Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1253 / 1679
(#) Csupasz válasza vicsys hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Gratula!
(#) Csupasz válasza kocsgab002 hozzászólására (») Nov 29, 2014 /
 
Az elválasztó pötty helye megvan...... Lehet hogy scrollozás is lesz benne?
(#) vicsys válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 30, 2014 / 5
 
Nem, dehogy is! Miért unnám? Minden egyes darab fejlettebb az elődjénél, mindig szebb vagy jobb az újabb példány. Mindegyikkel tanulok valamit (szoftver és hardver is). Ez egy kihívás volt, mert saját anódfesz generátort tartalmaz, a PIC programja csupán 4%-ot foglal el a teljes kapacitásból. Tudja a nagyon pontos dátum/idő/belső hőmérsékletet és fogadja a DCF jelét, arról képes szinkronizálni. A csövek alatt RGB ledek vannak (amiket valószínűleg tényleg nem kéne eröltetni, mert nekem sem tetszik). Nyomógombokkal beállítható és hála a gondos tervezésnek a 2 panel olyan közel van egymáshoz, hogy könnyen beépíthető egy nagyon alacsony dobozkába. Ezen kívül jó pár extrát tud még: természetesen van villogó elválasztó a csövek között (a panelon látszik a kialakítás, csak még vacillálok, hogy oda is cső kerüljön vagy ledek), visszajelez, hogy az elmúlt órában volt-e sikeres DCF szinkronizáció? Aztán van bekapcsolási üdvözlő szöveg és egészkor ill. félkor ki-be úszó animációval vált az óra és dátum között. A jelenlegi példány tudja fényerőszabályzást, de azt is kiveszem belőle és beállítok egy kellemes közepes fényerőt mert nekem speciel nem tetszik. A jelenlegi terv azért született, mert szerettem volna egy nagyon alacsony példányt.
A többieknek: Köszönöm! Nem, nincs ilyen órám. Összesen egy kis DCF-es ledes óra pillog a hálószobába, de sem nixie, sem VFD órám nincs. Csatolok 1-2 képet, hogy miről is beszélek.
(#) zosza18 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Szerintem nagyon szép munkák és marhajók!
Mindegyik tökéletes és nem hiszem, hogy itt pár ember véleménye miatt, változni kellene, hiszen kinek a pap, kinek a papné...
Nekem nagyon tetszik az alávilágításos óra is, hangulatos tőle az egész. Mind eltér egymástól, mindig más és más kialakítás... szerintem nagyon jók!
(#) Buvarruha válasza vicsys hozzászólására (») Nov 30, 2014 1 /
 
Idézet:
„Miért unnám?”


Mert már 8 éve ugyanazt csinálod, kissebb módosításokkal...
(#) (Felhasználó 46585) válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Miért? Van aki 8 éve folyton erősítőt épít... én speciel építkezek, 10 éve. De én nagyon únom...
(#) Csupasz válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Nov 30, 2014 / 5
 
Én meg együtt élek a feleségemmel...
(#) (Felhasználó 46585) válasza Csupasz hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Naaaa.... egyébként részvétem...
(#) Doncso válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Én is sok éve erősitőt épitek, én is unom. most lcd tv-ket gyilkolok.
(#) Buvarruha válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Na ugye.
(#) vicsys válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 30, 2014 / 1
 
Idézet:
„Mert már 8 éve ugyanazt csinálod, kissebb módosításokkal...”
Köszönöm! Megtiszteltetés, hogy ilyen pontosan követed a munkásságomat! Ha megnézed a publikált cikkeimet csupán 5db. óra van a 22-ből. Ha a youtube-os videókat nézed, még jobb az arány. Szeretettel várlak a feliratkozóim közé!
(#) Buvarruha válasza vicsys hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Ha őszinte akarok lenni, csak beírtam egy számot.
(#) Keresztes Vitéz hozzászólása Nov 30, 2014 1 / 7
 
Üdv mindenkinek! Régebben készítettem egy turul faldíszt. Fesztávolsága ~70 cm. A hétvégén kiegészítettem pár LED-del, amik egy telefonakkumulátorról kapják a tápot. Idővel talán kerül bele egy alkonykapcsoló is.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2014
(#) janikukac válasza Keresztes Vitéz hozzászólására (») Nov 30, 2014 / 1
 
Nekem tetszik!
Üdv a Délvidékről!
(#) Keresztes Vitéz válasza janikukac hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) vanzerr válasza vicsys hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Szia!

Ez őrült jól néz ki! Nyilvános lesz (vagy esetleg megvásárolható) a project?
(#) Atys67 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Nagyon jó! A dokumentáció hozzáférhető lesz? Éppen egy ilyet szeretnék, csak furatszerelt változatban. Az sem lenne baj, ha nagyobb, de az smd alkatrész nekem nagyon pici..
(#) nagym6 válasza Csupasz hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Én is ugyanazzal, viszont az óra lehet mindig újabb.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2014
(#) vicsys hozzászólása Nov 30, 2014 /
 
Villog már az elválasztó.
(#) lajos1969 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
(#) Csupasz válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Már én is gondolkodom egy cserén, 2 26 évesre.....
(#) lesliewednesday válasza vicsys hozzászólására (») Nov 30, 2014 /
 
Javasolom az elválasztó ledek(?) színét hozzáigazítani a csövekéhez. (RGB LED+ vezérlés).
(#) H2opok hozzászólása Dec 1, 2014 / 5
 
Üdv
Ha már órákról van szó, akkor mi sem maradhatunk le.
Készül egy IV-11-es óra. A képeken jelenleg próbapanelen van, mivel most van a teszt. 2 hét folyamatos működés, hogy minden rendben legyen, aztán mehet a nyák gyártás. Az "elválasztók", IV-15, vagy DM-160 -ra lettek (lesznek) tervezve, mivel ezek pont olyan szinűek mint az IV-11. Sokan ledet használnak, ami eléggé "lehúzza" a kész órát, mivel a led szine, teljesen más mint a csöveké. Ez olyan, mint ha az asszony a kockás felsőjéhez, csíkos gatyát venne. Na de kinek milyen izlése van.
Túl sok extra nem lesz benne, mivel nem is ez a lényeg. Mi az egyszerűségre törekedtünk, semmi "hűha, ezt is tudja, meg aztakutya". Mutatja az időt, fényerő, egy két effekt,rgb led alávilágítás,ami kikapcsolható és kész.
A burkolaton viszont nem fogunk spórolni. Minőségi anyagok lesznek főleg. Carbon, alu, és titánium. Egyenlőre az autocad-es tervezésben vagyok (design-er céggel közösen) benne nyakig, amit a fotókon mellékelek. A burkolatban lesz végül is a lényeg.
És itt végszónak megemlíteném, hogy minden terv, a burkolatot kivéve Publikus lesz! Ha már itt megosztunk egymással mindent, akkor ne fosszuk már meg a másikat attól hogy megépítse, fejlessze és NE csak a képeket lesse.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2014
(#) Müszi válasza H2opok hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
Gyönyörű munka, ha publikus lesz majd, nagy érdeklődéssel fogom várni, mivel régi álmom egy ilyen óra építése.
(#) vicsys válasza lesliewednesday hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
Nem kell oda vezérlés, csupán 2 db. ellenállás.
(#) vicsys válasza H2opok hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
Idézet:
„Sokan ledet használnak, ami eléggé "lehúzza" a kész órát, mivel a led szine, teljesen más mint a csöveké.”
Na! Ne már! Nézd csak: Bővebben: Link
(#) Buvarruha válasza vicsys hozzászólására (») Dec 1, 2014 1 /
 
De már, még a jutubos videón is látszik, hogy más.
(#) don_peter válasza H2opok hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
Szép, jól mutat...
Mekkora feszültség kell ezeknek a csöveknek?
Én is szerettem volna építeni egyet, de félek még belekezdeni a nagyobb feszültségekkel való munka miatt.
(#) don_peter válasza vicsys hozzászólására (») Dec 1, 2014 / 1
 
Nekem tetszik, nem cserélném ki másra..
Egyre jobban azt veszem észre, hogy minden kis szőrszálba belekapaszkodva kötnek bele egy-egy hobbiból elkészített eszközbe.
El kell fogadni, hogy otthoni a számunkra elérhető sok esetben nem speciálisan erre kitalált eszközökkel készítjük el tárgyainkat eszközeinket.
A szépet kell meglátni és az egyes hibákat mellékesen, de nem kiemelve és rávezetve, lehúzva az amúgy tökéletes kivitelezéseket, kell megjegyezni.. Lehet fikázni
(#) nedudgi válasza don_peter hozzászólására (») Dec 1, 2014 /
 
EZ ügyben futottunk már pár kört. A lényeg összefoglalva: Aki nem tud színdarabot írnin, elmegy kritikusnak. (Hogy jön ez ide? ) Azt is figyelembe kell venni, hogy a készítőtől is függ, milyen tökéletlenséget említenek meg. Van akinél a LED eltérő színe, van akinél az érintésvédelem hiányossága a probléma.
Következő: »»   1253 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem