Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   145 / 188
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Okt 31, 2014 1 /
 
Nem tudom , hogy van megoldva a kijelző felfogatás , és forrasztása , de a kijelző bekötéseinél , illetve lábainál keres a hibát.Ha kvarc hibája lenne , akkor az első sor sem lenne jó , illetve más karakterek is hibásan , vagy értelmezhetetlen karakterek jelennének meg.
(#) qvasz2 válasza eyess hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
Idézet:
„Ha kvarc hibája lenne , akkor az első sor sem lenne jó”

Ez tévedés, nem is jó az első sor sem. Az a kép, amit belinkelt, a fekete téglalapok a fölső sorban, azt akkor látod, ha csak tápot adsz a kijelzőre, és semmi vezérlés nincs is rákötve, vagy hibás, értelmezhetetlen vezérlést kap. (akár rossz sebesség miatt is)
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2014
(#) eyess válasza qvasz2 hozzászólására (») Okt 31, 2014 /
 
Ez , így igaz .Elég csak a kontrasz , illetve a fény trimmereket feltekerni , kinek , hogy van megoldva Viszont ha a kijelző adat vezetéke , vagy a kijelző lábai valahol a nem tökéletes kapcsolat miatt hiányozhat az a második sor.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2014
(#) janikukac válasza eyess hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
El se hiszitek milyen béna kis buta hibám volt: elfelejtettem beforrasztani egy lábat PIC foglalatánál... Most már szépen bekapcsolt, mindent mutat, szépen ír.
Az első dolgom a lesz, hogy rádobom a legfrissebb .hex-et aztán pedig megpróbálom behangolni.
Üdv!
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Na csak meg lett , akkor a hiba oka .Viszont , ha két láb beforrasztása között megiszol egy teát , akkor írd fel a homlokodra , hogy hol hagytad abba nehogy megint kimaradjon valami a későbbiekben.
(#) janikukac válasza eyess hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Így van ez a matekkal is. Amikor gyakorlok és általános iskolás hibát vétek, akkor felírom nagy piros betűkkel a füzetbe, hogy mit hibáztam..
Apropó egy kérdés még: a kapcsolók hány állásúak kellenek hogy legyenek? Nekem mind a 3db 2 állású, és szerintem nem ilyen kellett volna. Eddig nem igen tudok elmenni a műszeren , hogy milyen állásban mit kell mutasson, stb... Mindjárt kezdek olvasni.
(#) Hp41C válasza janikukac hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Mind a három kapcsoló kétállású.
Számolni szoktam a kivezetéseket forrasztás közben. Tokonként újrakezdve. Mondjuk egy dupla Europa kártyán 100 - 130 DIP IC esetén ez már 1600 - 3000 forrasztás volt kártyánként.
(#) vargaf válasza janikukac hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Szia!
A kapcsolók két állásúak. Beállítás folyamata:
LCM3 beállítása
Üdv.: Feri
(#) janikukac hozzászólása Nov 1, 2014 /
 
Sajnos nemigen akar összejönni a kalibrálás. Kezdtem volna a kondival. Rádugtam szépen a zsinórt a középsőbe meg a kondi-tekercs aljzatba, a bal szélő kalibráló kapcsolót felnyomtam, kiírt egy ellenállás értéket, megkért váltsak vissza. Megtettem, visszaváltottam, kiírta C-->0, ezután továbbváltott, és most nem mutat 0pF-ot, hanem ugrálva értékek mutat, ha ráakasztok egy kondit nem is azt méri, és az ott mutatott érték is picit ugrál...
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Ha ugrál, le kell mosni a nyákot alaposan.
(#) eyess válasza janikukac hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Ha az ic tok sok hőt kap forrasztás során , és némileg a lábak közti műanyag megolvad, akkor tud ám meglepetéseket okozni nem is keveset.Főleg , ha egy mérő , és egy elég érzékeny bemeneti pontról van szó.
(#) janikukac hozzászólása Nov 2, 2014 /
 
Lemostam, akkor se javult. Itt egy kép, hogy nullázás után is miket mutat.
Lehet, hogy pontatlanok az alkatrészeim, amik benne vannak??? Bővebben: Link
(#) CHZ válasza janikukac hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Fóliaoldali kép talán többet segíthetne a hibakeresésben.
(#) p_istvan válasza janikukac hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Kicsi a tápfesz vagy a stab IC-vel van gond, ezt jelzi az kis ikon a sor vége fele.
A háttérvilágítás ellenállása lehet, hogy túl kicsi és megterheli a dugasztápot, cseréld nagyobbra!
Ha a dugasztápban ha nincs puffer elkó, akkor esetleg a bementen növelni kell az elkó értékét a stab IC előtt.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2014
(#) efraim válasza janikukac hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
A feltett fotókról úgy látom, hogy nem megfelelő kondenzátorokat használsz:

C8 (1) 33nF, kis veszteségű lehetőleg stiroflex, esetleg poliprop. (jó MPK) kondenzátor
C9, C10 (2) 1nF, 1%, kis hőfokfüggő, lehetőleg stiroflex kondenzátor

Nálam első rúgásra indult.
(#) janikukac válasza p_istvan hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Labortápról megy, 10,2V a kimeneten, kb. 80mA-t vesz fel. A jel nem tűnik el...
(#) janikukac válasza efraim hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Igen, ilyen típusúakat nem tudtam beszerezni és ezért egy kolléga küldött nekem postán kondikat, és azt mondta azok valók bele, s hogy jók lesznek.
(#) p_istvan válasza janikukac hozzászólására (») Nov 2, 2014 / 1
 
Akkor (is) a stab IC körül van a gond, az alacsony tápfesz ikon megjelenés egyértelműen mutatja.
Az ikon akkor jelenik meg, ha a bekapcsolás során a relé meghuzása után a PIC a tápfesz ingadozást detektálja, ami lehet az alacsony tápfesz követketmény, de lehet a stab IC nem megfelelő szabályzásának, kimeneti feszültségének lengése is az ok.
Láthatóan nem az eredeti stab IC-alkalmaztad, egyes típusok kényesek lehetnek a kimenetükön lévő kapacitás értékére... vagy az induktív terhelésre (relé)
De az is lehet hogy a nyák tápvezetékek valahol nagyon elvékonyodtak a maratás során és megnőtt az ellenállása.
A 80 mA is sok! Az LCM3 7-8 mA vesz fel az eredeti satb IC-vel, a tieddel sem lehet sokkal több, 60-70 mA meg sok a háttárvilágításnak.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2014
(#) p_istvan válasza p_istvan hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
De egy rosz "hideg" forrasztás is okozthatja elsősorban a táp vonalon.
(#) janikukac válasza p_istvan hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
IC lábain kívül szerintem mindent átolvasztottam újra, stabot kicseréltem másik 7805-re, de az elemaljzatba is adtam 9V-ot, s akkor is ugyan úgy ott az elem hiba jelzése, az értékek ugrálnak továbbra is. Az áram továbbra is a 100mA környékén van...
(#) benjami válasza janikukac hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
Egy próba erejéig lekötném az LCD-ről háttérvilágítást, mert a képen elég fényesnek tűnik. Ha még úgy is sok az áramfelvétel és ingadozik a mérés, akkor a PIC-et is kivenném amíg megtalálnám mi nyeli ennyire az áramot.
(#) p_istvan válasza janikukac hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
A relét is nézd meg: katan-e a bekapcsoláskor, 500 ohmos típus-e, a behúzótekercs nem zárlatos?
(#) janikukac válasza p_istvan hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Bekapcsolás után kb. 3-4 másodpercre rá hallok 2 egymást kb. 1s-al követő apró hangot, hogy kattanás-e azt nem tudom, bazi halk. Nem zárlatos, 500OHM-os.
(#) kivancsi4 válasza janikukac hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
A relé és közvetlen környéke nagyon furán néz ki. Vásárolj egy új nyomtatott áramkört(kifúrva!), és figyelmesebben forraszd át a még üzemképes alkatrészeket! Ez egy műszer, tehát nem elfogadható, ha egyszer ezt mér, máskor azt. A forrasztási oldalról is kellett volna egy éles képet készítened, és megosztani velünk.
(#) Hp41C válasza p_istvan hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Az ingadozó mérés oka nem lehet a C4 és C5 kondenzátor. A képen elektrolit kondenzátor van beültetve. A cikkben:
Idézet:
„C4, C5 (2) 10µF-os tantálkondenzátor”
(#) janikukac válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Szóval akkor mit tegyek?
(#) Hp41C válasza janikukac hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Ha akad két darab 10µF /16V tantálkondenzátor, próbáld ki velük.
(#) p_istvan válasza janikukac hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
- A háttérvilágítás áramát vedd vissza mindentől függetlenül, ha eddig nem tetted volna meg. Az áramfelvételből itélve kb. háromszorosra növelheted az előtétellenállást.
- A tantálokat is kipróbálhatod.
- Az LCD vezetékeit ne az induktivitásra fektetve vezesd el, mint ahogy a képeden van.
- Mérhetnél feszültségeket is! Hp41C korábban talán többször is írt az élesztés folyamatáról(keress rá)

- És végül, de nem utolsó sorban bekapcsolás során mik a kalibrációs értékek: F0; Fcal
Valamint ESR nullázás során mik az értékek: Re; Uesr; Fesr; F0; Fcal
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2014
(#) rhesus23 hozzászólása Nov 8, 2014 /
 
Ha tud valaki C9, C10 pozícióba épülő kondenzátorokra beszerzési forrást az kérem segítsen. L1-es 100uH-s induktivitásra is jól jönne egy ötlet.
(#) Hp41C válasza rhesus23 hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
FDH -- 1000pF 1%, LOMEX -- 100uH
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2014
Következő: »»   145 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem