AZ.. egyenirányító de nem tudom pontosan a típusát?

DSC_0029.JPG
    
(#) mofesa válasza szebee hozzászólására (») Okt 27, 2014
Az sajnos nem jó. Lehet, érdemesebb lenne utána nézned olcsó ECC -nek, vagy egy másik panelt tervezni.
Nem sok mindent tudsz kihozni ezekből a csövekből ebben a felállásban, más nem, díszként jók a vitrinbe szerintem, de van ám Elektroncső fórum is a HE -n, ott talán tudja valaki, melyik AZ cső lehet az.
(#) szebee válasza mofesa hozzászólására (») Okt 27, 2014
Rendben, köszönöm. Megkérdezem.
(#) safranek válasza szebee hozzászólására (») Okt 27, 2014
Szia
Az acél csőfej alapján talán AZ11, vagy 12 lesz a típusa.
(#) mc-4 hozzászólása Okt 28, 2014
Sziasztok!
Ez a cd meg van valakinek?Ez a cd
(#) szebee válasza safranek hozzászólására (») Okt 28, 2014
Köszönöm!
(#) szebee hozzászólása Okt 28, 2014
Segítsetek ki mert nem értek valamit. Minden csőnek más a fűtő feszültsége akkor hogy lehet őket a rajz alapján így sorba kötni?
(#) killbill válasza szebee hozzászólására (») Okt 28, 2014
Azert lehet oket sorba kotni, mert az aramuk azonos. Kirchoff huroktorveny. Az osszes cso futese plusz a 700 Ohm-on eso feszultseg kiadja a 220V-ot.
(#) küzmös Gergely válasza szebee hozzászólására (») Okt 28, 2014
Így igaz.. Táptrafó nélküli megoldás. Hálózati egyutas egyenirányítás. A csövek a fűtőáramukat veszik fel, ez a fontos (0,1A!). Az hogy csövenként hány volt feszültségen áll ez be, az mellékes és tág határok közt mozog. UCH21-nél ez pl 20V, de a lényeg hogy mindegyik cső 0,1A-t vesz fel. Fűtőköri soros ellenállással kipótolva a hálózatot szépen beállítható. Tehát az anódfeszültség és a csövek fűtése is a hálózatról történik, táptrafó nincsen. Ezt a megoldást alkalmazták a televíziókban is anno.. Egyutas szilícium egyenirányítás (BY238) és soros fűtőkör.. (Hálózat egyik ágára ellenállás, NTK és utána sorban a fűtőszálak ,melyek szintén tág határok közt. 6,3V-30V közt bármilyen feszültséget felvéve, de mind 300mA!-es fűtőáramra beállva dolgoznak.)

Csöves erősítős témában, nem ajánlott az "utcáról" behozni ezen dolgokat, mert a fázis a dugó polaritásától függően ott van a sasszin. Visszacsatolás esetén a hangszórón is.
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2014
(#) Szammer hozzászólása Okt 29, 2014
Sziasztok! Nos "Luca széke" is karácsonyra készült el (ha jól tudom) az enyém is addig talán elindul. Ahol most tartok (meglett az összes alkatrész és fórumtársunknak köszönhetően még a tartalék végcsövek is), már csak össze kell raknom. A fotókon a natúr "kaszni" készültségi foka.
(#) madzagos válasza Szammer hozzászólására (») Okt 29, 2014
Szuper lesz
(#) daneg86 válasza Szammer hozzászólására (») Okt 29, 2014
Jó építkezést
(#) pucuka válasza daneg86 hozzászólására (») Okt 29, 2014
Az építgetés már megvan, jöhet a berendezkedés.
(#) daneg86 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 29, 2014
Én mondjuk belülről haladok kifelé. Hétvégén reményeim szerint megszólal az alkotásom ( maradék alkatrészek megérkeztek ).
CHZ féle ECL86 PP kicsit átalakítva.
(#) konyak6 hozzászólása Okt 30, 2014
Összeraktam egy ECL 86-ot de van három problémám vele.
-Gitár előfok van előtte(Soldano Hot Rod), és nagyon hangos. 1 M Master potméter, és 2-es állásnál már torzít. Hogyan tudom lejjebb vinni a hangerőt? Jelenleg nincs visszacsatolás. Esetleg azzal?
-Alap esetben zúg a hálózati trafója (rezeg) Ez egy Videoton rádió trafója(szimfoia de luxe). Ha lefogom, picit csillapodik a zúgás. Letekert bemeneti potméternél nem hallatszik. Gondolom mágnesesen szórja meg a bemenetet. Ez ilyen vagy lehet vele valamit csinálni?

IMG00041.jpg
    
(#) mofesa válasza konyak6 hozzászólására (») Okt 30, 2014
Óvatosan játssz a csavarjaival, húzni, vagy engedni kell belőle.
Következő: »»   1674 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem