Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1616 / 2500
(#) CHZ válasza fecameca hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Ügyesen méregettél, gratulálok!
(#) szaka válasza Doncso hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Hello!

Kicsit tovább jutottam a végfok modullal kapcsolatban.
A lényeg hogy semmi nincs elszállva a műgyanta alatt, csupán a gyanta öregedése miatt felszakított valamilyen alkatrészt a panelen. Viszont 100 fok a sütőben és cseppnyi feszegetés után beindult. Viszont amint lehűl nem megy.
Kérdésem az lenne, hogy az alkatrészek mekkora hőmérsékletet bírnak ki a "sütőben"?
Hátha megolvadna annyira a gyanta hogy a kontakt tartós lenne.
(#) Buvarruha válasza szaka hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
5 perc 230-on, de nem fog segíteni hosszútávon.
(#) szaka válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Az ón mennyinél kezd el folyékonnyá válni?
Hátha összeforradna az a szakadás
(#) Buvarruha válasza szaka hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Ha ólommentes, akkor 220 környékén.
(#) szaka válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Már melegítem is a sütőt
(#) Hetope hozzászólása Nov 23, 2014 /
 
Hát most egy olyat kérdezek amilyet még nem kérdezett senki.Létezik-e megoldás arra hogy hogyan kell egy PA fokozatot megfogni bizonyos teljesítményen hogy attól ne adjon le nagyobb teljesítményt ? Mivel a ZOFFMUSIC eredetileg 150 Wattos volt de a most berakott IRFP-kel sokkal többre lenne képes de szerintem már azt a teljesítményt a kapcsolás többi része nem viselné el ezért kellene valamilyen egyszerű megoldás amit rá tudnák kombinálni az eredeti panelra.
(#) Buvarruha válasza szaka hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Hadd szóljon, sokat nem árthatsz már neki.
(#) reloop válasza Hetope hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Ilyet még nem kérdezett senki? - dehogynem, itt a témája.
(#) Hetope válasza reloop hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Kedves Reloop köszönöm az ajánlott oldalt de szerintem a limiter csak megszabja egy hangfrekvencia maximális feszültségét egy adott vonalon. Én pedig valami másra gondoltam mondjuk a meghajtásba rakni valamit aminek az lenne a feladat hogy semmilyen körülmények között se legyenek a végtranzisztorok képesek nagyobb teljesítmény (150W) leadására!
(#) Tiggey válasza Hetope hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Attól hogy egy végerősítőbe kicseréled nagyobbra a végtranyókat, nem lesz nagyobb teljesítményű. Csak nem lesznek annyira kihasználva a végtranyók. Ugyanúgy 150Wattos marad, mint volt. Professzionális keretek között is limitert használnak, amit te állítasz be, és az pont a meghajtást fogja vissza.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2014
(#) reloop válasza Hetope hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Miből következtetsz arra, hogy változott a kivehető teljesítmény? Hány ohm-mal terheled?
(#) Hetope válasza reloop hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Értem ! Köszönöm hogy rávezettetek az alapokra (mármint feszültség/ellenállás teljesítmény) annyira belekavarodtam a sok rajzba hogy elfelejtettem gondolkodni ! Mindenesetre köszönöm a felvilágosítást és most már nyugodtabban kezdek az élesztéshez (izzókon keresztül) úgy ahogy már sokszor le lett írva. Elnézést kérek amiért megzavartam a fórumot pedig nem is kellet volna ha észnél vagyok. Mondjuk azért kicsi szorongás még van mert szerintem bele kell még nyúlni a nyugalmi áram beállításába mivel valószínűleg nem lesz elegendő feszültség ezekhez a vég tranzisztorokhoz.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2014
(#) Doncso válasza szaka hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Minden mindegy alapon nem rossz ötlet. Volt már aki sütővel javitott alaplapot vagy videokártyát. Ha sikerül nagy szerencséd van, ha nem akkor meg úgyis mindegy. Várjuk az eredményt. Én drukkolok.
(#) .colin hozzászólása Nov 24, 2014 /
 
Üdv! Van egy Pioneer sa-606 tipusú erősitőm ami negyed hangerőt se éri el és torzit. Adatlapjában találtam mérési pontokat de hiába forgatom a trimmert az érték nem változik. Mi lehet a probléma mit ellenőrizzek?
(#) Doncso válasza .colin hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Első körben rajzot tölts le hozzá, és az alapján határozd meg mit mértél. Kicsit bővebben leirni a hibajelenséget. Mely csatorna torzit, jobb, bal, esetleg mindkettő, tápfesz hogy áll, mit mértél még. Látszólag van e égésnyom. Mik az előzmények?
(#) .colin válasza Doncso hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Tápfesz ok 38volt. Mindkét csatorna torzit minden tartományban, égésnyom nincs, illetve megmértem a két-két ponton a feszültséget és kicsivel több mint 1 voltot mértem. Napi használatban volt, otthon pihent 1hónapot mert volt egy kis balesetem. Mikor hazajöttem bekapcsoltam és ez fogadott. Manualt töltöttem le hozzá.
(#) Doncso válasza .colin hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
A rajzát én is letöltöttem. Elég egyszerü kapcsolás, de ha jól látom nincs védelem a kiemeneten. De úgy semmi. Én a bemeneti fokozatra gyanakszom, de menjünk sorba. Mege kellene mérni a kimeneten van e egyenfeszültség. Tehát a hangszóró csatlakozókon, jobb, bal, A, B.
(#) .colin válasza Doncso hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Bal 0.013 Jobb 0.014
(#) Doncso válasza .colin hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Ezek normális értékek. Akkor meg kellene mérni és beállitani a nyugalmi áramot. Tedd az emiter ellenállásra a műszert, és mérd meg bekapcsolt állapotban mekkora feszültség esik rajta. 0,5ohmos 5W-os ellenállást keress a végtranzisztor mellett. R71,72,73,74 a pozició rajzolatuk, 4db van belőlük. Mit mérsz rajtuk?
(#) .colin válasza Doncso hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
A panelen 4.7es van 5Wos és mind a 4dbon 0.6V ot mérek.
(#) Doncso válasza .colin hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Az nem az lesz. Túl nagy emiter ellenállásnak. Nem 0,47 Vagy 0R47 az értéke ?
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2014
(#) .colin válasza Doncso hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Elirtam bocsánat. 0.47 igen.
(#) Doncso válasza .colin hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
A 0,6v szerintem kicsit magas, ez 280mA nyugalmi áramnak felel meg. De ettől még működik az erősitő gond nélkül. Nem melegszik egy kicsit a borda?
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2014
(#) .colin válasza Doncso hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Nem melegszik annyira a borda fél óra után éppen langyos.
(#) Doncso válasza .colin hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Kb erre gondoltam. De a végfokozat ezen része szerintem rendben van. Meg kellene vizsgálni a tápot egy kicsit. Meg kellene mérni hogy teljes csendben mennyi a tápfesz, mind a két táp elkón, a két legnagyobb fekete kondenzátor a panelen, szóval meg kellene mérni mindkettő feszültségét nyugalomban is és úgy is ha feltekered a hangerőt és torzit. Elképzelhető, hogy kiszáradtak, és leesik a táp, ezért torzithat. Az a gyanus nekem, hogy mindkét oldaon egyszerre jelentkezett a hibajelenség. Itt egy közös pont van az a táp.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2014
(#) .colin válasza Doncso hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Üresen 38.6 ha már torzit akkor 2-3 tized voltot esik.
(#) Doncso válasza .colin hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Ez normális. Elméletbe ez is rendbe van, bár teljesen nyugodt szkópos méréssel lennék, de ez gondolom nincs, tekintve, hogy az adatlap 2x40v-t ir. De mondjuk, hogy ez jó. Még egy tippem lenne. Van benne 2db ic, TA7136 a nevük. Mérd meg pontosan a 4-es és a 7-es lábakon milyen feszültséget mérsz a földhöz képest.
(#) .colin válasza Doncso hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Negativ oldal 18,7V pozitiv oldal 19,8V. Szópom sajnos még nincs.
(#) Doncso válasza .colin hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
A rajz 18,5 és 19v-ot ir elő. Lényegébe ezek megvannak. Sajnos nekem több tippem szkóp hijján nincsen, innentől szerintem szkóppal kellene továbbmenni, és lekövetni, hogy a bemenet után mely fokozatnál torzul el a jel. Tápok rendbe vannak, nyugalmi oké, innen szerintem szkóp kellene. Esetleg a kis elektrolit kondikat kicserélheted, de ez olyan vagy bejön vagy nem dolog viszont mindenképpen hasznos. Árba nem nagy összeg, és ha meg akarod tartani az erősitőt akkor a későbbi életére nézve nagyon hasznos lesz, de hogy konkrétan ezt a problémát orvosolja e majd, azt nem tudom garantálni.
Következő: »»   1616 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem