Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sztereó DAC
 
Témaindító: meszattila, idő: Ápr 10, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   45 / 99
(#) saraha válasza CHZ hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Szia.Próbáltam azt is de még úgy is sok.Megcsináltam a gyári ajánlott 2V-os buffert is OPA4134-bő.A 220 Ohm-okat kidobáltam belőle mert nem írja hozzá az ajánlás.Így is nagyon sok a 2Vrms.700-800mV lenne az ideális.Kipróbálom itt a 100 Ohm-okat.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2014
(#) Gery78 válasza saraha hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Szia!
Milyen a hangja ennek az OPA-nak? Esetleg össze tudod hasonlítani mondjuk az NE5534-el? Az is bipoláris bemenetű.
(#) CHZ válasza saraha hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Mehetsz 100 ohm alá is az eredeti kapcsolásnál, az ellenállással pontosan belőhető a kimeneti jelszint. Mérőlemezzel szoktam beállítani, szabványos értékre.
PCM áramgenerátoros kimenetű, kisebb ellenállásra alacsonyabb jelszint, kisebb torzítás mellett.
(#) CHZ válasza saraha hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Idézet:
„Megcsináltam a gyári ajánlott 2V-os buffert is OPA4134-bő”

Ide nem kell az ellenállás, aktív I/V, passzív ahol az ellenállásnak lényegi szerepe van.
Aktív I/V nél az OPA visszacsatolásával lehetne módosítani a kimeneti szintet.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2014
(#) saraha válasza CHZ hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Lementem 33Ohm-ig a Pavouk féle kapcsolásnál,ez alatt már hallhatóan torzít..,de a helyzet nem javult.
Van még ötleted?Esetleg az ajánlott 2V-os kapcsiban variálni valamit?
Gery:szerintem nem érdemes 5534-et ilyen helyre használni hacsak nem valami jó régi Philips vagy NEC típust azok jók.Mondjuk a múltkor láttam egy jó drága accuphase DAC-ot az meg kommersz JRC4558-al volt teleszórva.
(#) Buvarruha válasza saraha hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Vagy ellenállásal oszd le, vagy a bemeneti érzékenységet kell csökkenteni az erősítőnél, én utóbbit választottam, így érhető el a legjobb jel/zaj arány. Ha a kimeneti jelszintet csökkented , nagyon zajos lesz, nem beszélve a torzításról.
(#) CHZ válasza saraha hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Valamit nem jól csinálsz, kisebb értékű ellenállással csökken a torzítása és jelentősen csökkenni kell a kimeneti szintnek is. Mind a 4db ellenállást cserélted?
OPA erősítését is csökkentheted, 4db 10k növelése, vagy a 4db 22k csökkentésével.
(#) saraha válasza CHZ hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Szerintem itt más gond van.Megpróbáltam ésszerűen leosztani a kimenőjelet nem vált be mert mire jó lett volna jelszint öszetortyant a hang.Cserélgettem a DA lezáró ellenállásokat,természetesen egyszerre mindet,de hidd el semmi változás nincs.A 4 db 10K-t 22-re emeltem,a 22K-kat meg 10-re csökkentettem.Igaz a jelszint változott viszont berecsegett,torzított(nem az erősítő mert a max.teljesítménye határán sem volt),úgyhogy ez sem vált be.Az az érdekes,hogy mind az ajánlott mind pedig a pavouk szerinti kapcsolással ugyanaz a helyzet..,
Azt vettem észre,hogy pl:VLC-vel nem annyira vezérli túl,mint a foobar-ral,de a digitális hangerőszabályzó csúszkája még mindig legeslegalul kell,hogy legyen..Nem tudom mi lehet a probléma.Nem változtattam a kapcsolásodon semmit,csak az smd helyett normális SN75176-ot használtam mert az volt itthon.Készítek még egy buffert passzív alkatrészekből aztán ha az sem lesz jó felgyújtom,pedig szép hangja van,de így nem lehet használni...
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2014
(#) Buvarruha válasza saraha hozzászólására (») Dec 17, 2014 / 1
 
Ez akkor konfigurációs probléma hejj. Az enyém is így indult, a DIR és aPCM között nem stimmel az adatformátum, álítsd mindkettő I2S-re.
(#) saraha válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
No-fene.
Köszi Buvárruha megmentetted a tűztől a DAC-omat.Elnéztem a jamperokat végig abban a hitben voltam,hogy a PCM is I2S-ben van.
Köszönöm mindenkinek aki segített,öröm van..
(#) CHZ válasza saraha hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Látom megoldódott, gondolom visszaállítottad eredeti állapotába.
Azon csodálkoztam, hogy nagy a jelszinted, mert a PCM1796 áramgenerátoros kimenete eleve kisebb áramot szolgáltat, mint a 94, így inkább alacsonyabb kimeneti szintnek kellett volna lenni. Ha élesztésekor szkóppal ellenőrizted volna, hamarabb kiderült a probléma oka.
(#) saraha válasza CHZ hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Szkóppal élesztettem és akkor direkt figyeltem is még meg is néztem az adatlapon,hogy milyen szintre állítsam őket.Csak aztán próbálgattam egy gyári CS8416-os panellal is és véletlenül úgy maradtak a jamperok..Amúgy nem gondoltam volna,hogy ilyen problémát tud okozni.
(#) Gery78 válasza saraha hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Na örülök, hogy jó lett a DAC, kíváncsi lennék, hogy milyen hangminőségbeli különbséget tapasztalsz az olcsóbb, kommerszebb műveleti erősítőkkel. Érdemes volna kipróbálnod egy 3 műveleti erősítős szűrőt, mint amit ez az adatlap is ajánl. Mondjuk az az érdekes, hogy itt nincs közvetlenül a DAC kimenetén I/V ellenállás.

OPA1612.pdf
    
(#) Buvarruha válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Dinamikusabb a hangja, mint kommersz opampokkal én is valami olcsó AD-val próbáltam először, a magasak is valamivel fátyolosabbak voltak talán, hát lassúak azok az IC-k. A 1602 és 1612 között nem vettem észre különbséget az üresjárati zaj talán picivel kevesebb a 12-vel.
.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2014
(#) CHZ válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Idézet:
„Mondjuk az az érdekes, hogy itt nincs közvetlenül a DAC kimenetén I/V ellenállás.”

Ez aktív I/V, ezért nincs ellenállás.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2014
(#) saraha válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
OPA1612-őt nem ismerem hangilag,de az ajánlott 2Vrms kapcsi hasonló.Az is 3 műv. erősítős.Azt használom 4134-el és az is marad,sokkal dinamikusabb,telítettebb,részletezőbb hangot produkál,mint a pavouk féle!Próbáltam Fet bemenetű opával(4132) is mindkettőt ,de az nem győzött meg...,mindig olyan érzésem volt,hogy a diffúzorokat át kéne pakolni valahova...,visszatéve a 4134-et megszűnt a pakolhatnékom.Gondolom ez rendszerfüggő is.Én egy saját épített Mugen ampról hallgatózom(ez tetszik a legjobban talán a csöves előfok miatt,nem tudom) a ládáim meg egy pár hivi swans 7000.
Ellenállás tényleg nem kell ehhez ,ahogy CHZ mondja...,érdemes foglalkozni vele.Gyakorlatilag kb: egy hétig zargattam itt az embereket a problémáimmal és a végére összehoztam egy olyan cuccot ami simán versenyre kel a Lindemann DAC-ommal.
(#) Gery78 válasza saraha hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Gondolom hasonló lehet, mert az OPA4134 is és az OPA1612 is Sound Plus műveleti erősítő. A 1612-nek az adatlap szerint nagyobb a sávszélessége, és kisebb a torzítása. Ha gondolod és be tudsz szerezni néhányat, akkor érdemes azt is meghallgatni, de szerintem olyan nagy különbség nem lesz. (Én most ezzel küzdök, hogy legyen ilyen műveleti erősítőm.) A kondikat hogy sikerült összeválogatnod, mert néztem a Lomexban, és csak több darabból lehetne összerakni a szűrőben levő értékeket. Jó ez az erősítő le is mentettem a PDF-jét amit linkeltél. Neki fogok állni megépíteni én is, most már nagyon kíváncsi vagyok erre.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2014
(#) saraha válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Az adatai valóban jobbak,viszont ahhoz,hogy ilyen szinten halljad a különbséget legalább Mark Levinson-nal és Infinity-vel kell felszerelkezned...magyarul semmi értelme szerintem az más világ..Ez már nem NE5534 vs.OPA4134 összehasonlítás...Megmondom őszintén,hogy én bontott wima mkp kondikból meg jó kis japán tosin meg elna elkókból raktam össze az egész projektet,persze egy két helyre azért kell az x7r smd kondi.Mániám az újrahasznosítás...ESR-re azért válogattam őket.Styroflex kondiból lett még volna még jó de,az nincs.
Neki ne állj addig a hibridnek amíg nem néztél be a topikjába,van ott egy emersys nevű fórumtag óriási arc.Kérdezz tőle írtó jó tanácsai vannak.
(#) Buvarruha válasza saraha hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Idézet:
„Az adatai valóban jobbak,viszont ahhoz,hogy ilyen szinten halljad a különbséget legalább Mark Levinson-nal és Infinity-vel kell felszerelkezned..”


Ez a legtipikusabb tévedés, még egy kézben tartott teszkós hangszóróval is lehet hallani a különbségeket, talán ilyesmin mégjobban. A 2V kimenetű ugyanazzal a magas modulációs torzítással küzd, mint az enym a kerámiakondival. azt is próbáltam kerámiával, akkor nagyon durva volt...

2V fólia IMD at 10 kHz, % 0.019
2V keráma IMD at 10 kHz, % 0.036
4.5V fólia IMD at 10 kHz, % 0.0036
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2014
(#) saraha válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Én a tíz vagy ezredes torzítású opák közti különbségre gondoltam...,azt nem hiszem,hogy meghallod a teszkós h.sz-eken.A kondenzátor az más kérdés valóban szerintem is.Elég szimpi ez a 4,5V-os...,holnap kipróbálom.Kéne nekem is ilyen jó kis RMAA-s méréseket csinálnom csak nem tudom hogyan kéne normálisan illesztenem.
(#) Buvarruha válasza saraha hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Fogsz egy potit hangerőszbaályzónak és rádugod a bemenetre ennyi, esetleg a PC-n szabályzod a hangerőt, itt inkább az ADC a kérdéses, milyen kártya van a masinában? Nálam közvetlenül a bemeneten van a kimenet és digitálisan szabályzom a hangerőt, ezt elvileg a tied is tudná, csak kommenikálni kéne vele. Ha OPA-t cserélsz, ne a számokra gondolj, ne azok alapján ítéld meg, pontosabban ne csak az egyik alapján. Több paramétere is jobb és mindegyik együtt már igenis hallható lehet ám.

azt nem hiszem,hogy meghallod a teszkós h.sz-eken

Dehogynem, egy eleve jó cuccon nagyon nehéz "látványosan" javítani, ellenben egy hibákkal teli dologot sokkal könnyebb jobbá tenni.
(#) saraha válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Idézet:
„Dehogynem, egy eleve jó cuccon nagyon nehéz "látványosan" javítani, ellenben egy hibákkal teli dologot sokkal könnyebb jobbá tenni.”

Ebben mondjuk van ráció,ezt így még nem is gondoltam át...
EMU 0404-em van mert szeretünk karaokizni meg effektezni arra pont jó.Ezzel lehet méricskélni?
(#) Buvarruha válasza saraha hozzászólására (») Dec 18, 2014 /
 
Azzal elég rendesen, nekem 0202 volt, azzal is lehet 110dB+ jez/zajt tud.
(#) CHZ hozzászólása Dec 19, 2014 /
 
Dobozba került PCM....
(#) shany válasza CHZ hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Jól néz ki. Végül is OPA marad a kimeneten?
(#) CHZ válasza shany hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Ebben most OPA van, IC foglalatába még próbálok J FET I/V-t is, segédpanelen..
Csöves sokkal jobb, sajnos nagyobb doboz kell hozzá, az csak deszkamodellként működik még. Doboza hosszabb időt vesz igénybe, ezért előzte be a gyengébb...
(#) shany válasza CHZ hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
A jfetes verzió publikus?
(#) CHZ válasza shany hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Az lesz, ha kiállja a próbát.
(#) shany válasza CHZ hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Esetleg az OPA-s és csöves kivitel hangjáról nem írnál pár szót? Egyáltalán milyen OPA-t próbáltál?
(#) saraha válasza CHZ hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Te csináltad az előlapot is?Nagyon pofás.A pavouk féle vagy hasonló buffer van benne ,ha jól látom?
Következő: »»   45 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem