Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 133
(#) feco76 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 19, 2014 /
 
SILVER2 a típus. De régi, legalább 5-6 éves vettem, de csak idén szereltük fel végre.
De nem márkás. A lámpa az a key lumy antennával. Leiras szerint 433 Mhzes antennával.
koax 3 méter, 50 Ωos. Kerítés teljesen fém az egész, bár a lámpa műanyag, nem hiszem ez gondot okozhat.
(#) péter71 hozzászólása Okt 30, 2014 /
 
SDziasztok. Multkor lecseréltem a q36 os vezérlésem,egy came zbx-6 ra. Eddig minden jól működik, kivéve,hogy párszor magától kinyílik a kapu. Az utcában senkinek sincs elektromos kapuja,az nem zavar be. Mi lehet a gond? Még nem tötöltem a memoját. Péter
(#) layzi hozzászólása Okt 31, 2014 /
 
Sziasztok. Olyan gondom lenne hogy van kèt rádios vevőegysègem, most pontos neve ne tudok, de 4 satornás, tudja a bistabilt meg az egy gombhoz több relè. 4 gombos táv van mindegyikhez. Az a gondom hogy alig veszi a jelet az egysèg. Elmèletileg ha jol tudom vagy 50m-t tudnia kellene antenna nèlkül is de raktam rá egy rf antennát, de ugyanugy alig veszi a jelet. Elemcsere megvolt öbb elemmel is probáltam. Egy dobozba van a kèt táv hogy ne kelljen kettőt hordozni. Autoba van beèpitve a vevő különfèle feladatokat lát el. Amikor a gyári dobozában volt kb 3m-röl vette sak a jelet ante na nèlkül. Fènykorában èpületven volt használva ès a kinti sirompot vezèrelte de egyre rosszabb lett, ezèrt lett cserèlve. Mi lehet a problèma?
(#) Janaboy hozzászólása Nov 1, 2014 /
 
Sziasztok!

Remélem jó helyre célzom a kérésemet! Adott egy kapunyitó elektronika, ami nem végzi a dolgát! Az egyik motor (M1) nyit rendesen, de a másik motorra (M2) nem megy ki a feszültség!
Egy helyi szaki megnézte, és a képen berajzolt lábat kiforrasztotta, mert az elmondása szerint a jobboldalt látható nagy méretű chipről nem küld ki jelet! Azt nem értem teljesen, hogy mivel az adott chip tartalmazza a szoftvert, hogy tudta azt kimérni, hogy az nem jó, de a lényeg, hogy megoldást keresnék!
Tud valaki adni? Ha beszerzünk esetleg a chipből egy ugyanolyat van esély áttölteni a régiből a szoftvert? Feltéve, ha tényleg azzal van a baj!?

Köszi előre is!
üdv
(#) proli007 válasza Janaboy hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Hello! Nem ismerem ezt a procit, de az adatlap azt írja, hogy a 48C50-es maszk programozott (gyárilag benne a kívánt progi), a 48R50 meg OTP memóriás. Vagy is az csak egyszer égethető és általában ezeket kiolvasni sem lehet..
(#) uniman válasza Janaboy hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Hello.
Talán csak egykapus módra van programozva...ezért meg kéne próbálni újraprogramozni az egészet az elejétől.
Ha tényleg a CPU a hibás (és ha leírtad volna, hogy ez egy MOTECK cucc), akkor már csak meg kell keresni forgalmazó/szervizét...
(#) Janaboy válasza uniman hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Működés közben állt meg! Bár a távirányító újraprogramozását nem próbáltuk, de alapból nyitja az egyik szárnyat, csak a másikat nem indítja el! Azért nem írtam, hogy MOTECK cucc, mert gőzöm se volt róla, kb semmi sincs ráírva!
Ennyit találtam, de többet nem:
http://www.kapunyito-bolt.hu/userspace/Kezelesi/sw200d1.pdf
Próbáltunk forgalmazóval/szervizzel kezdeni, de semmi válasz!
Mennyire valószínű, hogy a procival van a gond? Amúgy a típusa az 48R50 -es!
Még annyi megjegyzés, hogy a két felső kondi a hiba megjelenések enyhén púposak voltak, természetesen ezek cserélve lettek! Nem tudom, hogy ennek van-e jelentősége!?

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2014
(#) mraulajos hozzászólása Nov 3, 2014 /
 
Hali uniman!
Az innen indított témával kapcsolatban most jutottam a javaslatod ki próbálásara, és lám csodát, mind a két szárny úgy működik ahogy kell. Mindent töröltem, gyári visszaállítás, távirányítók újra tanítása. Ha kicsit visszaolvasol tudod miről van szó. Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
(#) zsoltee0001 válasza Janaboy hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Szia
Megnyugtatásképp írom, hogy én még nem találkoztam kimenethibás processzorral kapunyitók terén.
Ezek ált. túlfesztől döglenek meg, de akkor meg se kép- se hang nem lenne.
Én azt az ULN 2003-at vizsgálnám mert az kapcsolja a reléket, ill, a relé védődiódáját mérném, nem-e zárlatos.

Ha mégis processzorhiba lenne, felejtsd el, hogy a gyártó bármit is kiad, beleértve a felprogramozott IC-t, nekem volt, hogy szabvány microchip procihoz kellett volna firmware, szóval még tudtam is volna írni, mégse sikerült szereznem, a jó meg le van readprotectelve
Üdv
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
(#) Janaboy válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Egy másik kolléga privátban próbál segíteni nekem és ő kérte, hogy mérjem már ki a kiforrasztott lábat a procin feszültségre!
Ugye a képeken látszik, hogy ki van forrasztva a láb és visszakövettem a procihoz! Az adott lábra tettem (DC mérésben persze) a piros mérőcsúcsot, a feketét pedig az alaplapon lévő általános GND-hez, mivel az IC leírásában én nem láttam GND lábat! A lényeg, hogy 5V-ot mutat stabilan! Ha a kapunyitást csinálom, akkor sem változik ez az érték!
Annyi infó még, mint írtam a hozzászólásomban, hogy egy szaki már korábban kimérte és azzal, hogy kiforrasztotta az adott lábat a prociról így az m1-es motorra is ad feszültséget, de csak addig megy, amíg az m2-es kötött motor az ajtót be nem zárja!
Nem tudom, hogy ezzel okosabbak lettünk-e!?
(#) zsoltee0001 válasza Janaboy hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Ha 5 voltot adsz arra a lábra amit kiforrasztottál (pesrsze nem a lábra, hanem a fóliára) kapcsol a relé?
Újra tanítást próbáltad? "auto" gomb 2 másodpercig nyomva tart.
Üdv
(#) Janaboy válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Újratanítást már próbáltuk, de semmi! De eleve 5 volt megy rajta, célszerű így még 5v-ot ráküldeni?
(#) layzi hozzászólása Nov 5, 2014 /
 
Hali. sajna nem tudok mit kezdeni ezzel a rádiós egységgel, mitől csökkenhet a jel erőssége? alig 2m-ről sem működik. távban az elem jó. a vevővel lehet valami, mert másik távval is ugyanaz..
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2014
(#) fele hozzászólása Nov 8, 2014 /
 
Sziasztok!

Adott egy Einhell fag-2601-es kapunyitóm.
Hétfő reggel nem nyitotta a kaput, aztán áramtalanítottam, újraprogrammoztam úgy nézet ki hogy megjavult,
De este mikor hazaértem ki-be nyitogatta csukogatta a kaput.
Volt amikor csak félig, volt amikor teljesen, de amikor teljesen becsukta max.1 perc utan nyitotta is.
Kérdésem az lenne, hogy találkozott-e valaki már ilyen problémával illetve tud-e valaki segíteni?
Ha esetleg nem javítható akkor milyen vezérléssel lehetne helyettesíteni, esetleg van-e valakinek eladó?
A motorból 5 vezeték jön ki!
Nagyon megköszönök minden segítséget.
Üdv.:Fele
(#) mraulajos hozzászólása Nov 9, 2014 /
 
Hali!
Kb. 10 éve beszereltem/üzemeltem egy DITEC Cross 3E Tip. tolókaput. (képek) Minden tökéletesen működik azóta is. Most gondolt egyet a tulaj, hogy:
- nyitáskor ne működjön a fotocella, tehát ne álljon meg a kapuszárny, ha bele mennek.
- az automata visszazárást iktassuk be.
Fotocella kiiktatást nem találtam.
Az automata visszazárást pedig pont fordítva csinálja, tehát a bezárás után, a beállított időre kinyitja a kaput.
Próbáltam a motor polaritását felcserélni, de akkor viszont a nyitást nem végezte el, csak kb. 1 m ig.
A képen látszik egy kétkapcsolós BIP kapcsoló, amivel lehet állítani, hogy milyen irányban kezdjen dolgozni a motor. A polaritás cserénél ezt hiába kapcsolgatta. Encóder?
(#) mraulajos hozzászólása Nov 9, 2014 /
 
Nem találok leírást kimondottan ehhez a típushoz. DITEC Cross 3E
(#) kameleon2 válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Szia! A fotocella - bármilyen gyártmány - valamilyen hurkot figyel. Ha ezt a hurkot a vezérlő kapja meg - olyan, mintha a fotocella előtt nem ment volna el semmi. Az, hogy ez a típus, most rövidzárat érzékel, vagy ellenálláshurkot - azt te tudod leghamarabb megmondani. Ahová a fotocella vezetékei bejönnek - ott mit mérsz ha közélépsz és mit mérsz ha nem....
(#) mraulajos válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Ennyi bekötési leírást találtam, csak nem igazán értem az olaszt.
(#) kameleon2 válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Ha megnézed - ott az angol is mögötte . 6-os safety stop lesz szerintem, ami neked kell innen nézve és az 1-es pont(+24V). E kettő közé kell legyen kötve az alapban záró érintkeződ. Azaz, ha ide rövidzárat teszel - meg is oldottad a problémát, kiiktattad az infrakaput. De nem látom, mi hová van kötve most.
(#) mraulajos válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Ez oké, ez így van ahogy írod, az egyik képen látszik, hogy ide van kötve a fotocella, ha jól meg nézed rá is van írva a vezetékre. A másik fehér vezeték a fotocella táplálása. Nem akarjuk kiiktatni, azt szeretnénk, ha csak becsukásnál funkcionálna, nyitásnál nem, mert most minkét irányba megáll a kapu, ha mozgást érzékel.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2014
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Szia
Bizony az enkóder.
Pont a múltkor szívtam egy ilyennel és át is lett alakítva végálláskapcsolósra.
Pár perc bekapcsolás után az enkóder bizonytalan jelet adott.
Mondjuk érdemes szétkapni, nem egy bonyolultság, mivel opto jeladó és a tömítés nincs túlzásba víve pókék szeretnek beköltözni.
(#) mraulajos hozzászólása Nov 10, 2014 /
 
Hali!
Köszi,(zsoltee0001) erre gondoltam.
Másik gond, ez egy Q36 os vezérlés. Teljesen újra indítottam rajta mindent. Gyári beállítások, adók törlése, újra tanítása, stb. Egy hétig kb, minden oké, most megint gondol egyet és bizonyos időközönként kinyit/becsuk. Teljesen új cucc, pókok kizárva. Várom minden hozzáértőnek a tanácsát. Köszönöm!
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Szia
Első lépésként a vevőt iktasd ki. Milyen fajta vevővel megy? Sajátja, vagy külsős?
Üdv
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Saját.
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
1 Hét hibamentes üzem már ki szokta zárni az elektromos hibát.
Mivel nem ismerem a vevőjét, de láttam már érdekes dolgokat főleg olyan helyen ahol sok távirányítós kapu dolgozik.
idézet a leírásból:
Idézet:
„A távirányító kódjának megváltoztatása nagyon fontos, mert
ennek elmulasztása esetén, más illetéktelen személy is esetleg tudja működtetni az ön
kapunyitóját. )”

Más tipusú vevőknél le lehet kérdezni, hány kód van eltárolva, esetleg ezeni svan ilyen funkció, meg kéne nézni, nincs-e +1 rajta.
Üdv
(#) mraulajos válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 11, 2014 /
 
Töröltem a vevőből az öszzes adót/távirányítót, és újra tanítottam. A távirányító kódját csak akkor tudom változtatni ha dip kapcsoló sor van benne, Vagy nem jól tudom?
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2014
(#) mraulajos hozzászólása Nov 13, 2014 /
 
Hali!
Szerintetek ez a vevő alkalma e arra, hogy egy 24V os behúzó tekercsel működő mágneskapcsolót vezéreljek.? Tehát a vevőn lévő kis reléknek, 24V ot kellene átvezetni az érintkezőkön.
(#) kameleon2 válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Tudom - hülye kérdés, de egy ilyen nem lenne neked elég? Vagy valamelyik ezek közül? Be vannak dobozolva, adó+ vevő csak válogatni kell. Ja és olcsóbb....
(#) mraulajos válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Persze, - igazad van.
Nem mondom hogy az ára nem érdekes, de a munkahelyemre kell, ahol BENINCA rendszerrel működő elektromos kapu van. A kapun belül (20m) van egy sorompó is, aminek a nyitása/zárása most nyomógombos vezérléssel (24V), végállás kapcsolókkal működik. Ennek a távirányítós működését kell megoldanom. A négy csatornás távirányítón most kettő gomb foglalt, nagykapu/gyalogos, a másik kettő jó lenne a sorompó nyitás/zárásra, mivel itt a vevőnek mind két csatornáját be kell iktatnom.
(#) zsoltee0001 válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Szia

Ezeken a vevőkön ez a a szabvány Bővebben: Link kis mikrorelé van, igazából a leválasztás és a jelátvitel a lényeg, az, hogy 24 voltos valamit akarsz kapcsolni egy dolog, de mekkora az áramfölvétele?
Ha 24V 1 A-nál nem nagyobb akkor ok, persze egyenáramról (pufferelt) és használj védődiódát, akkor nem lesz gond.
Üdv
Következő: »»   10 / 133
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem