Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sztereó DAC
 
Témaindító: meszattila, idő: Ápr 10, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   37 / 99
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Nekem egyáltalán nem jött ki belőle hang. Én is kipróbáltam, több variációban, de sehogy sem lett jó.
Aztán hagytam, mert már nem volt idegem foglalkozni vele.
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Akkor próbáld már ki valami másról is, ma már minden PC alaplapon van spdif kimenet.
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Nem, CD ről kell működnie, PC-és vackokkal nem foglalkozom.
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Egészségedre.
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Akkor nálam fél siker, bal csatorna ok..
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2014
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Csinálj még egyet, és meg is van a sztereo
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2014
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
De csak akkor ha annak a jobb kimenete fog működni, két ballal nem sokra megyek..
(#) 20sz Jófiú válasza CHZ hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Menni fog az csak kitartónak kell lenni.
Megnéztem pár kapcsolási rajzot ezzel a PCM1794A IC-vel. Azokon az FMT0, FMT1 és az RST kivezetések közvetlenül a VDD-re vannak kapcsolva nem a VCC-re. Esetleg megpróbálhatnád kivenni azt a három 47k-s ellenállást és az IC kivezetéseit közvetlenül a VDD-re kapcsolni.
(Az előfordulhat, hogy butaságot írtam, mert az elektronika ezen részét nem ismerem).
(#) Buvarruha válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Nov 8, 2014 /
 
Az RST a reset, azt megfelelően kell kezelni, semmi köze hozzá. Nézzétek már meg a doksit az ég szerelmére, világosan benne van, hogy mikor dolgozik sztereóban, ha úgy van beállítva, de nem szól, akkor hibás a forrás, esetleg szakadt a LeftRight clock, vagy a konkrét esetben nem olyan formátummal dolgozik a lejátszó, ezért kellene kipróbálni más forrásból. Ennyi, ezen nincs mit tovább bonyolítani más hiba nem lehet.
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Idézet:
„[[quote]/Nézzétek már meg a doksit az ég szerelmére, világosan benne van, hogy mikor dolgozik sztereóban, ha úgy van beállítva, de nem szól, akkor hibás a forrás, esetleg szakadt a LeftRight clock, vagy a konkrét esetben nem olyan formátummal dolgozik a lejátszó, ezért kellene kipróbálni más forrásból. Ennyi, ezen nincs mit tovább bonyolítani más hiba nem lehet. [quote]”

Sajnos ezeken már túl vagyok, nem is tettem volna fel itt a problémám , ha ezeket előtte nem ellenőriztem volna. DIR9001 (azonos beállításban)/ PCM1793 DAC működik, CD digitális kimenetéről, csak ez nem. Kíváncsian várom, ha összedobod, neked hogyan indul.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2014

PCD DAC.1.jpg
    
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Azt hittem, hogy a lejátszó adatbuszáról hajtod közvetlenül. Ha már SPDIF vevő van rajta, akkor legalább egy próba erejéig dugd rá a PC-re az ég szerelmére már. Mennie kell, multiméterrel ellenőrizd az IC-n, hogy tényleg földön vannak-e a lábak, ez azt jelenti, hogy az IC szélén, ahol találkozik a láb az IC tokjával mérd meg, hogy földön van-e, de ne nyomd rá erősen a mérőtüskét, lehet, hogy szakadás van, csak nem látszik. Nem vicc, én is jártam úgy az egyik DAC-nál, hogy ránézésre szépen be volt forrasztva a láb, de valójában mégis szakadt volt és a kimenet eldőlt egy irányba, mert lógott az OPAMP egyik bemenete. Kerestem összevissza a hibát, mire kiderült, hogy a PCM egyik lába nem volt beforrasztva, de ez nem látszott még nagyítóval sem.

Most beugrott olyasmi, hogy a lejátszó valúszínűleg 16biten dolgozik és a PCM-24-re van álítva. Dugd rá PC-re!
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2014
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Idézet:
„Azt hittem, hogy a lejátszó adatbuszáról hajtod közvetlenül. Ha már SPDIF vevő van rajta, akkor legalább egy próba erejéig dugd rá a PC-re az ég szerelmére már.”

Képen is látszik a DIR9001, több CD digitális kimenetéről is próbáltam, az nem lehet a hiba oka..
Idézet:
„multiméterrel ellenőrizd az IC-n, hogy tényleg földön vannak-e a lábak, ez azt jelenti, hogy az IC szélén, ahol találkozik a láb az IC tokjával mérd meg, hogy földön van-e, de ne nyomd rá erősen a mérőtüskét, lehet, hogy szakadás van, csak nem látszik.”

Ez volt az első amit ellenőriztem. OPA nélkül is mértem, közvetlenül a két kimenetet..
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2014
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
De most nem a kimenetekről beszlek, az csak példa volt, hanem a konfigurációs lábakról! És ne CD-ről próbáld, mert az biztos, hogy 16 bites, hanem PC-ről!
(#) denon888 hozzászólása Nov 9, 2014 /
 
Igazából logikusnak tűnik miért szól csak az egyik oldal. A "Hardware Control Switches" táblázatát nézegetve több féle beállítás lehetséges.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2014
(#) CHZ válasza denon888 hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Szia!
Én is itt sejtem a problémát, de még nem tudom a megoldását.
Tudod már régebben összeraktam, akkor feladtam, most ismét próbálkozom.
Ennek működni kell...
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Értem, de biztos, hogy nem ez a probléma oka, CD ről is mennie kell. PCM1793 is 24 bit .. és az működik..
Egyébként mono beállításban is kell mind két kimeneten jelnek lenni.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2014
(#) denon888 válasza CHZ hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Nem feltétlenül kell mindkét kimeneten jelnek lenni. Ha jól értelmezem a táblázatot, van olyan hogy L vagy R csatorna aktív Mono módban.
(#) saraha hozzászólása Nov 9, 2014 /
 
Sziasztok.Van egy ilyen DAC-om.Arra gondoltam,hogy lekoppintanám ezt a nyákot (mert elég egyszerű lenne) és csinálnék egy másikat.A baj,hogy csak 1794,1795 meg 1798 chipjeim vannak.Ezek közül be tudom tenni valamelyiket a 1793 helyére?Kipróbálni már nem tudom mert már beforrasztottam.
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
De a kettő közel sem ugyanaz. Komolyan felfoghatatlan számomra, hogy miért nem vagy képes rádugni valami másra, vagy ellenőrizni, hogy a lábak tényleg nem kontaktihábásak-e. Mi a *** kérdezel, ha fittyet hánysz a válaszra? Gondolod, hogy, ha bámulod még egy darabig, akkor elkezd szólni? Komolyan nem értem, vagy tedd, amit javaslunk, vagy ne írj ide többet, ez valami botrány, ha annyira tisztában vagy a működésével, akkor old meg magad és ne kérdezz!

Ejnye! Finomabban is lehetne!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2014
(#) Buvarruha válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Az kimeneti műveletierősítő 2-es és 3-as lába között elég közel van a vezetősáv, nincs rövidzár?
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Köszönöm eddigi segítséged!
Megoldom...
(#) CHZ válasza saraha hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Szia!
1793 nem kompatibilis, más a lábkiosztása is, ezért sem tudod helyere betenni, a 1794-et..
Tervezni kell hozzá másik nyákot.
(#) saraha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Köszönöm,igen közben rájöttem én is,csak már nem tudtam törölni a h.sz-t.
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Helyes, de hogy miért fáj neked kipróbálni valami mással az felfoghatatlan számomra, nem tudok elképzelni semmiféle logikus indokot arra, hogy miért esne nehezedre rádugni egy PC-re, DVD lejátszóra, vagy bármire, ami képes 24 bites adatot küldeni. Elég egyszerű szerkezet, beláthatod, hogy kontakthibán, panelzárlaton, hibás műveleti erősítőn(?) kívül más hibája nem lehet, csak a forrás. A próba 35másodpercet rabolna az életedből kb.
(#) CHZ válasza saraha hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Van hozzá nyáktervem ha kell, működő.
(#) saraha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Pont most írtam a kunyeráló privit,de akkor nem küldöm el.Köszönöm Zoli élnék a lehetőséggel és szeretném akkor elkérni.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2014
(#) CHZ válasza saraha hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Elküldtem..
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Idézet:
„Helyes, de hogy miért fáj neked kipróbálni valami mással az felfoghatatlan számomra, nem tudok elképzelni semmiféle logikus indokot arra, hogy miért esne nehezedre rádugni egy PC-re, DVD lejátszóra, vagy bármire, ami képes 24 bites adatot küldeni. Elég egyszerű szerkezet, beláthatod, hogy kontakthibán, panelzárlaton, hibás műveleti erősítőn(?) kívül más hibája nem lehet, csak a forrás. A próba 35másodpercet rabolna az életedből kb.”

DVD-ről is próbáltam, nem változott semmi.
PCM1794 kimenetein semmi zárlat, átmértem, nem egyszer, konfigurációs probléma van, szerintem..
A DIR9001 sem működött elsőre, kapcsolás hibája miatt, reset kivezetését közvetlenül a tápra kapcsolták, ezt sikerült javítanom...
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 9, 2014 /
 
Idézet:
„DVD-ről is próbáltam, nem változott semmi.”
Na végre köszönöm, legalább már tudjuk, hogy nem ez a baj, részemről most van csak kizárva. A konfigurációnak elvileg jónak kell lennie ott kontakthibára tippelnék még, főleg ilyen paneles átalakítós megoldásnál.
(#) CHZ válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Én is több kapcsolást tanulmányoztam már.., CHSL kivezetés 3,3V tápra kötik több helyen is, nem GND-re. Kipróbáltam az összes variációt, de nem hozott eredményt.

DC méréseket is végeztem, -out/L, +out/L kivezetéseken 1,2V mérhető, a -out/R szintén 1,2V a +out/R viszont 0V. OPA nélkül mértem, zárlat nincs a panelen, így PCM1794 hibájára tippelek már. Mind kettő ezt produkálja, ezért zártam eddig ki az IC hibát.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2014
Következő: »»   37 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem