Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1675 / 2208
(#) konyak6 válasza mofesa hozzászólására (») Okt 30, 2014
Köszönöm! Kipróbálom.
(#) ZSozsóó válasza konyak6 hozzászólására (») Okt 31, 2014
Szia!
Ugyan nem írtad, de gyanítom az ECL triódája is benne van abban az "ECL86-ban", mint végfokozatban ,tehát a végfokozat trióda + pentóda, előtte meg a soldano előfokozat. Ha így van, egyszerűen kösd ki az ECL triódáját, mert az előfokozat kimenetén bőven van annyi jel, hogy kivezérelje.
A trafót ki tudod szűrni, egyszerűen toldjad meg a trafó vezetékeit és vedd le a trafót a sasszéról, csak úgy légszerelve, minél messzebb. Ha akkor nem búg zúg, akkor valóban mágneses szórás lesz. Akkor kísérletezhetsz a trafó elforgatásával stb. Ha akkor is zúg, akkor nem a mágneses mező lesz a ludas, hanem valami földhurok vagy ilyesmi...Ilyen ötleteim lennének. Szép napot! Zs.
(#) bta válasza Gránátalma hozzászólására (») Okt 31, 2014
Ha jelentős mértékben növeljük, akkor a vastagabb basszus + rossz értelemben vett csöves lustaság irányába szokott változni az egyensúly, ám ez nem kizárólag a CLC hálózat 'L' elemétől függ. (Esetleg a magasabb tekercsellenállás miatt számottevően lecsönkenhet az anódtápfesz...) Lényeg, hogy egy hangra tervezett kütyü kritikus pontjait nem ajánlatos ötletszerűen modifikálni.
(#) bta válasza konyak6 hozzászólására (») Okt 31, 2014
Idézet:
„Hogyan tudom lejjebb vinni a hangerőt? Jelenleg nincs visszacsatolás. Esetleg azzal?”

Igen. Ha az ECL végét szokványos beállításban, pentódaként használod, egyébként is kellene bele negatív visszacsatolás. A visszacsatoló ellenállás helyett potit berakva érdemes megfigyelni, hogyan változik a hangerő mellett a hangminőség...
(#) q765 hozzászólása Okt 31, 2014
Sziasztok!

Mostanában tervezgetek egy ECl86 Stereo SE-t. Djhans tervei alapján, illetve MARk segítségével. Elkészítettem EZT a nyákot. Vasalhatom, vagy alakítsak még valamit rajta?
Poti az előlapon lesz.
Köszönöm előre is Mindenkinek!
Zoli
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2014
(#) mark.budai válasza q765 hozzászólására (») Okt 31, 2014
Kicsit átterveztem az egészet, így talán kényelmesebb a beültetés, és szebb is lesz a végeredmény.
(#) konyak6 hozzászólása Okt 31, 2014
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
A hétvégén nem fogok unatkozni
(#) daneg86 hozzászólása Okt 31, 2014
Megérkezett minden, ma esti elfoglaltság garantálva
(#) q765 válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 31, 2014
Eh, miután felvasaltam.. Annyiban nem különbözik. Úgylátom csak a 680R elé kössem a kimenőt.

Igaz, ott a pont!
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2014
(#) Gránátalma válasza daneg86 hozzászólására (») Okt 31, 2014
Szia!
Ezmi?
Ismerős valahonnan az a panel a nagy kondikkal, de nem ugrik be honnan.
(#) daneg86 válasza Gránátalma hozzászólására (») Okt 31, 2014
CHZ féle PCL86 PP kicsit átszabva.
(#) djhans válasza q765 hozzászólására (») Okt 31, 2014
Pentóda rész katódellenállásával párhuzamosan inkább 220-470µF kondit tegyél.
(#) q765 válasza djhans hozzászólására (») Okt 31, 2014
Melyikre gondolsz a rajz alapján?
Zoli
(#) antalka hozzászólása Okt 31, 2014
Sziasztok ! Megcsináltam én is djhans ECL86-osát , ez nagyon jó . A EL84-es rajzot is megcsináltam , amiben nincs visszacsatolás , az is rögtön müködött. Most a visszacsatolásos EL84-est fogom megcsinálni de ahhoz hálózati trafót keresek mert nincs 250Volt bemenetem . Van 250Voltos de a EZ80 után már csak 225Volt van .Az előző két erősítőt ezzel a 225-el csináltam . Gondolom hangosabb is lenne ha a bemeneten 250Volt lenne . De nem zajos , nincs brum , szóval jó .
(#) granpa válasza q765 hozzászólására (») Okt 31, 2014
A pentóda rész, katód ellenállására (150 Ohm), a 100µF-os helyett tégy 2×, 3× akkorát.
(#) Orbán József válasza antalka hozzászólására (») Nov 1, 2014
Szervusz! Az EZ80 kimenetén a feszültségesés mekkora terhelő áramnál volt mérhető?
(#) Orbán József hozzászólása Nov 1, 2014
Fórumtársak! Kaptam az alábbi műszert, amit a csöves erősítők mérésénél szeretnék gyümölcsöztetni. Ismeri-e valaki a berendezést, ha igen, vélemény? 110V-os, amit majd orvosolok természetesen. A műszer csöves, ahogy illik.

P1160249.JPG
    
(#) ronin75 válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 1, 2014
Jó kis műszer. Itt a gépkönyve.
(#) Orbán József válasza ronin75 hozzászólására (») Nov 1, 2014
Köszönöm! Nagyon örülök a segítségednek!
(#) antalka válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 1, 2014
Szia ! Nem volt terhelés , három csővel kipróbáltam , igaz mind használt régi .
(#) Orbán József válasza antalka hozzászólására (») Nov 1, 2014
Azért lettem volna kíváncsi, ha leterhelve van, akár egy ellenállással is, hogy hogyan változik a kimeneten a feszültség. Van néhány egyencsövem, amit majd használni szeretnék és a táptrafó méretezéshez jó lenne valami táblázat.
Találtam is valamilyet, de azok a csövek nem nálam vannak, amikről szól.
(#) antalka válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 1, 2014
A djhans ECL86-os áramkörben 252Voltot mértem de ott már a kondik után . A bemenetre nem jutott 250Volt .
(#) antalka válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 1, 2014
Ugyanerre a trafóra tettem egy orosz egyenirányító csövet , 6C5S , terheletlenül 300Voltot mértem , de ezt nem mertem rákötni tápnak .
(#) antalka válasza antalka hozzászólására (») Nov 1, 2014
Rákötöttem és a pentóda katód ellenállása elégett .
(#) küzmös Gergely válasza antalka hozzászólására (») Nov 1, 2014
Pedig terheletlenül mindig 300V körül van. Terhelve kell mérni a tápot, de valószínűleg semmi baja. Valahol elkötés van.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2014
(#) antalka válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Nov 1, 2014
Nincs itthon 150 ohmos ellenállásom , ezt már csak hétfőn tudom tovább méregetni .
(#) mofesa válasza antalka hozzászólására (») Nov 1, 2014
150 - 220 ohm -ig bármi jó oda.
(#) antalka válasza mofesa hozzászólására (») Nov 1, 2014
Csak kiló felettieket találtam .
(#) mofesa válasza antalka hozzászólására (») Nov 1, 2014
Próbára 4db 1K párhuzamosan egymással. Nem szép, de ha ló nincs...
(#) antalka válasza mofesa hozzászólására (») Nov 1, 2014
Igaz erre nem gondoltam , a reciprok .
Következő: »»   1675 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem