Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » LC mérő
Szia
bekapcsoltam lcm3 ast kapcsoló c állásban megvárom mig kiirja hogy cx =5.145Nf ezután összezárom elkó mérőt GND vel ekkor kiirja hogy Rx = ? ohm ekor callibralo kapcsoló átkapcs. Re 0.242Kohm majd c->0 Rx =? ohm utána elkó mérőt elveszem gnd ről kiirja cx=2pF de csak egy pillanatra majd cx= -4.405nF call kondenzátor és a másik 1nf os is RET ből vásárolva...vásároltam egy tucatra valót és egy ismerős egy masik műszerrel kiválogatta nekem a pontossan 1nF osakat és azokat raktam építettem be.... Elnevezés: 1 nF 630/250 V 2,5% FKP-2 RM=5mm Cikkszám: 11-04-52 Cikkcsoport: WIMA KONDENZÁTOR Gyártó: WIMA Gyártói kód: 1000/630-2.5% köszönöm a segítséget A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2014
Az egész rendszer észre sem veszi a masik 1nF os kondit mikor az is bekapcsolodik parhuzamossan..Ezt onan gondolom hogy annak a kondinak a labaira amit nem a rele kapcsol ratettem megegy 1nF ost es f0 ugynaugy 503Khz maradt a ket db i nF os kondival viszont mikor mar kapcsolt a rele es merta az fcal t ekko lement 200kHz re de iylenkor mar 3 db 1 nf os kondi volt parhuzamossan kapcsolva...Meres ilynekor se adott ertekelheto eredmenyket viszont cx beallt 0pf ra kalibracio utan szal nem ugralt fol 5nf kornyekere hanem maradt 0pf on..
Gondoltam ha beteszek a rele alltal nem kapcsolt kondi mele megegy 1n osat akkor f0 lemegy 350 korulire de nem ez tortent hanem maradt 500Khz ....viszont 3 db 1nf ossal mar lement f cal 200 ra..de ez csak rele kapcsolasa utan mikor a mero kondi is bekerult a korbe...
Szervusz!
A 100uH értéke biztos jó? A kvarc biztos 20MHz? Szkópod van?
kvarc 20Mhz ret szam 62-01-51 20mHz 30ppm mini
tekercs RLB 1314-101K 100 µH 1 A 0,12 OHM ÁLLÓ O12x12mm ret szam 56-02-42 kvarc melet 2 db 22pF kondi szkóp van kószónóm a segítséget
Akkor, használd!
Nézd meg a tényleges frekvenciát és jelalakot a rezgőkörön és a kvarcon. A mérőfej 1/10 állásban legyen.
Az első probléma, hogy stiroflex helyett 1n-os Polypropylen kondenzátort használsz.
Második nem reagáltál a Ccal áramkör folytonosságának vizsgálatára. Azt a plusz két kondit kösd a Ccal-al párhuzamosan és akkor is 200kHz-et mérsz? Szkóppal vizsgálva a test és a kimenet között milyen frekvenciát mérsz? Csak a tervezők által előírt kondenzátorokkal működik megfelelően. Ez vonatkozik a 33nF-os kondira is.
Sziasztok
Nagyon koszonom mindenki segitseget a problema megoldodott...A 20mhz es kvarc egyik laba nem volt rendessen befforasztva a pic 2 es labara meno. Azert nem hasznalok stiroflex kondit mert nem talaltam a ret katalogusaban ilyen kondit ....es onan rendeltem mindent ,de ezt a kondit forumban ajanlotak ...Most f0 480khz fcall 352Khz . Egy kerdesem azert meg lenne hozzatok ...hogy tudott elindulnia pic mukodtetnia kijelzot mericskelni kvrac nelkul ???En csak most tanulgatom PIC programozasat es idaig ugy tudtam kvarc nelkul el se szabadott volna indulnia...
Külső kvarc hiján a belső 8MHz-es oszcillátor indul el. A frekvenciaméréshez használt egyik 16 bites változó emiatt túlcsordúlt és ezért mutatott butaságokat.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2014
Már megint én: nézz utána légy szíves a mértékegységek jelölésének, írásmódjának.
Sziasztok!
Egy kérdésem volna csak, mert most dobozolom befele az LCM3-mat, és szűkségem volna a D1, D2-es diódák típusára, oda milyen dióda kellene?. ( schottky dióda de milyen?) A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2014
pl. BAT85
1N5822 3 A-s megfelel és olcsó
Köszönöm a gyors válaszokat!
Sziasztok!
Készen lett a gép, be is dobozoltam, működik tökéletesen, kivéve annyit hogy mikor kondenzátort mérek mondjuk egy 2,2µF-ost akkor a mikro betű helyett valami más betűt ír ki, ezt nem lehet ki javítani valahogy?.
Vagy átírod a programot , vagy keresel hozzá másik kijelzőt, ami tudja ezeket a spec karaktereket, vagy megbarátkozol ezzel a kis szépséghibával.
Valami előlapot még készíthetnél neki, hogy valóban készen legyen
Szia!
Inkább meg barátkozok ezzel a kis szépséghibával, már ez a második kijelző amit vettem hozzá, többet már nem fogok, már így is sokba van nekem ez a műszer, pláne hogy meg kellet vegyem hozzá a PICKIT2-est hogy fel tudjam programozni a PIC16F690-est!. A programozáshoz meg sajnos nem értek. A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2014
Újabb HEX kell hozzá.
Sziasztok!
Aki használta már az alább linkelt teszterek közül valamelyiket az megtudná mondani, hogy áramkörön belüli mérésekre használhatóak-e vagy sem? Leginkább az ESR funkció érdekelne. Véleményem szerint nem, de nem tudom pontosan, még az is lehet hogy igen. Bővebben: Link Bővebben: Link
Nagyjából BÁRMILYEN! De ha jól emlékszem, a leírásban van is javaslat. Ráadásul a mérőfej nem a dobozban van!
Szia!
Ez a készülék a tranzisztorteszter és hasonló fantázia neveken emlegetett készülék kínai változata.Tudomásom szerint nem is a legjobb programmal van töltve (nem mér frekit és hasonlókat),igazából nem való arra amire Te szeretnéd használni,de tesztelésre jó kiszerelt alkatrészeknél.
Tetszik ez is: Bővebben: Link
Szia!
Ennek a készüléknek is van saját témája: AVR-es tranzisztorteszter Ez a fórum elsősorban az LCM3 mérőműszerről szól. Üdv.: Feri A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2014
ITT leírtam a tapasztalataimat. Nem túl pontos, öntesztre nem képes, a grafika a mérés rovására megy.
Ezek a teszterek tudomásom szerint "In-Circuit" mérésre nem alkalmasak. Nem lett hozzájuk program fejlesztve ehhez a funkcióhoz.
Sziasztok!
LCM3 műszer ügyében kérnék segítséget. 2 hónap "nyaralás" után végre ismét lett egy kis időm és gondoltam megépítem az LCM3-at. Szóval az 1nF-os és 33nF-os kondik ügyében szeretnék tájékozódni, hogy milyet érdemes használni illetve hol lehet beszerezni őket? Összekapartam néhányat szerintetek ezek közül mi használható? A 2 db szürke közül az egyik egy x2-es a másik egy elvileg jobb minőségű talán 5 vagy 10%-os, csak persze annak a lábtávolsága nem igazán jó. A másik 4 átlátszóról nem tudok sokat, hogy az most polisztirol vagy polietilén én nem tudom. A kicsikre 1000J van ráírva (5%-osak). 1nF-ban van 10%-os olyan lapított kivitelbe mint a 33nF, de az szerintem polietilén ami nem túl jó.
Sziasztok!
Milyen hibát követhettem el? Megépítettem az LCM3-at, de csak az egyik sorban világítanak a kijelzőnek a pont így, mint a másik fórumtársunknak: Bővebben: Link Leellenőriztem a kijelzőm kompatibilis (direkt így vettem egy sráctól a itt a HE-n..)
A kijelződ csak tápot kap, vezérlést nem. Lehet elkötés: rossz a kijelző bekötése (sorrend, vagy forrasztási hiba), lehet a PIC program hibája is: nincs programozva, vagy hibásan - v. részben van csak programozva, és lehet PIC körüli hardwer hiba is: PIC, vagy kvarc, vagy a kondija.
Köszönöm a tippeket, holnap rájuk lesek. A PIC program hiba kilőve, most este beleraktam 2x 2 különböző verziót is, vissza is olvastam őket, szóval ott nem lehet gond. A PIC-et is újan vettem ahogyan a kvarcot is. A többi esélyes.
Üdv!
Ha szkópod van, érdemes rálesni a kvarcra, jár-e, és mennyivel? Az LCD vezérlő és adat lábain van-e mozgás?
A másik módszer, hogy bekapcsoláskor fülelsz, mert a reed relé pici kattanása hallható bekapcsolás után kb. 1-2 másodperccel. Ha ez OK, akkor a PIC dolgozik, fut a program.
Szkópom sajnos nincs, de a relére rá fogok hallgatni.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |