Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   347 / 489
(#) noor.rahman88 válasza (») Dec 14, 2014 /
 
sorry
(#) Hp41C válasza noor.rahman88 hozzászólására (») Dec 14, 2014 /
 
A hex containing only modified EEProm data.

Szoveg.HEX
    
(#) kideX hozzászólása Dec 15, 2014 /
 
Na sziasztok
Újra itt, olyan problémám adódott , hogy szépen felpörög az óra de nem akar világítani semmi,illetve valami egy led gyengén világít de semmi egyéb,és hiába nyomkodom össze,valami ötlet?
Az a program van a PIC programjában ami kapcsolasok.hu-n van feltüntetve.
Ui: igen tudom, hogy nem a legszebb de le vannak mérve az összeköttetések és jó
(#) kadarist válasza kideX hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Szia!
Ez a nyáklap szándékosan lett felületszerelt?
(#) kideX válasza kadarist hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
igen, ez egy 2 oldalas nyáklap
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2014
(#) KKobra válasza kideX hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
próbáld megterhelni a rotoron a bemenő feszültséget köss rá egy izzót 12v -ost valami kicsit lehető legkisebbet a a rotornak legalább 4-500mA kell
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2014
(#) vicsys válasza kideX hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Ha alacsony a fordulatszám akkor sincs kijelzés.
(#) kideX válasza vicsys hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
felvan tekerve a pot méter
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2014
(#) laderhas hozzászólása Dec 15, 2014 /
 
Sziasztok én is egy utánépítő vagyok annyi lenne a problémám, hogy bár újraterveztem a távirányító és a propeller nyákját, mind a 2 eléggé érdekesen működik, a propeller forgás közben nem világít, ha megállítom kézzel és a ledek alá nyúlok akkor világítanak. A távirányítónál hasonló képpen az infra led csak akkor ad jelet a kamerába (telefonnal vizsgáltam) ha az aljához érek, de egyik gombra sem reagál. A három panel PIC-jeire holnap fogom rátölteni a módosított programokat, van esetleg valami tipp hogy csak a régi programok a hibásak, vagy valamit nem jól csináltam? Holnap mellékelni tudom a kapcsolást és az újratervezett LAY-eket
(#) noor.rahman88 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
hello dear can you pleaze tell me why outer led and inner led is not on
(#) laderhas hozzászólása Dec 16, 2014 /
 
Ezekből dolgoztam főképpen a propeller részben nem vagyok biztos, a távirányító annyit csinál, hogy amikor megkapja a 9V-os elemet egy gombot megnyomok arra felvillan a LED és elalszik szinte azonnal ha lehúzom és visszarakom akkor ugyanezt megcsinálja de utána semelyik gombra sem reagál ás csak ha BC 337 lábaihoz nyúlok viágít folyamatosan.
(#) kaqkk válasza laderhas hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Azt nem tudom hogy a programban hogyan van konfigurálva az MCLR láb de amint látom egyik terven sincs felhúzva a + ra 10K-val (olyankor szokott így csinálni ha programból engedélyezve van viszont a "hardver " nem tartalmazza a felhúzó ellenállást)
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2014
(#) laderhas válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Ez igaz a program amivel fut az az itt található, sima változat amit vicsys rakott fel. akkor próbáljam meg mind 2 helyre felrakni a pozitívra?
(#) KKobra válasza laderhas hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
nagyszerű szép dolog a jobbító szándék de ebben az esetben nem értem a dolgot
létezik egy jól megtervezett távirányító és egy szintén jó nyákterv a rotorhoz
neked sikerült egy kevésbé jót alkotni
(#) laderhas válasza KKobra hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Ennek a fő oka, hogy nem itt találtam meg először a kapcsolást és mivel határidős a dolog ezért nem volt időm az itteni nyáktervet újra csinálni, egyedül a távirányító származik eről az oldalról, és a programok.
(#) Hp41C válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Lemaradt az U7 GND és A0 valamint a U7 GND lába és a többi föld összeköttetése.
(#) kaqkk válasza laderhas hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Az biztos hogy nem árt ha az MCLR lábat 10K val felkötöd a + tápra én megpróbálnám, vagy ha a forráskód megvan akkor konfiguráld át és fordítsd újra a hex et
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2014
(#) Hp41C válasza laderhas hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Idézet:
„Ennek a fő oka, hogy nem itt találtam meg először a kapcsolást”

De miért nem ott kérsz tanácsot, ahol találtad???
(#) laderhas válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Mert nincsen foruma és amilyen szerencsés vagyok utoljára 2010-ben volt frissítve és az e-mailre sem kaptam választ. Azután tovább keresgéltem és jutottam ide, mert az az oldal is vicsys-ről másolt be volt linkelve vicsys oldala onnan jutottam ide végül.
(#) Hp41C válasza laderhas hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
2009 -es csatlakozásomtól sok éven át azokon a lapokon linkelt verzióban talált hibákat javítgattam. A javított változatokat feltöltöttem ide.
(#) Mircsof válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Igen, de azt szerencsére az utolsó ellenőrzés során, még a nyák elkészítése előtt észrevettem. R33 alatt oldottam ezt meg, és B megoldásnak raktam átkötésnek pedet, de ez a wide tok miatt már nem fér oda.
Idézet:
„. A PCF ic sajnos nem sima SOIC8, hanem SOIC8 wide tokban lakik.”

Na a fenti írás erre a mondatra már nem igaz , de egy kis győzködés után ráment a SOIC-8 toknak készüld pedekre.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2014
(#) KKobra válasza laderhas hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
számítógéppel foglalkozom és ha összeomlik a rendszer adatmentés és újra telepítés sokkal gyorsabb mint a hibát keresgélni
ez itt is igaz lehet
Míg a te egyedi tervedet valaki átnézi kikeresgéli a hibát annyi idö alatt ezt a viszonylag egyszerűnek mondható rotort újra meg lehet csinálni
(#) laderhas válasza KKobra hozzászólására (») Dec 16, 2014 /
 
Ebben igazad van és legszívesebben újra csinálnám és valószínűleg 3 óra alatt készen lennék, de nincsen itthon meg hozzá a megfelelő környezet a suliban raktam össze itthon meg próbáltam. A távirányítóm 1:1-ben stimmel az egyetlen eltérés hogy két lábas kvarcot használtam (oszc) mégsem működik úgy ahogy kéne. A PIC megkapja az 5v-ot a ledekre kb 10-11 jut olyan mintha a program nem futna, a potméter letekert állapotában pedig a szabályzó IC nagyon melegszik.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2014
(#) laderhas hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
A távszabályzó működik csupán valami a programban nem stimmelt, de most már megfelelően lead minden jelet, az órát tudom vele ki be kapcsolni, de a LEDEK még mindig nem villannak fel csak a két kontúr LED világít halványan, vicsys által feltöltött kapcsoláson 100 ill. 220 Ohm-os ellenállásokat láttam a tranzisztorok emitter lábain és nem látom a 10kOhmot a bázison ami a rajzon feketével van jelölve, nálam bevannak ezek ültetve ami eléggé sokat számíthat, az emittereken pedig 82 van.
(#) patexati válasza laderhas hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
A tranzisztorok bázisa előtt lévő10K ellenállásoknak ebben a kapcsolásban semmi jelentősége nincs a működésben! Azért jó ha bent vannak mert így a mikrokontroller nem megy tönkre ha valamelyik porton zárlat keletkezik a 10K utáni részen. A többi akkor is működik tovább és ha kijavítod a hibát az is fog menni,nem fog a kontroller elhalálozni!
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2014
(#) nagysasy hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
Sziasztok !

Elkészítettem Vicsys propeller clockját és az lenne a kérdésem hogy a propellert hogyan lehetne tesztelni hogy működik e? Jelenleg semmit nem csinál a propeller. A távirányítót nem csináltam meg a kérdés az lenne tv illetve dvd vagy beltéri távokkal mehet e? Köszönöm.
(#) Hp41C válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Philips jövet szóba vagy univerzális, amelyik ismeri az RC5 kódot.
(#) nagysasy válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Köszi. Kell a távirányító hogy az óra elinduljon egyáltalán?
(#) vicsys válasza nagysasy hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Ha bekapcsolod és felpörög, kisvártatva villogva írja ki a 12:00 kijelzést.
(#) nagysasy válasza vicsys hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Köszönöm. Akkor valami más lesz mert a propeller egyenlőre sötét. Van esetleg javaslatod mit érdemes megnézni?
Következő: »»   347 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem