Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   123 / 136
(#) ic20 válasza mc-4 hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Szia! Positiv20-nak 360nm-410nm tartomány között bármelyik érték meg felel a levílágitáshoz.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2014
(#) don_peter válasza mc-4 hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Hátha segítségedre lesz: Bővebben: Link
Nem rég készítettem el, bár egyesek szerint érdemes kicsit még sűríteni a LED-eket..
(#) mc-4 válasza don_peter hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Köszi!

Azt nézem hogy 5m uv ledszalag 2500huf az elég kell, hogy legyen.
Csináltál már vele nyákot?
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2014
(#) don_peter válasza mc-4 hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Még nem volt időm vásárolni lakkozott nyákot.
Szerintem már csak jövőre fogok vele dolgozni, most annyira nincs rá szükségem.
Bár lenne egy projekt amire most nagyon jó lenne, de nincs kedvem elmenni nyákért
Lötstop-ot viszont már világítottam vele azt szépen levilágította. (tulajdonképpen csak ezért készítettem, mármint a lötstop miatt)
(#) mc-4 válasza don_peter hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Mennyi ideig kellett világítani rá?
(#) don_peter válasza mc-4 hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Húú erre már nem emlékszem mert utána mikor kész volt, vissza raktam és nyomtam rá az UV-t, hogy keményedjen a réteg. A levilágítás elvileg nem lehet több mint 5perc, de még nem teszteltem ki teljesen, így ez csak találgatás.
Ha veszek egy lakkozott nyákot, akkor termesztésen kitesztelem rendesen és megosztom a tapasztalatokat. Most csak az elkészítésében szerettem volna segítséget nyújtani.. (ezért tettem hozzá, hogy kaptam olyan véleményeket, hogy érdemes lenne sűríteni a ledeket)
(#) mc-4 válasza don_peter hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
OK. Köszönöm szépen, jól jött! Gyorsan rendelem is a ledeket.
(#) mc-4 válasza don_peter hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Milyen ledsorral csináltad 3528 vagy 5050?
(#) pjg válasza mc-4 hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
A 3528-ból 3x annyi kell, de olcsóbb is.
(#) mc-4 válasza pjg hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Max egy A4-es lap nagyságnyi felületet akarok vele bepakolni.
Egy 5m-es elég lesz tuti!
(#) lionsec hozzászólása Dec 19, 2014 /
 
Szerbusztok!
Tudna valaki segíteni abban hogy csináltam egy UV levilágítót LED szalagból 9 sor van párhuzamba kötve és összesen 324 db LED van benne.
Ezeket a szalagokat hány voltról lehet megtáplálni? Egy led már most nem igazán világít benne!!!
(#) kaqkk válasza lionsec hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Itt az oldalon a segédprogramokban van led érték számító . Csak te tudod mik a ledek adatai és hány db van a szalagokon.....
(#) pjg válasza lionsec hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Általában 12V-os a szalag. Rá is van írva.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2014
(#) lionsec válasza pjg hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Szia!
Hát amit én vettem a kínai testvérektől azon semmi nincsen!De közben megtaláltam máshol az adatait és megoldódott a probléma.Köszi
(#) mc-4 válasza lionsec hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Sziasztok!
Nekem csak most került postára a ledsor, majd meg osztanátok a tapasztalatoka? Levilágítási idő, távolság, stb.
(#) kaqkk válasza mc-4 hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
A nyákkészítés témában ezer tapasztalat van leírva, és van az oldalon videó is erről
(#) lionsec válasza pjg hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Dupont film itt vettem az egyik fórum társtól.Azt viszont nem tudom hogy negatív v pozitív ennyire még nem mélyültem bele de remélem nem rossz filmet vettem!
(#) waterbear válasza lionsec hozzászólására (») Dec 21, 2014 /
 
Rossz filmet nem tudsz venni, legfeljebb rosszul használod fel. Az első lépések előtt olvass egy kicsit, itt egy cikk, amiből lépésről lépésre megtanulható a fóliás eljárás: Ezt olvasd el!

és itt a topic is hozzá

Akik ezzel dolgoznak, azoknak sikerült, úgyhogy kétlem, hogy a fólia miatt lógnál ki a sorból, szerintem tudásbéli hiányosságok képezik az akadályt, de ezen egy fél óra alatt át tudsz lendülni, ha végigolvasod a "használati utasítást"

Az eddig, pl a Positiv 20-hoz használt filmek a fóliához nem jók, pont a fordítottja kell hozzá!
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2014
(#) lionsec hozzászólása Dec 23, 2014 /
 
Sziasztok!
A fórumtársaknak köszönhetően ma nekiláttam az első nyák levilágításomnak ami pár teszt után jó is lett! 30s levilágítás elég és kis sikálás után szuper lett a nyákom! Viszont ha a szkenner fedelét lecsukom akkor alávilágítás lett több esetben viszont ha nyitott fedéllel világítok és a nyákot lesúlyozom teljesen szép lessz a rajzolat?
De majd erre is kiagyalok valamit...
(#) pjg válasza lionsec hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Erre egyszerű a megoldás.
A szkenner üvege és a film + nyák közé tegyél buborékos zacskót. Olyan pukkantóst.
Bővebben: Link
(#) edison14 hozzászólása Jan 16, 2015 /
 
Sziasztok!

Ma elkészítettem az UV LED-es nyák levilágítómat. Holnap ha minden jól megy jön a kísérletezgetés a levilágítási idővel. Most csak pauszpapírom van itthon amivel ki tudom próbálni, de rendeltem már fóliát is. Meglátom melyikkel tudok jobban boldolgulni.
(#) gabi20 válasza edison14 hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Szép lett gartula hozzá!
Hol szereztél ilyen UV ledes szalagokat? Áramgenerátorral hajtod meg őket?
(#) edison14 válasza gabi20 hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Szia!

Köszönöm. A szalag és a tápegység is ebay-ről van. UV LED
Tápegység
(#) fifadani válasza edison14 hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Szia!
Gratu.
Kíváncsian várom az eredményeket...
(Nem rég vásároltam én is, távol-keleti barátainktól ilyen LED szalagot.. )
(#) Hurkafej1 hozzászólása Jan 17, 2015 /
 
Üdv. Végre megvan minden a nyák gyártáshoz. Egy kérdésem még van, a pauszpapír tehet kárt a nyomtatóba? A célnak ugyanúgy megfelel a tintasugaras és a lézeres nyomtató is?
És mi van akkor, ha sokáig kapja a levilágítást? Mindenhonnan leoldódik a lakk? (arcszoláriumos levilágítás)
(#) pjg válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Positiv 20, vagy Dry film. Esetleg bolti fényérzékeny?
Milyen nyomtató? Lézer, vagy tintás?
Mehet a pausz. Én is azt használom.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2015
(#) Hurkafej1 válasza pjg hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Positiv 20. Nyomtatóra megvan mindkét lehetőség!
(#) gabi20 válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Hello én is pauszt használok tintasugaras nyomtatóval. Néha sajnos előfordul hogy begyűri a nyomtató, ilyenkor a nyomtató hátulját le kell szednem hogy hozzáférjek. De kárt nem tesz benne.

Ha túl sokáig világítod akkor az összes lakk le fog oldódni. Először ki kell kísérletezni hogy mennyi a megfelelő levilágítási idő.
(#) edison14 hozzászólása Jan 17, 2015 /
 
Nos meglett a próba. És nagyon elégedett vagyok

Pauszpapírral 1 rétegben, levilágítási idő 44 másodperc. A legvékonyabb huzalozás 0,2mm-es szkadás nélkül levilágítható (kisebb huzalozással nem próbáltam mivel nekem egyenlőre ez is bőven elég). Két vezeték között minimálisan 0,15-0,2mm-t fog kelleni hagynom, hogy ne érjenek össze a vezetékek maratás után.

És akkor a képek:
(#) fifadani hozzászólása Jan 17, 2015 /
 
Már várom a szalagot!
Következő: »»   123 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem