Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   122 / 136
(#) whitedrago válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Igen, ilyenek. Vagyis a márkájukat nem ismerem, mert az nincs ráírva, szóval lehet, hogy csak hasonlók. Amúgy használtak, de működőképesek, ezért is voltak olcsók. Még így is megérte.
Az ilyen csövekben található elektronika jó lenne hozzá? Mert ilyet még itthon is találok szerintem.
(#) fecameca válasza whitedrago hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Idézet:
„Ez fojtótekercs lenni?”
Ha nem tévedek, ezt linkelted be ide:

00842.jpg
    
(#) whitedrago válasza fecameca hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Igen ezt. Pedig tényleg ezt írták több helyen is az olyan csövekhez, mint az enyém is.
Ez a mondtad amúgy helyes?:
Idézet:
„A lámpa nevében benne van az indítási mód is. Ha a név végén van L, akkor indukciós - fojtótekercses a séma -, ha nincs L, akkor elektronikus gyújtás kell neki.”
Mert ebből vettem, hogy nekem elektronikus gyújtás kell.
(#) fecameca válasza whitedrago hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Ezt én sem tudtam. Legalább tanultam valamit. A menetes foglalatú elektronikákhoz viszont olyan fénycső való, amiknek mindkét oldali fűtőszála ki van vezetve: azaz 4 lábuk van, ezt talán úgy lehetne oda bekötni, ha rövidre zárod a panelen az izzószálak helyét? Egy próbát talán megér. Ilyen fénycsövekkel egyébként mi fojtótekercset tartalmazó lámpatesteket vettünk-1 fojtó+2 fénycső van bennük, bekapcsoláskor kattognak, mint a gyújtópatronos régi fénycsövek. Kicsit kínlódtam a foglalatokkal, mert egyikben sem érintkeztek a csövek.
(#) whitedrago válasza fecameca hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Én viszont még most sem tudom őket működésre bírni. Próbáltam fojtótekerccsel is és azzal a menetes foglalatú "energiatakarékos" fénycső elektronikájával is, de semmi. Szét fogok szedni egy csőt és megnézem mi van benne, mert így ezzel a 2 lábával nem tudok mit kezdeni
(#) somebody12 válasza whitedrago hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Egy gyújtó is kéne hozzá szerintem anélkül sose fog begyújtani a csöved.
(#) whitedrago válasza whitedrago hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Szétszedtem. Nem volt benne sok minden, csak egy kondenzátor, az is csak rácsavarva a cső kivezetéseire. Így már is 4 lábam van. Akkor ezt már kezelhetem úgy, mint egy sima fénycsövet?
(#) whitedrago válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Így működik. Csatoltam egy videót.
Most már csak arra kellene rájönni, hogy hogyan tudnám megoldani anélkül, hogy szét kelljen barmolni a csöveket, szóval csak a 2 kivezetés bekötésével.
(#) Szpisti válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Ahogy korábban már idézték, van kétféle gyújtású ebből a csőből.
Ezt elektronikus gyújtóhoz rakták össze, oda pedig ilyen kondi jár.
Ami indukcióshoz való, oda meg patron.
De mint már említettem, a tönkrement kompakt fénycső elektronikája (ha működik) ide jónak kell lenni - csak a kondit ki kell venni, mert az már eleve a panelon rajt szokott lenni.
(#) whitedrago válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 3, 2014 / 1
 
Találtam itthon olyan elektronikát, be is kötöttem a egy csőt, és működik.
Köszönöm mindannyiótoknak a segítséget. Még keresek pár ilyen panelt és megépítem belőle a levilágítót
(#) Szpisti válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Most ez úgy hangzott mintha megsértődtél volna
(#) BArpi hozzászólása Nov 14, 2014 /
 
Szép napot!
A levilágítás működne ezzel az izzóval is ?
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2014
(#) Bakman válasza BArpi hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Nem, ez az izzó egy vicc.
(#) BArpi válasza Bakman hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Értem. Köszönöm a gyors választ.
(#) kaqkk válasza BArpi hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Viszont ezzel igen!
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2014
(#) Szpisti válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
Köszi ! még meg van !
De úgy tűnik mindenki inkább maga bütyköli ...
(#) kaqkk válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
Igen de mint látod így sokkal olcsóbb mintha alkatrészenként veszed meg ...
(#) spgabor hozzászólása Nov 25, 2014 /
 
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni levilágító építéssel kapcsolatban.
Van itthon 10 db UV LED-em, valamint átalakításra kiberhelt scannerem.
A ledek a következő paraméterekkel rendelkeznek: 5mm, 140 fok, fényerő: 70 mcd (@20mA), maximális folyamatos áram: 30mA
Kb 24mA-ről fog üzemelni. A kérdésem az lenne, hogy ha a scanner teljes A4-es felületét szeretném bevilágítani, akkor hány darab ledet szerezzek be?
A sugárzási szög alapján elvileg ez a 10 db elég lenne, bár a fényerejük elég szegényes és papíron hiába van átfedés, nem adna homogén megvilágítást. Akinek volt tapasztalata hasonló építésében nagy sugárzási szöggel rendelkező led esetén, az tudna tanácsot adni, hogy hány leddel és milyen elrendezésben érdemes megcsinálni?

Köszi és üdv:
spgabor
(#) 1984white válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
Szia!
Ilyenem van nekem is, hogyan használható panelfotózásra?
Át kell szerelni más dobozba?
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2014
(#) kaqkk válasza 1984white hozzászólására (») Dec 12, 2014 /
 
(#) Lamboo hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
Sziasztok!
Elég kezdő vagyok fotózás terén, ezért fordulok hozzátok. Van egy régi szkennerem, amit át szeretnék építeni levilágítóvá. Meghagytam benne a mechanikát a léptetőmotorral és ahogy méregettem egy 6W-os T5-ös 16mm×211mm méretű fénycső elfér a régi leolvasó optika "kocsijában". A kérdésem az lenne, hogy milyen csövet használjak? Germicid tudom, hogy veszélyes de gondoskodnék a biztonságról. Viszont azt is hallottam, hogy nem felel meg a hullámhossza miatt, ez mennyire igaz? Jobb esetleg egy BL cső? Melyikkel gyorsabb a levilágítás? Mindenképp úgy szeretném megépíteni, hogy minél többet hasznosítsak a régi mechanikából és 1db cső menjen végig a levilágítandó felület alatt.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) kaqkk válasza Lamboo hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Egykét próbálkozás volt már erre a "mozgós" fényforrásra , de tudtommal egyik sem volt használható. Hosszú volt a levilágítási idő és alávilágított a filmnek ....De ha mindenképpen ki akarod próbálni a BL -vagy BLB csövet javaslom , a germicidet felejtsd el .
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2014
(#) ic20 válasza Lamboo hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Hello én ezeket rovarcsapdába való fénycsövet ajánlom olcsóbb mint a blb cső és kiváló levílágitáshoz, nekem be vált positiv20-hoz és nem veszélyes szemre max szemfájást okoz. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2014
(#) Lamboo válasza ic20 hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Megnézem ezeket a csöveket is, mert hát nem utolsó szempont az ár. Ezért is akarom egy csővel és mozgatással megoldani.
(#) Lamboo válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
A hosszú levilágítási idő még nem probléma, de az alávilágítás már annál inkább... Talán meg lehetne úgy oldani, ha a cső köré hajlítanék egy lemezt ami belül tükröződne, és csak egy keskeny kb 2cm-es sávra irányítaná a fényt. Vagy a másik ötletem az, hogy van itthon 20db 5mm-es UV LED-em, ami talán működhet, csak kis teljesítményűek. De a nyílásszögük csak 15°. Mindenképp a mozgásos módszer kellene, ugyanis drága lenne több cső, vagy több LED, a léptetőmotoros mikrokontrolleres pozícionálás pedig a technikusi munkámnak fog számítani év végén.
(#) waterbear válasza Lamboo hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Azért szerintem van határa az olcsóságnak is, valahol ott lehet, ahol az alávilágítás elkezdődik.
Ha mozog a fényforrásod, akárhogy tükröződ lesz valamennyi alávílágítás, ami meghatározza majd a levilágítható vezetékszélességedet. Van még egy fél tekercs UV led szalagom, és vannak 365nm-es új csöveim is, keress meg privátban, szívesen segítek az ésszerűség határain belül.
(#) kaqkk válasza Lamboo hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Az hogy drága teljesen relatív ... itt az oldalon is hirdetnek arcszoláriumot 4 csővel 4000 ért , az drága ?
És csak alá kell rakni a nyákot....
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Éppen most vettem a Vaterán egy 4 csövest 2 ezerért +1360 postaköltségért.
(#) Hurkafej1 hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
Én 1500Ft-ért vettem az újabb fajta Philips-et! 4 cső, sőt még az egész gépen alig vannak használati nyomok. Még szemüveg is volt vele
OLX-en igazán olcsón is van 1-1 alkalmi darab.
(#) mc-4 hozzászólása Dec 18, 2014 /
 
Sziasztok!

Szeretnék áttérni a "vasalásos" technikáról a P20-as fotólakkos eljárásra.
A P20-nak az uv érzékenységi tartományon belül bármelyik érték megfelel(390-405nm)?
Led-es levilágító 40x25cm mennyi led-el lehet megvalósítani?
Köszönöm a segítséget?
Következő: »»   122 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem