Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Poloska avagy vezetéknélküli mikrofon
Lapozás: OK   47 / 48
(#) Lozso hozzászólása Aug 29, 2013 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, olyan ügyben, hogy milyen lehetőség van egy hagyományos fa tokos, normál üvegezésű helyiség külső lehallgatás ellen történő védelem kialakítására.
Van-e olyan vastagságú, minőségű fólia, vagy ablaküveget kell cserélni, illetve a hagyományos fa tok megfelelő lehet, vagy meg kell valamivel erősíteni?
Minden segítséget megköszönök!

Üdv.
(#) kadarist válasza Lozso hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Szia!
Mit értesz külső lehallgatáson? A bent lévő rádióadó jele ne menjen ki, vagy az ablaküvegről visszaverődő lézerfényt ne lehessen felhasználni?
(#) Lozso válasza kadarist hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
Szia!
Elsősorban (mondhatni most csak) az ablaküvegről visszaverődő lézeres lehallgatás elleni megoldásra lenne szükség.
Ui:köszi a gyors választ
(#) kadarist válasza Lozso hozzászólására (») Aug 29, 2013 /
 
A kétrétegű temoüvegezés megfelelő védelmet nyújt. Ráadásul ha eleve zajos utcakörnyezet veszi körül az épületet, akkor normál üvegezés mellett is lehetetlen a lehallgatás.
(#) Lozso hozzászólása Aug 29, 2013 /
 
Szia.
A sima kétrétegű termoüveg elegendő?? Azon keresztül nem lehet lézerrel lehallgatni?
Mondjuk sajnos amiről szó van az a régi típusú fa tok, fa szárny, egyrétegű üvegezéssel.
Azt fóliával lehet védeni? Illetve meg akkor is ott van a tok,szárny kérdés?
Ablakcsere nélkül nem lehet utólagosan megoldani?
(#) gaben62 válasza szsrobert hozzászólására (») Aug 30, 2013 /
 
Pontosan úgy van, ahogy leírtad, ennek ellenére én már 7-8éve is találkoztam az interneten spy mobillal, ami egy átalakitott Nokia 3410-es volt, és 30-40ez.ft.ért is árulták, hírdető portálokon, idehaza.
A mostanság használatosak, az olcsó többnyire távolkeletről származó Bluetooth kütyük, ez egy headset, és egy pc.vel átprogramozott mobil, amiben alapból van BT. felismeri a külső eszközt, BT.headsettet, és annak mikrofonjelét fogadja, valamint továbbitja mint egy kis rádió adó, egy másik távolabb lévő mobiltelefonra.
Ez a BT.eszköz már elég érzékennyé tehető, és pici méretű is, hátránya viszont, hogy az átjátszásra használt, 1.számú mobilnak, a közelben kell lennie, 10-15m, valamint a működési ideje is igencsak korlátozott, a beépitett akkutól függően, 4-9óra.
Ezeket manapság szintén be lehet szerezni, már 20-25ez.ft,ért, a neten, túl nagy kereslet azért nincsen irántuk.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2013
(#) jointsilver36 hozzászólása Szept 7, 2013 /
 
Sziasztok!Találtam egy rajzot s nyáktervet viszont a tranyot nem ismerem benne tudnatok nekem segiteni ,hogy mivel lehetne kivaltani?
(#) jointsilver36 hozzászólása Szept 7, 2013 /
 
Elvileg ezeket irja helyette:BC549
BF199 ,MPSH34 Szerintetek jók?
(#) jointsilver36 hozzászólása Szept 7, 2013 /
 
Itt a link.poloska


Előre is köszi
(#) pucuka válasza jointsilver36 hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Ha visszaolvasol a topikban, akkor láthatod, hogy ezt a kapcsolást már többen megépítették, több kevesebb sikerrel. Azokban BC tranzisztor szerepel. RF tranzisztor biztosan oszcillálni fog, viszont a kisebb bemeneti kapacitása miatt a moduláció is kisebb lesz. Ezért használnak hangfrekvenciás tranzisztort, aminek elég magas a határfrekvenciája, és viszonylag nagy a bemenő kapacitása. Ekkor azonban előfordul, hogy nehezebben indul az oszcillátor. Kísérletezni kell.
(#) jointsilver36 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Köszi.A 2n2222 es nemjo helyette.A rajzon szereplő tranyot hol tudok beszerezni illetve miből tudnam kitermelni?
(#) pucuka válasza jointsilver36 hozzászólására (») Szept 7, 2013 /
 
Az is jó lesz. nem kell erőlködni a 2SC2058 tranzisztor beszerzésével bármilyen kisteljesítményű tranzisztor megfelel, aminek a határfrekvenciája 300 MHz felett van.
(#) GPeti1977 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
2N2369 jó lesz.
(#) Medve válasza jointsilver36 hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Hello, nálam a BC182-vel is működött, egy 3m körüli "antennával" 100m-es nagyságrendű távolságból fogtam egy lengyelpiaci autórádióval. Megépítettem még ifjú kalózkoromban több példányban, nem egy kényes kapcsolás. Ajánlott hozzá a leválasztófokozat (HE folyóirat cikksorozat), mert a környezet hatására igencsak elhangolódik.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2013
(#) pucuka válasza GPeti1977 hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Az is jó, de szép, meglett korú típus. Ha épp ez van a fiókodban, persze jó. De gyanítom újonnan beszerezni nem lesz egyszerű.
Bár ezzel is az a baj, hogy kicsi a bemeneti kapacitása, mindössze 4 pF, nem lehet vele rendes löketet elérni, és halk lesz, viszont könnyen berezgethető. Pl. a BC182 -nek 8 pF, és és az ft -je min. 150 MHz, ezért jobb választás.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2013
(#) thegeq hozzászólása Nov 1, 2013 /
 
Sziasztok! Most láttam hozzá ehhez a rádió adó megépítéséhez: Link a régebbi nyákterv alapján. Utólag jöttem rá, hogy kristálymikrofont elég bajos beszerezni. Van ötletetek, hogy hogyan helyettesíthetném másmilyen fajta mikrofonnal? (Vagy esetleg milyen régi tárgyból lehetne kiszerelni?)
Elég régi terv, de a youtube-on láttam több videót is róla, jó kis adónak tűnik. VK 200-as ferrit-et és 2n3553-as tranzisztort rendeltem ebay-ről.
(#) kadarist válasza thegeq hozzászólására (») Nov 2, 2013 / 1
 
Szia!
Használj elektret mikrofont! A képen látható ellenállásos tápellátással megoldható az ilyen fajta mikrofonnal való használat. A 470nF-os kondenzátor csatlakozzon az első tranzisztor bázisára.
(#) Tranzisztor mester hozzászólása Nov 12, 2013 /
 
Sziasztok!

Microportot szeretnék építeni!
Tudna valaki linkelni nekem egy egyszerű kapcsolást, vagy tanácsot adni?
(#) pucuka válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Mikroporthoz nincs egyszerű kapcsolás. Ami egyszerű, az nem jó mikroporthoz.
Sáv, lökethatárolt adó, és diversity vevő szükséges hozzá. Egyik sem egyszerű.
(#) Tranzisztor mester válasza pucuka hozzászólására (») Nov 12, 2013 /
 
Értem. Köszönöm. Azthiszem, hanyagolom azt a témát. Valami mást építek.
(#) thegeq válasza kadarist hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Köszi a választ!
Nem értek annyira az elektronikához, de 470nF-os kondenzátor a kimenet, nem annak kellene a kettes számhoz csatlakoznia? A pozitívnak a "+"hoz, a negatívnak meg az egyeshez? ( itt a kapcsolási rajz ) .
Arra gondoltam, hogy rakok elé még egy mikrofon erősítőt (a képek között).

mikrofon.JPG
    
(#) kadarist válasza thegeq hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Az out-ot kösd a 2-es pontra.
(#) thegeq válasza kadarist hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Köszi A kapcsolásnak 18 voltot kell adni, mekkora ellenállást rakjak a mikrofon erősítő elé, hogy ne legyen neki sok?
(#) kadarist válasza thegeq hozzászólására (») Nov 13, 2013 /
 
Használj 12V-os stabkockát, akkor nem kell számolgatni.
(#) jointsilver36 hozzászólása Dec 20, 2014 /
 
Sziasztok!Megépítettem ezt a poloskát .Viszont a hatótáv max 5 méter .Megtudná valaki mondani,hogy mi lehet a baj?Netalán az ,hogy a 4,7 pf kondi helyett 4 pf- osat tettem bele?
(#) jointsilver36 válasza jointsilver36 hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Vagy esetleg próbálkozzak ezzel: https://www.youtube.com/watch?v=UZFLUTqtrVU
Működhet ez 200 méterig?Vagy valaki nem tudna egy olyan kapcsolást ami ilyen távolságon belül megy?

1TrBug.gif
    
(#) kadarist válasza jointsilver36 hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
A hatótáv a rádióvevőtől is függ. Milyen vevőd van és milyen antennád?
(#) jointsilver36 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Egy kétkazettás fél méteres antennás magnósrádió
(#) kadarist válasza jointsilver36 hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Ha csökkented az R7-et, akkor majd növekszik az adóteljesítmény. Egyébként ha valamilyen normális tunerrel és rendes dipólantennával próbálkoznál, akkor könnyen megtöbbszörözhetnéd a hatótávolságot, csak egy üres frekvenciára kell hangolnod az adót.
(#) KBal76 válasza jointsilver36 hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Próbáld meg, hátha egy másik frekvencián is megtalálod! Néha, van hogy nem az igazi frekvenciát fogod, hanem valami harmonikusát, vagy a rádió szelektivitása miatt máshol is megjelenik az adód "hangja", de gyengébben.
R7 lefelé, akár 330 Ohm-ig is levihető, talán erősebb lesz, de sok múlik a tranzisztoron is.
Az adód antennáját ne sajnáld, majdnem a hullámhossz negyedéig növelheted.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2014
Következő: »»   47 / 48
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem