Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sztereó DAC
 
Témaindító: meszattila, idő: Ápr 10, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   39 / 99
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Előnye még, hogy nincs galvanikus kapcsolat az eszközök között, bár a coax is trafóval volt leválasztva, de én is visszakötöttem most, hogy kiderült, hogy más a gond. Továbbá a DIR9001-et használva előny még, hogy a vevő kimenetét csak rákötöd a bementre és megy.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2014
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 14, 2014 / 1
 
Pontosan, a koax is leválasztott, ha beteszed a kis toroid trafót, illesztése is így előnyösebb.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Abban a beállításban volt, alapból, ahogy a rajzon is. Most, hogy átnéztem, a PCM FMT1-es lába a levegőben lóg, mert nem érintkezik a nyákkal, ahol földre lenne húzva. Nem tudom, hogy ez okozhatja-e a problémámat, hogy egyáltalán nem szól.
A Reset lábak nálam egy TPS késleltetőn keresztül vannak vezérelve.
(#) Buvarruha válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Igen lehetett amiatt. Első nyákomat dip kapcsolósra csináltam, és a DIR -t és a PCM-et is állítgatni tudtam (a PCM-et diitálisan ugye 1792-m van) és végigzongoráztam kiváncsiságból, hogy mikor mi történik. Van hogy se kép se hang, de van , hogy iszonyat torzan elkezd üvölteni, ha nem stimmel a formátum.
(#) Moszkvai válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Ez jó hír! Akkor amint lesz időm kipróbálom.
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 26, 2014 / 1
 
Fogj hozzá, az enyém már működik.

DAC L-R.jpg
    
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
A régi IC-vel, vagy kellett másik?
Amúgy hangra milyennek ítéled?
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2014
(#) Buvarruha válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Ha csillapítva van a kimenet soros ellenállásos megoldássl, magas a torzítás.... A gyári kimeneti kapcsolást kell megépíteni, a 4.5V-ost, az jó!
(#) Moszkvai válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Nekem az van hozzá megépítve. Majd valamelyik nap átnézem.
(#) Buvarruha válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Csináljad csak, tetszeni fog!
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 26, 2014 / 1
 
Régivel is működik. Nem hallgattam csak mértem, meghallgatása csak csöves kimenettel lesz.
Műveleti erősítővel, semmilyen megoldással sem próbálgatom, felesleges időtöltés, már végigpróbáltam régebben másik DAC-ban, de csalódás volt.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2014
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 26, 2014 1 /
 
Gratulálok a csövekhez, ezt talán érdemes lenne meghallgatnod, már, ha szereted az érintetlen nem színezett hangot.

Amúgy mi volt a probléma, hogy sikerült életre kelteni?
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2014
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 26, 2014 / 1
 
Banális hiba nyákterv hiányossága, mindig átsiklottam felette..
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Előfordul, de végülis a konfiguráció nem volt jó? Tényleg leírhatnád, hogy mi a gond, hogy mások is tanuljanak belőle, főleg, ha ezt a tervet építik.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
A végleges konfig engem is érdekelne majd. Gondolom Te is a CD lejátszó Digit kimenetét használod.
(#) CIROKL válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Idézet:
„A végleges konfig engem is érdekelne majd”
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 26, 2014 / 1
 
Konfigurálása jó volt, akárhogy próbáltam mindig az L csatorna működött. Már ez is kizárja a beállítás hibáját. Ha megnézed figyelmesebben a nyákrajzot, Te is rájössz.
PCM 15. kivezetéséhez nem jutott el az 5V, csak a mellette lévő elkoig, hiányzik néhány mm fólia, lemaradt az összekötés. PCM jobb oldali analóg része nem kapott tápot...
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2014
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 26, 2014 / 1
 
Konfigurálása nem jelent problémát, minden variációban kipróbáltam , jól működik.
Beállítása táblázat szerint , igényeknek megfelelően.
Ha nem akarod variálni, akkor a PCM 1,2 és 11,12 kivezetéseit digit GND-re kötöd és kész.
Ami még fontos lehet, ehhez a beállításhoz a DIR 25,26 kivezetéseit 3,3V-ra kell kötni.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2014
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Nálam így van bekötve mind kettő. Megnézem majd azt a levegőben lévő lábat. Hamarosan lesz már egy kis időm rá. Ha nem kellene annyit pakolnom akkor már megnézhettem volna.
Jelenleg egy erősítő renoválásával van tele az asztal.
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Várom a próbát, működnie kell.
Trafó nélküli csöves rajzát összedobtam, trafóval 1db trióda is elegendő.
Mind két változatot kipróbálom, trafós megoldás szerintem a nyerőbb, de csak jó trafóval.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Ma átmértem az IC lábakat és a 12,14,15,-ös lábak nem érintkeztek a fóliával. Kijavítottam és ráadtam a tápot, de a digit oldalon melegszik az LM317 és maga a PCM is. A bizti helyén ami csak a digit részhez tartozik 300mA-t mértem.
(#) Buvarruha válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
MEkkora a feszültség 3.3V?
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Ellenőrizd a 3,3V és az 5V tápokat, IC -k nélkül a foglat kivezetésein.
Ha nem táp hiba volt, IC-ket egyenként próbáld be, kiderül melyik szívja a tápot.
(#) Moszkvai válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Igen.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
A PCM-nek külön tápja van, csak annak a digit része melegszik. Eddig nem melegedett, csak most, hogy megforrasztottam a hiányzó lábakat.
(#) Buvarruha válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Akkor lehet, hogy már megdöglött a PCM, nincs egyéb forrasztási hiba, rövidzár?
(#) Moszkvai válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
A PCM szomszédos lábait megnéztem, azok nem érnek össze. A feszültségek egyébként rendben megvannak. A stab után 3,2V van. Megpróbálom a PCM-et kivenni és egy másikat betenni.
(#) Moszkvai válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Kivettem a PCM-et a 3,2V-ból 3,3 lett és nem melegszik a stabkocka. Belerakom a másik PCM-et és kiderül, hogy az IC vagy nem.
(#) CHZ hozzászólása Nov 28, 2014 /
 
M42 permalloy magra készített, 1:5 áttételű I/U trafót teszteltem, mérési eredmények jók.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2014
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Az a gond, hogy ezeknél még egy PC-s spektrum analizátor is informatívabb.
Következő: »»   39 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem