Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » LC mérő
Nem tudom , hogy van megoldva a kijelző felfogatás , és forrasztása , de a kijelző bekötéseinél , illetve lábainál keres a hibát.Ha kvarc hibája lenne , akkor az első sor sem lenne jó , illetve más karakterek is hibásan , vagy értelmezhetetlen karakterek jelennének meg.
Idézet: „Ha kvarc hibája lenne , akkor az első sor sem lenne jó” Ez tévedés, nem is jó az első sor sem. Az a kép, amit belinkelt, a fekete téglalapok a fölső sorban, azt akkor látod, ha csak tápot adsz a kijelzőre, és semmi vezérlés nincs is rákötve, vagy hibás, értelmezhetetlen vezérlést kap. (akár rossz sebesség miatt is) A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2014
Ez , így igaz .Elég csak a kontrasz , illetve a fény trimmereket feltekerni , kinek , hogy van megoldva Viszont ha a kijelző adat vezetéke , vagy a kijelző lábai valahol a nem tökéletes kapcsolat miatt hiányozhat az a második sor.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2014
El se hiszitek milyen béna kis buta hibám volt: elfelejtettem beforrasztani egy lábat PIC foglalatánál... Most már szépen bekapcsolt, mindent mutat, szépen ír.
Az első dolgom a lesz, hogy rádobom a legfrissebb .hex-et aztán pedig megpróbálom behangolni. Üdv!
Na csak meg lett , akkor a hiba oka .Viszont , ha két láb beforrasztása között megiszol egy teát , akkor írd fel a homlokodra , hogy hol hagytad abba nehogy megint kimaradjon valami a későbbiekben.
Így van ez a matekkal is. Amikor gyakorlok és általános iskolás hibát vétek, akkor felírom nagy piros betűkkel a füzetbe, hogy mit hibáztam..
Apropó egy kérdés még: a kapcsolók hány állásúak kellenek hogy legyenek? Nekem mind a 3db 2 állású, és szerintem nem ilyen kellett volna. Eddig nem igen tudok elmenni a műszeren , hogy milyen állásban mit kell mutasson, stb... Mindjárt kezdek olvasni.
Mind a három kapcsoló kétállású.
Számolni szoktam a kivezetéseket forrasztás közben. Tokonként újrakezdve. Mondjuk egy dupla Europa kártyán 100 - 130 DIP IC esetén ez már 1600 - 3000 forrasztás volt kártyánként.
Sajnos nemigen akar összejönni a kalibrálás. Kezdtem volna a kondival. Rádugtam szépen a zsinórt a középsőbe meg a kondi-tekercs aljzatba, a bal szélő kalibráló kapcsolót felnyomtam, kiírt egy ellenállás értéket, megkért váltsak vissza. Megtettem, visszaváltottam, kiírta C-->0, ezután továbbváltott, és most nem mutat 0pF-ot, hanem ugrálva értékek mutat, ha ráakasztok egy kondit nem is azt méri, és az ott mutatott érték is picit ugrál...
Ha ugrál, le kell mosni a nyákot alaposan.
Ha az ic tok sok hőt kap forrasztás során , és némileg a lábak közti műanyag megolvad, akkor tud ám meglepetéseket okozni nem is keveset.Főleg , ha egy mérő , és egy elég érzékeny bemeneti pontról van szó.
Lemostam, akkor se javult. Itt egy kép, hogy nullázás után is miket mutat.
Lehet, hogy pontatlanok az alkatrészeim, amik benne vannak??? Bővebben: Link
Fóliaoldali kép talán többet segíthetne a hibakeresésben.
Kicsi a tápfesz vagy a stab IC-vel van gond, ezt jelzi az kis ikon a sor vége fele.
A háttérvilágítás ellenállása lehet, hogy túl kicsi és megterheli a dugasztápot, cseréld nagyobbra! Ha a dugasztápban ha nincs puffer elkó, akkor esetleg a bementen növelni kell az elkó értékét a stab IC előtt. A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2014
A feltett fotókról úgy látom, hogy nem megfelelő kondenzátorokat használsz:
C8 (1) 33nF, kis veszteségű lehetőleg stiroflex, esetleg poliprop. (jó MPK) kondenzátor C9, C10 (2) 1nF, 1%, kis hőfokfüggő, lehetőleg stiroflex kondenzátor Nálam első rúgásra indult.
Labortápról megy, 10,2V a kimeneten, kb. 80mA-t vesz fel. A jel nem tűnik el...
Igen, ilyen típusúakat nem tudtam beszerezni és ezért egy kolléga küldött nekem postán kondikat, és azt mondta azok valók bele, s hogy jók lesznek.
Akkor (is) a stab IC körül van a gond, az alacsony tápfesz ikon megjelenés egyértelműen mutatja.
Az ikon akkor jelenik meg, ha a bekapcsolás során a relé meghuzása után a PIC a tápfesz ingadozást detektálja, ami lehet az alacsony tápfesz követketmény, de lehet a stab IC nem megfelelő szabályzásának, kimeneti feszültségének lengése is az ok. Láthatóan nem az eredeti stab IC-alkalmaztad, egyes típusok kényesek lehetnek a kimenetükön lévő kapacitás értékére... vagy az induktív terhelésre (relé) De az is lehet hogy a nyák tápvezetékek valahol nagyon elvékonyodtak a maratás során és megnőtt az ellenállása. A 80 mA is sok! Az LCM3 7-8 mA vesz fel az eredeti satb IC-vel, a tieddel sem lehet sokkal több, 60-70 mA meg sok a háttárvilágításnak. A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2014
De egy rosz "hideg" forrasztás is okozthatja elsősorban a táp vonalon.
IC lábain kívül szerintem mindent átolvasztottam újra, stabot kicseréltem másik 7805-re, de az elemaljzatba is adtam 9V-ot, s akkor is ugyan úgy ott az elem hiba jelzése, az értékek ugrálnak továbbra is. Az áram továbbra is a 100mA környékén van...
Egy próba erejéig lekötném az LCD-ről háttérvilágítást, mert a képen elég fényesnek tűnik. Ha még úgy is sok az áramfelvétel és ingadozik a mérés, akkor a PIC-et is kivenném amíg megtalálnám mi nyeli ennyire az áramot.
A relét is nézd meg: katan-e a bekapcsoláskor, 500 ohmos típus-e, a behúzótekercs nem zárlatos?
Bekapcsolás után kb. 3-4 másodpercre rá hallok 2 egymást kb. 1s-al követő apró hangot, hogy kattanás-e azt nem tudom, bazi halk. Nem zárlatos, 500OHM-os.
A relé és közvetlen környéke nagyon furán néz ki. Vásárolj egy új nyomtatott áramkört(kifúrva!), és figyelmesebben forraszd át a még üzemképes alkatrészeket! Ez egy műszer, tehát nem elfogadható, ha egyszer ezt mér, máskor azt. A forrasztási oldalról is kellett volna egy éles képet készítened, és megosztani velünk.
Az ingadozó mérés oka nem lehet a C4 és C5 kondenzátor. A képen elektrolit kondenzátor van beültetve. A cikkben:
Idézet: „C4, C5 (2) 10µF-os tantálkondenzátor”
Ha akad két darab 10µF /16V tantálkondenzátor, próbáld ki velük.
- A háttérvilágítás áramát vedd vissza mindentől függetlenül, ha eddig nem tetted volna meg. Az áramfelvételből itélve kb. háromszorosra növelheted az előtétellenállást.
- A tantálokat is kipróbálhatod. - Az LCD vezetékeit ne az induktivitásra fektetve vezesd el, mint ahogy a képeden van. - Mérhetnél feszültségeket is! Hp41C korábban talán többször is írt az élesztés folyamatáról(keress rá) - És végül, de nem utolsó sorban bekapcsolás során mik a kalibrációs értékek: F0; Fcal Valamint ESR nullázás során mik az értékek: Re; Uesr; Fesr; F0; Fcal A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2014
Ha tud valaki C9, C10 pozícióba épülő kondenzátorokra beszerzési forrást az kérem segítsen. L1-es 100uH-s induktivitásra is jól jönne egy ötlet.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |